Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 124

Tema: Osip po cijelom tijelu

  1. #1
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno Osip po cijelom tijelu

    Dakle, probudili smo se i imam što viditi, Marko se cijeli osuo - lice, vrat, leđa, trbuh i noge. Nije mi jasno o čemu se radi, jučer nije jeo ništa novo ili neobično što do sad nije jeo. Jedino što mi pada na pamet je Klavocin koji je pio zbog gnojne angine, ali jutros je popio zadnju žlicu sirupa, danas nam je zadnji dan. Pomagajte, jel' imao tko sličnih iskustava?

  2. #2
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Može biti. A može i alergija na neku hranu, ne znam koliko ti je star, ali meni je Ana oko 11.mj. starosti dobila preko noći osip da sam se prepala ujutro, sva je bila natečena i na fleke, oke joj se zatvorile...išli smo u bolnicu na injekciju i dr je rekao da je alergija na nešto, ali da se rijetko sazna na što. Česte su alergije na neke dodatke u hrani tipa emulgatora, a to je skoro nemoguće otkriti alergotestom. To se ponovilo još jednom, nakon neka 2-3 mj. i nikad od onda. Ana ima danas 8 godina.

  3. #3
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Sugestija:
    Da nazoveš liječnika koji je propisao Klavocin (ili odvedeš dijete liječniku) i provjeriš je li siguran da dijete nema infekcioznu mononukleozu. Tj. je li napravljena diferencijalna krvna slika na početku bolesti i kakav je nalaz.

    Jer mononukleoza jako često bude zamijenjena za anginu.
    I ako se u terapiju daje amoksicilin (a klavocin ga sadrži) može nastati takav osip. Prilično uobičajeno.
    A važno je biti siguran da se ne radi o mononukleozi, jer ako je monoonukleoza, treba pratiti jetrene funkcije i provjeriti veličinu slezene.....
    itd.... već će doktor znati kako dalje.

  4. #4
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    imaš pp

  5. #5
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    a ima temperaturu?

  6. #6
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Temperaturu nema, imao je prošli tjedan zbog angine, ali sad ima samo taj osip, a raspoložen je dobro. Ne vjerujem da je zbog hrane, jer nije jeo ništa što bi moglo izazvati alergiju. Sad ga je MM odveo kod pedijatra, pa ćemo viditi...

  7. #7
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    to ti može biti rozeola.
    tako se noa nakon tri dana temp.osula i samo od sebe se povuklo.
    javi šta je bilo kada se vrate.

  8. #8
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Pedijatrica nas je poslala vaditi krv, uglavnom KKS i CRP su nam dobri, kaže ona da je vjerojatno reakcija na Klavocin i da ne treba ništa poduzimati. A kod nas je situacija sve gora i gora, M. se lagano pretvara u jednu veliku crvenu točku, jer mu se flekice šire i spajaju Izgleda strašno...ne znam što da radim, zar baš nitko nije imao tako nešto?

  9. #9
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Kod nas nije bio slučaj da se šire i spajaju..... više kao da bi se "rasplinjavale", poprimale bi boju iz neke tamne flekice u crvenkastu, a onda bi blijedile i nestajale.
    I da, osjetno se priomjećivalo da ide od gornjeg dijela tijela prema nogama.

    Jel ga svrbi, češe, iritira??

    Ako ne, da pričekaš do popodne da vidiš kako n"apreduje" pa ako ti je i d alje sumnjivo vodi ga opet doktoru.

    Kod koje ste pedijatrice??

  10. #10
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    I kod nas ide od gornjeg dijela tijela prema donjem, trenutno mu je lice skroz crveno, a tijelo mu je još na točkice, ali vidim na trbuhu i leđima da su se počele lagano spajati, a na nogama se drže još male točkice.
    Ništa ge ne češe, u principu se on ponaša kao da se ništa ne događa, nema nikakvih smetnji, ali ja sam šokirana :shock:

    Kod Mikecinke smo, mislila sam pričekati do popodne, pa opet ići tamo.

  11. #11
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja mislim da je to ono isto što je bilo i Marti. Kod nas se javljalo redovito nakon Augmentina.
    Mada doc veli da to ne ovisi o antibiotiku, nego o bolesti i da to jednostavno tijelo izbaci na kraju kad svlada beštiju.... slikovito... kao da se "čisti"

  12. #12
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Ja se nadam da je to čišćenje...meni upućuje na to njegov apetit, kako je imao gnojnu anginu, danima ništa nije jeo, a jučer s pojavom osipa, kao da je proradio, pojeo je koliko nije u zadnjih mjesec dana...e sad ti budi pametan :/[/i]

  13. #13
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    i mi smo danas bili kod pedice zbog istog problema
    kaže da je neka viroza popraćena osipom
    (i pretpostavlja da smo ju pokupili na skijanju)

  14. #14
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    to smo imali prije 2 tjedna. osip koji ne svrbi. dijagnoza - virusni osip. i navodno toga ima jako puno u zadnje vrijeme.

  15. #15
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    roza, koliko dugo je trajao??

  16. #16
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    8 dana

  17. #17
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    osip, cijelih osam dana :shock:

  18. #18
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    da, dok nije skroz nestao. bitno bolje je bilo nakon 3 dana (smanjenje cca 80 %), ali su se ostaci osipa vidjeli još idućih 5 dana.

  19. #19
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Moj se miš u pon. žalio se na bolu grlu i imao mjehuriće.
    Pred veče dobio i temp. u toku noći povraćao.
    Ujutro je dobio osio, crveni točkasti i pa san ga vodila kod pedice i poslala na na infektologiju.
    Eliminirali su šarlah, uzeli briseve i krv, bio na infuziji.
    Sad je na antibiotiku i dobro se osjeća, osip još prisutan i neznaju šta mu je. Valjda od grla. Danas mu je treći dan

  20. #20
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    mislim da ju to jako svrbi,
    da li ste ih mazali sa čim ??????????

  21. #21
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    moju kćer nije svrbilo.

  22. #22
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Marka ništa ne svrbi.
    Ne mažem ga s ničim.

    Roza, jel' imala temperaturu ili samo osip?

  23. #23
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    imala je i temperaturu, ne previsoku. jedno 2 dana.
    definitivno nije alergija, iako su je u početku liječili claritinom. hm, možda je zbog toga nije svrbilo?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    134

    Početno

    jesu vam prošle te viroze? koliko traju?
    U srijedu su mu se pojavile točice po tijelu, ne i po licu, a samo malo po rukama i nogama, krvna slika je ok, nema temperaturu, dobre je volje i ne svrbi ga, rekli su da je virusna viroza. Danas to nisu više točkice već flekice, osip, neznam kako da opišem, zvala sam pedij. i ona je rekla da je to znak da se osip povlači i da ne trebamo dolazit.

    Kako se kod vaših bebača razvijala ta viroza?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    134

    Početno

    [quote="luna103"]jesu vam prošle te viroze? koliko traju?
    U srijedu su mu se pojavile točice po tijelu, ne i po licu, a samo malo po rukama i nogama, krvna slika je ok, nema temperaturu, dobre je volje i ne svrbi ga, rekli su da je virusna viroza.

    ha, ha

    ne virusna viroza već virusni osip

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    moja curica je ljetos imala sličan problem, taman smo došli na more (nakon bronhitisa koji je imala cijele zime jedva smo to dočekali), da bi nakon par dana dobila naglo osip koji se pojavljivao u par minuta i obuhvaćao neki određeni dio tijela, najprije sam mislila da je alergična na komarce jer je taj osip izgledao kao ubod insekta koji natiče, išli smo na hitnu dali su joj inekciju i kapi ( zaboravila sam naziv ) te obrazloženje da može biti alergija na svašta, međutim to se ponovilo i slijedeći dan iako sam pazila na hranu, nije išla na sunce, stavila sam zavjesu preko krevetića da je ne bi nešto ujelo, sto čuda, ponovno smo završili na hitnoj, opet je dobila inekciju i povećali joj dozu kapi te mi je doktorica rekla da je najbolje da prekinemo godišnji i vratimo se kući jer joj očito nešto smeta, bila sam očajna, sve dok mi sestra nije onako usput rekla da je i njezina curka imala nekakav osip i da ju je mazala aloevera gelom, bila sam uvjerena da je to kraj našem ljetovanju, probala sam aloevera gel i čudo-osip se povukao, pojavljivao se on i dalje ali čim bi je namazala osip bi ko čudom nestao, nakon četiri dana osip se prestao pojavljivati a mi smo mogli nastaviti sa ljetnim radostima iako sam i dalje bila oprezna, stvarno je čudesno kako doktori olako daju inekcije a ne pokušavaju se potruditi pronaći neko alternativno rješenje

  27. #27
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    prošlo je !!!
    osip je bio 2-3 dana

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    jel prošlo samo od sebe ili?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    SISAK
    Postovi
    25

    Početno

    i mi imamo probema sa osipom već dva dana, ne vidim da ide na bolje, Mirta kad je krenulo na bolje kod vas i kako je osip točno izgledao

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    134

    Početno

    Citiraj lita prvotno napisa
    i mi imamo probema sa osipom već dva dana, ne vidim da ide na bolje, Mirta kad je krenulo na bolje kod vas i kako je osip točno izgledao
    evo mogu ti ja opisati, sitne točkice, koje na pritisak nestanu, kao da ih nema, te su se točkice kasnije pretvorile u flekice i nakon 5 dana ga je počelo svrbit a danas je već bolje, čini mi se da prolazi. Davala sam mu fenistil kapi, tako mi je rekao ped.

  31. #31
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Dakle, probudili smo se i imam što viditi, Marko se cijeli osuo - lice, vrat, leđa, trbuh i noge. Nije mi jasno o čemu se radi, jučer nije jeo ništa novo ili neobično što do sad nije jeo. Jedino što mi pada na pamet je Klavocin koji je pio zbog gnojne angine, ali jutros je popio zadnju žlicu sirupa, danas nam je zadnji dan. Pomagajte, jel' imao tko sličnih iskustava?
    nisam citala sta cure pisu,ali mi smo imali identicnu situaciju.pio je klavocin i nekih 6-7 dana nakon pocetka pijenja sirupa osuo se po cijelom tijelu, pravilnim osipim, crvenkaste tockice. bio vikend i nisam ga nigdje vodila, osip se povukao za dan i pol. kad sam rekla dr. on je rekao da je moguca alergija na penicilin i prije tjedan dana smo bili na srebrnjaku vadili krv da se iskljuci alergija. cekamo rezultate.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    SISAK
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala cure na odgovorima!
    Mi smo jučer u jutro morali do svoje ped. jer stanje je bilo gore i tem. oko 38 odmah mu je dala injek. i rekla da je alergija, uputila nas za bolnicu i moj miš mali je noćas tamo spavoa bez mame i tate, nikad nismo bili odvajani u ove dvije godine , u bolnici je doktorica rekla da je reakcija na antibio. koji je popio prije sedam dana a dr. doktorica kaže da može biti virus ili neka dr. alergija, pitala sam za testiranje rekli su da to ne rade dok se ne desi drugi put.
    Jedva čekam devet jer idem kod svog anđela

  33. #33
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj šnapi prvotno napisa
    nisam citala sta cure pisu,ali mi smo imali identicnu situaciju.pio je klavocin i nekih 6-7 dana nakon pocetka pijenja sirupa osuo se po cijelom tijelu, pravilnim osipim, crvenkaste tockice. bio vikend i nisam ga nigdje vodila, osip se povukao za dan i pol. kad sam rekla dr. on je rekao da je moguca alergija na penicilin i prije tjedan dana smo bili na srebrnjaku vadili krv da se iskljuci alergija. cekamo rezultate.
    šnapi, ajde nam javi rezultate, baš me zanima je li alergija na penicilin, jer po tvom opisu, radilo se o sličnoj situaciji i kod nas, samo je kod nas osip trajao 3 dana.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    SISAK
    Postovi
    25

    Početno

    Pustili su nas kući is bolnice :D i mi smo upućeni na testiranje na penicilin i naručeni na Srebrnjak na alergotest.

  35. #35
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Adrian je imao osip nakon augmentina...jedan od sastojaka tog antibiotika je kiselina koja se nalazi u klavocinu
    najgore je bilo po licu, izgledao je kao da je spržen

    pedica nam je rekla ako se osip javi po stopalima i dlanovima onda je riječ isključivo o virusnim osipima

  36. #36
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    4.02 nam je kontrola. budem javila. tam sam se malo raspitala kod sestre i rekla je ako nalazi krvi budu negativni tada dijete ostaje jednu noc u bolnici i prima klavocim pod kontrolm da se vidi kaj je. mama moze ostati s njime ako si plati apartman. da nema te mogucnosti ne znam da li bi ga ostavila samog :/ muka mi je od toga

  37. #37
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    dakle vijesti su ovakve. nalaz krvi nije potvrdio da se radi o alergiji na penicilin tako da cemo morati ostati u bolnici jednu noc. potvrdjena je alergija na hranu iako se tocno ne zna na sta. dr. kaze jaja, mlijeko, kikiriki,bijela riba ili soja.ponovo ce napraviti testove na tu hranu iz ove krvi koja je vadjena prvi puta, sada idem prosurfat po rodi da vidim jel ko bio tamo s djetetom preko noci :/

  38. #38
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Tin je, također, prije nekoliko mjeseci imao osip po cijelom tijelu. Prvo se pojavio na remenima i vratu, a nakon 1-2 dana se raširio po cijelom tijelu(i stopalima i šakicama). Dan nakon pojave osipa imao je povišenu temperaturu, 38-39. Vadili smo krv i potvrđeno je da je virus. Prošlo je samo od sebe nakon 7-8 dana. Izgledalo je užasno. Međutim on se ponašao normalo i to ga uopće nije smetalo. Tu su slikice pa tko se ne boji 8), neka pogleda.

    pass: osip

    http://public.fotki.com/Irchi/osip/tin18052007001.html

    pa next...

    Šnapi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude ok.

  39. #39
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Evo se i s nama nešto dešava:
    Gregor je prošli tjedan pio Amoxil radi upale uha, a danas se cijeli osuo: k'o da si crvenim flomasterom nacrtao točkice i to cijeli trup, noge, ruke, tabani, samo po licu i glavi skoro ništa. Osip je malo izbočen, a točkice su nejednakih veličina, ali onako podjednako raspoređene. Nije kao što nam Irchi stavila fotke (ujutro ću ga slikati, tako da imam evidentirano)
    Nema temperature, normalno se ponaša, stolica i mokrenje uredni.
    Pretpostavljam da bi to mogla biti reakcija na Amoxil, ali nigdje nisam našla opis osipa već samo da se zna pojaviti. Pedijatrica mi ne radi do ponedjeljka, pa ne mislim dizati paniku ukoliko ne bude neke promjene...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    ma supe da sam pogledala ovu temu....
    i mi smo dobli sličan osip jučer po cijelom trbuhu sa tendencijom širenja na leđa i po vratu na obraščiće.
    Ali Roko nije pio nikakav antibiotik ili išta slično, jedino je od prošlog četvrtka imao nekakvu grdu crijevnu virozu koja se povukla u utorak.

    Kako ima lagani AD ipak sam ag otfurala dr. danas da pogleda, a ona meni da je to AD i nek ga mažem kremom...a meni se odmah učinilo da to nema veze sa tim...

    isto jeo nije ništa neuobičajeno, da ne kažem išta uopće tih dana kad je bio bubani (God bless cica ) a jučer i danas pravi mali Obelix...

    hmm, da li bi to mogao biti isti osip?

  41. #41
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Evo, ovako jutros izgleda... Rhea & Šnapi - je'l to tako izgledalo?

  42. #42
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Olivija, tako je bilo i kod nas 1. dan, a drugi dan su se točkice počele spajati, pa je izgledalo kao kod Irchi. Vjerojatno je to od Amoxila, mislim da ne moraš paničariti ako nema nekih drugih smetnji tipa temperature ili svrbeža, ali ipak upozori svoju pedijatricu.

  43. #43
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Aha - znači mogu očekivati to spajanje... Grozno izgleda, ali mali je jutros sasvim normalan - guguće, smije se... Pričekati ću ponedjeljak, pa ako se do tada i povuče, pokazati ću pedici fotografije.

    Puno hvala!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Olivija, Roko je nakon klavocina imao takav osip + proljev - zaključili su da je alergičan na penicilin

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    i kod nas je takav osip kao i kod Gregora (btw presladak je tako majušan ) ali u puno manjem obimu samo malo po obrazima, na podbratku i na prsima i prema leđima, po izgledu je identično.

    Budući Roko nije pio nikakve lijekove, možda je ipak virusni osip?!!?

  46. #46
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Čula sam se ipak telefonom s pedijatricom: veli da je dosta neuobičajna takva kasna reakcija na Amoxil, ali da je moguća. Drugo što bi eventulano moglo biti je reakcija na nešto što sam ja pojela. Rekla je da uzmem u apoteci Fenistil gel, i da bi moralo proći do ponedjeljka. Naravno - da pazim na temperaturu i ostale znakove...

  47. #47
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Povlači se! :D
    Nije se počelo spajati već su i dalje ostale takve točkice... :?

  48. #48
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Još bolje da se ne spajaju, to tek onda izgleda strašno :shock:

    Super da se povlači :D

  49. #49
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Povlači se! :D
    Nije se počelo spajati već su i dalje ostale takve točkice... :?
    :D :D
    i ~~~~ da nam Gregor sto prije ozdravi

  50. #50
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Evo, sve je bolje! Hvala vam drage što mislite na nas!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •