Stranica 24 od 25 PrviPrvi ... 1422232425 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,200 od 1214

Tema: liječenje ovisnosti o slatkom

  1. #1151
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

  2. #1152

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    8

    Početno

    blagi boze nema nam lijeka

  3. #1153
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Ne mogu se rijesiti teme koja me kopka cijelo vrijeme. Prihvatila sam izazov mojih prijateljica s posla i krenula na "astronautsku dijetu". One su odustale a ja sam zbunjena. Nakon 9 dana bez slatkog, kruha, krumpira i sl. Stalno mastam o alkoholu (koji je isto zabranjen). Nadam se da postoji jeko objasnjenje, tesko mi je prihvatiti da stvarno volim piti

  4. #1154
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Da li bi ti bilo lakse prihvatiti da si prestanese nametati stroge reatrikcije?

  5. #1155
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Tak sam i ja pomislila i pojela komad sinove rođendanske torte i opet mastam o starom liscu (bar me prosla zelja za koktelima)

  6. #1156
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Gledaj, meni su ti te jako restriktivne dijete u trajanju od tjedan, dva , tri ...ziva glupost . Pogotovo ako su u svrhu promjene navika i mrsavljenja.

  7. #1157
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Odi na keto.proci ce te zelja za svime

  8. #1158
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Odi na keto.proci ce te zelja za svime
    Aha, posve sigurno.
    kod se jednog dana ne skines sa keto pa krenes po svemu sto je bilo zabranjeno.

  9. #1159
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, posve sigurno.
    kod se jednog dana ne skines sa keto pa krenes po svemu sto je bilo zabranjeno.
    Ako koristis keto kao restriktivnu dijetu onda da. Ono umires tri tjedna pa posrnes pa hajmo opet. Ja ju koristim kao regulaciju inzulinske rezistencije onda ne. Jer nema oscilacija u razinama secera. Moj je nakon obilnog obroka 5.3 ukljucujuci i cokoladni desert.

  10. #1160
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Odi na keto.proci ce te zelja za svime
    Tačno tako, mene bi i za životom

  11. #1161
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Tačno tako, mene bi i za životom
    dobra!

  12. #1162
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ako koristis keto kao restriktivnu dijetu onda da. Ono umires tri tjedna pa posrnes pa hajmo opet. Ja ju koristim kao regulaciju inzulinske rezistencije onda ne. Jer nema oscilacija u razinama secera. Moj je nakon obilnog obroka 5.3 ukljucujuci i cokoladni desert.
    Kris, nemam iskustva s dijagnosticiranom inzuliskom rezistencijom, ali prilicno je logicni da glukoza ostane niska nakon obroka bez ugljikohidrata. Kazem , nemam iskustva , ali sam problematiku proucavala i sve mi je jasno. Iako znam da se kod nas inzulinska rezistencij iznimno rijetko dijagnosticira i stavlja pod terapiju , najcesce vezani uz neke druge hormonske probleme.

    sto se tice keto dijete/prehrane u svrhu mrsavljanja, ona ima svoje koristi i svrhu , ali tesko da ce zauvijek rijesiti problem ovisnisti o slatkom i ugljikohidratima. Iz mog iskustva dugorocno je vise stetno, za promjenu klika u glavi. Kao i svaka restrikcija ( dijeta) koja je tesko odrziva zbog osobnih i obiteljskih okolnosti.
    jedini nacin je promjena nacina razmisljanja o hrani, ne djeliti hranu na dobru i losu , te strpljenje ...jer to je proces od vise mjeseci , da se promjene usvojene navike .
    Zapravo, stvar je u neunosenju emocija u hranjenje.

  13. #1163
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kris, nemam iskustva s dijagnosticiranom inzuliskom rezistencijom, ali prilicno je logicni da glukoza ostane niska nakon obroka bez ugljikohidrata. Kazem , nemam iskustva , ali sam problematiku proucavala i sve mi je jasno. Iako znam da se kod nas inzulinska rezistencij iznimno rijetko dijagnosticira i stavlja pod terapiju , najcesce vezani uz neke druge hormonske probleme.

    sto se tice keto dijete/prehrane u svrhu mrsavljanja, ona ima svoje koristi i svrhu , ali tesko da ce zauvijek rijesiti problem ovisnisti o slatkom i ugljikohidratima. Iz mog iskustva dugorocno je vise stetno, za promjenu klika u glavi. Kao i svaka restrikcija ( dijeta) koja je tesko odrziva zbog osobnih i obiteljskih okolnosti.
    jedini nacin je promjena nacina razmisljanja o hrani, ne djeliti hranu na dobru i losu , te strpljenje ...jer to je proces od vise mjeseci , da se promjene usvojene navike .
    Zapravo, stvar je u neunosenju emocija u hranjenje.
    Ja imam dg i terapiju koju sam nakon 8mj odbila dalje piti radi 8mj mucnina. Tada sam dobila propisanu "dijetu" sa smanjenim uh povecanim proteinima i masnocama. Problem u cijeloj prici je bio skoro 200g uh.
    Keto prehrana je teska, pogotovo prvi mjesec. Tada vecina i odustane, izgube par kila ali ne dodu do onog stupnja gdje se dobiju sve beneficije. Ja bez problema jedem vani, kod familije, u parku, na izletu... Dakle sve one jednostavne obiteljske situacije i druzenja/okolnosti. Nikada nisam gladna, ne javlja se nagla glad, ne tresu mi se ruke kao prije, niti muti vidno polje. To sam sve prozivljavala prije ako ne bih jela. Kao sto rekoh nije za svakoga. Prije pocetka mjesec dana sam samo citala i citala. Moze meni stajati torta ili slatkisi kada ja nemam nikakvu zelju za njima. I rijesava ovisnost o slatkom jer drzi secer pod kontrolom. Kada se ocistis od sredstva ovisnosti lakse je sagledati zasto nije dobro za tebe. Pogotovo kada se fenomenalno osjecas.

  14. #1164
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I ne bih rekla da je keto restriktivna dijeta. Trebala bi vidjeti moje obroke, sve samo ne jednolicno i sve samo ne malo. Uz svaki obrok salata i vecinu tanjura cini povrce.

  15. #1165
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ja bih rekla da jest restriktivna ( npr. volim zobene pahuljice i rizu).
    i meni moze stajati slatko , i kolaci , i alkohol ...i nista od toga u 90 % slucajeva ne konzumiram sad nakon 6 mj. moderirane prehrane .
    Moram reci da moja moderirana prehrana sigurni nema 200 g ugljikohidrata .

  16. #1166
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Inace, isprobala sam prije par godina strogi LCHF jedno 6 mj. , i sigurni koji mjesec keto u tom periodu . Zapravo , vrlo strogi keto kad sam pratila ketozu trakicama.
    Fizicki je bilo ok nakon sto seorganizam navikne, ali dugorocno mi je postalo emicionalno lose djeliti hranu na dozvoljenu i nedozvoljenu.
    Plus, ako je gubljenje kilograma ( masnoce/centimetara) u pitanju i sa ketom se MORA ici u smanjeni unos kalorija. ( sto je na takvom rezimu iznimno frustrirajuce , iako nisi gladan).

  17. #1167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A kaj spada onda Kris u te ugljikohidrate,ako nema ni žitarica,riže, mahunarke?

  18. #1168
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj spada onda Kris u te ugljikohidrate,ako nema ni žitarica,riže, mahunarke?
    Mislis u keto prehrani ili u jelovniku koji je dobila PRIJE keto prehrane?

  19. #1169
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    u njenoj prehrani

  20. #1170
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Sad, u keto?
    Pa u keto se ugljikohidrati dobivaju iz voca i povrca, ali ponata je da tijelo vozi na ketone ( koji uvjetno receni mjenjaju funkciju ugljikohidrata za energijom) . Ketoni se dobivaju metabolickim procesom iz masnoca, proteina ( ako nema dovoljno masnoca u prehrani) i masnog tkiva.

  21. #1171
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kojeg voća kad je samo nobičasto u toj prehrani

  22. #1172
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kojeg voća kad je samo nobičasto u toj prehrani
    Jesi li procitala ostatak posta nakon prve recenice?

  23. #1173
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ima voca, bobicasto, jagode...grejp,limun.Neki mogu i lubenu. Ali tek kada se potpuno adaptiras. U toj prvoj dijeti je bilo svega. I kruha, krumpira, rize. Meni je to sve bilo to much. Ketoni iz urina pokazuju samo da ih izbacujes vanka ali ne pokazuju koliko ih koristis. Meni su sada skroz svjetli ali su u krvi prisutni u nutritivnoj vrijednosti. Kalorijska restrikcija se cak i ne preporuca u pocetku nego jedes do sitosti, kasnije ona dode sama. Jednostavno nemas potrebe za hranom kao prije, a u dva koliko toliko izbalansirana obroka bas i ne stane preko 1800kcal.Pa ubacis post ako kile stoje itd... Ja tu "nedozvoljenu" hranu ne gledam kao "nedozvoljenu" nego kao hranu od koje mi nije dobro. I meni doista ne bude dobro od male kolicine uh. Od obicnog peciva bi mi srce radilo kao ludo i tutnjalo bi mi u glavi. A buduci da nemam zudnje koje su uzrokovane padom secera i ne patim previse od toga. Meni osobno je ovo sloboda. Ne biti ovisna o svakoj pekari, o slatkisima koje stoje kuci, o hrani koju netko jede pored mene itd. Jede ti se kruh a ne smijes, pa se mucis. Gledas tu tortu, vec je osjecas u ustima ali ne smijes. Hebes takav zivot. Sad mogu gledati koliko hocu i ne osjecam nista. Raspolozenje mi ne ovisi koliko sam gladna. I to mi je neprocjenjivo. Dok drugi zvacu celer, ja rezem pod kutem od 45 i grickam cvarke
    Vratila sam se na bike nakon 2 godine. U danu odvozila 20km a da nisam osjetila niti dobila upalu misica. Sta su ti ketoni kao gorivo Uglavnom se ja vrtim oko toga da nahranim bazalni u izbalansiranim obrocima. Low carb, moderate protein and high fat.

  24. #1174
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu se rijesiti teme koja me kopka cijelo vrijeme. Prihvatila sam izazov mojih prijateljica s posla i krenula na "astronautsku dijetu". One su odustale a ja sam zbunjena. Nakon 9 dana bez slatkog, kruha, krumpira i sl. Stalno mastam o alkoholu (koji je isto zabranjen). Nadam se da postoji jeko objasnjenje, tesko mi je prihvatiti da stvarno volim piti
    E ovo mi je baš zanimljivo, zato što sam ja nekih dva tjedna bila izbacila slatko i alkohol, inače sam obožavatej finih slatkiša i isto mi je teže palo izbacivanje alkohola, kao da sam neki pijanac, a tek ponekad popijem po 2 dl pive ili čašu vina. Slatkiši - nikakav problem. Sad sam prekršila zbog okolnosti, ali nastavit ću većinom tako.

  25. #1175
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nastavit kršit?

    ajde kris ja sam znatiželjna pa me zanima kaj ti netko može ponuditi kad ti dođeš u goste osim jagoda i limunade?

  26. #1176
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nastavit kršit?

    ajde kris ja sam znatiželjna pa me zanima kaj ti netko može ponuditi kad ti dođeš u goste osim jagoda i limunade?
    Lososa, kavijar, domace kobase , fini sir, finu tamnu cololadu ... Kad ju vec pozivas, da znas. :D

  27. #1177
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Lososa, kavijar, domace kobase , fini sir, finu tamnu cololadu ... Kad ju vec pozivas, da znas. :D
    Xaxa, dobra fora
    Primam ja i spek, cvarke, sireve, ne mora sve uvijek biti fancy jela bi i obicnu sunku i sir/kulen itd.. Tunu. Basic. Ne mora biti skup sir, dobra i gauda kplus. Doma uvijek biram bolje masnoce, tipa iz avokada, kokosovog itd...moze i obicna salata sa maslinjakom. A u zurbi... Doslovno kupim 50g cvaraka. To ludi ameri imaju taj princip. Teta mi pise iz san francisca da je to tamo opce ludilo. Meso iz organskog uzgoja(grassfeed) kosta ko suho zlato. Pa se kupuje meso divljaci itd... Ona tamo jede meso jednom tjedno jer bi inace bankrotirala a ne zeli kupiti smece.
    Uglavnom da napravis obicnu platu, ne bi mi smetalo do sada nitko nije imao problem samnom

  28. #1178
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nastavit kršit?
    Ima u tome istine

    Ja to malo isprobavam da li takve lagane izmjene mogu nešto promijeniti. Zasad jedva 1 kg manje, to mi baš nikakav pokazatelj još nije.

    Ove neke proteinske dijete, to ja ne podnosim. A evo baš jučer mi je još netko potvrdio kako se usosio s proteinskom i ima velike probleme. Ljudi isprobavaju, nije to za svakoga. Za mene nikako nije zbog medicinskog kartona.

  29. #1179
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Najbolja je dijeta smanjiti količinu pojedene hrane za trećinu, ili na pola ako su bile stvarno velike količine.
    Nikakve silno restricijske dijete nisu dobre za organizam.

    Malo, pomalo i tijelo se navikne na manje količine hrane. Ne ide preko noći, ali za godinu dana se itekako vidi.

  30. #1180
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    slažem se s Beti3 i dodajem uvest potrošnju kalorija nekom sportskom aktivnošće. Smanjenje kalorija ne smije biti preveliko jer se radi kontra efekt.

  31. #1181
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Naravno, aktivnost se podrazumijeva. Nekad je dovoljno i hodanje ako se nema vremena za više. Rad u vrtu je isto izvrstan način aktivnosti
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 21.05.2018. at 15:56

  32. #1182

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ima voca, bobicasto, jagode...grejp,limun.Neki mogu i lubenu. Ali tek kada se potpuno adaptiras. U toj prvoj dijeti je bilo svega. I kruha, krumpira, rize. Meni je to sve bilo to much. Ketoni iz urina pokazuju samo da ih izbacujes vanka ali ne pokazuju koliko ih koristis. Meni su sada skroz svjetli ali su u krvi prisutni u nutritivnoj vrijednosti. Kalorijska restrikcija se cak i ne preporuca u pocetku nego jedes do sitosti, kasnije ona dode sama. Jednostavno nemas potrebe za hranom kao prije, a u dva koliko toliko izbalansirana obroka bas i ne stane preko 1800kcal.Pa ubacis post ako kile stoje itd... Ja tu "nedozvoljenu" hranu ne gledam kao "nedozvoljenu" nego kao hranu od koje mi nije dobro. I meni doista ne bude dobro od male kolicine uh. Od obicnog peciva bi mi srce radilo kao ludo i tutnjalo bi mi u glavi. A buduci da nemam zudnje koje su uzrokovane padom secera i ne patim previse od toga. Meni osobno je ovo sloboda. Ne biti ovisna o svakoj pekari, o slatkisima koje stoje kuci, o hrani koju netko jede pored mene itd. Jede ti se kruh a ne smijes, pa se mucis. Gledas tu tortu, vec je osjecas u ustima ali ne smijes. Hebes takav zivot. Sad mogu gledati koliko hocu i ne osjecam nista. Raspolozenje mi ne ovisi koliko sam gladna. I to mi je neprocjenjivo. Dok drugi zvacu celer, ja rezem pod kutem od 45 i grickam cvarke
    Vratila sam se na bike nakon 2 godine. U danu odvozila 20km a da nisam osjetila niti dobila upalu misica. Sta su ti ketoni kao gorivo Uglavnom se ja vrtim oko toga da nahranim bazalni u izbalansiranim obrocima. Low carb, moderate protein and high fat.
    Kriss oprosti, mislim da sam te već jednom pitala, zaboravila sam odgovor.
    Kako su ti dijagnosticirali IR?
    Već dugo vremena sumnjam i nikako da odem na pretragu.
    Obično mi bude loše ujutro nakon prve kave i pojedenog doručka. Još ako to bude nešto tipa kruh i marmelada, ajoj meni. Osjećam se da kao da me nešto nokautira u glavu, zamuti mi se vid, spava mi se. Onda se napijem vode, pa još vode.... malo legnem i bude ok. Ne bude mi tako svaki dan, nego povremeno, ovisi što prethodno jedem. I u pms-u sam osjetljivija.
    Tlak mi u tom trenut bude ok, šećer isto.... a nešto ne štima.... prema opisu, da li bi to bila IR?

  33. #1183
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Keto nije proteinska prehrana. Low carb, moderate protein high fat.Proteini u velikoj kolicini se ponasaju kao uh i dizu inzulin.I nije samo jedenje mesa. Glavninu tanjura cini povrce uz obaveznu salatu. Bez procesirane hrane. (ne racunam domaci spek i cvarke i to)
    Hvala lijepa, kome pali smanjivanje porcija samo neka da. Ja po prvi put jedem normalnu porciju. Ne bi imala od cega niti smanjivati na prijasnjoj prehrani . Jedva da sam funkcionirala na svemu tome. Nakon tri godine potpunog preokreta ja se konacno osjecam svoja.

    @Rena7
    Zvuci mi jako poznato taj osjecaj ali moras otici provjeriti. Mogao bi biti secer ali i inzulin. Pogotovo radi zelje za vodom. Isla sam u vinogradsku raditi pretrage po nalogu endokrinologa. Kao ogtt ali ti bas vade inzulin uz klasican nalaz ogtta. Ja nisam funkcionirala dok nisam izbacila sve.

  34. #1184
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    https://goo.gl/images/8Q7e3a
    Evo neki okvirni info kaj keto jest.

  35. #1185
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    samo sam dosla reci da mi je drago da se kris nasla u ketu

  36. #1186
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    samo sam dosla reci da mi je drago da se kris nasla u ketu

  37. #1187
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kris izgleda predobro! Nisam ju prepoznala danas, zrači od energije, baš je lijepa!

  38. #1188
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Kris izgleda predobro! Nisam ju prepoznala danas, zrači od energije, baš je lijepa!
    Seceru

  39. #1189

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Hvala Kris!

  40. #1190
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    potpis na Kris
    ja nisam vise strigi keto vec opsteni lchf i preporodila sam se i ne dozivljavam to kao dijeteu vec kao life style

  41. #1191
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Imam pitanje za bivše ovisnike o šećeru. Događa li vam se da vas, nakon što ste slatko skoro skroz izbacili, od slatkih zalogaja boli trbuh?

    Ne od minimalne količine, ali od npr 2-3 reda čokolade.

  42. #1192
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Pojela sam kutiju Munchmallowsa i čokoladne rolice. U zadnjih 48 sati.

  43. #1193
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nisi rekla koliko je kutija bila teska

  44. #1194
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pojela sam kutiju Munchmallowsa i čokoladne rolice. U zadnjih 48 sati.
    Amaterko.

  45. #1195
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa da, ajd da je rekla u 48 minuta.

  46. #1196
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    jelena, nemam pojma. Teško sam disala.
    Još su dvje nutelle pred menom.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 08.12.2018. at 21:41

  47. #1197
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno


  48. #1198
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pojela sam kutiju Munchmallowsa i čokoladne rolice. U zadnjih 48 sati.
    Meni se to događa kad zahladi. Ne čudim se. Potreba za slatkim ima periodičnost.

    Ont. osjećam veću potrebu za slatkim i škrobastim stvarima ako ne jedem dovoljno konkretnih stvari, ako preskočim doručak, ako je hladno i prije mi se to redovito događalo u pms-u. Potreba je varirala. Bilo mi je lakše podnositi ako bih pojela za doručak zobene pahuljice (i sad to jedem najmanje 2-3 puta tjedno), te ako su integralne žitarice (ječam, heljda, integralna riža) bile barem 1-2x tjedno za ručak, naravno uz neko lagano meso.

    Ponekad se čovjek može prepustiti (slatkiše se može tu i tamo pojesti, ali se njima ne trebamo hraniti). MM je u subotu slavio rođendan. Nisam mu ispekla tortu prvi put u 19 godina... Potrefilo se da imamo druge prioritete, pa je on sam kupio neku tortu u Konzumu. Dobra je bila. Nas sedmoro smo je doslovce proždrli, nije ostalo ništa. Sva sreća da nas je bilo toliko, jer ja bih bila u stanju sama pojesti pola u jednom obroku, ali nisam imala prilike, hehehe

  49. #1199
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Da, to i ja primjećujem. Doduše, volim nakon kvalitetnog obroka tipa varivo, zaokružiti ručak slatkim, bilo kolač ili ovako junk.

  50. #1200
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to i ja primjećujem. Doduše, volim nakon kvalitetnog obroka tipa varivo, zaokružiti ručak slatkim, bilo kolač ili ovako junk.
    Pa nema u tome nikakve štete dok ne prelazi mjeru... dapače. Meni je problem što se ne znam zaustaviti. To mi se ne dogodi svaki put, ali redovito ako preskočim obrok i budem jako gladna - tada fakat ne stajem, u stanju sam pojesti više i obične hrane i slatkiša...

    Za junk baš ne marim puno, ali opet - mm i stariji sin su obožavatelji istog (jaffa keksi, čokolade, napolitanke) a mlađi sin i ja više volimo domaće kolače. Ipak, ima jedna industrijska slastica koju volimo i nas dvoje - cvebe (grožđice) u čokoladi. Ljeti sladoled i to je to. Radije jedem voće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •