Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: češnjak i čajevac i streptokoka nema :)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno češnjak i čajevac i streptokoka nema :)

    Jučer sam dobila nalaze cervikalnog brisa aeroba i zloglasni BHS (ili GBS) je nestao bez ijednog antibiotika!
    Nako pretraživanja po Interentu odlučila sam koristiti isključivo češnjak i čista eterična ulja čajevca i lavande i izgleda da se isplatilo. Samo sam htjela javiti da izgleda da antibiotici nisu nužni, a po onome što sam pročitala, najčešće ni ne pomognu kod BHSa u trudnoći.

    Ipak, moram naglasiti da postoji i mogućnost da streptokok nisam imala jer sam taj prvi bris radila u poliklinici/laboratoriju za koji sam se još prije par godina uvjerila da imaju sklonost preuveličati, izmisliti i lažirati stvari kako bi zaradili. Naravno, to sam shvatila tek nakon što sam ostavila hrpu novaca kod njih (a s više strana sam čula da nisam jedina kojoj se to dogodilo). Ipak sam i taj prvi "trudnički" bris napravila kod njih jer nisam znala gdje još ima privatnih labosa i nije mi palo na pamet da bi me mogli opet zeznuti (naivka...).
    Bris nakon kure češnjakom i čajevcem je moj ginekolog proslijedio laboratoriju s kojim inače surađuje i rezultat je negativan. Zato savjetujem da u slučaju pozitivnog nalaza svakako tražite i drugo mišljenje, pogotovo ako bris radite kod privatnika...

    No, bez obzira na sve, sretna sam što je nalaz OK i što me sada ništa ne spriječava da rodim u vodi!!

  2. #2
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Super Mommy, to su divne vijesti

    DAj napiši malo kako si točno radila tu kuru...za češnjak znam proceduru, a čajevac, di se nabavi, kako se radi i kolko dugo si se "tretirala"?

    Još jednom iskrene čestitke na dobrom nalazu i želim ti prekrasan vodeni porod

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Nije me bilo dugo na forumu pa tek sad odgovaram.
    Koristila sam Primaverino ulje čajevca (kupila u biljnoj apoteci) i ulje iz AromaVite. Inače već mjesecima koristim čajevac i lavandu za intimnu njegu - prije spavanja nakapam na vaticu nekoliko kapi ulja i "prebrišem" se. To je toliko sigurno da je moja aromaterapeutkinja to naučila i svoje kćerkice jer su im higijenski uvjeti u vrtiću bili loši i često su imale neke manje upalice. Ipak, u vrlo, vrlo rijetkim slučajevima može doći do preosjetljivosti na neke sastojke čajevca i to se osjeti kod prvog korištenja jer počne jako peći i tkivo se jako zacrveni (prođe samo od sebe za dan-dva).
    Uz tu redovnu njegu sam tijekom 10 dana prije spavanja stavljala 2-postotnu otopinu čajevca u kantarionovom ulju (98 kapi ulja + 2 kapi čajevca) natopiš vaticu i ostaviš u rodnici preko noći). To je sve što sam radila (+ češnjak), a ima i drugih načina primjene: može se kapati ulje čajevca direktno na uložak i nositi cijeli dan. Također su moguće i sjedeće kupke (pogotovo ako postoje i urinarne infekcije koje srećom nisam imala), stavljanje obloga na donji dio trbuha itd. ali za to je najbolje konzultirati se s iskusnim aromaterapeutom.

  4. #4
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Faaaaaaaaaaala

  5. #5
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mommy, isto tako sam i ja - cajevac i cesnjak su zakooon!!! jaaako zadovoljna rezultatima :D
    bakterija vise nema (imala sam 4 vrste bakterija u brisu ), gljivica isto! jedino je ostalo nesto malo bakterija u mjehuru, premalo za antibiotike, ali mislim da sam to rijesila cajevima.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    mommy, isto tako sam i ja - cajevac i cesnjak su zakooon!!! jaaako zadovoljna rezultatima :D
    bakterija vise nema (imala sam 4 vrste bakterija u brisu ), gljivica isto! jedino je ostalo nesto malo bakterija u mjehuru, premalo za antibiotike, ali mislim da sam to rijesila cajevima.
    Čestitam!

  7. #7
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Hm, zvuči zgodno. HM, a jel se to maže s lavandom i čajevcem samo ak imaš bakterije ili na daily basis, onak za održavanje higijene i te fore?

  8. #8
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    on daily basis :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    natopis vaticu, hm, kako to izvadis?
    ima li kakvih problema, je li mozda bolje staviti na tampon???
    je li to dobro za Canidae i E. Coli,
    E. Coli sam pokupila negdje u trudnoci,
    uglavnom pojavila mi se nakon hospitalizacije
    (u trudnoci sam cesto isla na urinokulturu, MM nema nis,nalazi ok)
    a canidae imam vec dugo
    vaginalete ne pomazu
    upala rodnice isto jaka,intenzivan miris zna biti pa se cesto otusiram
    hygiju ne koristim vise, sad sam vise na bebi samponima/gelovima
    cine mi se blazi
    nakon sex. odnosa me jako pecka dok mokrim
    a pece i ako MM "zavrsi unutra"

  10. #10
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    bolje tampon umociti u ulje i staviti. nakon 5-6 sati ili noc izvadis ga.

    ima dosta o tome na topicu cesnjak i vaginalne infekcije, ne sjecam se gdje tocno stoji...

    cesnjak i cajevac su dobri i za gljivice i za bakterije (odnosno, protiv njih). dakle, navali! :D

    cesnjak mi je bolji, trenutno djeluje (isto kao i okus u ustima ) i vec iduci dan peckanje prestaje ili se smanji (ali treba duze nastaviti). cajevac koristim kao preventivu i dodatak cesnjaku.

  11. #11
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    preporucujem ti i ispiranje razblazenim jabucnim octom, posebno nakon sexa - sperma cini vaginalnu floru luznatijom, sto je pogodno za upale i gljivice. treba joj vratiti kiselost.
    ispiranje kamilicom je isto dobro, smiruje upalu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Teoretski bi trebalo staviti tampon (preporučam NatraCare od organskog pamuka koji se mogu nabaviti u dućanima zdrave hrane), ali sam imala velikih problema s umetanjem tampona jer mi je bio presuh bez obzira koliko ulja stavila. To mi se nije cinilo najzdravije pa sam stavljala vaticu i to ne duboko jer ulje ionako "putuje" preko sluznice u organizam i vatica se ujutro vadi bez problema. Sto se ne bi moglo reći za češnjak... Stavljala sam ga bez končića pa je ujutro bilo svakojakih egzibicija da bih ga izvadila van :/

    Čajevac sigurno djeluje na Candidu i na E.Coli, samo treba uz pomoć iskusnog aromaterapeuta naći način primjene koji je najadekvatniji ("premazivanje", sjedeće kupke, oblozi na trbuhu itd.)

    Inače ne koristim nikakva sredstva za intimnu njegu osim mazanja lavandom i čajevcem.
    E, da, i svakako obratite pažnju da ulja budu kvalitetna i iz organskog uzgoja.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    60

    Početno

    ja se izvinjavam..., ponovo pitam....ali..
    moze li mi neko objasniti..
    da li se i cajevac i kantarion koristi u isto vreme kada i beli luk..
    mislim, sve odjednom ili par dana jedno pa par dana drugo
    kupila sam danas i lavandino ulje od aromatike ali na njemu pise iskljucivo za spoljnu upotrebu i ne na sluzokozu..ni na kozu cak ne razblazeno.
    nemam svog aromaterapeuta..a ni ne znam ni jednog da bi pitala.
    ulje je navodno super i ima i njihov sajt..samo ne znam da li smem da napisem..zbog pravila foruma..

    hvala unapred na odgovoru!!!!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ja sam stavljala odvojeno 3 noći češnjak, a 10 dana čajevac kako je gore opisano.
    Ne znam zašto na ulju lavande piše da se ne nanosi na kožu?! Ili im ulje nije čisto ili se žele ograditi za slučaj eventualnih alergijskih reakcija. Nama su u školi 100 puta ponovili da su čajevac i lavanda jedina ulja koja se smiju staviti nerazblažena na kožu (s tim da čajevac jako isušuje pa je potreban oprez).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Inače već mjesecima koristim čajevac i lavandu za intimnu njegu - prije spavanja nakapam na vaticu nekoliko kapi ulja i "prebrišem" se. To je toliko sigurno da je moja aromaterapeutkinja to naučila i svoje kćerkice jer su im higijenski uvjeti u vrtiću bili loši i često su imale neke manje upalice.
    Miješaš čajevac i lavandu ili samo čajevac? Ako miješaš, u kojem omjeru?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj Smokica prvotno napisa
    Miješaš čajevac i lavandu ili samo čajevac? Ako miješaš, u kojem omjeru?
    Najčešće miješam, ali nekad stavljam samo lavandu ili samo čajevac. Obično stavim 5-6 kapi lavande i 1-2 kapi čajevca. Ma mogu biti različiti omjeri, procijeniš za sebe kako ti paše. Ali opet ponavljam - ipak treba malo opreza s čajevcem pa se ne treba baš zaliti kad se prvi put isprobava

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    60

    Početno

    ja samo da prenesem moje utiske.
    vec tri dana stavljam cesnjak....pocela sam bojazljivo..prvo ne zasecen..pa onda malo zasecen..a sada vec skroz isecem na vise strana..
    sledece stavljam prepolovljen..pa cu da javim
    probala sam da stavim kap-dve lavande na vaticu i da se prebrisem.
    mogu reci da je malo bilo vruce ...ali nije peklo.. otprilike kao kad se popije casica zestokog pica..pa onako malo gori u zeludcu....e, tako je gorelo malo dole...
    u svakom slucaju ne znam da li pomaze, tek sam pocela..ali ne smeta..
    smesno ..ali sam ujutru izvela svog psa u setnju a zaboravila da prvo izvadim cesnjak.. i tako, lepo sam prosetala i posle izvadila.. zgodno mesto za nositi cesnjak protiv uroka
    ne stavljam konac, inace..i nije ga tesko izvaditi

  18. #18
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj natural prvotno napisa
    ..ali sam ujutru izvela svog psa u setnju a zaboravila da prvo izvadim cesnjak.. i tako, lepo sam prosetala i posle izvadila..
    Oh Boze - super!! Curke, da li bi mi netko mogao reci kako se cajevac kaze na engleskom ili na latinskom? Naime, trenutno nisam u Hrvatskoj i ako bih ga htjela kupiti ne znam sto da trazim...

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    60

    Početno

    cajevac ili cajno drvce je na engleskom tea tree

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    60

    Početno

    na latinskom je /melaleuca alternifolia/

  21. #21
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    super, hvala puno! zapisala i idem potraziti.

  22. #22
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Pretražnik ne radi pa ću se ubaciti tu.

    Radi se o čajevcu.
    Zanima me mogu li tretirati ekceme na koži njime?
    Noa je pun tih ekcema, Stelatopia ne pomaže, pa bih probala čajevcem.
    Ima li smisla?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    meni licno nije prijalo a verujem da ni njemu nece.
    tea tree bi ga jako peckao, susi kozu.
    extra razblazen (1 kap u puno kreme) bi sprecilo neku bakterijsku infekciju ako su mu rane otvorene pa mu se nakacila neka bestija.

    za lavandu kazu da moze direktno na ekcem, ubrzava epitelizaciju i isto je antibakterijski efekat.
    lavanda me nije pekla, ali ekcem je ostao.

  24. #24
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Pročitala sam članak na portalu o AD i sve mi se čini da bi to moglo biti i kod N, izgleda kao na onoj sličici na kraju teksta, samo su fleke manje.
    Čitala sam postove o AD-u na forumu i svi spominju razne kreme, ali ima li što prirodno za ublažavanje simptoma?
    Ovo je sad već off topic :/

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    meni mnogo pomaze dm-ova so iz mrtvog mora (znaci kupke). a kreme? to je sve individualno, meni najvise prija ruzino mleko od dr hauschke. ulja mi previse greju telo jer moj ekcem se aktivira na toploti. znaci mozda manje utopljavati dete. mene npr. izludi nocu ako mi je pretoplo ispod jorgana..itd..
    ja bi pre testirala dete na neki alergen npr hranu.
    ja znam da meni smeta psenica, samo ne mogu da se kontrolisem

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Evo da ne otvaram novi topic a na istu temu.
    Naime dobila sam nalaz cervikalnog brisa - bakteriološki aerobno koji je pokazao da imam Streptococcus haemolyticus grupe B i dobila antibiotik Eritromicin 2 X 1 sedam dana, MM i ja. Vec smo poceli sa lijecenjem, i danas sam naisla na ovo.( nikada nisam imala nikakvu bakteriju, glivicu, upalu i sada kada radimo na bebici pojavi se ). Znaci ukoliko bi pocela terapiju sa cesnjakom postoji mogucnost da se rijesim grozne bestije?? Koliko sam shvatila...to je famozan nacin lijecenja...stavim u gazu ociscen cesnjak kojeg prerezem na pola, stavim tokom noci u rodnicu i tako nekoliko dana..koliko?? Bilo bi mi jasno kada bi imala neki iscjedak pa da se po njemu ravnam ali nemam nicega vidljivog. Dajte neki savjet... jer bi se pod hitno toga htjela rijesiti da ponovim bris i da nastavimo sa nasim planom o bebacu...hvala!!!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Kao što sam gore napisala, ja sam 3 noći stavljala češnjak (obični očišćeni češanj češnjaka, bez ikakve gazice, možeš ga malo ispikati iglom ili zarezati nožem, a ako se bojiš da ga nećeš moći izvaditi, provučeš kroz njega končić), a zatim 10 dana vaticu s čajevcem/lavandom, u omjeru koji sam gore napisala. Nakon toga sam ponovila bris i sve je bilo OK.

    Sretno

  28. #28
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    zanimljivo

  29. #29
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    a ja sve citam i citam, pa MP trudna, pa hoce roditi u vodi..a neki dan procitala da je bravica zakljucana...ah ja plavusa, prvo treba pogledati datum

  30. #30
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    lavandino ulje je dobro za:
    -opekline, rana, ekcemi, akne, gljivične infekcije npr. kandidijaze ili lišaja
    -reumatizma

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    a ja sve citam i citam, pa MP trudna, pa hoce roditi u vodi
    Pljuc-pljuc-pljuc, da me ne urekneš...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    mommy_plesačica hvala ti puno...cim zavrsim sa antibiotikom, kojeg sam na zalost pocela uzimati prije nego li sam ovo procitala, krecem u prirodnu akciju!!

  33. #33
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Koristila sam Primaverino ulje čajevca (kupila u biljnoj apoteci) i ulje iz AromaVite. Inače već mjesecima koristim čajevac i lavandu za intimnu njegu - prije spavanja nakapam na vaticu nekoliko kapi ulja i "prebrišem" se. To je toliko sigurno da je moja aromaterapeutkinja to naučila i svoje kćerkice jer su im higijenski uvjeti u vrtiću bili loši i često su imale neke manje upalice. .
    Mommy, daj please, pitaj svoju aromaterapeeutkinju, mogu li ja to koristiti za svoju curicu (3 god)- niije imala upale (kuc, kuc) ali vidim da ju stalno nešto smeta.

  34. #34
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    u urinokulturi mi je pronađena e. coli >10*5
    to mi je prvi put da mi je dijagnosticirana
    gin mi propisala antibiotik ali vidim da vas puno nije uspjelo ubiti ju time
    ne sviđa mi se ta ideja jer dojim, a sigurno mi ne ginu ni gljivice kojih sam se jadva riješila
    inače svaki dan kapnem čajevac na dnevni uložak (pamučni)

    zanima me mogu li koristiti to ulje i na tamponu budući da je kupljeno u dm-u
    imam i domaće lavandino ulje sa hvara, to mi se čini ok, samo me brine je li čajevac iz dm-a dovoljno "čist" za vaginalnu upotrebu?

  35. #35
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    e, da, i smijem li vaginalno koristiti kantarionovo ulje budući da sam trudna (mislim na 2-postotnu otopinu čajevca u kantarionovom ulju) ?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    NanoiBeba i aries24 imate pp.

  37. #37
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja noćas stavila češnjak u gazici, nikakvog okusa u ustima nisam imala
    kako ni inače nemam nikakve simptome ne znam jel počelo djelovati pa ću se morati strpiti do novog nalaza
    i otići ću po homeolabove kapsule brusnice "fitokaps", to mi savjetovala teta savjetnica homeolaba, dosta su jake, 300 mg i idu 3x2 pa se nadam da će sve to pomoći + hektolitri čaja brusnice

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    59

    Početno

    Aries24, JAKO PAZI koja ulja kupuješ, a pogotovo ako misliš koristiti vaginalno. Nemoj kupovati eterično ulje ako nema na bočici napisano slijedeće:
    1. točan botanički naziv
    2. latinski naziv
    3. zemlja podrijetla
    4. način uzgoja
    5. dobivanje
    6. dio biljke
    7. lot
    8. glavne kemijske sastavnice

    Možda ti to sada djeluje previše podataka za zapamtiti, ali to je jako bitno. Jedino ulje koje ima sve te podatke je ulje koje se može koristiti terapeutski!
    Možeš si samo napraviti štete ako kupuješ neprovjerena ulja, jer VEĆINA eteričnih ulja na hrvatskom tržištu su patvorena.

  39. #39
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    dakle ovako
    sumnjam da ovo ulje koje imam ispunjava sve te predispozicije
    kao što rekoh kupljeno u dm-u
    na njemu piše (njemački pa ću probat prevest)

    australsko ulje čajevca
    melaleuca alternifolia
    njeguje, dezodorira i sprečava nečistoće kože

    australsko ulje čajevca se dobiva parnom destilacijom i iz biološkog je uzgoja (im biologischen anbau gewonnen)
    njeguje, dezodorira i sprečava nečistoće kože, višestruka primjena u kozmetici
    sa minimalnim udjelom kozmetički aktivnog terpinen-4-ol od 39% i ispod 3% cineol
    sastojci: melaleuca alternifolia (100% ulje čajevca) sadrži: d-limonen, linalool
    ne koristiti nerazrijeđeno


    gdje se mogu naći provjerena kvalitetna eterična ulja?

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    59

    Početno

    Da, ulja iz DM-a su malo sumnjiva za terapeutsku upotrebu. Nisam sigurna da li smijem reklamirati na forumu,pa ti šaljem pp

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Evo samo da javim da smo istrijebili streptokok vec na prvoj kontroli poslije terapije. Naravno pomogao nam je cesnjak!!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    116

    Početno streptokok i trudnoca i cesnjak+cajevac terapija

    znate li mozda smije li se ista ova cesnjak terapija u trudnoci se primjenjivati?
    imam nesto malo kolonija strepa i doktor mi dao amoxil da pijem ali zapravo citam da ti atb u trudnoci cesto nisu djelotvorni. a posto jos i dojim, ne da mi se i bebu u trbuhu i onu dojecu amoxilom hranit.

    s druge strane kako etericna ulja su jaka same po sebi, ne znam jel bih smjela ovdje predlozenu terapiju koristit?

    hvala cure unaprijed!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    116

    Početno Re: streptokok i trudnoca i cesnjak+cajevac terapija

    ok, ha ha - tek sam sad skuzila da u mommy_plesačica postu spominje se trudnoca. onda sve ok.



    Citiraj ChikaPika prvotno napisa
    znate li mozda smije li se ista ova cesnjak terapija u trudnoci se primjenjivati?
    imam nesto malo kolonija strepa i doktor mi dao amoxil da pijem ali zapravo citam da ti atb u trudnoci cesto nisu djelotvorni. a posto jos i dojim, ne da mi se i bebu u trbuhu i onu dojecu amoxilom hranit.

    s druge strane kako etericna ulja su jaka same po sebi, ne znam jel bih smjela ovdje predlozenu terapiju koristit?

    hvala cure unaprijed!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    4

    Početno pozdrav svima

    Bok cure, ova tema mi je jako zanimljiva i zamolila bih vas da mi odgovorite na par pitanja. Radi se konkretno o čajevcu kojeg sam u par navrata koristila da bi suzbila širenje sitnih virusnih bradavica. Koristila sam čistu koncentraciju primaverinog ulja i sitno tapkala na njih. Terapija mi se pokazala izvrsna.

    Sad sam trudna, već pred kraj, i također imam streptokok b, pa bih vas zamolila za par informacija.
    Vidim da ste koristile ulje čajevca u trudnoći i da niste imale nikakvih komplikacija.
    Zanima me da li ste za intimnu njegu u formi "prebrisati se" koristile par kapi čistog ulja, odn. mješavine čistih ulja čajevca i lavande ili razblaženih.
    Da li se na uložak može kapnuti kap čistog ulja čajevca ili ga treba razblažiti, te koliko bi otprilike ta terapija trajala.

    Molim vas za pomoć jer sam nova na forumu i nisam se još snašla, možda postoji link na temu u kojoj preporučate aromaterapeute.

    Puno hvala

  45. #45
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    nadam se da će se naći netko u ovo blagdansko vrijeme na forumu
    Sinoć, budući da sam doma i na selu, odlučim se staviti češnjak jer me čeka kontrolni nalaz vaginalnog brisa nakon praznika. Dr. me drži na čekanju za ivf dok ne riješim vaginalni bris sa nekoliko bakterija.
    Ali ja jutros neeeeeeeeee mogu izvući češnjak i već sam malo u panici... stavila sam i končić ali se izvukao
    Osjećam ga onako vrhom prsta i nadam se da nije tako duboko da neće ispasti sad kad sam ustala ??????
    Iskustava pliz ... trebam li se brinuti i tražiti ginkologa ili da se strpim, pa će iskliznuti?

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa probaj s 2 prsta uhvatiti. Meni se jednom isto to dogodilo. Kad sam smirila zivce, izvadila sam ga bez problema.

  47. #47
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Da li je netko probao liječiti Escherichiu coli na ovaj način?

    Češnjak, ulje čajevca, acidofil....gdje početi?

    Popila sam kuru antibiotika amoksicilin i sada čekam da prođe 2tj da mogu opet na urinokulturu.

    Napominjem da sam trudna 14 tjedana

  48. #48
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    thalia7, nadam se da si vec izvadila (kako god), a moj savjet je kako marta kaze..smiri se i probaj nakon nekog vremena (ja sam tako uspjela tampon). Drugo rješenje je da TM procacka.

    a trece je da cekas da proklija ..ovo je naravno sala, ali sjetim se onog topica "vaginalne infekcije" kad se i ta mogucnost spominjala

  49. #49
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    točno tako, malo se smirila, skulirala i uspjela s dva prsta! Samo da znaju cure kojima se ovako nešto eventualno desi

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj talia7 prvotno napisa Vidi poruku
    točno tako, malo se smirila, skulirala i uspjela s dva prsta! Samo da znaju cure kojima se ovako nešto eventualno desi
    hvala cure bas ste mi pomogle, samo bih vas zamolila ako netko zna dobrog aromaterapeuta ili homeopata?
    tnx

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •