Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: problem oko krevetica za bebu!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno problem oko krevetica za bebu!!

    ovako, imam jednosoban stan i htjela bih kupiti krevetic za bebu kvalitetan, da dobro izgleda i da nije prevelik, dakle s obzirom na kvadraturu stana da mi ne zauzme pola dnevne sobe....i jako mi se svidjaju sklopivi krevetici u turbolimacu, samo sam zbunjena, posto je namjena sklopivih krevetica da se ide s njima lijevo desno (shvacate me , da li su oni sigurni za bebu? u kontekstu, da li je prikladno da mi beba nonstop spava u takvom kreveticu???
    posto nije fiksan, kuzite me...jesu li stabilni i tako to...
    znam da sam iskomplicirala...ali hvala na odgovoru...

  2. #2
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Stabilni jesu, ali... Ti sklopivi krevetići nemaju pravi madrac već neki "uložak" koji je sasvim u redu za kraću upotrebu. Mislim da stavljanje pravog madraca isto nije opcija jer bi on mogao svojom težinom poderati platno. Ima pravih krevetića dimenzija 120*60, to bi ti bilo bolje. A možda ti se bebica skoro i doseli u krevet pa ćeš kinderbet moći pospremiti. Meni naš služi kao natkasl.

  3. #3
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    Mi smo radi istih problema kupili graco electrocontur deluxe (valjda se tako piše).
    Ono malo što je beba u njem spavala (više je spavao s nama a sad smo ga maknuli jer je mališa propuzao pa smeta, ali recimo 3 mjeseca sveukupno) smo bili jako zadovoljni. Malo je u odnosu na klasične krevete kratak, i mislim da malo veće dijete od recimo 2 god ne stane po dužini. Kad je mališa dostigao kilažu maknuli smo tzv. kolijevku i spavao je na donjem katu. Kolijevka se dala ljuljati, imala je vibru, malo svjetlo i tihe uspavanke. Sviđalo mi se što nema "rešetke" kao na običnom krevetiću jer kad smo bili u bolnici mališa se stalno pleo u to.
    Sami tzv. madrac je prilično tvrd, sa donje strane je deeebeli karton a sa gornje spužvasta navlaka koja se pere. Nije mi se činilo tvrdo nego taman.
    E da, a kad smo ga prebacili dolje i kad se ustao sam, rub krevetića mu je do brade pa nemre ispast. Standardne krevetića zato smatram opasnima jer je djetetu koje stoji ograda u visini trbuha ili prsa pa lako se nagne preko.
    Sve u svemu smo zadovoljni. Krevetić je stabilan, čvrst, krasno izgleda, a naš ima i prematalicu, sjenilo i policu za kreme, pelene, maramice itd. Eto, ako te još što zanima, reci.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno

    ej mišica, hvala na odgovoru....znaci, ukratko, prema tebi necu pogrijesiti ako kupim taj sklopivi (za trajniju upotrebu) krevetic?
    a di si kupila taj koji si mi opisala i koliko si ga platila?
    hvala ti
    i usput, imas slatkog limaca!

  5. #5
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ne kužim vas cure. Na čemu bi vi radije spavale, na pravom madracu ili debelom kartonu presvučenom spužvom? A postoje i krevetići koji se skroz spuste pa djetetu dok stoji isto bude nos do ruba ogradice.
    I mi smo živjeli u jednosobnom stanu kada se Ivan rodio, mi smo spavali na kauču, a on u drvenom krevetiću.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    27

    Početno

    Ne znam baš da je taj prenosni (sklopivi) krevetić ok za dužu upotrebu...mi imamo takav krevetić, u njemu je bebač spavao na ljetovanju 15-ak dana, mi smo još kupili spužvu, jer je ona podloga koja je u sklopu krevetića nekako tvrda i tanka...inače, krevetić je dosta škripao, kako bi se beba micala, moja sestrična kaže da se njen mali budio od toga (moj na sreću nije). Ne znam, možda postoje i kvalitetniji od ovog koji mi imamo,on je Graco, dobili ga za poklon, za ljetovanja će poslužit svrsi. Inače, mislim da je uži od klasičnih, a nešto duži, tako da i on zauzme isto mjesta kao npr. 120*60, a ne znam da li ste ga mislili stalno sklapat???Nije baš jednostavno...

  7. #7
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ako imaš love, kupi Sleepi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    27

    Početno

    Još da nadodam, stabilnost ovog i klasičnog krevetića ne može se usporediti, sklopivi je nekako klimav, ne znam, za kraću upotrebu da, ali inače mislim da nije praktičan...po meni je velika prednost u početku kod ovog mog krevetića podesivost po visini, tako da je najviši nivo u početku super stvar, ja sam osobno kod kupovanja gledala da bude što viši zbog stalnog saginjanja, a i ja sam nešto viša. To ne bih mijenjala za ništa. Sad je na najnižem nivou i moj mali još uvijek ne može sam iz njega (doduše pokušava, ali se ne usuđuje - ima skoro 2 god).

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nemojte zaboraviti i da se putnim krevetićima ne može skinuti stranica pa ga ne možete prisloniti uz svoj krevet. a to jako dobro dođe.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Ako imaš love, kupi Sleepi.
    Ajme, super je ovaj krevetić, koliko para????
    Budući čekam drugu bebu, terbat će nam još jedan krevetić...

  11. #11
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja sam sklopivi putni koristila umjesto dječjeg vrtića (veči je)

    krevetiči i nisu nešto strašno veliki 60*120cm, no ako možeš uzmi onaj 80*140 koje se kasnije može pretvoriti u niski dječji krevet

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj mamic prvotno napisa
    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Ako imaš love, kupi Sleepi.
    Ajme, super je ovaj krevetić, koliko para????
    Budući čekam drugu bebu, terbat će nam još jedan krevetić...

    Hm, samo za svaki period drugi madrac, mislim da je ovo preskup sport

  13. #13
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    meni je sklopivi krevetić super služio za odlazak kod svekrve i povremeno spavanje kod none ali ga nikad ne bi izabrala kao trajno
    rješenje pa sve i da ima normalan madrac
    meni je taj krevet predubok i ne bi ga mogla koristiti duže otpala bi mi leđa :/

  14. #14
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Vidjela sam taj krevetić u Baby Centru u Mariboru al nisam pitala za cijenu. Sigurno je skup ali se dugo koristi, kao i ostali njihovi proizvodi.

  15. #15
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    kupili ga u turbo limaču u kc, cijena 1200kn. ima jeftinija varijanta bez sjenila i police, mislim da je oko 1000kn.
    nama je trebala sklopiva varijanta zbog iznimno malog prostora i čestih putovanja k mojima. naime, sad kad mali puže, podignem taj krevet na kauč pa ima mjesta. a sad smo ga skroz sklopili jer je tako lakše. nije ništa škripao i bio je skroz stabilan i čvrst. a što se tiče madraca, ja sam ispod plahte stavila još debeli ručnik i bilo je ok. ništa tvrdo, a općenito je bolje spavati na malo tvrđem madracu. preporučam.

  16. #16
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi imamo kod mojih taj sklopivi / prenosivi krevetić, brevi ali smo za njega kupili normalan jogi jer je onaj "madrac" što dođe uz njega ko kartina tanak pa je ustvari više podloška samom jogiju.

    nama je odličan, imamo ga već 3 godine, mala u njemu skače ko na trampulinu i krevetić odolijeva svim njenim naletima.

    naš nije za svakodnevno spavanje 365 dana u godini već za lito i ostale boravke kod mojih. sve u svemu, nama totalno isplativa investicija.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno

    ma ne znam ni sama sad sto da radim, evo do malo prije sam bila u gradu, u turbo limacu i zbilja krevet pravi je krevet pravi, tu nema, ali nije ni ovo losa solucija jer opet prakticno je i sve...fakat ne znam sta da radim posto sve ima svoje mane i prednosti, a nije da kupujem kruh pa nije bed ako fulam....nemam pojmaaaaaa......

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    mi imao sklopiv graco krevetić. na preporuku prodavača kupili smo i madrac jer onaj koji se dobije uz krevetić nije za dulje vrijeme.
    s prvim djetetom smo ga sklapali i rasklapali svakoga vikenda kada smo odlazili i dolazili u i iz zagreb(a).
    star je tri godine. sada u njemu spava drugo dijete, a za šest mjeseci ide trećem djetetu.
    osim što je vrlo čvrst (bez obzira na količinu sklapanja i rasklapanja) nama se pokazao praktičniji od "pravog drvenog krevetića" koji su nam poklonili deda i baka. taj je vrlo brzo letio van iz kuće jer se dijete stalno udaralo u drvene reške (bez obzira što je bila platneni ukras), nisu mogli gledati van od toga platna i bili vrlo nesretni unutra.
    vratili smo se na naš sklopivi-rasklopivi krevetić i opet je sve bilo u uredu. uvijek ću preporučit taj krevetić jer ima više kvalitativnih karakteristika od klasičnog kimbića.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj mamic prvotno napisa
    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Ako imaš love, kupi Sleepi.
    Ajme, super je ovaj krevetić, koliko para????
    Budući čekam drugu bebu, terbat će nam još jedan krevetić...
    ja pitala u Kiki u Zg. cijena cca 4000 kuna...malo mi je bilo too much

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj princess leia prvotno napisa
    mi imao sklopiv graco krevetić. na preporuku prodavača kupili smo i madrac jer onaj koji se dobije uz krevetić nije za dulje vrijeme.
    s prvim djetetom smo ga sklapali i rasklapali svakoga vikenda kada smo odlazili i dolazili u i iz zagreb(a).
    star je tri godine. sada u njemu spava drugo dijete, a za šest mjeseci ide trećem djetetu.
    osim što je vrlo čvrst (bez obzira na količinu sklapanja i rasklapanja) nama se pokazao praktičniji od "pravog drvenog krevetića" koji su nam poklonili deda i baka. taj je vrlo brzo letio van iz kuće jer se dijete stalno udaralo u drvene reške (bez obzira što je bila platneni ukras), nisu mogli gledati van od toga platna i bili vrlo nesretni unutra.
    vratili smo se na naš sklopivi-rasklopivi krevetić i opet je sve bilo u uredu. uvijek ću preporučit taj krevetić jer ima više kvalitativnih karakteristika od klasičnog kimbića.
    I mi imamo taj krevetić. Madrac ste kupili ili napravili po mjeri? Mi bi ju trebali sad staviti na donju razinu pa bih ja htjela madrac da ne bude tak nisko.

    Mi smo ga isto uzeli jer ja nisam htjela drvene rešetke zbog udaranja. A i manji je od drvenih i puno praktičniji mi se čini.
    Bebi madrac nije problem jer i treba biti čim tvrđi. Nama je dobar i zbog toga što smo bebu morali stavljati spavati u koso zbog refluksa, a on se sastoji od četiri dijela tak da smo gornja dva, odnosno dio gdje je glava podigli (ispod stvaili ručnike) a donja dva su ostala ravna.

    Svi spominju kako je bitno da se skida stranica kreveta međutim meni bi to bilo totalno nepotrebno i nepraktično. Paulin krevetić je privučen uz moju stranu kreveta ali je toliko odmaknut da ja mogu spustiti noge kad sjednem u noći. Bilo bi mi bezveze da je privučen do kraja, jer ju svaku noć prematam kad se probudi, tako da se dignem i samo ju premotam u krevetiću. A i dojim sjedeći na krevetu, pa mi je bitno da mogu u noći normalno sići s kreveta.

    Što se tiče šuštanja, meni je to čak ispalo dobro jer Paula inače čvrsto spava pa kad čujem šuštanje znam da se počela buditi i da se meškolji po krevetu

  21. #21
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ja pitala u Kiki u Zg. cijena cca 4000 kuna...malo mi je bilo too much
    bleeda, jesi saznala kako to ide sa madracima? Treba ih više ili se spajaju nekako? Ne planiram kupiti, ali baš me zanima.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno

    elinor, glede tog krevetica, da dodje ti oko 4500, tak nesto....s time da dobijes njega malenog kakav je, a kasnije kako dijete raste se kupuju naknadno stranice s kojima prosirujes krevetic (kako ti je na slici) i naravno uz to moras i naknadno kupovati i madrac, tako da krevetic taj koliko god da je slatki te kosta puno vise....sad sve zavisi jel netko voljan investirati ili ne...al da je slatki, fakat je....

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno

    elinor, glede tog krevetica, da dodje ti oko 4500, tak nesto....s time da dobijes njega malenog kakav je, a kasnije kako dijete raste se kupuju naknadno stranice s kojima prosirujes krevetic (kako ti je na slici) i naravno uz to moras i naknadno kupovati i madrac, tako da krevetic taj koliko god da je slatki te kosta puno vise....sad sve zavisi jel netko voljan investirati ili ne...al da je slatki, fakat je....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    14

    Početno

    Ja sam se zgrozila kad sam vidjela koliko taj stokke krevetić košta. Naime, ja sam ga dobila - i to cijeli komplet - najmanji madrac (koljevka), srednji madrac (krevetić), veliki madrac (krevet za dijete do cca 10 god). Navodno se za kasnije oni rubni dijelovi još mogu odvojiti od toga svega pa se kupe ili naprave jastuci i ostaju u upotrebi dvije fotelje.
    Ma super je, ali stvarno skupo.
    Koliko je praktičan tek ćemo vidjeti jer roditi ću tek krajem ožujka.

  25. #25
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Sandym, to se zove poklon! :shock:
    Hvala miki!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ja pitala u Kiki u Zg. cijena cca 4000 kuna...malo mi je bilo too much
    bleeda, jesi saznala kako to ide sa madracima? Treba ih više ili se spajaju nekako? Ne planiram kupiti, ali baš me zanima.
    draga, nisam se raspitivala al koliko vidim odgovor si već dobila.
    ja sam se bila malo smrzla na cijenu pa nisam dalje ništa ni htjela pitati.

    na kraju smo odlučili iskoristiti krevetić od P. samo će ga MM urediti, i kupit ćemo novi madrac i opremu.

  27. #27
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ja sam se bila malo smrzla na cijenu pa nisam dalje ništa ni htjela pitati
    Da, cijena je baš za smrznut se. Zamisli da daš tolku lovu, a onda se, kad doneseš bebu iz rodilišta, neplanirano odlučis ne na co-sleeping (ko ja npr. )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •