Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 251

Tema: Kuhinja po mjeri

  1. #51
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mogu i gotove kuhinje biti jako lijepe, ali po mjeri je po mjeri prostora, što je jako važno, pogotovo ako je nepravilan, kao kod mene.

    A što se tiče, knjiga, Zrinka, moj problem je što ih ima previše. Ne volim prostore bez knjiga, jer oni govore o ljudima koji ne čitaju, ali ova moja varijanta kada su knjige glavni problem kod selidbe i organizacije prostora isto nije oduševljavajuća. Poučena iskustvom ranijih selidbi, već sam ih počela sortirati i pakirati, jer to je kod mene uvijek daleko najveći broj paketa.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa

    donji kuhinjski elementi su mi visoki 93 cm, jer sam i sama visoka i strasno mi odgovara ta visina....imam i sokl, 15tak cm, i dio koji se dize, tako da se lako iza cisti, samo ga dignes i ocistis ako treba....
    .
    i kod mene isto...
    samo sam htela potvrditi istu visinu donjih elemenata. Zrinka da nisi visoka 180?
    *
    Sorry na oftopik....

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    a imala sam isto probleme sa pakiranje knjiga. Dobar ti je plan da pocnes prvo sa knjige. Ako ih imas kao i ja oko 5000 onda to je najveci broj paketa.
    *
    nasa kuhinja je domaca izrada mene i mm-a. Sve po mjeri u zutoj i plavoj boji.

  4. #54
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mi smo na proljeće radili kuhinju po mjeri.ispala je super..boja je neka crvena ne žarko nego onak zagasita i nije puni sjaj..malo j eteže za održavati jer se sve fleke vide ali ok.zadovoljni smo.radio nam je jedan čovjek iz Osijeka koji je napravio valjda 50 % osječkih kuhinja cijena je bila oko 18 000 kn tako nešto.

  5. #55
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Larica prvotno napisa
    Mi uskoro useljavamo u novi stan i premisljamo se da li da uzmemo kuhinju po mjeri ili ovu gotovu. Opet razmisljam da cu u tu kuhinju unijeti vise "sebe" ako bude radjena po mjeri.
    Pa i "gotovim" kuhinjama se elementi slažu po želji, jedino što su im veličine fiksne.
    Znam da otkrivam toplu vodu, ali ako nije važno da širina npr. sudopernog elementa bude 53,2 cm, možeš i gotovu kupiti.
    A "unijet" ćeš se dovoljno, vjeruj mi. Kupovina kuhinje iscrpi do krajnjih granica.

  6. #56
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Kupovina kuhinje iscrpi do krajnjih granica.
    Uh, da. Sve sobe i kupaonice zajedno ne stvaraju mi probleme kao kuhinja. Stvarno se nije lako odlučiti i složiti to čudo.

  7. #57
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mi smo kuhinju prvu kupili (još stoji na tavanu jer radovi kasne) ali i kad smo to riješili i išli kupovati namještaj za kupaonicu, pločice... i dalje sam patološki gledala kuhinje.
    Da, naša je crno bijela od punog drveta i sad si mislim kakav bih zid iza. Nekako me vuče crvena boja, kao kuhinjski zid od Ugarkovićke ako ste pogledale koji put "Kod Ane".

  8. #58
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Kupovina kuhinje iscrpi do krajnjih granica.
    potpisujem milijardu puta... Ali tek ono što može uslijediti iza kupovine

    Evo malo korisnih tehničkih informacija za one koje su u potrazi za kuhinjama:

    ja sa svojom još ratujem... postavili su nam je u 9 mjesecu a dan danas non- stop dolaze na neke intervencije i korekcije. Fronte su nam radili tri puta dok nisu potrefili nešto približno slično onomu što smo naručili... Kuhinja je rađena "po mjeri" ali ne kod nekog no name stolara već kod ugledne ZG firme i toliko sam zadovoljna da bih ju u trenucima bjesa najradije scjepala i odnijela njima pred neki od salona... uhhh... koliko su mi živaca uzeli...

    primjera radi, prije tri tjedna je pukao sifon na sudoperu, voda curila na sve strane, sudoper kupljen kod njih, pod garancijom. Monter došao na intervenciju nakon tjedan dana a meni cijelo vrijeme lavor ispod sifona. Popravi on to i ode... E sada... kako ni ja ni MM nismo vodoinstalateri po struci... nakon jednog dana se iz sudopera javio takav smrad da je to za neizdržati... majstor spojio sifon bez mogućnosti zadržavanja vode u difonu :shock: ... i tako to smrdi i mi čekamo da oni dođu... i čekamo....

    Zato cure, ja vam savjetujem da dobro odvagnete gdje ćete i kod koga uzeti kuhinju... Mislim da je preporuka jako bitna!

    Sretno!

  9. #59
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a meni najlakše kuhinju složiti jer ipak ima svoje zakone.

    eto, svatko drugačije.
    najviše se uvijek mučim s kupaonicama i hodnicima.

  10. #60
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    a meni najlakše kuhinju složiti jer ipak ima svoje zakone.

    eto, svatko drugačije.
    najviše se uvijek mučim s kupaonicama i hodnicima.
    Čuj, nismo svi tvoje struke!


    (Mi još nismo u kući ništa složili, a useljeni preko dvije godine!
    Da vidite samo naše kombinacije zidova, neraspakiranih kutija, hrpetina sveg i svačeg! Pola prostorija bi trebala imati na vratima natpis "zabrana ulaska". )

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    @zdenka, ako si osoba kojoj se ljubav prema odredjenoj boji svako toliko mijenja nemoj se odluciti impulsivno za boju (osim ako nemas brdo love pa si svako toliko mozes prisutiti novu kuhinju)

    visoki sjaj uzmi ako ti nije mrsko svaki dan prebrisati kuhinju, vidi se svaka packa

    visinu kuhinje sloziti prema osobi koja uglavnom kuha

    sad su trend slobodnostojeci stednjaci od 90 ili vise cm, veliki slobodnostojeci frizideri (ispada ti puno jeftinije od ugradnih a imas puno vecu litrazu, odnosno stednjak sa 5-6 plamenika, sa 1 velikom ili cak 2 pecnice)

    apricot je u pravu, kuhinje su stvarno jednostavne za slozit, samo si dajte malo truda, prelistajte casopise, prosurfajte i znat cete dobro sto vam pase

    linkovi za kuhinje
    http://www.scic.it/scic.html
    http://cucina.webmobili.it/Catalogo-...-43-5----.html
    http://www.team7.at/index.php?id=128&L=1&mh=
    http://www.doimocucine.it/ita/home.phtml

    aparati
    http://www.boretti.com/index.php?lang=nl&id=3.1&pro=143
    http://www.smeg.it/
    http://www.ariston.com/index.htm
    http://www.atag.nl/index.php?id=1506
    http://www.worldofappliances.co.uk/

    nemam vremena pometat sve linkove, ali daj si vremena i stvarno pregledaj jer je kuhinja najveca investicija kod opremanja stana

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mene zivo zanima kaj ti je to tako specificno za prostor u koj ide kuhinja? zidovi nisu pod pravim kutom? potkrovlje?

  13. #63
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ah, kuhinja! Kad smo mi useljavali u novi životni prostor (zamjenili smo se sa MM-ovim roditeljima za spratove ) ja sam jednostavno kuhinju morala potpuno preurediti, zato što mi je to nekako, jako moj okoliš (volim kuhat). I jesmo, potpuno. Mi smo konzervativci koji vole tu konzervu začiniti nekim detaljem da vrisne, pa smo štednjak (odvojenu ugradnu rernu i keramičku ploču) smjestili u ugao. Nisam se pokajala, jako mi je lijepo, praktično i neobično u klasičnoj četverougaonoj prostoriji. Komad kuhinje koji bih uvijek preporučila (iz dosadašnjeg korištenja) je dio koji je naš stolar nazvao "apotekarski ormar", visoki element, širine 45cm, koji se izvlači, a unutra ima korpičaste police. Zdenka, rado ću ti mailati slike ako mi pp-aš mail, da ti se malo hvalim jer nemam nikakav javni e-album. Fronte su od iverala sa aluminijskim kantovima (i to je bilo da se ubije konzervativnost bež pločica i motiva kruškovog drveta na kojem sam insistirala). Ja sam jako zadovoljna onim što je na kraju ispalo. I uvijek bih išla na kuhinju po mjeri jer je naš stolar nešto posebno. I imala sam stručne savjete od sveki koja je arhitekt, ali je glavni dizajn moj i MM-ov. U glavnom sretno, mi smo se pripremali 4-5 mjeseca dok smo pozvali majstora, a i onda smo pravili izmjene u toku procesa. I imali smo puno vremena jer nismo morali "zaista" seliti. Želim vam sve najbolje u vašem novom domu, a posebne tvojoj maloj ekipi!

  14. #64
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    visoki sjaj uzmi ako ti nije mrsko svaki dan prebrisati kuhinju, vidi se svaka packa
    dok je u meni daha, borit ću se protiv ovoga
    ljudi, pa postoje ručke, otkud vam packe. zašto dirati fronte rukama?
    zdenka, samo ti biraj visoki sjaj, mila majka za održavanje 8)


    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    visinu kuhinje sloziti prema osobi koja uglavnom kuha
    nerijetko je nemoguće: ako se ne uzimaju ugradbeni elementi, ne možeš prilagođavati visinu jer je bijela tehnika standardna.
    ako u kuhinji imaš prozor, parapetni zid je u pravilu 90cm.

  15. #65
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja cu u kuhinji imati:
    - zidove koji nisu pod pravim kutom
    - jedan prozor koji je nizi od donjih elemenata
    - plakar u jednom zidu

    Pojma nemam kako cemo to sve zaobici. A ako i zaobidjemo, ko ce uopce izbrati kakvu kuhinju... Katastrofa... :/

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    marta :shock:

    a tko je to gradio ?

  17. #67
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ja cu u kuhinji imati:
    - zidove koji nisu pod pravim kutom
    - jedan prozor koji je nizi od donjih elemenata
    - plakar u jednom zidu

    Pojma nemam kako cemo to sve zaobici. A ako i zaobidjemo, ko ce uopce izbrati kakvu kuhinju... Katastrofa... :/
    prvo i treće uopće nije strašno, a drugome se može tako zanimljivo doskočiti deniveliranjem ili dvostrukom radnom pločom.
    gornju bih napravila tako da se može zarotirati ili donju izvući... i tako si napraviti duplu radnu plohu, kao stol

  18. #68
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    prvo i treće uopće nije strašno, a drugome se može tako zanimljivo doskočiti deniveliranjem ili dvostrukom radnom pločom.
    gornju bih napravila tako da se može zarotirati ili donju izvući... i tako si napraviti duplu radnu plohu, kao stol
    gdi si bila kad sam kuhinju slagala. :D

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ovdje

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    a gdje ćeš biti kad ću ja svoju slagati?


    (jesen)

  21. #71
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Apricot, jedino kaj je sigurno je da će moja kuhinja biti visokog sjaja. To si MM jako želi, a i meni se sviđa. Mat površine su nekako ugašene i zapravo mnogo prljavije. Visoki sjaj mi jako ide uz modernu kuhinju kakva mora biti u mom novom stanu. U starinskom stanu vjerojatno bih se odlučila za neku francusku kuhinju, no ovdje bi tako nešto stajalo ko' prasici sedlo.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno



    odmah sam zamislila osedlanu gujdu

  23. #73
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Zamišljam sebe u Zdenkinoj situaciji, i umjesto njenih "bit će", "imat će", "moći će", "je"; kod mene bi bilo: "a jel?!", "vidiš, vidiš...", "misliš?", "ma, daj?"...

  24. #74
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    AM, a da ti ili odustaneš ili potpuno prepustiš nekome drugome?

  25. #75
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    AM, a da ti ili odustaneš ili potpuno prepustiš nekome drugome?
    Što? Životne konce općenito?
    Znaš u kojoj sam sad fazi? Mijenjam i garnituru za sjedenje, pa mi možda bude mrvicu lakše. A možda i ne bude?

  26. #76
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    itekako će ti biti lakše :pfu:
    ona je remetila cijelu koncepciju i bojom i stilom.

  27. #77
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa


    odmah sam zamislila osedlanu gujdu
    Kaj nisi nikad čula tu staru zagorsku?

  28. #78
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ajd dobro, sada je i meni :pfu:.

  29. #79
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni kuhinja nije problem
    a s apri se slazem, visoki sjaj je odlican za odrzavanje, nista lakse

    arkana, bingo, visoka sam 180 cm

    gornnji elementi su mi visoki 96 cm

    nama je puno olaksalo to sto smo kod istog prodavaca kupili i kuhinju i sve ugradbene elemente, tako da su rekli kad smo ju platili i narucili, taj i taj dan stizemo kod vas - bas taj dan ujutro sam im dala kljuceve u 10 h a kad sam dosla s posla u 16 h njih vise nije bilo a sve postavljeno!
    sutradan mi je dosao elektricar spojiti mapu i stednjak i vodoinstalater za spojiti spinu i storj za sudja...
    sve je bilo kako treba, ploča tvornički izbušena za njihove elemente, sve je štimalo....

    bez puno filozofije smo sve brzo rjesili...srecom, ali znala sam sto trazim unaprijed, tako da sam tu stepenicu kako i sto bi preskocila...

    sto se tice knjiga - nabavili smo fenomenalne kutije za nositit ih, koje mogu podnijeti puno kila a cim su nam doniejli stvari, prvo sto sam napravila jest da sam izvadila par knjiga i stavila ih na policu, odmah sam se osjecala ko doma :D ...

    najskuplje u stanu sam platila 2,5 m2 zidnih kuhinjskih plocica- fenomenalne su i ne zalim ni kunu za njih...

    ja preferiram i volim jednostavno, sto cistije linije, sto svjetlijee, sto vise pravih boja, i funkcionalnost ...

    drugome uredjivati dom zna biti poprilicno tesko, treba znati tu osobu, vidjeti njene zelje, mogucnosti, pokusati usmjeriti u pravom smjeru i dati savjez koji njoj odgovara a ne meni...
    a i estetike se mogu razlikovati, tako da je to posao koji zna biti iscrpljujuci....

    no, ponuditi savjet i ono kako mislis da je dobro, a na osobi je hoce li ga ili nece prihvatiti....

    marta, bit ce to super kuhinja

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa


    odmah sam zamislila osedlanu gujdu
    Kaj nisi nikad čula tu staru zagorsku?
    napisat ću ti pp

  31. #81
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    marta :shock:

    a tko je to gradio ?

    To ti je stara kamena kuca iz vremena prije kutomjera

    Kuca je uglavnom cetverokutna, ali ne i pravokutna, jelte.

    Mene muci upravo to sto u taj prostor treba kuhinja po mjeri. Ja sam lijena za to. Lijena ljencuga. Ja bi neke elemente iz kataloga, da slozim spisak, tri vaka, tri naka i gotovo. Vec sam ja smisljala kako kupiti gotove elemente, pa otpilit visak (iako ovdje bolje pase smajlic koji vitla motorkom)...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno



    odmah sam te zamislila kako vitlaš motorkom

    pa nek onda susjedi raspale cajke ......

  33. #83
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    sto se tice knjiga - nabavili smo fenomenalne kutije za nositit ih, koje mogu podnijeti puno kila
    Zrinka, reci gdje, molim te!

  34. #84
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    sto se tice knjiga - nabavili smo fenomenalne kutije za nositit ih, koje mogu podnijeti puno kila
    Zrinka, reci gdje, molim te!
    ne znam ima li toga u zagrebu
    to su ti plasticne kutije (gajbe) za nositi masline ( evo kaze mm da mozda ima gore takve slicne za grozdje)

    mogu se staviti jedna u drugu ili jedna na drugu

    poslat cu ti fotku da vidis

    nose i vise od 40 kg

    mi smo nesto kupili, nesto kutija posudili, pa smo sve u jednoj turi prenijeli...

    kad ih napunis, lijepo ih slozis jedna na drugu a kad su prazne, okrenes pa slozis jedna u drugu

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    emira, ja sam imala vrlo slično iskustvo i baš sam jer sam kuhinju planirala dugo, a birala firmu za izradu kuhinje još duže... i izabrala na kraju prema preporuci bliske osobe... a kad ono - :shock:

    i mislim da bi bilo dobro ovdje pisati s kojima firmama smo imale pozitivna, a s kojima negativna iskustva... se to smije? :?

  36. #86
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ako se smije, mi koji smo u akciji bili bismo zahvalni. Ako ne, molim na PP, sa svim detaljima.

  37. #87
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    jasno da se smije!

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj Larica prvotno napisa
    Mi uskoro useljavamo u novi stan i premisljamo se da li da uzmemo kuhinju po mjeri ili ovu gotovu. Opet razmisljam da cu u tu kuhinju unijeti vise "sebe" ako bude radjena po mjeri.
    Pa i "gotovim" kuhinjama se elementi slažu po želji, jedino što su im veličine fiksne.
    Znam da otkrivam toplu vodu, ali ako nije važno da širina npr. sudopernog elementa bude 53,2 cm, možeš i gotovu kupiti.
    A "unijet" ćeš se dovoljno, vjeruj mi. Kupovina kuhinje iscrpi do krajnjih granica.
    vec sam iscrpljena. Sve su iste a opet nisu. Ovo je bas traumaticno i stresno. imam osjecaj da cu na kraju uzeti prvu na koju naletim :D

  39. #89
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    i nas čeka nabavka nove kuhinje jer je ova ttrebala biti samo "privremena" (privremena je već 5 godina )

    mene muči što od aparata u kuhinji imam štednjak, hladnjak, suđericu i sušilicu - svi su bijeli i samostojeći
    mogla bi promijeniti štednjak u neku ugradbenu kombinaciju, ali ne znam ima li to smisla uz sve ovo ostalo što ostaje samostojeće
    trenutno imamo "tehnički blok elemenata" : sušilica, štednjak, suđerica pa onda ide sudoper u smeđem drvenom elementu pa kut u kojem je element kuhinje i na kraju sve završava oogromnim hladnjakom (koji nikako nećemo mijenjati, treba nam taj veliki jer nemamo špajz)
    izgleda mi katastrofa na prostoru od 330x200 cm (L oblik)

    razmišljam o tome da ostavim sve ove aparate i stavim donje elemente bijele (uz eventualno malo razbijanje boje nekom ladicom u boji) i nekakvom zanimljivom radnom plohom pod koju bi stavili i sušilicu i suđericu + zanimljive pločice pa opet smirenje u bijelo + neka boja gornjeg dijela :? :/

    ne mogu si uopće zamisliti kako bi to izgledalo :? a ne želim se odreći ni sušilice ni suđerice
    jel bi se one mogle zatvoriti u ormariće? (naravno koji bi bili otvoreni dok su u pogonu :? )

  40. #90
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mirjana, pucaš li na modernu kuhinju ili?

    sve te elemente možeš ograditi knaufom od 10 cm i onda ga obući u pločice 10 x 10.
    dobiješ vizuelno krasnu konstrukciju koju poslije možeš zatvarati vratima, staklom, tkaninom, ničime...
    meni je to prekrasno, pogotovo u terkota izvedbi (a u Ferotermu ima terakota pločica da ti pamet stane)

    i zgodno je u malim kuhinjama

  41. #91
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    ne mislimo ići na modernu kuhinju, mislim da je to nemoguće izvesti :?

    inače nam je kuhinja otvorena (ma zapravo je spojena) prema dnevnom boravku (njega ćemo sređivati nakon što odlučimo kakvu ćemo staviti kuhinju)
    kad smo kupovali stan, planirali smo sve moderno urediti, ali onda nismo imali love, iskoristili smo kuhinju koju smo imali, u međuvremenu kupili moje najbolje prijateljice suđericu i sušilicu pa nam krepao stari frižider pa smo i njega kupili i tako sad sve stoji da me boli glava
    a glupo mi nove aparate bacati zbog moderne kuhinje

    ovo s knaufom nisam baš shvatila
    svaki aparat posebno ograditi knaufom sa strane ili i umjesto radne plohe (kako je to za održavati)? onda elemente klasične (tipa ormarići i ladice) ni ne ugrađivati nego zapravo sazidati cijeli donji dio kuhinje? to sam vidjela u jednom časopisu i jako mi se svidjelo, ali ne znam da li gubim na prostoru, htjela bi ovaj kut nekako pametno iskoristiti
    ako se donji dio zida, kako uklopiti gornje elemente?

    puna sam pitanja

  42. #92
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dobro si shvatila, to je to.
    istina je da se gubi na prostoru jer je stijenka ipak 10 cm, umjesto uobičajena cca 2 :/

    kut ćeš najbolje iskoristiti strpaš li okrugli sudoper u njega...

    najbolje ti je da se posavjetuješ s arhitektom gdje ćeš kupovati kuhinju, oni će ti nešto predložiti.

  43. #93
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ne znam da li je ovo OT na ovom topicu, ali nikako ne preporučam ugradbenu Gorenje suđericu. Koga sam god pitala, isti problemi, ne suši suđe ako se vrata ne otvore odmah nakon završetka pranja, kod mene često kocka ostane ne rasopljena i nakon završetka, pa moram ponavljati ispiranje, a skontali smo da je bolje ne dodavati so za pranje jer nam ostaje po suđu. Užas!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    jasno da se smije!
    evo, onda ću ja prva... izbjegavajte Zdjelar kuhinje u najvećem mogućem krugu ako ne želite sprčkanu kuhinju, gubitak kose i navlačenje s vlasnicima da se posao obavi kak se spada

  45. #95
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    hvala to mi je sad nova ideja za razradu (jadan MM)
    nažalost, sudoper ne može u kut zbog instalacija

    ma nekako ćemo iskombinirati, samo bi si ja to voljela sve u glavi posložiti i prije konzultacija s arhitektom

  46. #96
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mirjana prvotno napisa
    nažalost, sudoper ne može u kut zbog instalacija
    nemojte dopustiti da vam ovo bude ograničenje.
    ako bi to bilo optimano rješenje, to je jedan dan posla za vodoinstalatera, jedan za zidare i parsto kuna više.

    sve može!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Evo, da vam se i ja pridruzim.
    Mi smo isto u fazi prikupljanja ponuda za kuhinju i trebala bih nekoliko savjeta.
    MM i ja smo se odlucili za kuhinju koja ce imati samo donje
    elemente.
    Posto ne budemo imali gornje elemente , nekako mi ne pase da stavljam na zid plocice,
    a opet moram imati neku zastitu jer se zid s vremenom zaprlja.
    Imate mozda kakvo pametno rijesenje?

  48. #98
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    mi na zidu još nemamo ništa,a kuhinju imamo već god.dana.ne možemo se odlučiti šta bi. meni se sviđa staklo ali mislim da je teško za održavanje,a mm je za one nekakve aluminijske srebrne limove.
    :/

  49. #99
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ja sam stavila pločice iako na jednom zidu neće biti ni jedan gornji element a a drugom samo jedan duguljasti. Ali mi se činilo okej da mi nekaj zaštiti zid. NAdam se da će izgledati dobro. Satvila sam velike bijele u dva reda (64 cm) i to je to. Doduše, naša kuhinja je po mjeri jedino u tom smislu da sam ja odabranu kuhinju s čovjekom u salonu složila na kompu, prema mjerama našeg prostora i s mojim željama kakve elemente hoću a kakve ne. Složena je od ovakvih elemenata, ali recimo, obratno od ovog rasporeda .. slika

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj mama27 prvotno napisa
    Evo, da vam se i ja pridruzim.
    Posto ne budemo imali gornje elemente , nekako mi ne pase da stavljam na zid plocice,
    a opet moram imati neku zastitu jer se zid s vremenom zaprlja.
    Imate mozda kakvo pametno rijesenje?
    ja bih stavila staklo u boji...to mi baš prekrasno izgleda...

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •