Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Alergija na jaja i cijepljenje Mo-Pa-Ru

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    68

    Početno Alergija na jaja i cijepljenje Mo-Pa-Ru

    Molim sve čija su djeca imala reakciju na jaje prije nego su bila cijepljenja za Mo-Pa-Ru, da mi napišu iskustva s liječnicima nakon toga. Naime, prije mjesec dana Nik mi je imao jaku reakciju nakon što je pojeo jaje (urtikarija po cijelom tijelu i edem lica), išli smo kod pedijatra (suprotna smjena od našeg) i dobio je inekciju i ubrzo mu je bilo bolje. Tad me sestra upitala jesmo li cijepljeni, a na moj niječan odgovor, rekla je da niti nećemo biti zbog potencijalne reakcije. Kad sam sljedećeg jutra nazvala moju pedijatricu, kojoj sam već prije rekla da čekam Priorix, sestra se ponašala kao da to nije ništa ozbiljlno i da dođem s Priorixom, ali najkasnije do 18 mjeseca. Na Netu sam na više mjesta pročitala da je alergija na jaje kontraindikacija za cijepljenje s cjepivom za Mo-Pa-Ru, i to radi Parotitis soja koji se uzgaja na pilećim embrijima.
    Hvala. K.

  2. #2
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Mi smo isto alergični na jaja, i moja pedijatrica je rekla cjepljenje nikako. S dvije godine ćemo ponovo na kontrolu u Klaićevu i ako se alergija ne povuće onda će ga cjepiti s pojedinačnim cjepivom, ali neće protiv mumpsa jer je to cjepivo uvijek na bazi jaja. Pa šta je tim doktorima, ne može se cjepiti dijete koje reagira na jaja

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    68

    Početno

    Hvala ti na odgovoru. Reći ći joj da ne želim cijepiti dok ne obavimo alergo testove. Vidim da su nam i dečki iste dobi.

  4. #4
    brunko

    Početno

    moj maleni je alergičan na jaje..i jučer smo se cijepilil MO-PA-RU. cijepivom..cijeli dan i noć smo proveli u bolnici na Srebrnjaku na promatranju i nije imao nikakvu reakciju. Prvo mu daju malu dozu cijepiva da vide kako će ragirati i nakon par sati ostalo. Saznala sam da Priorix sadrži više jaja nego naše cijepivo.

  5. #5
    brunko

    Početno

    moj maleni je alergičan na jaje..i jučer smo se cijepilil MO-PA-RU. cijepivom..cijeli dan i noć smo proveli u bolnici na Srebrnjaku na promatranju i nije imao nikakvu reakciju. Prvo mu daju malu dozu cijepiva da vide kako će ragirati i nakon par sati ostalo. Saznala sam da Priorix sadrži više jaja nego naše cijepivo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    68

    Početno

    Koliko ti je star sin? Znači eventualna reakcija na jaje prati se neposredno nakon cijeplljenja, a ima li utjecaja na ostale nuspojave. Luda sam s tim cjepivima, a i ne sviđa mi se ideja da mi djete bude u bolnici. Jviti ću novosti za one koje zanima ova situacija.

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moj sin je također alergičan na jaje ali to smo doznali tek par mjeseci NAKON cijepljenja MO-PA-RU cjepivom. :/
    Cijepljen je u dobi od 13 mjeseci, nasreću bez ikakvih reakcija. Dva mjeseca kasnije dobio je jaku urtikariju usljed alergijske reakcije na kikiriki, nakon toga su mu rađeni alergo testovi kad je ustanovljena među ostalim i dosta jaka alergija na jaje.
    Prava je sreća što je sa cijepljenjem sve prošlo u redu, uh kad samo pomislim.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    moja nećakinja je alergična na jaja i doktorica ih je poslala cijepiti u bolnicu (šalatu ako se ne varam). nakon cijepljenja ostala je još kratko u bolnici i kad su vidjeli da nema reakcija išla je kući. uglavnom, sve je prošlo bez problema.

  9. #9
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mi smo alergični na jaja i pedijatar je rekao da se nećemo cijepiti. Kakva bolnica, ne pada mi na pamet!

  10. #10
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Nije mi jasno zašto inzistirati na cjepljenju kad je dijete alergično- zbog vrtića ili ? Kere daj molim te javi što si saznala.

  11. #11
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Mislim da postoji cjepivo Mo-Pa-Ru u kojem Parotitis soj nije uzgojen na pilećim embrijima. Mislim da je francuski proizvođač.

  12. #12
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Nama je pedijatar rekao da ne postoji, da je cijepljenje nemoguće i uopće nije oko toga dramio.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Postojalo je, ali je povučeno jer se pokazalo da nije djelotvorno.

  14. #14
    brunko

    Početno

    Kere...sin mi je prošli tjedan napunio godinu dana..i nije bio sam u bolnici nego i ti budeš s njim..sestre su stvarno super,a i doktori..ja idem s njim tamo redovito na kontrole i već sam bila u 5 mjesecu s njim u bolnici radi kožnog osipa i od tada više nema problema. Za sada nije dobio nikakvu nuspojavu na cijepivo i nadamo se da će tako i ostati...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    68

    Početno

    Ugovorila sam sastanak u Zavodu za javno zdravstvo u Puli sa jednim dr. epidemiologom slijedeći tjedan, pa ću vidjeti kakve će mi on informacije dati. Moja dr. je zaista izvrstan liječnik, nemam prigovora, ali za ovo neću popustiti. Moram naglasiti da osobno nismo razgovarale, jer njena sestra sve drži pod kontrolom, makar mi je rekla da je dr. rekla da dođemo s 18. mjeseci. BTW znam da bih bila s Nikom u bolnici, ali ne želim ukoliko nije potrebno odlaziti u bolnicu. Imam zdravo i sretno djete i načelno podržavam cijepljenje, ali ne pod svaku cijenu, a pogotovo kad zaista i sama čitam i informiram se najbolje što znam. Ako piše na medicinskim portalima da je alergija na jaje kontrindikacija za cijepljenje Mo-Pa-Ru, onda mi liječnici koji bez obzira na moguće reakcije šalju djecu u bolnicu pod nadzor da se osiguraju, umjesto da odgode cijepljenje za npr. godinu dana nisu jasni. Nik niti ne ide u jaslice tako da i taj argument otpada.
    Javim se s novostima.
    K.

  16. #16
    brunko

    Početno

    Moraš biti spremna na različita mišljenja...želim ti puno sreće.

  17. #17
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj Kere prvotno napisa
    Ako piše na medicinskim portalima da je alergija na jaje kontrindikacija za cijepljenje Mo-Pa-Ru, onda mi liječnici koji bez obzira na moguće reakcije šalju djecu u bolnicu pod nadzor da se osiguraju, umjesto da odgode cijepljenje za npr. godinu dana nisu jasni.
    U potpunosti potpisujem!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    68

    Početno

    Otišla sam danas u zzjz i bila dva sata vremena s jednim simpatičnim i iskusnim doktorom. Naravno da sam predavanje o nužnosti cijepljenja , te o našim cjepivima i bla bla, neću sad zamarati.
    O sastojcima cjepiva ga nažalost nisam pitala.

    Evo prvo nekoliko riječi o Priorixu i Mo-Pa-Ru za one koje zanima.
    Za Priorix je rekao da ono nije u programu RH jer nisu poznate nus-pojave kroz dugi vijek primjene, a za Mo-Pa-Ru koji je u primjeni 30 godina nije bilo fatalnih ishoda.
    Da relativno mali broj djece i kroz kratko vrijeme u RH prima Priorix da bi se na njihovom broju moglo statistički analizirati mogućnost pojave seroznog meningitisa ili postvakcinalnog parotitisa i zato se ne može tvrditi da je to sigurnije cjepivo, jer i ono ima nus pojave, čak i teže pa i fatalne :? .
    Da je ona serija problematičnih cjepiva bila izdana u sve centre u RH, a meningitis se pojavio se samo u Zg (kao šta kažem na to?).
    Ugl. on preporuča naše cjepivo što je i razumljivo.


    Za alergiju, rekao je da u dogovoru s doktoricom napravimo alergološke testove, da postoji mogućnost i pojedinačnog cijepljenja, osim za PA, te na kraju, da mogu ogoditi cijepljenje do 2. , a koliko sam skužila i do 6.-7. jer u tom trenutku se cijepe i sva djeca koja iz bilo kojih razloga do tad nisu, ako mislim da je za Nika tako bolje.

    Jako sam zadovoljna i mogu vam reći da mi je razgovor bio je super.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Podižem temu da ne otvaram novu.

    Naime Katji je prvi alergo test pokazao +- reakciju na jaje, a drugi rađen 6 mjeseci kasnije je bio negativan, dr. u Klaićevoj nam je preporučila cijepljenje pod nadzorom ili u bolnici. Pedijatrica nam je rekla da bi ju ona cijepila u ambulanti i da bi bili tamo sat vremena jer ako je prick test negativan nema razloga za paniku.
    Katja se inače pogorša neurodermitis ako pojede nešto od jaja, drugih reakcija nema.
    U ponedjeljak sam bila s Rokom na kontroli na Srebrnjaku i molila njegovu doktoricu da uzme i Katju i pitala ju za cijepljenje i ona nas je odmah naručila kod njih i idemo u četvrtak i rekla je da ćemo bit cijeli dan i noć i ja ću naravno bit s njom. Katja sad ima 19 mjeseci.

    Ajde cure molim vas ko ima iskustva sa takvim cijepljenjem nek se javi.

  20. #20
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    bok, mene isto zanimaju iskustva roditelja u vezi tog cijepljenja, naša doktorica preporučila nam je priorix, jer je kao blaži ali čekamo jer je Borna imao reakciju na žutanjak prvi put, jučer sam mu dala opet i nije se osipao, sada prelazimo na bjelanjak pa ako ne bude reakcije trebali bismo se cijepiti, kod prijatelja koji su cijepili svoju djecu nije bilo reakcije

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    68

    Početno

    Eto i mene da ispričam nastavak priče... Nakon prve reakcije na bjelanjak (koja je za mene bila zaista traumatična) test je pokazao alergiju na bjelanjak. Nakon 6-9 mjeseci (nisam sigurna), na drugom testiranju iz krvi, testovi su pokazali da moj miš više nije alergičan na bjelanjak, već samo na grinju. Međuti tada mi je doktorica alergolog napisala preporuku da odgađamo cijepljenje do daljnjega, bez obzira na testove. Na trećem pregledu prije 4-5 mjeseci opet je dala istu preporuku. Znači ima nešto u tome da jača reakcija traži pažnju liječnika kad je u pitanju cijepljenje. Idemo ponovno za nekoliko mjeseci (pišem odokativno jer nemam nalaze pri ruci), javit ću novosti ako nekog zanima. Mi smo "u blokadi" s Mo-Pa-Ru cjepivom do daljnjega. Lijepi pozdrav!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Kere, kako je nama objasnila dr Bošnjak iz Klaićeve (neuropedijatar - a radi se o neurotoksičnim cjepivima), Mo-Pa-Ru uopće ne treba muškoj djeci. Priorix nema isti sastav kao Mo-Pa-Ru cjepivo nego se odnosi na samo Mo- dio. Dr je objasnila da opasnost od zaraze Pa- nema, a da je Ru- opasna samo za trudnice (što dečki nikad nemogu jelte biti)... Dakle, dečkima Priorix bez sumnje!

  23. #23
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Mene zanima da li govorite o cjepivu mo-pa-ru kojim se dijete treba cijepiti sa godinu dana ? Lara još nije cijepljena dok ne vidimo je li alergična.
    Pitam jer sam ja alergična na jaja (bjelanjak), a kako je Lara naručena 21.05. u 08:15 na Srebrnjak na pregled i obradu da vidimo dal je ona alergična na bilo što zanima me to pitanje.
    Nisam htjela pitati drugdje već na ovom topicu jer čitam iskustva drugih mama koje su bile tamo na testiranju sa bebama, pa zar se toliko dugo čeka ?
    Ja zvala i pitala pa mi sestra na Srebrnjaku rekla da sve naručuju ujutro za pregled i obradu i da se dugo čeka, a ja mislila da dođemo kasnije jer nam sa Plitvica do Zagreba treba 2 i pol sata, dakle buđenje u 04:30, spremanje jela, pića i rekvizita i buđenje Lare oko 05 pa kretanje u 05:30 najkasnije. Rekla mi sestra što ranije doći valjda je mislila zato da bismo bili ranije na redu što vi mislite?
    Jel bio tko od vas tamo sa tako malom bebom 12 mjeseci i 6 dana ima Lara, čula sam od mama da imaju sve uređeno za djecu a što kad Lara još ne kuži od toga ništa, al boji se bijele kute (loše iskustvo kod doktora kad je bila bolesna) pa vas pitam za savjet za što bezbolniji i bezbrižniji pregled.
    Hvala mame od

  24. #24
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Zaboravih napisati kod dr. Frkovića smo naručeni, čula da je dobar i nježan sa djecom.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Jel se neko u zadnje vrijeme cjepio protiv moparu, s čim sad cijepe?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •