Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 72

Tema: bol u predjelu stidne kosti

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno bol u predjelu stidne kosti

    ako netko zna, kaj bi to moglo biti, u 35. tjednu pri hodu osjećam tu bol točno u sredini dakle dole na stidnoj kosti, bojim se da nije neko otvaranje ili kaj već jer se ne pojavljuje kada sjedim ili ležim...
    help please...

  2. #2
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ne boj se.
    to se tijelo samo priprema za svečani trenutak.
    nećeš se zbog te boli otvorit. ali će te nastavit pratit do poroda, a ako ti bude ko meni i nakon poroda (skoro 6 miseci).

    sve je to normalno, nekog boli više nekog manje, a neko ni ne zna koja je to tupa i dosadna bol.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    to si dobro rekla, dosadna i tupa i ne znaš kaj bi sa sobom a nije se baš zgodno držati dole i hodati...koma...ali hvala, malo si me utješila ak je to normalno

  4. #4
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    I meni je isto, stisnimo zube.......

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    i ja imam istih problema 31tjedan

  6. #6
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    meni je tako skoro cijelu trudnocu...a navecer dok spavam nemogu se okrenuti na drugu stranu koliko me boli...jos se valjda navecer sva ukocim od lezanja pa boli jace......ah jos malo pa ce i to proci.....samo hrabro naprijed...

  7. #7
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Drage moje, s time se nije za igrati. To što osjećate da vas boli je simfiza, ligament koji drži stidnu kost. Ja sam u trudnoći isto osjećala bolove, prilično intenzivne, i isto kao i vi, mislila sam da je to normalno. ALI: Meni je nakon poroda ligament popustio, simfiza se razdvojila i ja sam ostala potpuno nepokretna, tri tjedna sam ležala u krevetu s užasnim bolovima, trebalo mi je pola sata da se okrenem s jednog na drugi bok, hitna pomoć me vozila u bolnicu na pregled, vratili su me doma jer se ništa nije dalo napraviti nego samo mirovati i čekati da zaraste. Nakon tri tjedna sam uspjela mic po mic ustati iz kreveta i kretati se. Bol je i dalje bila užasna, i trebalo je još dugo vremena da normalno profunkcioniram. Sada je prošlo skoro 10 mjeseci od poroda, a mene još uvijek zna zaboliti. Ovo što se meni desilo se naziva simfizioliza, i vrlo je rijetko, ali događa se. Ne želim vas plašiti, već upozoriti: pazite kako se krećete, kako ustajete iz kreveta, kako sjedite (uvijek jastuk pod guzu!), izbjegavajte položaje u kojima vas boli, izbjegavajte čučanje i bilo koji drugi položaj u kojem se simfiza napraže. Nakon poroda, odmarajte se što više u krevetu, i pazite na sve ove stvari koje sam navela.
    Tu je jedan link, ako netko hoće više informacija. http://www.plus-size-pregnancy.org/p...physis%20occur

  8. #8
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    covjece,sad si me prepala....rekla sam dr.jos negdje u 4mj.trudnoce da me boli dole,ali on je rekao da je to zato kaj se kosti sire i maternica se priprema...mislila sam da je to stoga kaj nisam radala skoro 10 godina,pa me zato boli..

  9. #9

  10. #10
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    covjece,sad si me prepala....rekla sam dr.jos negdje u 4mj.trudnoce da me boli dole,ali on je rekao da je to zato kaj se kosti sire i maternica se priprema...mislila sam da je to stoga kaj nisam radala skoro 10 godina,pa me zato boli..
    Da, zdjelica se priprema, hormoni mekšaju spojeve, sve je to normalno, ali ako imaš intenzivne bolove, kao što sam ja imala , onda treba biti oprezan!
    Nakon što mi se sve to izdogađalo, krenula sam tražiti informacije po internetu, i naišla da su u slučaju jake boli u simfizi kontraindicirani položaji za rađanje u kojima se ona pritišće - a pritišće se dok ležiš na leđima ili polusjedečki, kako je kod nas uobičajeno rađati (i kako sam ja rodila :/ ).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Swiss
    Postovi
    80

    Početno

    eh ja sam taj problem imala ( prije 1,5 mjesec) ali samo neko vrijeme poslije
    sexa. trajalo bi sat-dva i prestalo.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ja sam se jutros probudila s tom boli...i boli rez od epi.....
    ali kako me stidna kost boljela i u prvoj trudnoči ne pridajem veliku važnost tome,,,,

  13. #13
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    sada sam 38+3 i kost be ubitacno boli.....neznam kako cu izdrzati jos 15 dana...a uopce nemogu hodati....

  14. #14
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Ja sam u 30-om tjednu. Jučer sam nešto klečeći radila i naglo sam se digla. Užasno me zaboljelo u predjelu stidne kosti ali malo desno prema preponi. Kao da sam istegla mišić. Danas boli i dalje ali samo dok hodam ili pritišćem to mjesto. Je li to o čemu i vi pišete? Mogu li očekivati poboljšanje ili ovu tupu bol do kraja trudnoće.

  15. #15
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    paid, to (na sreću) nije ta bol. Bol u području simfize se javlja točno po sredini stidne kosti, okomito odozgo prema dolje, kao kad nosiš hlače sa zatvaračem po sredini, točno tako je smještena simfiza i tu se javlja ta karakteristična bol.
    filip, meni je pomogao elastični steznik koji sam stisnula oko bokova (ne preko trbuha, nego ispod). Da li te boli kad odižeš nogu od poda (možeš li je uopće odići)? Ja nisam mogla odvojiti stopalo od poda koliko me boljelo, i nisam mogla zakoračit, pa mi je liječnik rekao da hodam unatraške jer je manje opterećenje na simfizu, i to me je doslovce spasilo, jedino sam tako mogla doći od kreveta do WC-a. Znam da zvuči smiješno, ali probaj hodati unatrag i vidi da li te tako manje boli.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Sad sam i ja ukomirana.mene isto boli stidna kost, ali zna i cijela zdjelica. u prvoj trudnoci me je zdjelica bolila u 8 mj, sad sam u 5 i rastura. ponekad mi je tesko hodat kolko boli, a da ne pricam o ustajanju iz kreveta.onda me bas presjece kod stidne kosti.pitala sam doca i on je reko da je to sve ok.

  17. #17
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Anvi, žao mi je što si to prošla

    Mene isto boli stidna kost, ali samo nakon dugog sjedenja na tvrdom ili nakon duuuugog hodanja. E onda me baš onako pošteno zaboli, da se jedva ustanem i to se moram držati dole jer me ubija Ali onda legnem jedno 10 minuta i sve prođe kao da nikad nije ni bolilo

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno Evo i mene!

    Evo samo da se i ja "pohvalim"-u prvoj trudnoći me boljelo, i sad me boli, isto taj dio.Samo, mene još u kombinaciji s tim bole i kukovi (ne križa nego niže, zglobovi uz trticu) i taaaako je zabavno Nakon prve trudnoće boljelo je još neko vrijeme a kasnije, valjda dok se sve natrag posložilo, prestalo je. Ja to zovem "raskopčavanje",zamišljam zdjelicu kako se širi,kosti se razdvajaju, zglobovi omekšavaju i nije ni čudo da boli.Ne daj Bože da legnem na leđa nezgodno, nema šanse ak me to primi da se više dignem...Ma ni na bok ne mogu dok se opet nešto ne posloži. I nekad me bole cijele prepone ko da imam masnicu ili sam se dobro nabila po međunožju.Ali, dok se sjetim glavice novorođenčeta i onoga kroz što se ta glavica mora provući, ima i logike da se NEŠTO mora razdvojiti da bi to bilo moguće :shock:

  19. #19
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Simfiza je dosta osjetljiva i nije baš zanemarivo ako boli. Svakako treba pripaziti jer kasnije uopće nije lako živjeti s tim. To mogu reći cure koje su "nadrapale" ..

    Ja razumijem da doktori kažu da je sve to normalno. Ali me malo smeta što ne pitaju malo više o konkretnom problemu, ponavlja li se i sl. Jer nije isto kad nekoga boli cijelu trudnoću ili mene recimo samo dva puta do sada. Ja sam (slučajno upoznata s tim problemom) odmah usporila, odmarala i srećom ne ponavlja se.



    Citiraj suncemojemalo prvotno napisa
    u prvoj trudnoci me je zdjelica bolila u 8 mj, sad sam u 5 i rastura. ponekad mi je tesko hodat kolko boli, a da ne pricam o ustajanju iz kreveta.onda me bas presjece kod stidne kosti.pitala sam doca i on je reko da je to sve ok.
    susjeda, pa kaj ne veliš da si trudna Čestitam!! Nego, koji doc? Dr P. ?

  20. #20
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Ja razumijem da doktori kažu da je sve to normalno. Ali me malo smeta što ne pitaju malo više o konkretnom problemu, ponavlja li se i sl. Jer nije isto kad nekoga boli cijelu trudnoću ili mene recimo samo dva puta do sada. Ja sam (slučajno upoznata s tim problemom) odmah usporila, odmarala i srećom ne ponavlja se.
    U Britaniji je jedna primalja koja je pretrpila simfiziolizu u trudnoći kasnije rekla kako sa svojim dugogodišnjim iskustvom u radu s trudnicama i porodiljama uopće nije bila svjesna ozbiljnosti problema bolne simfize dok se njoj samoj to nije dogodilo, te da je taj problem jako zanemaren i od strane liječnika i od strane primalja.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Ja mislila da znas. :D Da, doktor P. Tesko je iz njega izvuc informaciju. Prilicno je stur na rijecima.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Hello,

    i ja od negdje 16 tjedna trudnoće imam isti problem i isto sam se bojala da se slučajno ne otvaram jer me tako jako znalo boljeti da nisam mogla stajati na nogama, sad sam 22 tjedna i nekoako mi se to malo smirilo. Čudno s obzirom da bi tek sad trebalo boljeti, ali eto svi smo mi drugačiji. Kad te zaboli sjedni podigni noge i malo odmori možda prođe to ti je savijet moje ginekologice za sve bolove. Sretno čuvaj se!

  23. #23
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Evo i mene s bolovima u simfizi. U prvoj trudnoći sam je isto imala ali nešto kasnije je počelo i ne tako jako kao ovaj put. Sad sam u 17 tj. i danas me tako jako boli da jedva napravim nekoliko koraka. Do sad se nisam zabrinjavala jer nekako mislim da ne može baš nešto strašno se dogoditi,a i inače imam dobar prag tolerancije boli ali sad sam se već malo zabrinula. Najviše zbog toga jer sam na poslu dobar dio dana na nogama, a ne bih htjela na bolovanje ako baš ne moram. Ginekolog mi kaže da je to normalno, kosti se šire, bla, bla ali mislim da mu nisam jasno rekla da mene to baš tako jako boli. Zapravo prošli tjedan kad sam bila na pregledu me još nije tako jako bolilo kao sad. E, da, probala sam hodati unatrag i to stvarno pomaže!! Ima li još neko takve bolove?

  24. #24
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    ivana s, kopiram što sam napisala o bolnoj simfizi na drugoj temi:
    Nemoj čučati.
    Izbjegavaj hodati po stepenicama.
    Izbjegavaj kretnje u kojima se razdvajaju koljena. Npr. kad ideš u krevet prvo sjedni zatim se spuštaj na bok i istovrmeno diži obje noge u stranu, a kad ustaješ iz kreveta prvo se okreni na bok, zatim se polako uspravljaj i istovremeno obje noge spuštaj na pod. Ili kad ulaziš u auto, prvo sjedni, a zatim obje noge zajedno zakreni unutra
    Ne napreži se i ne diži teške stvari.

    Kad ležiš namjesti se tako da te ne boli, možeš se i poduprijeti jastucima. Meni je pasalo spavanje na boku s jednim jastukom između koljena, i drugim iza leđa da mi pridržava zdjelicu.
    Pogotovo je koristan savjet o ustajanju i lijeganju u krevet jer su to kretnje koje svakodnevno radimo, i to ujutro kad smo nerazgibani, i navečer kad je tijelo već samo po sebi dosta umorno i podložno istegnućima.
    Fiziološko mekšanje simfize se najintenzivnije događa u cca. prva tri mjeseca trudnoće i pred kraj, tako da će tvoji bolovi ubrzo možda sami od sebe popustiti.

  25. #25
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Anvi hvala na savjetima, stvarno su korisni jer su to zapravo radnje/kretnje kod kojih najvise boli. Ja ne mogu napraviti niti jedan korak da me ne boli, samo ponekad jace a ponekad slabije. Zanima me da li ja mogu normalno hodati i biti aktivna kao do sad ili bi ipak trebala sto vise lezati i odmarati, mene ne boli jedino dok lezim
    Mogu ja trpiti tu bol ali me frka da se ne pogorsa ili dodje do potpunog razdvajanja kao kod tebe.
    Posljednje uređivanje od ivana s : 09.11.2010. at 23:15

  26. #26
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Mislim da ne trebaš strahovati, od toga nema koristi. Razdvajanje je vrlo rijetko i ako se i dogodi onda je to najčešće u samom porodu, ne u trudnoći (pogotovo ne na početku trudnoće). Leći u krevet zbog nečeg što bi moglo i ne mora biti meni izgleda nepotrebno, a može biti i kontraproduktivno. Trebaš održati formu
    Tvoje tijelo ti govori koliko možeš biti aktivna i kad se trebaš odmarati. Bol znači "ne to", bilo da si napravila pokret koji napreže simfizu, bilo da se bol javila jer si dulje vrijeme bila aktivna. (Nekakva umjerena bol je fiziološka, nju ne računam.)
    Ako se vodiš za time, mislim da ćeš naći nekakvu ravnotežu između fizičke aktivnosti i odmora koliko ti treba. Bitno je samo ne ignorirati signale. Vjerujem da se niti meni ne bi dogodila simfizioliza da sam u trudnoći znala pripaziti na te neke jednostavne pokrete koji rasterećuju simfizu i izbjegavati one koji je opterećuju. Nisam znala i nisam bila svjesna tog problema.

  27. #27
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Hvala ti puno, u potpunosti se slažem s tobom. Ja sam definitivno protiv nepotrebnog ležanja u trudnoći. Htjela bih raditi i biti aktivna do kraja. Lakše mi je ipak sad kad sam čula tvoje mišljenje jer si i sama to prošla pa najbolje znaš, a doktori definitivno premalo o tome znaju i govore. U prvoj trudnoći me moja gin. blijedo gledala kad sam joj o tome govorila i nije imala pojma što mene to tako boli.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Hm...mislim da je to kod tebe vrlo prirodno i očekivano. Tijelo se postepeno priprema na izgon djeteta, i ubrzano prilagođava koštanu i mišićnu strukturu! Ništa ne brini...
    Evo, da te iznenadim...i ja u zadnje vrijeme osjećam bolove u preponskim i trtičnim ligamentima, no meni je ginica također rekla da se ne brinem...Da su bolovi u tim područjima sasvim normalna, fiziološka pojava u trudnoći...Zabrinjavajuće bi bilo da me zadese trudovi...sve ostalo, doduše, treba prijaviti doktoru, ali ne se opterećivati, jer se najčešće radi o fiziološkim pojavama.

  29. #29
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    I mene je to počelo intenzivno boljeti oko 3 mjeseca prije poroda. Pripisala sam to pripremi tijela za porod. Tako je ibilo, bila sam aktivna do poroda, rodila sam brzo i bol je odmah po porodu nestala.
    Samo hrabro

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Jooooooojjjjj...krenuli ti bolovi i kod mene. A baš mi je lijepo bilo dosad..Možda prestane

  31. #31
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Evo i meni ove boli zadnjih nekoliko dana. Čak sam zbog toga počela gegavo hodati. A tek sam u 26 tt. Baš jako zna boljet.
    Tim više me brine što u prvoj trudnoći nisam uopće imala tih problema. Do zadnjeg dana fit i aktivna bez ikakvih bolova ili smetnji.


    Petronjela, ti si ako se ne varam rodila na carski? Zašto?

  32. #32
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni su ti bolovi krenuli oko 20. tj i ne prestaju. Jako cesto nakon sto ustanem iz sjedeceg polozaja zastanem od boli, ne mogu se pomaknut i onda polako nogu pred nogu dok bol malo ne popusti. Zdjelica, donji dio kraljeznice...prestrasno. Noge ne mogu skupit al nikako. Spavam tako da veliki jastuk stavim na pola i medu noge. Pola metra razmaka mora biti da bi uopce mogla spavati na boku.
    U prosloj T mi nije bilo ni priblizno tako, bas sa jucer bebi govorila da je tako malena a tako teska za nosit. A Sven je imao preko 4 kg i zdjelica me boljela samo potkraj, stidna kost nije uopce.
    Hodam ko pingvin i ne mogu vise setat duze od 15 minuta. I to mora biti lagana setnja. Al proci ce to, sve mi to pretrpimo za nase malene

  33. #33
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Al proci ce to, sve mi to pretrpimo za nase malene
    Da, to si lijepo rekla

    A ja se baš poveselila kako mi je ova trudnoća kao i prva savršena. I evo sad ovoga.
    Ne mogu ni dugo ležat na lijevom boku jer mi se već dvije noći uklješčuje živac na toj strani, pa boli lijeva noga skroz do stopala. Pa još dok me djeca počnu ritati... Mala u trbuhu i veliki vani (koji još uvijek s nama spava).
    Da, baš će mi zabavno biti ovo trudno ljeto

  34. #34
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    koksy, i meni je tako zadnjih dana. fala ti bože na forumu, ispripadala bi se inače...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Cure, i mene zeza ta bol, počelo je rano, prije 20-og tjedna, ali u preponama, a onda se bol premjestila baš na sredinu. Meni je bolno, možda i najviše, odmah ujutro nakon buđenja pa mi nije baš jasno jel tom ligamentu koristi mirovanje? Jel bi vježbe za trudnice bile prihvatljive ili ne? Razmišljam o vježbicama da se malo aktiviraju mišići, a ne usudim se jer ne znam bi li to rasteretilo ligament ili još više opteretilo?

  36. #36
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj Fish prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, i mene zeza ta bol, počelo je rano, prije 20-og tjedna, ali u preponama, a onda se bol premjestila baš na sredinu. Meni je bolno, možda i najviše, odmah ujutro nakon buđenja pa mi nije baš jasno jel tom ligamentu koristi mirovanje? Jel bi vježbe za trudnice bile prihvatljive ili ne? Razmišljam o vježbicama da se malo aktiviraju mišići, a ne usudim se jer ne znam bi li to rasteretilo ligament ili još više opteretilo?
    Ja sam jučer bila na pregledu, pa sam doktorici spomenula problem. Naglasila sam da baš jako boli i da tog u prvoj trudnoći nije bilo.
    Ona je rekla da je to sve normalno i nema razloga za brigu. Kosti se šire, tako to mora biti. Tako kaže.
    Ja sam inače do neki dan redovito vježbala, ali sam sad prestala.
    I mene najviše boli u jutro. Jedva hodam kad ustanem.
    U prvoj trudnoći sam mogla napraviti špagu, a sad mi je problem obuči hlače.

  37. #37
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Fish prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je bolno, možda i najviše, odmah ujutro nakon buđenja pa mi nije baš jasno jel tom ligamentu koristi mirovanje?
    I mene ako i kad zaboli to je iskljucivo ujutro kad ustanem (dakle naglo opterecenje nakon sati lezanja) ili nakon duzeg sjedanja na kaucu....cim malo prohodam to prestane...i skuzila sam da me ako sam bila malo aktivnija taj dan manje boli,dakle ako se moze - sto vise se kretat i setat....meni bas bolovi pocmu ako zalezim...

  38. #38
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Isto tako i kod mene. Ako redovno radim jogu nema nikakvih tegoba, ali čim se malo ulenjim zabole me i prepone i kičma i noge mi počnu oticati.

  39. #39
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    U prvoj trudnoći me znalo tu i tamo zaboljeti....u 2.trudnoći me nije boljelo...a u 3.trudnoći sam hodala kao kauboj od bolova...bol nije ni prestajala. 3.trudnoća mi je došla odmah iza 2. (malci su godinu dana razlike) i dr. Stasenko mi je rekla: "Pa šta očekujete? Već 3 godine ste skoro bez prekida trudni i nije ni čudo da vas boli!". Sada kad se toga sjetim, mislim da je u mom slučaju beba pritiskala dolje i bila nisko jer je izletio kao čep, u roku keks i sva ta bol mi se i isplatila

    Nakon poroda me nije boljelo, ali me sad zabrinjava što od kad sam rodila, stopala me bole za poluditi! Prije me nikad nisu boljela, a sad bol ne prestaje. Pojma nemam šta je uzrok

  40. #40
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja se trenutno raspadam od bolova u stidnoj kosti. ali bebe su velike, skupa preko 5 kg...

  41. #41
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Dižem temu iz zaborava, zadnja 3 tjedna me bole prepone, zapravo rub prepona, kuda ide rub gaćica, ne znam jesu li mišići i ligamenti, ali se bol javlja nakon ležanja na boku, kao da mi se kosti zbiju, bol je zapravo kao osjećaj nakon žuljanja, gegam se kao patka i da bi ustala iz kreveta prvo mogam polako raširiti noge da ih "otkočim", pa tek onda mogu kako-tako zakoračiti...Ležanje na leđima (kad toga nema) mi je nemoguće jer ne mogu disatijer se malena tada previše rasteže...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj Totto prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem temu iz zaborava, zadnja 3 tjedna me bole prepone, zapravo rub prepona, kuda ide rub gaćica, ne znam jesu li mišići i ligamenti, ali se bol javlja nakon ležanja na boku, kao da mi se kosti zbiju, bol je zapravo kao osjećaj nakon žuljanja, gegam se kao patka i da bi ustala iz kreveta prvo mogam polako raširiti noge da ih "otkočim", pa tek onda mogu kako-tako zakoračiti...Ležanje na leđima (kad toga nema) mi je nemoguće jer ne mogu disatijer se malena tada previše rasteže...
    mene je isto u prvoj trudnoći tako boljelo i to mi je bio najneugodniji dio... kažu, priprema za porod, iako neke žene su mi rekle da se te boli ne sjećaju...

  43. #43
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Totto, sve to spada u rok službe
    ja sam u 32 tt pa ponekad ne mogu koraka normalno napraviti
    nekada kao da nisam trudna, idem ko strijela

  44. #44
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    totto, uzivaj sto te u prvoj to lovi pred kraj.
    mene muci od 20. tjedna :srceko: :not:
    jastuci, lopta, rastezanje...

  45. #45
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    flopica i leonisa, još je mjesec dana predamnom do termina, skupila sam cca 95 % klasičnih trudnilčkih tegoba, još čekam onih 5 % pa da fino ko štreberko donijme peicu iz zalaganja

    neki dan sam se pohvalila kako se uopće pojačano ne znojim, da bi zadnjih par dana izgledala kao da sam izletila iz saune

  46. #46
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja inače imam teoriju da se ničim ne treba hvaliti
    jer kad god sam se ja nečim pohvalila, sutra me život demantirao
    ono, moje dijete fino jede povrće, nema nikad visoku temperaturu, mene nikad ne boli to i to...
    tako da jezik za zube

    a dobro, što kaže leonisa, sad je to tu još malo će se izdržati

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    3

    Početno

    drage mamice,
    meni je ovo prva trudnoca i iskreno jako me svega strah što me ceka...u 35tt sam, i doc mi je rekla od od 24 sata 23:45 min moram ležati (ne baš da se toga cvrsto pridržavam, jer koliko puta idem na wc vec prelazi to vrijeme) to mi je rekla jer je mali na samom izlazu...nisam se još pocela otvarati ali kao ako nebudem pazila mali ce mi izletjeti ako se pocmem otvarati...a sad u podrucju stidnih kostiju imam užasne boleve...neznam dali je to normalno...znaci nocu se nemogu okrenuti a da me bolovi ne rasturaju...dali je to normalno....i.ajde ako zna koja hocu li imati barem malo laksi porod jer je mali zapravoi na samom izlazu....ili nemora znaciti i da rekla mi je da svakako necu docekati termin koji bi trebao bit 14.4...

    sretno buducim mamicama

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    3

    Početno

    meni je ovo prva trudnoca...u 35 tt sam i doc mi je rekla da od 24 sata 23:45 min moram lezati (iako se toga nepridrzavam skroz, jer koliko cesto idem na wc predem to vrijeme
    kao mali lezi skroz skroz nisko, sa samom izlazu a ako se pocnem otvarati moze mi izletjeti...a jos nisam i valjda se zato moram i cuvati....14.3 ulazim u 9 mjesec trudnoce i najvaznije mi je da do tada izdrzim...a sad imam uzasne bolove u podrucju stidnih kostiju...nocu se jedva okrenem...nadam se da to nije nis strasno....mozda mali vrsi preveliki pritisak na to...bas zbog toga sto tako nisko lezi...e sad malo utjehe ako moze... jer me jako strah porodo i svega sto me ceka....ima li koja mama isustva..kazu kad je beba tako nisko da je laski sam porod...

    hvala puno i puno srece buducim mamicama

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Emanuela ja sam nosila skroz nisko, međutim mirovala sam od 20 tt nakon serklaže. Svi su bili uvjereni da ću rodit čim skinemo šav serklaže. Međutim rodila sam osam dana kasnije i to inducirano jer sam dobila temperaturu.Nakon skidanja šava dva prsta otvorena i nalaz se nije mijenjao. Porod je s druge strane trajao pola sata. Zato miruj i ne brini, na wc moraš ići, treba izdržat samo dva tjedna.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Emanuela ja sam nosila skroz nisko, međutim mirovala sam od 20 tt nakon serklaže. Svi su bili uvjereni da ću rodit čim skinemo šav serklaže. Međutim rodila sam osam dana kasnije i to inducirano jer sam dobila temperaturu.Nakon skidanja šava dva prsta otvorena i nalaz se nije mijenjao. Porod je s druge strane trajao pola sata. Zato miruj i ne brini, na wc moraš ići, treba izdržat samo dva tjedna.
    uglavnom se nadam da ce biti sve ok....strah me je i boli ali valjda cu prezivjeti....o dva tjedna...imam do termina još....a do duse kako mi je dok rekla..a vidjet cu ako imate još kakav savjet samo dajte...
    sretno

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •