Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: bol u predjelu stidne kosti

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Emanulela Kate je htjela reći da za dva tjedna ulaziš u termin (famozna 2 tjedna prije i poslije službenog termina se računa da si u terminu) Nas dvije smo u dan razlike, i mene ovaj put prepone rasturaju, više lijeva doduše, uglavnom kad se preforsiram ali skužila sam da je okidač i stres. Neku večer sam se uplašila jer smo imali blagu prometnu, hB nikom ništa ali ja sam tri dana se gegala ko patkica, danas evo super, osjećam samo navečer kad konačno se dokopam kauča, nakon dužeg mirovanja i po noći kad se okrećem.
    Zato probaj se nekako osloboditi straha, od njega se grče i mišići i tetive i cijelo tijelo i to pojačava bol, nije ti baš saveznik. Nemoj razmišljati o samom porodu kao nečemu što donosi bol nego o činu koji će ti donijeti sreću, tvoju malu štrucu najveće ljubavi
    Malo duljim ali eto to je meni pomoglo dok sam prvi put "paničarila" po predrađaoni, kad sam čula plač bebice koja se tek rodila toliko me osjećaja obuzelo i opustilo i razmišljanje o momentu kad ću primiti svoju bebicu mi je odvraćalo misli od boli.
    Sretno!

  2. #52
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam probala odgonetnuti da li ima veze s kretanjem. sto se vise krecem ili manje. pa sam mislila da me vise boli ako se taj dan vise krecem.
    jer nakon 4 dana sto sam prakticki lezala u krevetu jer sam bila bolesna, izasla sam van u setnju i navecer vidjela zvijezde prilikom svakog okretanja.
    eh...onda sam nocas dozivjela ono sto sam u prvoj trudnoci na kraju, a to je, ne samo bol i nemogucnost okretanja i ustajanja, vec i hodanja. a doma sam i lezim s malom, jer je sad mala bolesna.
    al stres mi nije pao na pamet, jer jucer sam nasla trag sluzi na wc papiru i cijelo vece bila u "grcu".

    ono sto meni pomaze je lopta. i u sred noci kad se ne mogu okrenuti niti ustati, leci na ledja i rasiriti noge u preponama. rastegnuti ih. takodjer mi pomaze imati jastuk medju nogama ALI i cesto mjenjati poze jer sam skuzila da predugo u jednoj pozi s jastukom stvara kontraefekt pa mi bude jos gore.

    evo sada je vec popodne, a ja jos uvijek osjetim bol dok hodam i jedva hodam. inace bi jutarnja bol prestala u roku pola sata, dok si napravim kavu. i vratila se opet navecer.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Meni tijelo valjda sada turbo osjetljivo na stres, nažalost u ovoj trudnoći me nije zaobišlo nekoliko stresnih situacija pa sam tako skužila. Odmah krene stiskati, zatezati, boliti, bože sačuvaj Nekad i kad mislim da sam cool oko nečega po tome kužim da trebam odmak, smirenje ili štoveć.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Ova bol nema puno veze s kretanjem, barem što se mene tiče. Naime, ja se nisam kretala, a ta bol me rasturala. Po noći prebacit se s boka na bok je bila akrobacija. Nekad sam zamišljala kran kako me diže i prebacuje. Obavezno jastuk među nogama, bez toga ne bi mogla ležati. Desni bok mi je bio udobniji, ali sam ga znala zaležati.

  5. #55
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    I ja sam malo uplašena, već par dana osjećam bol-pritisak u predjelu stidne koste, kao da mi 100 iglica prolazi i širi se do rodnice..
    Nikako nije trbuh, već skroz nisko...probode me lagano kad se naglo dignem sa stolice..ali nije neka klasična bol..
    sad sam u 18 tjednu.

    Pojavila mi se slična bol negdje u 15 tj. pa sam se uspaničila i otišla dr. jer sam uz to pojačano mokrila.
    Urinokultura mi je bila u redu,

    Utješite me...jel to "normalno"..strah me..a kod dr. imam termin 02.04.
    Posljednje uređivanje od Shania : 22.03.2012. at 16:22

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    prošla i meni urinokultura bila sve 5, brisevi isto... dođe - i prođe... sve bude ok... ah moramo malo pretrpjeti nama sad 22 tjedan i skupljamo iskustva o raznovrsnoj paleti bolova

  7. #57
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj Franka 35 prvotno napisa Vidi poruku
    prošla i meni urinokultura bila sve 5, brisevi isto... dođe - i prođe... sve bude ok... ah moramo malo pretrpjeti nama sad 22 tjedan i skupljamo iskustva o raznovrsnoj paleti bolova
    Meni dr. nije radila briseve..i tome malo brine.hvala Franka 35

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu tražila briseve. Za svaki slučaj.

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Evo, i ja ozivljavam temu poslije 2 mjeseca... Sada smo u 5. mjesecu, i mene nekada boli manje, a nekada tako jako...cini mi se kada se vise krecem da me vise i boli. Uskoro idem na kontrolu, pa cu pitati dr. sta ona misli o svemu tome. Je li neko od vas pitao dr. da li prilikom poroda preporucuje carski rez, da bi se smanjila mogucnost vecih komplikacija...
    Svim buducim mamicama zelim sto vise uzivanja u trudnoci

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    mene to užasno boli još od negdje, 16. tjedna... al užasno, kad stojim ili malo duže hodam (pod malo duže, mislim na duže od 15 minuta)
    čim sjednem ok je, isto i kad ležim.... al ako recimo, stojim dok peglam ili kad kuham ručak, nemogu izdržati stajati u mjestu duže od 3-4 minute... nedaj bože čekati na blagajni u redu.... sad sam u 20. tjednu...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    ta bol je normalna, ne brinite. ako su naravno brisevi u redu. mene je u prvoj ubijala zadnji mjesec. kao da mi netko spravom za mučenje rasteže zdjelicu, a sad u drugoj je krenulo već u 20. tjednu. iako, primjetila sam da kad puno sjedim više boli, čak mi pomaže hodanje...

  12. #62
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovdje to cudo zovu round ligament pain. Iza stidne kosti, pa prema preponi nekad, najcesce s desne strane, ali moze se javiti i na lijevoj.

    Mene probada otprilike zadnjih tjedan dana (a tek sam 14+3 danas) i to najcesce kad lezim ili opusteno sjedim, a naglo se pomaknem, kihnem, zakasljem... Danas mi je doktor potvrdio da je skroz normalno i da ce vjerojatno biti jos i gore. Rijec je o misicima i ligamentima koji drze maternicu, a bune se pri naglim pokretima (rijetko kad se javi, na primjer, kad i vec u pokretu). Kaze da nema razloga za brigu, osim ako je bol konstantna, a ne samo povremena i probadajuca. U tom slucaju vole pregledati cijeli abdomen.

  13. #63
    sandrich21 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    9

    Početno

    pozdrav cure! Ja isto osjećam tu bol ali to je samo kad hodam, čim stanem prestane. Sad sam u 36.tt a tako mi je od otprilike 30.tt. Vidim da vas ima još sa sličnim problemom, pa mi je lakše :D

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Evo i mene,nadjoh se na ovoj temi.Ako neka od vas moze da mi pomogne.
    Trudna sam 36 + 2,cetvrta trudnoca.
    Ove uzasne bolove ne znam otkad osjecam,a znam da jedva duram. Nikako me ne popusta,a boli na svaki pokret,pa cak i u mirovanju.
    Ne mogu se okrenuti,pomjeriti nogu,ustati bez pomoci.Hodam jako rasirenih nogu,u kuci se cuvam dole,a vani ne,sto mi predstavlja jos goru bol i pritisak.
    Doktorica kaze da je normalno,medjutim ne mogu se pomiriti s tim,jer je bas jako,i jednostavno nisam u funkciji zbog ovoga.
    Sta da ocekujem na porodu,jako me strah da cu se raspasti na porodu zbog ovog?
    I jos nesto,kad lezim na boku,pokusavam dignuti jednu nogu,pa drugu,u namjeri da ustanem,tacno cujem razdvajanje necega dole u stidnoj kosti.Po svojoj laickoj procjeni bih rekla da mi je stidna kost rasdvojena.
    Jel si mogu ikako pomoci?
    (Mada i kad mirujem isto je stanje,lezala,hodala,sve isto...neprestano boli)

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    29

    Početno

    meni je prva trudnoća, sad sam u 18 tjednu i stvarno je presmjesno da kazem da me nesto boli,ali uvijek nesto osjecam...
    od jucer osjecam kako bih to ja rekla "kuglu", nije rijec o nekoj strasnoj boli, ali kad se ustajem sa stolice ili iz kreveta moram se rukama pripomoci da nebi taj dio istegnula jer me onda boli..mozda je i jajnik,jer me u tom dijelu boli,na mjestu desnog jajnika, ali nije nikakva bol kao žiganje probadanje, nego cisto ja nesto osjecam a nemam pojma sta bi to moglo biti...i ta famozna kugla kao da se pomakne lijevo desno malo..jeli moguce da je beba na tom mjestu?mozda pitam gluposti ali ja vam pojma nemam
    hvala!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene,nadjoh se na ovoj temi.Ako neka od vas moze da mi pomogne.
    Trudna sam 36 + 2,cetvrta trudnoca.
    Ove uzasne bolove ne znam otkad osjecam,a znam da jedva duram. Nikako me ne popusta,a boli na svaki pokret,pa cak i u mirovanju.
    Ne mogu se okrenuti,pomjeriti nogu,ustati bez pomoci.Hodam jako rasirenih nogu,u kuci se cuvam dole,a vani ne,sto mi predstavlja jos goru bol i pritisak.
    Doktorica kaze da je normalno,medjutim ne mogu se pomiriti s tim,jer je bas jako,i jednostavno nisam u funkciji zbog ovoga.
    Sta da ocekujem na porodu,jako me strah da cu se raspasti na porodu zbog ovog?
    I jos nesto,kad lezim na boku,pokusavam dignuti jednu nogu,pa drugu,u namjeri da ustanem,tacno cujem razdvajanje necega dole u stidnoj kosti.Po svojoj laickoj procjeni bih rekla da mi je stidna kost rasdvojena.
    Jel si mogu ikako pomoci?
    (Mada i kad mirujem isto je stanje,lezala,hodala,sve isto...neprestano boli)
    kod mene nije baš toliko strašno, ali isto stalno boli od 30. tjedna, a zadnjih dana jako (ulazimu 35.). jučer sam potrčala za kćeri koja je skoro pala s bicikla i nakon ta tri koraka me ešto presjeklo i sad me zdjelica cijeli dan rastura. čak boli i dok sam na boku. jedino koliko-tolio mogu ležati na leđima i sjediti grozno mi je, posebno što doma imam dvogodišnjakinju koja teško može skužiti da se ja ne mogu pomaknuti....počela sam se nadati porodu čim prije jer ću izluditi još mjesec dana ovako. Silan, jesi i u prošlim trudnoćama imala problema? mene je u prvoj isto jako boljelo, ali tek tri tjedna pred porod (prenijela sam), ali je on bio izrazito lagan i brz. uvjeravam se da je to priprema za porod pa da će mi pomoći :D ako ništa, ovakva bol je tako grozna da se prag boli sigurno povećava do poroda pa se možda i zato lakše podnese...

  17. #67
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Moji bolovi su počeli sada u 31 tt u stidnoj kosti, sada se šire u prepone, pa mi kao neka "struja" sijeva u lijevu nogu..
    Jučer nisam mogla hodati, osjećam se kao da mi netko otkinuo noge pa opet vratio..
    Danas bol sijeva prema ulazu u rodnicu, baš one kosti na samom ulazu(

    Nije baš ugodno i samo se gegam

  18. #68
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Evo da i ja malo zakukam.Mene dosta boli dolje,i zaista mislim da je riječ o simfizi,jer sam rodlia veliku bebu od 5200g,vaginalno,i znam da sam dva dana do vc-a u rodilištu hodala uz pomoć onih kolica di se jede.Sad sam u 30 tt,i boli me od prije tri tjedna,odkad sam plivala u moru,onda sam to načela,bebač je dosta nisko,od zadnje kontrole je prošlo dva tjedna,a do sljedeće će biti 6 tjedana(dr. na godišn jem),pa si mislim da odem da me ipak pregledaju!

  19. #69
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mene je najvise boljelo na moru od plivanja i puno hodanja. Tada sam bila u 30 tt. Sad sam
    35+3 tt, i dalje me boli, ali ne kao na moru. U zadnjih par dana su mi jako vidljive i natecene zile koje idu paralelno s preponama, kao da ce se raspuknuti imam osjecaj. Cijelo to podrucje mi je nateceno i kao da imam vise koze, to se valjda sve rasteze i priprema za porod.

  20. #70
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je najvise boljelo na moru od plivanja i puno hodanja. Tada sam bila u 30 tt. Sad sam
    35+3 tt, i dalje me boli, ali ne kao na moru. U zadnjih par dana su mi jako vidljive i natecene zile koje idu paralelno s preponama, kao da ce se raspuknuti imam osjecaj. Cijelo to podrucje mi je nateceno i kao da imam vise koze, to se valjda sve rasteze i priprema za porod.
    Znači tebi isto od plivanja i hodanja!A što se tiče žila,cirkulacija je turbo pojačanja,a o venama da ne pričam!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    trebam pomoć...neznam da li sam na dobroj str...
    18.08. bila zadnja m., i prije 5 dana napravim test koji je pozitivan.poćeli mi se javljati drugačiji bolovi u donjem dijelu stomaka,bolile me prepone,jajnici,jedva sam hodala.odem kod gin. i ona me pošalje vadit hcg.vratim se kod nje sa nalazom koji je 566 i da mi papir na kojem piše PRIJETEĆI POBAČAJ...U KAVUMU NEMA ZNAKOVA TRUDNOĆE....TEST NA BHCG POZITIVAN...KONTROLA ZA 8 DANA UKOLIKO NEDOĐE DO KRVARENJA...nije me ni pregledala pa neznam čemu takva dijagnoza.
    dok mirujem dobro mi je,počnem se kretat opet se javlja bol u preponama,osijetim da me boli stidna kost i neki pritisak,i osijećaj da će m.svakog trena doći

  22. #72

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    drage moje, evo ja sam prvi puta trudna nakon operacije endometrioze, za tjedan dana ulazim u 6 mjesec, a već negdje početkom 5 mjescea počeli su bolovi u stidnoj kosti i to najviše sa lijeve strane.
    boli me kad hodam i prilikom okretanja, mjenjanja položaja na krevetu, kad vozim biciklu ništa me ne boli pa mi je to bilo sredstvo kretanja u posljednje vrijeme. također živim na četvrtom katu bez lifta, ali
    nema bolova kad se krećem stepenicama. idući pregled mi je za tjedan dana pa ću obavjestiti svog ginekologa o tim bolovima, ali koliko vidim po vašim komentarima mogao bi reći da je to normalno.
    zanimljivo je što je bol jača sa lijeve strane s koje sam i operirana, danas me ekstra boli, mislim da bi moglo biti zbog vremena ( pada kiša ). bojim se da će odmicanjem trudnoće i bolovi biti jači, a inače prag tolerancije
    mi je jako nizak, moj muž već sad priča bebici kako treba bit dobra da mamu ne boli
    inače jako mi je drago što sam otkrila ovaj forum jer sam sad puno mirnija, podrav svima!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •