Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 251

Tema: Kuhinja po mjeri

  1. #201
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Inace, ja sam nakon 30g kuhanja na plinu presla na indukciju i nisam zazalila niti jedne sekunde. Osim ako ne znam, redovito peces paprike na otvorenom plamenu i sl. Jedino smo svo sudje morali promijeniti...

  2. #202
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,290

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki savjet je dobrodosao...nije hitno jer cu u 7.mj krenuti u akciju za sada skupljam ponude i savjete.
    Puno je toga od sudopera da li silgranit ili ne, kakvu radnu površinu, da li plin ili struja (preferiram plin) a ne mogu s plinom imati ravnu ploču, on ne preferira velike ladice a to bih htjela imati kao i pećnicu gore ne dolje...
    Dobro ti je Sillyme savjetovala - instalacije su također dio priče, ali za razvlačenje novih instalacija trebaš točno znati unaprijed što i kako u kuhinji treba biti.

    Za kontrolnu ponudu možeš otići u Lesninu - napravit će ti 3d kuhinju po mjeri. Možeš u bilo koju trgovinu - isto će ti napraviti skice, ali oni te unaprijed pitaju gdje je priključak vode, gdje je struja, gdje je plin... gdje je odvod, jer takve stvari određuju kuhinju.

    Mislim, možeš ti povući plinsku instalaciju gdje prije nije bila, ali to je vrag, trebaš se dooobro savjetovati s majstorima da ti ne bi stavili gumeno crijevo (opasno) i da ti ventil bude negdje u ormariću ispod radne plohe. Neke stvari su ti zadane - ne možeš izmjestiti vertikalu odvoda sudopera, to je tamo gdje je bilo i imaš gotovo nikakvu fleksibilnost. I za vodu je slično, ali to se obično dogovara s majstorima unaprijed.

    Mi smo radili ovako - prvo smo sve izmjerili, pa otišli s tim teti u Lesninu koja je nacrtala prvu varijantu. S tim smo otišli k majstoru za rekonstrukciju (s kojim smo dogovarali rekonstrukciju kuhinje: instalacije, podovi, montaža...), pa je on dao svoje primjedbe. Nakon toga smo se vratili teti u Lesninu da unese izmjene. I tako nekoliko puta. Godinu dana smo to ljuljali, prije nego smo napokon odlučili što i kako. Prvo smo htjeli tipsku, ali bilo je toliko dorada da smo odustali.

    Sudoper imamo silgranit i zadovoljna sam, iako i taj treba održavanje (tamnosivi, pravokutni) - operem ga povremeno tekućinom za čišćenje suđerica, ali to nije problem silgranita, nego problem jako vapnene zagrebačke vode.

    Mnogi ljudi su rekli da im se silgranit ne sviđa, ali ja sam zadovoljna. Radnu plohu imam neku šarenu, imitaciju mramora - na tom se ništa zmazano ne vidi, čistim zato jer je kraj tjedna, a ne zato jer se vidi da je prljavo. Peć mi je ispala definitivno najlošiji dio priče - gorenje kombinirana (3 plina + 1 struja), loš je rostfraj i na tome se vidi svaka mrljica, vrlo brzo sam to uspjela oguliti iako nisam čistila agresivnim sredstvima ni žicom nego onom plastičnom spužvicom za inox. Pećnica od istog proizvođača mi je isto nedovoljno dobra, pa mi je žao što nisam uzela nekog drugog. Požalila sam se teti koja je crtala tu kuhinju pa je rekla da za inox ima neko posebno ulje... Tako to ide - posebno sredstvo za silgranit, posebno ulje za inox, posebno sredstvo za čišćenje radne plohe i ostalih drvenih dijelova... Najbolje bi bilo da tu kuhinju uopće ne koristimo.

    Još jedna stvar za koju mi je žao što je nisam uzela - mlinac za smeće. Nemam s tim iskustva, ali nekako mi se čini da bi bilo bolje da sam i to naručila, ali imam bojler ispod sudopera, pa mi fizički nije stalo.

  3. #203
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To ulje za inox je genijalna stvar. Kad smo kupili napu od inoxa prije npr 2 godine, ne znam, nemam osjećaj za vrijeme, u paketu je došla maramica natopljena tim uljem. I ja sam s tim prebrisala napu. Jučer sam skužila da bi trebalo ponovo, dosad sam samo suhom krpom brisala prašinu. Napa izgleda ko iz dućana.

  4. #204
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    ja imam nesto uljasto od dr. beckmana. ali nisam bas ludo odusevljena. ima neko nesto bolje? treba mi za napu. mrzim je izdna duse. imam inox. trebala sam kupiti onu na izvlacenje ili kako vec. al sam bila neiskusna i glupa.
    al na toj kuhinji sam zeznula toliko stvari. kako je dolazila s kucom i nisam imala neki ludi izbor.

    masnica nikako bez ladica ne kupuj kuhinju, ako su ti tvoja ledja draga.
    lakse ti je izvuci ladicu nego sagnuti se i izvlaciti lonac. ovo je moje iskustvo.

  5. #205
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Mi smo izmjestali sudoper, znaci razvlacili smo vodovod i i kanalizaciju. Vertikale su u posebnom oknu ali sam vodovod i odvod za sudoper smo premjestili za 1m, cijevi idu u zidu (treba paziti na pad kanalizacije, ali to sigurno zna majstor ako to idete raditi). Sudoper sam ostavila inoks, zbog lakoce ciscenja, a na aparatima nismo stedjeli i nije mi zao, svi rade kao urica i bez tragova ostecenja (bosh, gorenje, lg, faber). I pazila sam da su mi radne plohe svijetle, ne volim kad mi je mracno. Pa su i one i staklo bijele, i jos naravno bijelo svjetlo na gornjim ormaricima. S tim da ja imam i prozor u kuhinji. Kad idem raditi osvjetljenje mi je kao na operacijskom stolu

  6. #206
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja imam napu od kaljenog stakla. Stakloper, carobna krpa i 10sec kasnije blijesti. Filteri se peru u sudjerici
    Inace, i ostali aparati su ili staklo ili mat inoks, cistim ih na gore opisani nacin i sjaje kao novi.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 08.02.2016. at 09:52

  7. #207
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam nesto uljasto od dr. beckmana. ali nisam bas ludo odusevljena. ima neko nesto bolje? treba mi za napu. mrzim je izdna duse. imam inox. trebala sam kupiti onu na izvlacenje ili kako vec. al sam bila neiskusna i glupa.
    al na toj kuhinji sam zeznula toliko stvari. kako je dolazila s kucom i nisam imala neki ludi izbor.

    masnica nikako bez ladica ne kupuj kuhinju, ako su ti tvoja ledja draga.
    lakse ti je izvuci ladicu nego sagnuti se i izvlaciti lonac. ovo je moje iskustvo.
    Meni ladice baš i nisu drage, ide mi na živce šta mi stalno nešto zapinje. Al cuvaju ledja.

  8. #208
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Spajka, ta moja maramica ja bila origigi od Boscha. Trebalo bi se potruditi i naci negdje.

  9. #209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,290

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    To ulje za inox je genijalna stvar. Kad smo kupili napu od inoxa prije npr 2 godine, ne znam, nemam osjećaj za vrijeme, u paketu je došla maramica natopljena tim uljem. I ja sam s tim prebrisala napu. Jučer sam skužila da bi trebalo ponovo, dosad sam samo suhom krpom brisala prašinu. Napa izgleda ko iz dućana.
    Joj, hvala ti na ovoj informaciji.

    Tražim to ulje (rekla je teta da pitam u Zepteru) i nisam ništa našla na internetu osim ovoga, pa to mislim isprobati: https://www.google.hr/search?q=inox+...uuKIYMB1yrM%3A

    Dok ne nađem limunovo ulje (moram potegnuti u dućan s tim aroma uljima u staru Vlašku) probat ću običnim uljem za šivaću mašinu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.02.2016. at 09:55

  10. #210

  11. #211
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,290

    Početno

    Fala, klanjam se do zemlje!

  12. #212
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Kako kaže Peterlin, mlinac za smeće pravo odkrice, neznam kako smo ranije mogli bez toga....
    Imamo franke, oni su u vrijeme kad mso mi kupovali imali 4 modela, dva jača modela i dva slabija.. Uzeli smo jedan od slabijih modela, i nakon godinu dana se povaril, pa smo onda uzeli jači,....
    Imamo ga ispod sudopera, jedino ima nekih stvari koje se nikako ne mljeve u njemu..... To nigde ne piše, al s vremenom skužiš nakon čega se zaštopa odvod ...
    I obavezno svaka tri tjedna treba očistiti sifone, kaj i nije neki posel, desetak minuta vremena mi treba....


    Ja sam odabrala Mondo kuhinju u Lesnini, pa su mi ju radili frendovi po narudžni za triput manje novce s više elemenata i ladica i onih mrežastih košara....

    Za kuhanje imamo simensove domino ploče, dva plina+ plin za wok + dvije indukcije....
    Boja fronti je beige, medijapan visoki sjaj, odlično za održavanje....
    Na zidu, kaljeno staklo iz Bokarta....

  13. #213
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,326

    Početno

    Potrudit cu se dobro informirati imam vremena do 7.mj. majstor me i neke stvari pitao a nisam znala odgovor..npr.za boju kuhinje...preferiram krem smeđe iako mi se sviđaju i kombinacije sa sivom.

    Struja je loše izvedena u trenutnoj kuhinji, imam u njoj dva produžna kabela i dvije utičnice...voda tj cijevi od pipe do zida pikaju u oči. Kuham na plin, bocu imamo i to je ok. Protočni bojler i njega ću mislim van.

    Misim da ću s guštom za par mjeseci razbijati pločice..

    Nemam iskustva na što sve paziti a i samo se pribojavam da ne fulam boje npr fronti i pločica...voljela bih sve uskladiti.

  14. #214
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Dobro rješenje su izvlačne utičnice; https://www.google.hr/search?q=izvla...HXZlBVgQsAQIHg

  15. #215
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Fala, klanjam se do zemlje!
    Nemoj, nemam pojma mogu li se kod nas uopće nabaviti u slobodnoj prodaji. I ja bih rado koju.

  16. #216
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro rješenje su izvlačne utičnice; https://www.google.hr/search?q=izvla...HXZlBVgQsAQIHg
    Te izvlačen su skupe ko vrag. Moja frendica ima utičnice s donje strane ormara. Nit se vide, nit su bile skupe.

  17. #217
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Evo moje kuhinje; skroz zadnji model, ima jedno desetak slika;
    http://www.belovic-interijeri.hr/por...a/#prettyPhoto

    Od slike broj 40 pa do kraja albuma....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 08.02.2016. at 10:07

  18. #218
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moja mama ima gornje elemente s nekim fensi vratima koja su se otvarala prema gore, pomoću nekakvih posebnih šarki, koje su crkle vrlo brzo. Ja ne volem gornje elemente, pa me to ne muči, al nije naodmet spomenut. Ako imaš love za super kvalitetne okove, onda navali ako ti se to sviđa. Ako nemaš, bolje zaobiđi i ne misli o tome.

  19. #219
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi nemamo niti jedan gornji element....

  20. #220
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Spajka, ta moja maramica ja bila origigi od Boscha. Trebalo bi se potruditi i naci negdje.
    moja bosh napa je stigla i majstori su je montirali. krpicu vidjela nisam, jer nisu mogli sacekati da ja dodjem popodne.

  21. #221
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,290

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mama ima gornje elemente s nekim fensi vratima koja su se otvarala prema gore, pomoću nekakvih posebnih šarki, koje su crkle vrlo brzo. Ja ne volem gornje elemente, pa me to ne muči, al nije naodmet spomenut. Ako imaš love za super kvalitetne okove, onda navali ako ti se to sviđa. Ako nemaš, bolje zaobiđi i ne misli o tome.
    Ja imam gornje elemente jer je kuhinja premala da bi bila bez toga. Imam samo jedan element s dvije police koje se tako otvaraju (gornja vrata su drvo, a donja staklo) i zadovoljna sam, kuhinja je stara tri godine. Upozorila nas je teta kad smo naručivali, pa smo uzeli super kvalitetne okove i stopere i sve bitno. Ako sam već odabrala Dan Kuchen, bilo mi je glupo uzeti najjeftinije okove. Zadovoljna sam, ali nisam se usudila cijelu kuhinju s tim - previše bi bilo. Ostala vrata su klasična, ali sva imaju stopere da ne lupaju vrata i ladice. To je zakon. Imam i najdonje ladice, skroz uz pod - to je odlično za kramu koju ne trebam često (mlinac za orahe i takve stvari).

    I da - boja je zadnja stvar koja se bira, a ne prva. Ja sam htjela visoki sjaj i to se pokazalo dobrim za održavanje. Sad mi je žao što nemam kaljeno staklo na zidu, ali mm je birao pločice (ja završila u bolnici na nekoliko tjedana baš kad se kuhinja obnavljala, pa nisam mogla priprdavati). UVIJEK čovjek poslije misli da je mogao bolje. Ali važno je voditi računa o zaista bitnim stvarima - da nije struja blizu vode (ili da ima poklopce), da nije frižider odmah do pećnice i sl. a boja - pa to uvijek zadnji čas možeš reći "Ne, ja ne bih breskvu nego boju pijeska..."

  22. #222
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mama ima gornje elemente s nekim fensi vratima koja su se otvarala prema gore, pomoću nekakvih posebnih šarki, koje su crkle vrlo brzo. Ja ne volem gornje elemente, pa me to ne muči, al nije naodmet spomenut. Ako imaš love za super kvalitetne okove, onda navali ako ti se to sviđa. Ako nemaš, bolje zaobiđi i ne misli o tome.
    kad te to jednom tresne u glavu brzo odlucis da ti ti okovi i ne trebaju. mi smo imali u stanu jedan takav element. bio je iznad sudopera namjenjen za susenje sudja. pa kad peres normalno mi je bilo da je otvorem. jednom kad me tresnulo mislim da sam vidjela sve zvijezde. zamijenili smo okove, kupil za koje su nam tvrdili da su najbolji, no tak ormaric sam prepravila za obicni u kojem su stajale case. da li bi novi okovi drzali ne znam.

    marta pa kupit cemo ove na amazonu. sta me briga. idem coveku poslati link da to zelim.

  23. #223
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Još jedna stvar za koju mi je žao što je nisam uzela - mlinac za smeće. Nemam s tim iskustva, ali nekako mi se čini da bi bilo bolje da sam i to naručila, ali imam bojler ispod sudopera, pa mi fizički nije stalo.


    Frendica moje frendice je to uzela i požalila. Smrdi.

  24. #224
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Frendica moje frendice je to uzela i požalila. Smrdi.
    Meni niš ne smrdi... Zato sam i napisala, potrebno je česće (ja svaka tri tjedan) kompletno očistim sifone....

  25. #225
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Možda je u tome stvar.
    Istina, ova moja info je stara nekih 25 godina, možda ima neki prastari model.
    No, ne znam. Nisam vidjela, njuškala.

    Super ti je kuhinja.

  26. #226
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nekad su te drobilice imale noževe unutra, sad su više kao drobilice, nema noževa neko neki kotačiči melju te odpatke... Možda malo naraste potrošnja vode uz korištenje drobilice, ali neznatno....

    Kamo inače bacate odpatke hrane?
    Mi imamo u ponudi odvoz bio odpada, ali činimise da to bilje smrdi ako stoji vani na suncu nekih tjedan dana ...Ili?

  27. #227
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja sam recimo namjerno odabrala mat iveral, ne zbog cijene nego da ga ne moram glancati. Tako sam birala i plocice u kuhinji (podne), nisu visoki sjaj i prasina se ne vidi :perestanjednomtjedno:
    Ali najbolja odluka mi je ta bijela (polar white) radna ploca u kombinaciji s bijelim staklom na zidu (mogle bi i bijele plocice), jer mrzim raditi u polusvjetlu. Da nemam gornjih ormarica morala bih spustiti red lampi sa stropa samo da imam dovoljno jak izvor bijelog svjetla na radnoj plohi.

    Izvlacne uticnice mi se cine fora na otoku, a za tamo gdje ima zid mi se ipak cine prakticnije obicne zidne uticnice, ja npr uvijek imam iskljucene aparate pa samo ukljucim kad mi koji treba (iznimka je mikrovalna ima svoju dediciranu struju skrivenu u ormaricu,).

    smece odvoze 3x tjedno tako da za mlincem ne zalim, a sifon nismo taknuli otkad je montiran pred dvije godine.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 08.02.2016. at 10:35

  28. #228
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Kad su nam u lesnini crtali kuhinju ispalo je da je mat verzija za jedno 15% skuplja od visokog sjaja... Nije nam bilo jasno kak je to moguće, ali provjeravala je žena nekoliko puta i stvarno je mat bio skuplji....

  29. #229
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,290

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kad te to jednom tresne u glavu brzo odlucis da ti ti okovi i ne trebaju. mi smo imali u stanu jedan takav element. bio je iznad sudopera namjenjen za susenje sudja. pa kad peres normalno mi je bilo da je otvorem. jednom kad me tresnulo mislim da sam vidjela sve zvijezde. zamijenili smo okove, kupil za koje su nam tvrdili da su najbolji, no tak ormaric sam prepravila za obicni u kojem su stajale case. da li bi novi okovi drzali ne znam.

    marta pa kupit cemo ove na amazonu. sta me briga. idem coveku poslati link da to zelim.
    Zato moj ormarić s vertikalnim otvaranjem nije iznad sudopera, nego malo dalje. Ovakva vrata imam gore, kao na slici (gore drvo, dolje staklo): http://www.dan-studio.hr/upload_data...na-kuhinja.jpg

    Iznad peći imam izvlačivu napu, to je bila dobra odluka. Iznad/ispred nape je plitki ormarić koji ima uske police, taman za moju zbirku začina. Filtere nape perem u suđerici.

  30. #230
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo u potrazi za napon, nakon tri godine još ju nismo ugradili, jer nam je ploča za kuhanje dosta šira od standarda i sad tražimo nešto šire..

  31. #231
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    moja bosh napa je stigla i majstori su je montirali. krpicu vidjela nisam, jer nisu mogli sacekati da ja dodjem popodne.
    Tako ti je to kad ti majstori montiraju. Kad se montira u vlastitoj režiji onda ti niš ne promakne. Nego spajka, pitaj Nijemca oće nam poslat u Hr najjeftinijom poštom, u tom slučaju bih dijelila s tobim taj paket od 10 kom. Ili si mislila baš ulje uzimat? A i Peterlin je zainateresirana.

  32. #232
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    ja sam poslala link mom odjelu za nabavu s neta. javim kad dobijem info od istog. malo je odjel sporiji ipak ima jednog zaposlenika MM-a

  33. #233
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  34. #234
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,326

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Evo moje kuhinje; skroz zadnji model, ima jedno desetak slika;
    http://www.belovic-interijeri.hr/por...a/#prettyPhoto

    Od slike broj 40 pa do kraja albuma....
    Jako lijepa...ali oni su gore skroz u Zagorju ja sam u zagreb. zupaniji.

    Ima netko jos preporuka? Neki mi kazu da angaziram Mirjanu Mikulec ali bojim se da je ona skupa jako.

  35. #235
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Misliš na ove koje si meni radili?
    Oni su u Međimurju, isto kak i ja.. ALi nema to vze, rade i po cijeloj Hrvatskoj čak i vani, slo i austrija....

  36. #236

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo u potrazi za napon, nakon tri godine još ju nismo ugradili, jer nam je ploča za kuhanje dosta šira od standarda i sad tražimo nešto šire..
    moja mama ima tu neku malo širu, mislim da je AEG

  37. #237
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,326

    Početno

    Cure da li preferirate tamniju radnu povrsinu i svjetlije fronte ili obrnuto ne znam ni sama...isto ne mogu odluciti da li krem beige kuhinju jer mi se i svide svidjaju ali kuhinja je cca 4x2m pa se bojim da bi tamna zagusila prostor.

    Moze jos koja preporuka na pp. Hvala!

  38. #238
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,290

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da li preferirate tamniju radnu povrsinu i svjetlije fronte ili obrnuto ne znam ni sama...isto ne mogu odluciti da li krem beige kuhinju jer mi se i svide svidjaju ali kuhinja je cca 4x2m pa se bojim da bi tamna zagusila prostor.

    Moze jos koja preporuka na pp. Hvala!
    Svijetla ili tamna ploha nije jednoznačan odabir. Ako ti je u kuhinji dobro dnevno svjetlo i dobra rasvjeta, možeš birati po želji bez ograničenja. Ali ako ti je ta prostorija mračna, s malo prirodnog svjetla, bježi od tamnih boja. Vrijedi to i za fronte i za radnu plohu.

    Ja sam u staroj kuhinji imala tamnozelenu radnu plohu. To je vječito bilo zmazano i musavo. Odahnula sam kad sam se toga riješila. Sad imam neki uzorak koji liči na mramor. Nije ništ manje zmazano, ali se baš ništa ne vidi. Dušu dalo za lijene domaćice. I nije tamna - nekakva je svijetla, sivosmeđa.

    Uostalom, što god napravila, na kraju će neke stvari biti super, a za neke ćeš znati da si mogla i bolje....

  39. #239
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,326

    Početno

    Kuhinja je uska i dugack i ima prozor na tom zidu od 2m. Kuhinja je 2x4 cca. Ima dosta svjetla s tog prozora..vidjet cu kad stignu ponude raspored jer ovako si ne mogu bas pomoci.

  40. #240
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Jel ima netko iskustva s kuhinjama Knapic? Zapele mi za oko al su skuplje. Pa ako imate koju informaciju podijelite.

  41. #241
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Uf, nama su radili ponudu za kuhinju, jest da su krasne al bila je cijena oko 200tis kn, drveni dio s klasičnim vratima (dakle, bez puno ladica i onih mrežastih elemenata)...

  42. #242
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, nama su radili ponudu za kuhinju, jest da su krasne al bila je cijena oko 200tis kn, drveni dio s klasičnim vratima (dakle, bez puno ladica i onih mrežastih elemenata)...
    200 000kn za kuhinju?! Pa ,koliko je to metara?

  43. #243
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Pa sad nesjećam se točno za kolko je metara rađena ponuda, ali odprilike ; otok / 2,3m donjih elemenata / 3m elemenata visine 2m...
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 01.06.2016. at 15:23

  44. #244
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Koji uredjaji su ukljuceni? Pretpostavljam da za tu cijenu jesu ukljuceni. Meni je 3,5m drveni dio. Nemam sank ni otok.

  45. #245
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Koje cijene.. Ja sam dobila predivnu, modernu kutnu kuhinju 3 m sa 1,5m za 15.000 kn, jedan dobar majstor i gotovo. Slozio ju je za dva tjedna, montirao u jednom danu i prezadovoljna sam.
    Da sam isla u ducane/obrte platila bi i do 5 puta više za nešto ovakvo.

  46. #246
    mitri avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    172

    Početno

    Pozdrav!
    Molim da mi preporučite dobrog i brzog stolara za izradu kuhinje po mjeri. Može i na pp.

  47. #247
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    spajka, jesi ti ikad naručila te maramice za napu?

  48. #248
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam nesto uljasto od dr. beckmana. ali nisam bas ludo odusevljena. ima neko nesto bolje? treba mi za napu. mrzim je izdna duse. imam inox. trebala sam kupiti onu na izvlacenje ili kako vec. al sam bila neiskusna i glupa.
    al na toj kuhinji sam zeznula toliko stvari. kako je dolazila s kucom i nisam imala neki ludi izbor.
    Zbog čega ti ovo sredstvo od Dr. Beckmanna ne valja? Nakon Bosch maramice koja je bila priložena uz napu, ovo mi je bilo najbliže tome i totalno sam oduševljena, a time znam prebrisati i inox štednjak i hladnjak.

  49. #249
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    spajka, jesi ti ikad naručila te maramice za napu?
    mislim da je odjel zakazao. idem napisati prigovor.

  50. #250
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Mala sirena, ne znam. mozda ga ne koristim ispravno, ali kad ga nanesem, znam na kraju imati tragove od povracenja krpe. koji me nerviraju. no mozda je zbilja do mene. jer s vecinom njihovih proizvoda sam vise nego zadovoljna.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •