Stranica 25 od 25 PrviPrvi ... 15232425
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,214 od 1214

Tema: liječenje ovisnosti o slatkom

  1. #1201
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zašto nakon što pojedem jabuku imam osjećaj ko da sam pojela slona?
    Nisam znala gdje bih ovo pitala nego ovdje.

  2. #1202
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto nakon što pojedem jabuku imam osjećaj ko da sam pojela slona?
    Nisam znala gdje bih ovo pitala nego ovdje.
    Ne stignem sad tražiti dokaze, ali jabuka ima puno vlakana i teško probavljive šećere, a ako i inače imaš osjetljivu probavu to nije sjajna kombinacija.

    Kod probave često nije problem jedna namirnica nego kombinacija, tako da je teško biti potpuno siguran što je uzrok nadutosti. Možeš si probati pomoći da jabuku oguliš, ako pomogne. Alternativno, naribaj ili skuhaj kompot, pa vidi kako će biti.

  3. #1203
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nemam inače, neš je od ovih antibiotika otišlo k vrapcu, al mislila sam na to baš taj čas dok je jedem i kad je pojedem, ko da sam pojela burger a ne jabuku. Čudno.

  4. #1204
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Osobama koje imaju problema sa zelucanom kiselinom cesto smeta kora od jabuke.

  5. #1205
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni smeta kora od nekih vrsta jabuka. Nisam vodila dobro evidenciju da li je kvaka u vrsti ili skladistenju/proizvodnji.

  6. #1206
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Osobama koje imaju problema sa zelucanom kiselinom cesto smeta kora od jabuke.
    x. Sve teško probavljivo - koštice od grožđa, kora od svega živoga (grožđa, rajčice npr.), citrusi.... Probaj ogulit jabuku, žuta. Gastritičarima nekima ni integralno, sjemenke itd., znači sve što je kao super za crijeva. Sve je to balans, ali najbolje istitravat, micanje kore te ne košta puno, još vjerojatno na njoj najviše pesticida pa nije da je neka sreća i zdravlje baš koru jest.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.11.2023. at 20:43

  7. #1207
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A antibiotik ti može dodatno otežat i past teško na želudac pa probudit spavajućeg diva - gastritis. Ide to s godinama, ali meni se čini da si ti debelo premlada, doduše, gastritis ide i s nervirancijama. Enivej, meni to ništa nije specijalno čudno, pokušaj sad malo poštednije prema želucu ako si na nekim antibioticima. Meni će tisuću puta teže past naranča od pomfrita npr.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.11.2023. at 20:45

  8. #1208
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A antibiotik ti može dodatno otežat i past teško na želudac pa probudit spavajućeg diva - gastritis. Ide to s godinama, ali meni se čini da si ti debelo premlada, doduše, gastritis ide i s nervirancijama. Enivej, meni to ništa nije specijalno čudno, pokušaj sad malo poštednije prema želucu ako si na nekim antibioticima. Meni će tisuću puta teže past naranča od pomfrita npr.
    X

    Antibiotik može gadno narušiti crijevnu floru i upravo ovo se može dogoditi što je ina33 opisala. Osim toga, kandida se obično razmaše nakon kure antibiotika. Rješenje su probiotici, ali to je često samo zakrpa. Treba prilagoditi i prehranu.

  9. #1209
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Što je mene snašlo.

  10. #1210
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Što je mene snašlo.
    Bude to bolje, ali ovo doba godine je kritično za sve nas koji imamo i inače načete sinuse i probleme s dišnim putovima.

  11. #1211
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pojma nisam imala. Ne znam, mislila sam da to tak mora bit, glavobolja, umor.
    Ništa, pišite mi oproštajna pisma. Ne znam ni kako vade ciste. Iglom?
    Nisam mogla odolet danas uzela sam čokoladnu buhtlu. Navečer radimo breskvice. Jednom se živi.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.11.2023. at 11:05

  12. #1212
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Vjerojatno ovisi na kojem mjestu se cista nalazi, jer sinusa imamo više. Trebaš uputnicu za ORL.

    Idi otorincu, bilo kojem - gdje pripadaš i gdje dođeš na red, a za pregled - zapiši si unaprijed na papir sva pitanja koja imaš (je li moguća gljivična infekcija, cista, sve informacije koje si skupila) da ne zaboraviš pitati dok si na pregledu. Sretno!

  13. #1213
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nemam pitanja samo želim da to izvade izrežu isišu van, da mogu živjet ko normalan čovjek. Na 20 % sam energije cijelo vrijeme. Sinoć sam spavala od ponoć - četiri ujutro kad me probudio san ili ko će ga znati, dijete koje kašlje, možda i ona im sinusitis, a onda u pet ili šest mala opet hoće nešto, piti vode, simo tamo, i evo, sada mi se spava.

  14. #1214
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    A tko zna je li u pitanju cista ili su samo sinusi na snimci zasjenjeni jer su puni tekućine/sluzi (to se dogodi i ako je sluznica nosa otečena - imam doma dvojicu takvih, a trećega i sebe povremeno).

    Vjerojatno mogu napraviti drenažu tekućine, bez obzira je li stvarno cista ili samo zapunjeni sinusi (jedno i drugo izaziva bol). To mi se onak laički čini relativno lagano rješivo. Uzmi uputnicu i idi. Nek ti otorinac to pogleda. Možda može odma' riješiti problem. Sretno.

Stranica 25 od 25 PrviPrvi ... 15232425

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •