Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 164

Tema: Upomoc - strije

  1. #1
    daleka obala

    Početno Upomoc - strije

    Maloprije sam se presvlacila kad vidim jednu liniju preko pupka uzduznu,koza kao da je popucala ali nisam sigurna.Jesu li to pocele strije ili sto??? :?
    Inace prijateljica mi je pokazala svoje strije od trudnoce,po stomaku,butinama,grudima cak i ispod pazuha.Strasno Molim vas savjet sto da radim?Mogu li spreciti strije ili bar ublaziti?

    Unaprijed hvala ko god odgovori i da mi neki savjet.

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Pogledaj ovdje što su cure pisale:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ghlight=strije

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    to ti nije strija vec linea negra koja ce vrimenom nakon poroda nestat

  4. #4
    daleka obala

    Početno

    Mislim ipak da se pojavila strija jer imam vec jednu crtu pored ove mislim da je to linea negra-onako uzduzna tamne boje dok je ova nekako crvene i kao da je popucala koza.Ali mozda si u pravu,nadam se da ce nestati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Jel samo jedna strija? Ako je jau onda reci c

    Dodji pa mene vidi

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    82

    Početno

    ja sam se mazala eucerinovim losionom (dosta je vlažan i nema mirisa) i uopće ih nemam, možda dvije tri nakon poroda.

  7. #7
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    afrodita- krema protiv strija= nemam niti jednu striju

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    obično badem.ulje i nemam strija,a zdebljala sam se triput po 25 kg i imala sam golemi trbuh

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    52

    Početno

    Maži se stalno s bilo kakvim kremama protiv strija ili uljima. Ako dobiješ ništa strašno...uspomena na te dane...
    Nijedna krema ti ne može garantirat da nećeš puknut.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Jel samo jedna strija? Ako je jau onda reci c

    Dodji pa mene vidi
    hehe, potpisujem

  11. #11
    Marko2

    Početno

    Ja u trudnoći nisam dobila niti jednu striju. Mazala sam se baby uljem i to u debelom sloju :D

  12. #12
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Iako sam se mazala cijelu trudnocu, i to od bademovog ulja do nekih skupih kremaica, jednostavno mi je trbuh popucao pa sad izgleda kao jedno dobro uzorano polje Sve je to star hormona , kremice definitivno ne mogu sprijeciti strije ako si im sklona. Ja se samo nadam da mi sada u drugoj trudnoci vise nama sta popucati

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno

    genetika igra najveću ulogu, ali ne treba se predati unaprijed
    upravo mamine 'uspomene' iz perioda trudnoće (nebrojeno strija, koža koja joj nikad nije došla 'na sebe') ponukalo me da se:
    a) mažem nemilice - ujutro kantarionovo ulje (kućna proizvodnja) + eucerin losion 10% urea, navečer mustela 9 months stretch marks double action, trbuščić je uvijek vlažan i za sada strija - nema
    b) pazim što jedem - što znači da se trudim unijet dovoljno bjelančevina (1.5 g za svaki kilogram tjel. težine), vitamina & minerala
    c) pijem dovoljno tekućine (1.5-2 l h2o)
    međutim
    desi li se koja strija, nikom niš... ono što želim više od svega je zdrava beba čak, da je moguće potpisat nekakav pakt o sretnom ishodu, u kojem bi buduće strije i par cm viška garantirali zdravog bumbara, odmah bih ga potpisala

    pusa svima

  14. #14
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ja usprkos mazanju i ujutro i navečer te s nivea mlijekom za tijelo,nivea avokadovo ulje,pa s elancyn kremom za strije ,nekad afrodita itd opet imam strije i oko grudi je popucalo ali ne bijele boje nego ljubičaste crte!? svašta!to sigurno ima veze s genetikom i ostalo jer očito nije do mazanja.jel netko zna kakve je vichy krema protiv strija??
    hvala

  15. #15
    mamaiSven

    Početno

    Mazala sam se doslovce svacim, svim poznatim i nepoznatim kremicama i uljima i dobila strijetine (kunem vam se da svijetle u mraku) :/

  16. #16
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Ajme i meni su te ljubicaste oko grudi, bas sam se pitala jesu to strije ili neke krvne zile ili sta vec?! Mislila sam da su strije bijele crte?! Inace po trbuhu nemam, pa ne mogu usporedit.

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    prvo su ljubičaste pa za par mjeseci pobijele, a uz malo sreće na cicama se neće ni vidjeti. ja sam lani bila spremna samoubit se, a evo sad ih i ne vidim...

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a popucalo NAKON poroda :cvil:

  19. #19
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    a popucalo NAKON poroda :cvil:
    Toga se ja bojim. Ima li svrhe mazati se nakon poroda?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa
    Toga se ja bojim. Ima li svrhe mazati se nakon poroda?
    Naravno.
    Samo što ti je to tada zadnja stvar na pameti.
    A i uvijek se pitaš koliko te kemije dospije u mlijeko (ako su grudi u pitanju).

  21. #21
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    pa da meni na grudima neke ljubičaste crte a na bedrima i to, bijele crte uz svo to mazanje!? jel ima još koja bolja krema protiv strija?hvala

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa
    a popucalo NAKON poroda :cvil:
    Toga se ja bojim. Ima li svrhe mazati se nakon poroda?
    tek onda i ima, jer se trbuh naočigled smanjuje a cice naočigled rastu. trbuh sam mazala, cice zaboravila... i eto nesreće! :cer:

    mazala sam se isključivo bademovim uljem.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    GUAM krema protiv strija,a ponekad i bademovo ulje!!!!

  24. #24
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Thanx cure.
    Mislila sam spremiti neku kremu u torbu za rodilište, ali sam je izvadila da se ne pretrpavam
    I tako ću sigurno od uzbuđenja zaboraviti na mazanje dok ne dođem kući, a i onda tko zna...

  25. #25
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vesnare, meni je koža u rodilištu bila grozno suha, isto nisam ništa ponijela ali sam srećom u"sretnoj bebi" dobila tester nivee q10. poslije tuširanja odmah sam se mazala, a u onim razvaljenim spavaćicama to možeš izvesti bez skidanja. :namig: uzmi si neku kremu, uopće nije bitno da je za strije, važno je da vlaži - a time možeš i cike mazati, da se ne brineš oko kemije.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ja sam se već počela mazati (trudna 2 mjeseca) jer su mi cice već za broj veće, a buša se u zadnjih tjedan dana samo stvorila preko noći i izgleda kao da je 4. mj., a s obzirom da imam dosta suhu kožu mislim da je bolje da je "mastim" već sad. Kupila sam Afroditu protiv strija i još ću kupiti bademovo ulje. Pa kud puklo da puklo!

  27. #27
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Hvala ms. ivy - onda ipak vraćam kremicu u torbu (kupila neko jeftino Rosalovo mlijeko za tijelo :namig nek se nađe.

  28. #28
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Nije vazno kakva je to krema i koja je marka, mozes i Niveino mlijeko koje je drama provjereno jer koza treba biti sto elasticnija da bih manje pucala al opet ako si im nasljednica :/ . Neces ih izbjeci.
    Nazalost je tako.
    Ja sam pokupila 24kg. dok sam bila trudna i napale su me opasno bile tako da mislim da cu ovo ljeto provesti u jednodijelnom kostimu a ako iduce budem spremna za dvodjelni onda cu se skinuti.

    Al ipak sam poosna na te strije kad vidim svoje malo sunce.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa
    Ja sam se već počela mazati (trudna 2 mjeseca) jer su mi cice već za broj veće, a buša se u zadnjih tjedan dana samo stvorila preko noći i izgleda kao da je 4. mj., a s obzirom da imam dosta suhu kožu mislim da je bolje da je "mastim" već sad. Kupila sam Afroditu protiv strija i još ću kupiti bademovo ulje. Pa kud puklo da puklo!
    Sve isto i simptomi i kremice koje sam kupila. Sad sam 10+4

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    97

    Početno

    Ja se od početka trudnoće, tj. kad sam saznala mažem sa Lush Terapy pločicom za masažu.
    Ima je za kupiti u Petrinjskoj na početku za oko 50-tak kuna.
    Do sad sam potrošila 1,5 a mažem se već 4 mjeseca.
    Masna je ko vrag, a nije da ima ni neki ugodni miris, ali izgleda da pomaže. Inače je koristim samo poslije tuširanja, a između Afroditin gel za tijelo (nekakav mentol).
    Do sad nemam nijednu striju, a imam jaaaako suhu kožu inače.
    Vidjeti ćemo do kraja trudnoće :/

  31. #31
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Cijelu trudnoću sam se mazala sa Vichy za strije (potrošila dvije tube), nemam ni jednu striju, a imala sam ogroman trbuh

    Vichy mi je izbor br. 1 i kada budem trudna drugi put :D

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6

    Početno

    Mamaduda,
    kako si uspela da potrosis samo dvije tube? Ja sam na kraju petog meseca, a vec sam potrosila 2. Jel su to one tube od 125 ml?

  33. #33
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ja sam isto kupila tu vichy kremu pa da s njom probamo.. inače dobila sam strije ali i te kao što sam već pisala ljubičaste crte po grudima i na donjem djelu stomaka iako se mažem kad god stignem ujutro,nekad popodne i navečer naravno i opet puca! i kreme i ulja i koješta pa puca!nije to samo do mazanja očito ...

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Ja se mažem valjda od kad sam saznala da sam trudna s Afroditinom kremom protiv strija i stavljam je u dosta debelom sloju uglavnom samo na trbuh i malo na guzu. Kupila sam neku super kremu Mustela za elastičnost i održavanje cica i savršena mi je više kao losion nego krema ili mlijeko, mislim nije jako ljepljiva, fino se utrljava. Ostatak tijela mažem s nekim običnim losionom (Afrodita, Johnsons...) i za sada nemam nijednu striju 24+4. Mada mislim da tu i genetika čini svoje. Moja mama jeu obje trudnoće dobila oko 20 kg i nije dobila nijednu striju. Ja sam za sada na +6 kg.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Koža koja misli puknut, puknut će, bez obzira na mazanje, no sigurno manje, čim se koži daje vlaga i masnoća, elastičnija je, barem malo.
    Ja se mažem za svaki slučaj... Jer ako popucam barem ću znati da sam sve učinila da pokušam to spriječiti, a da se ne mažem onda bi si možda predbacivala da možda ne bi popucala da sam se mazala...
    Samo se vi mažite, koži treba vlage. I pijte puno puno tekućine, to isto pogoduje koži.

  36. #36
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj gagac prvotno napisa
    Mamaduda,
    kako si uspela da potrosis samo dvije tube? Ja sam na kraju petog meseca, a vec sam potrosila 2. Jel su to one tube od 125 ml?
    Kupila sam je kad mi je trbuh počeo rasti, ne od prvog dana. Do tada sam se mazala sa nekim klasičnim mlijekom za tijelo.
    Super se razmazuje pa nisam puno stavljala, a mazala sam trbuh nekoliko puta dnevno, a ostale kritične dijelove rjeđe

  37. #37
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    mislim da je Vichy krema jedini razlog da nemam ni jednu crticu na trbuhu, a bio je stvarno veliki, dok na bedrima i na guzi gdje sam se mazala ali ne tako često ima pokoja crtica

    zato, Vichy :D

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Nama su na Tečaju za trudnice dali Mustela kremu za strije (Stretch Marks Double Actions), međutim mislim da nema veze kakva je krema jer sam se ja u prvoj trudnoći mazala običnom bademovom dječjom kremom za guzu (zovu ju i Čelićeva, Bademova, Pavlovićeva ...), i bademovim uljem. Ostala trudna sa 49kg, udebljala se do 65kg. Sada se mažem sa raznim kremama, mlijekom koje mi dođe pod ruku itd., i nisam dobila strije. Inače imam suhu kožu, toliko da mi se npr. potkoljenice ljušte i puckaju ako ne mažem.
    Međutim ne sjećam se da li sam negdje čitala, ili sam sama zaključila da kod tuširanja ne smijem nanositi gel po cijelom tijelu nego samo po kritičnim dijelovima. A i nanošenje gela na intimne dijelove sam smanjila na najmanju moguću mjeru (imam i poseban gel za intimne dijelove), jer sam imala problema sa gljivicama, a prijateljici je ginekolog rekao da se ne smije prati nikakvim gelovima dok je imala gljivice pa čak niti specijalnim (svi navodno mijenjaju ph). Ja tu logiku primjenjujem i za strije, odnosno kožu. Naravno da ne mogu spriječiti da pjena prelazi preko cijelog tijela kada se tuširam, ali nije isto kao kada se intenzivno šamponiram. Navodno masnoća koju luči koža nije ista kao ona koja potječe od ulja ili mlijeka. A davno je jedna prijateljica dobila zabranu pranja gelom ispod pazuha na 2mj., jer je dobila upalu nekih žlijezda ispod pazuha (doktorica joj rekla da je to od prejakog gela/dezodoransa i prečestog pranja). Znači previše se ribamo, pa se tijelo buni.
    Nemojte me sad popljuvati da sam zamazanko.

  39. #39

    Početno VICHY!!!

    Ja sam u prvoj trudnoći dobila 30 kg,a trbuh mi je bio preogroman!Mazala sam se već od 4.mjeseca bebi uljem, Afroditinom i Collistarovom kremom no međutim odjednom sam skužila da sam puna strija do pupka!Pravu katastrofu spriječila sam sa Vichijem koji sam podhitno kupila i mazala se čak tri mjeseca nakon trudnoće jer navodno ublažava i već nastale strije!Sve kile sam skinula,a strije se gotovo ne vide!U drugoj trudnoći moj izbor će opet biti Vichy i to odmah od 4.mjeseca!Isto vrijedi i za celulit!!!Doista pomaže!!!

  40. #40
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno Re: VICHY!!!

    Ali krema protiv celulita se ne smije koristiti za vrijeme trudnoće i dojenja, ili?

  41. #41
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    pa da i ja sam baš pitala u ljekarni za kremu za celulit i rekli su nikako se mazati s njom u trudnoći! za strije da ali za celulit ne! kažu ima vremena nakon poroda ali za dojenje nisam pitala...

  42. #42

    Početno NE!!!

    Nisam koristila kremu protiv celulita u trudnoći,ali sam zato sada riješila celulit s njom jer planiram drugu trudnoću!!!I inače toplo preporučam sve Vichijeve proizvode!Skuplji jesu,ali pomažu!Npr.imala sam dosta akni nakon poroda pa sve do prije par mjeseci!Koža podivljala!Riješila sam ih se Normaderm kremom od Vichija i običnom antibakterijskom kremom za pranje lica i losionom protiv prištića Balea young i to samo jednom dnevno!!!Ako netko ima takav problem svakako preporučujem!

  43. #43
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno Re: NE!!!

    Citiraj ja-ma prvotno napisa
    I inače toplo preporučam sve Vichijeve proizvode!Skuplji jesu,ali pomažu!Npr.imala sam dosta akni nakon poroda pa sve do prije par mjeseci!Koža podivljala!Riješila sam ih se Normaderm kremom od Vichija i običnom antibakterijskom kremom za pranje lica i losionom protiv prištića Balea young i to samo jednom dnevno!!!Ako netko ima takav problem svakako preporučujem!
    Apsolutno potpisujem! Imala sam dosta problematičan ten sklon prištićima te proširene pore. Od kad koristim Vichy sve se očigledno poboljšalo. prijatelji su me znali pitati da šta sam to radila sa licem.

    A i sve mi se čini da će nakon trudnoće doći na red njihova krema protiv celulita. Počeo se gomilati...

    Što se tiće strija neznam. Tek sam u prvoj trudnoći (24 tj.). Mažem se s balea melkfett (nešto poput melema) za svaki slučaj. Vidjet ćemo još što će biti.

  44. #44

    Početno 5.mjesec!!!

    Čuvaj se strija kada uđeš u 5.mjesec trudnoće!!!To se dogodi naglo!!!Jednoga dana se pogledaš u ogledalo(drugačije nećeš niti moći od trbuha)i preneraziš se!!!Upravo trbuh me je zaribao da nisam skužila strije,a već sam napisala da prevencija Afroditom i Collistarom nije upalila!!!Moj suprug mi ništa nije govorio jer nije niš niti kužio(kaj se oni kuže u to)!Došla sam kog frendice i ona mi je rekla da pokažem trbuh i naravno babe ko babe:"Pa ti imaš strije!!!"Ja pogledam,a ono hrpa ljubičastih štrafti po trbuhu nisko ispod pa prema pupku!!!Odmah sam kupila Vichy i sve je super skoro da se i ne vide!!!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno Re: 5.mjesec!!!

    Citiraj ja-ma prvotno napisa
    Moj suprug mi ništa nije govorio jer nije niš niti kužio(kaj se oni kuže u to)!
    Hmm...

  46. #46
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    E ja-ma kaj to Vichy ima baš kremu protiv strija?? Moram priznati da nisam ni znala da to postoji.
    Malo si mi dala misliti. Trenutno mi je trbuh još omalen, a sve se bojim kad krene bujat pod kraj trudnoće.

  47. #47

    Početno KREMA PROTIV STRIJA!!!

    Da,baš protiv strija i to ginekološki testiranu za trudnice!Košta oko 120-130 kn(barem je,mislim, prije dvije godine toliko bila),ali u tubi ima dovoljno za mjesec dana,a ja sam imala trbušinu.....i dobila sam u trudnoći 30 kg jedva poskidah svo to silno salo!!!Vidiš ja imam izrazito masnu kožu,na cicama nisam dobila niti jednu striju,a nisam ih niti mazala kremom,ali trbušina(preogromna),dobro se i ne vide strije(jedino po ljeti malo,ali niš strašno)!!!No ako imaš suhu kožu maži i trbuh(dolje ispod pupka)i prepone,a i cice!!!A i sve ti ovisi kako napreduješ s kilicama!Da sam ja dobila kojih 10-ak manje ne bih ni imala strije jer inače uz masnu kožu nemam ni genetsku predispoziciju za njih!!!Moja preporuka umjereno sa slatkim,STOP slanom(žderala sam suhe kobasice i burek sa mesom i imala cca 10 litara vode u organizmu jer sol zadržava tekućinu)!!!Taman mi je ta vodurina uzrokovala strije!!!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    još nemam ništa; mažem se bademovim uljem
    bila sam počela s nekom elancil kremicom što su mi je moje (divne) cure poklonile
    kad sam ju potrošila, odlučila sam se za ovu (jeftiniju) varijantu - nekako mi se čini da je jedino važno mazati se nečim jako masnim / uljnim i to često
    btw, nastaju li te strije i u samom porodu ili samo za vrijeme trudnoće ?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Strije nisam dobila ni prije ni nakon poroda iako su mi genetski bile suđene (i mama i sestra imaju gomilu).
    Upotrebljavala sam kremu Striet koju sam na preporuku jedne forumašice kupila u Beogradu (njihov proizvod). Ona ju je nahvalila pa sam je se nekako dokopala.
    Navodno pomaže i kada se stvore nakon poroda. Kada sam došla iz bolnice uočila sam dvije tri na kukovima i mazala ih tom kremom i nakon par dana su nestale. Sada ne znam jesam li luda ili šta ali stvarno ih više nema :? .

  50. #50
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ma sve je to genetika! Ja sam u trudnoći dobila 11 kg, ali mi je koža straaaašno suha, a kreme ili bilo što masno na koži ne podnosim. Uredno sam kupila skupu kremu protiv strija, namazala se jedan jedini put i cijelu trudnoću s nje brisala prašinu i nisam dobila ni jednu striju.
    Mama ih nije imala u sve 3 trudnoće, tata je mršav, a ima ogroman trbuh tako da sam i njega provjerila

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •