Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 164 od 164

Tema: Upomoc - strije

  1. #151
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam se neki dan počela trackati bademovim uljem. Prirodno je, dobro hrani i mislim da je čist ok u te svrhe. Gledala sam malo sastav Mustelinih proizvoda i šokirala se - namijenjeni bebicama, a puni kemije. Nema šanse da to stavim na sebe i kad nisam trudna, a kamoli sada.
    Vidim da se neke od vas mažete već od 6tt. Ja sam krenula s 12tt i mislila kako sam uranila. Sad mi je trbuh veći nego inače i navečer mi baš naraste od napuhnutosti. Moram polako uvesti rutinu mazanja i ujutro, ne samo navečer.

  2. #152
    gianna87 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    62

    Početno

    Mackala sam se cijelu trudnoću i dobila striju u 39 tjednu. I to iznad pupka gdje je koša dosta tanka a bebo se pripremao za porod i gurao guzicom Ali on je bio stvarno velik i trbuh je bio ogroman tak da sam čisto zadovoljna.

  3. #153
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Evo ako ce nekome pomoci, koristila sam je u trudoci i inace ju koristim. Imam poprilicno suhu kozu i ova mi krema cuda radi.
    Yves rocher krema hamamelis nekih 40ak kuna

  4. #154
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    To je baš krema? Gledam na stranici i vidim samo mlijeko za tijelo.

  5. #155
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Da oživim temu. Kad se dobiju strije? Sad sam u 37tt i još ih nemam. Znači li to da ih neću niti dobiti?

  6. #156
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Ja sam cula da zene znaju "popucat" i kod poroda. Tak da je moguce...
    inace ja se mazem bademovim uljem i tako sam i u prosloj trudnoci i nisam imala ni jednu striju

  7. #157
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I ja sam čula za to, al sam se "nadala" da to znači da su tada dobile većinu strija, a ne da im se tek tada pojavila prva.
    Ja se mažem uljem od kokosa i sada nekim DM-ovim za trudnice. Bitno da je masno. Čitala sam da su 3 odlučujuća razloga za strije: genetika (ak je mama dobila strije), veliki dobitak na kilaži i ak je trudnica dobila strije u tinejdžerskim danima (što ja jesam). Nekak se nadam ipak izbjeći strije. Znam da im žene svakak od milja zovu, al ja se rađe ne bih tješila. Dosta mi je što sam puna kapilara, još mi i ovo fali.

  8. #158
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    ja sam se mazala kakao maslacem otopljenim u ulje, i sad se mazem zlaja kakao maslacem... super mi je koza od njega... strije nisam nikad imala, ali ih moja mama dobila puno u trudnoci i sa mnom i sa bratom...
    cula sam za svakakve slucajeve gdje su zene koje su se mazale izgurale cijelu trudnocu bez ijedne strije i doslovce ono pukne im vodenjak popuca i koza, a neke opet nikad u zivotu nisu kremu stavile na sebe pa ni ne znaju sta su strije nakon troje djece... neke ih dobiju po stomaku neke po grudima, bedrima, ledjima...
    mislim da nema pravila nekih, ja se trudim da mi koza nije suha (al ja s ei inace uvijek mazem, ne samo u trudnoci jer me koza svrbi), a sad oce popucat ili nece... nadajmo se da nece

  9. #159
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    I ja sam čula da znaju pospucat tik na porodu, a jedna prija mi je rekla da se zna desit i nakon poroda, čak pa mi preporučila da se mažem još i mjesec dana nakon poroda.
    Ja se isto mažem bademovim uljem.

  10. #160
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Piše na ulju za trudnice iz DM-a da se trebamo mazati 3 mjeseca nakon poroda. Tak i planiram.

  11. #161
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Meni su mama i sestra bas dobile puno strija. Ali eto ja nisam. Doduse nisam ni puno kila dobila. Zadnja tri mjeseseca mazala sam na polumokru kozu, da se stvori kao emulzija. Koza mi je bila super. Sad se nadam istom...

  12. #162

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Ja se redovno mazala, bademovo mlijeko, obično maslinovo ulje, pa krema biobaza, pa ulje psenicnih klica od početka a dobila ih svejedno i to zadnja 4 tjedna, noge, bokovi, i jako puno po trbuhu oko pupka taj krug, tu se je bebac najviše rastezao i napinjao guzicu pa valjda i od toga.
    Moje pitanje je s čime tretirati sad kasnije poslije poroda da budu čim manje vidljive? Što vam je od krema bilo djelotvorno? Nakon koliko vremena one pobijele?

  13. #163

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Plan je danas početi s mazanjem.
    Nakon posla ću do dm-a pa uzeti 2-3 bočice, Afrodita i Eucerin su mi za sada na popisu.
    Ionako je preporuka (negdje sam pročitala) da se mijenja krema tako da ću vidjeti što više odgovara i neće se baciti

  14. #164
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Uzmi bilo što čak i obično suncekretovo ulje je ok za početak

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •