Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 124 od 124

Tema: Osip po cijelom tijelu

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Drago mi je da smo doma i nadam se da ce sad sve bit ok...
    Hvala svima na forumu. Cudi me da moja ped nije to onda znala prepoznati.
    Najbolje ce mi bit da si kupim enciklopediju djecjih bolesti i da postanem i informiranija...
    Ovako mi ne gine trcanje za pu ili ri. Cudno je to kako se svi ti ped tu kod nas (a mi ni nemamo izbora - jedan ped u gradu) odmah salju djete dalje, za pu ili ri.... Nikakvu dijagnozu sami nece postaviti...

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Ma-ar prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da smo doma i nadam se da ce sad sve bit ok...
    Hvala svima na forumu. Cudi me da moja ped nije to onda znala prepoznati.
    Najbolje ce mi bit da si kupim enciklopediju djecjih bolesti i da postanem i informiranija...
    Ovako mi ne gine trcanje za pu ili ri. Cudno je to kako se svi ti ped tu kod nas (a mi ni nemamo izbora - jedan ped u gradu) odmah salju djete dalje, za pu ili ri.... Nikakvu dijagnozu sami nece postaviti...
    Dobro je da si doma!

    Nemoj trošiti lovu na enciklopedije - simptomi bolesti nisu uvijek jasni.

    Pedijatrica te poslala u bolnicu zato jer se bojala simptoma gušenja, a to može biti po život opasno (ne pitaj kako znam, imam alergičara i astmatičara, nije to za zafrkavanje). Ponekad je bolje puhati na hladno. Pa i u bolnici su rekli "teška urtikarija". To može biti i reakcija na antibiotik - a tu treba ipak pripaziti jer se svašta može loše dogoditi.

    Ali s vremenom ćeš steći iskustvo i znat ćeš kako tvoje dijete reagira na povišenu temperaturu, što su simptomi viroze, što je bakterijska upala.... ali ni ljudi koji su studirali godinama nisu uvijek sigurni. Nemoj se pretjerano oslanjati na knjige ili na forum. Možemo reći svoje mišljenje, ali ponekad samo treba proći dan dulje da se točno zna o čemu se radi. Ali ako se pojavi oteklina na grlu i nosu - nema druge nego trk na hitnu.

    Nadam se da je ovo izolirani slučaj i da dijete neće imati tako jake simptome svaki put, ali to je teško znati unaprijed.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.10.2014. at 09:27

  3. #103
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    i kod nas ponekad doktori znaju slat dalje, a ponekad ti ne bi dali uputnicu ni za lijek

  4. #104
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Ma-ar prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim... Dosla sam na hitnu i cujem kako govore - evo slucaj teske urtikarije. Dosla je zatim sestra donijela toplomjer i cekala dok joj nisam izmjerila temp. Zatim smo cekale dr da ju primi i pregleda. Ona kaze urtikarija. Trazili su jos jednog, drugog doktora, koji je ujedno i alergolog. Za drugo misljenje. Od svih peripetija ja sam na kraju trazila da vadi krv pa da vidimo jer nisam htjela da dobiva bezveze inekciju (o kojoj je bilo govora). Nalaz je pokazao virus. Lutonjica, bila si u pravu. Barem smo tu dijagnozu na kraju dobili. Hand foot mouth disease.
    lutonjica doktorica LOL
    ajde, to će proći za par dana, nije nikakva strašna bolest
    jedino je JAAAAAAKO zarazna, mi smo se svi doma porazbolijevali, i još smo zarazili sve koji su imalo bili u kontaktu s nama, zezamo se da smo je pogledom prenosili

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Evo vec danas je puno bolje, lice se prvo zazarilo pa i prvo prolazi.
    Znam kako je da sa uputnicama.... Ali tako je kod nas. Molis boga da ti dr nisu potrebni jer ako nemas veze gledaju te kao broj. Kad je moja imala vrecicu dosli smo do pule, znaci imala ju je sve skupa 1 h. U lab su mi rekli da vrecica moze biti do. 2 h. A kad sam dosla na pedijatriju rekla mi je - max pol sata. Skinula ju. I to ne bas njezno. Neznam kamo im se zuri. Pa to su male bebe. Njeznosti nikad dosta....
    Lutonjica, nadam se da je malena kod nas jedina. Za sad se nitko nije zarazio a ima nas. 8 komada

  6. #106
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    inkubacija je 3-6 dana, nadam se da ćete svi ostati dobro. nama odraslima je najteže bilo, djeca su lako kroz to prošla

  7. #107
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ima li tko iskustva s ovakvom kliničkom slikom: glavobolja, blago povišena temperatura, blaga klonulost i osip po cijelom tijelu, sitan, hrapav, kao da se naježio, nije po dlanovima i stopalima, ne svrbi... ? bili kod dr. grlo nije crveno, nije šarlah, možda neki entero virus, koji...? čitam na portalu, ništa mi se ne uklapa... Sad je njemu već bolje, prolazi, nego pozvani smo na rođendan, a bit će i trudnica, pa ne bismo išli ako je možda peta bolest (parvovirus)...?

  8. #108
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Na licu?

  9. #109
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    u principu ne, samo rubno, od vrata ka čeljusti i to samo na jednoj strani, nisu nekakvi crveni obrazi kao što sam vidjela da je slučaj kod parvovirusa, baš na licu nema.
    Posljednje uređivanje od manal : 21.11.2014. at 13:55

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    moj je savjet ak ne morate ne idite, odgodi za koji dan tjedan, neće niko se uvredit.

    baš uz uvjet blago povišene temperature, može tu svašta bit
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.11.2014. at 17:56

  11. #111
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mi smo imali parvovirus bez crvenih obraza.
    da li je maleni cijepljen?

  12. #112
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ma da, neću ići, bit će i trudnici draže, nego da se brine (znam sve o brigama u trudnoći...).
    Znači pikula može i bez crvenih obraza? Baš me to zanimalo. Hvala! Cijepljen je inače redovno, ali zar se i protiv toga cijepi? Ako je bio parvovirus, blaga je verzija, hvala Bogu, jer ga je tri dana malo boljela glava, i taj osip, koji nije strašan. Povlači se, ali još je tu.

  13. #113
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ma ne, nema cijepiva za parvo, nego mi je mjesto i opis osipa zazvučao da bi mogla biti rubella jer ona je vrlo blaga kod djece samo je za trudnice opasna.
    mi smo, a i svi oko nas, imali osip kao mramor na šare bijelo, rozo, crveno, pojavljivalo se i nestajalo par tjedana bez temp ili je bila vrlo blago povišena tipa oko 37,5 u toj 5.oj bolesti

  14. #114
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    najviše trbuh, guza

  15. #115
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    nemam pojma... ovo vaše ne zvuči zabavno prema tome mi se ne čini da je to. što god da jeste, kad je osip već tu, onda je inkubacija već prošla, kao i zaraznost, ili?

  16. #116
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    najbolje da to doktor vidi. jako je teško osipne bolesti dijagnosticirati bez pregleda. kombinaciju osipa i temp bi uvijek trebao pogledati dr.

  17. #117
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ma vidio je doktor, nije znao, pretpostavio enterovirus (nije dalje objasnio), kad sam ga pitala direkt za parvovirus, dobila sam odgovor na neko pitanje koje nisam postavila (zna on to tako...), u principu ne zna. ja ga ne krivim, znam da ne može znati bez nalaza krvi recimo ili barem jasnije kliničke slike... skoro pa je prošlo. štogod je bilo, bilo je blago.

  18. #118
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ma glavno da je prošlo. super

  19. #119

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Maleni imaveć jedno dva tjedna crvene točkice, na mjestima lišajeve po licu..nekad suho i ispucano. Ne strašno, ali s vbodom vidim da se pojačava i sa slinjenjem koje je obilno jer je star 5,5 mj. uglavnom od jučer vidim da ima i po prsima i po vratu sitne crvene prištiće. Možd malo malo po guzi...drugdje nigdje.
    Što bi to bilo*?
    Posljednje uređivanje od Least123 : 25.11.2014. at 19:06

  20. #120
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ovo prvo mi zvuči kao dermatitis, atopijski ili kontaktni, valjda su sve bebe nekad imale tako nešto po licu baš od sline sada u kombinaciji sa hladnim zrakom. ali je li povezano s ovim po tijelu... ne znam.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Uglavnom nije ništa alergijsko? Jer milim da smo alergični na proteine kravljeg mlijeka, nekas imamo crvene niti u stolici pa je gastroentrologica rekla da dođemo ako dobije proljev, osipe i sl...
    Ovo po tijelu se povuklo, ovo na licu traje već tjednima, oscilira kroz dan i kako koji dan bude

  22. #122
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    joj, o crvenim nitima sam i ja tu pisala i brinula, da ne kraju ništa ne bismo saznali, jednostavno ih je bilo, i onda više nije... Vjerujem da će se kod tvog bebača isto ispostaviti, odnosno nadam se da je sve ok. No na temu, ovo na licu i moj 2ipolgodišnjak sada ima od hladnoće i sline, ja pretpostavljam, i traje to, pa sve dok je zima maltene, pogotovo kod beba kad tako puno sline. Ja mu namažem s bepantenom, možda može i melem... Mažeš li s nečim? Bude li bolje?

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom nije ništa alergijsko? Jer milim da smo alergični na proteine kravljeg mlijeka, nekas imamo crvene niti u stolici pa je gastroentrologica rekla da dođemo ako dobije proljev, osipe i sl...
    Ovo po tijelu se povuklo, ovo na licu traje već tjednima, oscilira kroz dan i kako koji dan bude
    ajede kaj mliječno?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Imam tinejdzericu doma koja ima dosta jaku virozu, a uz to je dobila i osip koji nije pracen svrbezom. Bili smo kod doktora i na vadenju krvi, nist se nije pokazalo. Je li moguce da se taj osip pojavio zbog viroze? Prvo je zapoceo na trbuhu, a sad se prosirio na vrat i noge. Imate li kakvih savjeta? Bilo sto bi pomoglo

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •