Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Da li se vaši klinci znaju sami igrati

  1. #1
    tali

    Početno Da li se vaši klinci znaju sami igrati

    Vidi se da sam ovdje prilično nova, pa imam hrpu pitanja: Dakle, kad ste doma da li se klinci znaju sami zabaviti - ili kao moja Natalia, 3 g., stalno pricaju: mama, ajmo se igrati! Obzirom da se meni uvijek bas ne da, imam baš grižu savjesti i postavljam si pitanje jesam li ja to loša mama?? A onda znam naletjeti sa famoznom izjavom : Očeš pogledati koji crtić??? Mrzim se zbog toga, ali kad mala beba - 4,5 mj. - zaspi tako bih malo, malo vremena za sebe. Npr. bas kao sada, zbrisem za kompjuter. A imam ja i biser tipa: Mama mora napraviti ovo ili ono, malo se sama igraj - onda je puna soba torbi, cipela, deke po podu - mislim da je igra vrlo maštovita. A lutke, barbike razne životinje stoje uredno u svom čošku i nisu zanimljive. Naravno, ta igra brzo zavrsi, i opet dode moja princeza, ali mama, ajmo se mi igrati!
    P.S. Nije da se nikad ne igram

  2. #2
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Kod nas je kako koji dan, i ovisno u kojoj je Tara fazi. Npr. sada smo u fazi kozmetičarke, što znači da ili ja ili MM sjednemo u boravak, a Tara nas fenira, uređuje nokte, masira ruke . Inače, voli se i sama zaigrati, tipa crtanje bojicama, "čitanje" knjige, odnosno lista listove i sama govori priču, po sjećanju . Tako da nemrem reći da se nezna ili neće sama igrati, ali ima isto često potrebu da u njenoj igri sudjelujemo i mi.

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    pa...
    najcesce se igramo s njom ili ja ili mm.
    ali stvarno bi lagala da ne velim da se ne zaigra sama.
    najcesce 'pise', crta i ljepi- ove druge igre uglavnom se igramo skupa, al crtati i slicno voli sama.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Moja je isto mamina curica. Samostalno gleda crtiće ili crta, piše, ali uglavnom voli kad i ja sudjelujem. Ako imam posla ( a uvijek imam), onda je uključim pa mi oaže i osjeća se važno a nije joj dosadno.
    Jedva čekam proljeće, pa da budemo više vani

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Moja Mina takodje trazi punu paznju. Prava je retkost da se sama zaigra.

    I ja sam se do skora pitala da li se druga eca igraju sama. Naime, ja je zaposlila-npr, brise mi sudove kada ih operem, brise mi prasinu, kada ja usisavam... Spojimo i lepo i korisno

  6. #6
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kao sto je rekla i nana - kako koji dan i kako je koja faza u toku ...

    Dok nije bilo Zrinke Vedran se cesto sam igrao i znao se poduze zaigrati tako, najcesce slagajuci kockice (sa 3-4 godine) ili vozeci autice (sa 2-3 godine) ili crtajuci (uvijek). No, otkako je dosla Zrinka skuzio je da nije vise uvijek sve nase vrijeme rezervirano za njega pa je jedno vrijeme bio cak podosta i naporan s time (najvise nam se nije svidjala replika "Ajde se vi malo igrajte a ja cu gledati" ), pogotovo sto je mala bila i jos uvijek jest vrlo zahtjevna pa smo na kraju dana bili bez atoma snage i znali zaspati gdje je tko legao ... npr. na tepihu.

    Sad je situacija nesto bolja i jucer (kad je bio izuzetno dobar dan sto se toga tice) se Vedran zaigrao sa svojim kockicama i skoro sat i pol je izlazio iz svoje sobe samo da nam se tu i tamo pohvali sto je slozio.

    UBR, da ne bi bilo zabune, vrlo cesto se igramo s njime i cesto ga ukljucujemo u svakodnevne poslove (pranje sudja, sauganje i sl.) i tako spajamo ugodno s korisnim. No, s dvoje djece zaista ne ostane puno vremena (ukoliko uopce ... :/ ) za roditelje medjusobno ili pak svakome samom za sebe ...

  7. #7

    Početno

    Dora je znala sama se igrati sve dok nije došao brat!Sad joj uvijek netko treba za igru.Naravno to ne mogu ja uvijek biti pa slušam kmečanje i kreveljenje po cijeli dan!! Ludnica!Tako nekada je odvedem kod jedne prijateljice,a nekada kod druge ali ni to nemože svaki dan!Ni ja ne bih voljela svaki dan ludnicu u kući.Samo ne mogu joj to objasniti.Osim toga i ta jedna prijateljica ima malu seku od 5 mjeseci pa joj pokušavam objasniti da i ta beba mora spavati itd.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •