Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: pamte li riječi?

  1. #1
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno pamte li riječi?

    moj J. je jako muzikalan, ima ritma ali riječi pjesama pamti kao i njegov otac-nikako.
    recimo, pjevamo onu ide maca oko tebe barem 200 x dnevno, a on je pjeva ovako:
    ide maca kod tebe, pazi da te ne ugrize, čuvaj mali rep, da ne bideš slijep, ako si slijep ja ti lovim rep.

    ja jako lako pamtim tekstove, i možda me movo malkice i previše smeta, ali koliko je teško zapamtiti ovaj tekst.
    a kad se sjetim mm i you are my dance with me, umjesto you are my destiny, bude mi možda jasnije

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno Re: pamte li riječi?

    Citiraj josie prvotno napisa
    a kad se sjetim mm i you are my dance with me, umjesto you are my destiny, bude mi možda jasnije

  3. #3
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    isuse, presmijesno

    ja bi rekla da on ima bujnu mastu

    a mm isto katastrofa po pamcenju pjesama, i puno puta ga ja ispravim, al on i dalje po svom. ja mislim da on uopce ne misli sto pjeva, kad pjeva na engleskom, a bome ne pamti ni svoj vlastiti jezik. on mene puno puta pita kako se nesto kaze na rumunjskom!

  4. #4
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno Re: pamte li riječi?

    Citiraj josie prvotno napisa
    moj J. je jako muzikalan, ima ritma ali riječi pjesama pamti kao i njegov otac-nikako.
    recimo, pjevamo onu ide maca oko tebe barem 200 x dnevno, a on je pjeva ovako:
    ide maca kod tebe, pazi da te ne ugrize, čuvaj mali rep, da ne bideš slijep, ako si slijep ja ti lovim rep.

    ja jako lako pamtim tekstove, i možda me movo malkice i previše smeta, ali koliko je teško zapamtiti ovaj tekst.
    a kad se sjetim mm i you are my dance with me, umjesto you are my destiny, bude mi možda jasnije
    Jel mali zna što znači glagol ogrepsti? Ako ne zna, njegova mašta traži (i pronalazi ) onu riječ koja mu po kontekstu paše na tom mjestu. Mislim da je s tvojim malcem sve u redu!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    moja pamti pjesmice bez vecih problema, rodjena je u 9./2005.

    imamo one knjigice od Nase djece (Puz-muz, Pokraj peci mama prela, Kad si sretan...) i ona ih lista i pjeva sama.

    a pjesma o kauboju i konju Smokiju mislim da 4-5 kitica i otpjeva je savrseno (a ima rijeci sombrero, torero, prerija, ranc... sve je ona to streberski prihvatila).

  6. #6
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    P pamti :D , slikovnice sama "cita" ili nastavlja nakon mene, a sto se tice pjevanja, sa hrvatskim smo OK, a engleski slici TM ili da budem do kraja iskrena meni (u mladosti)...moj biser je Madonna "tropical island"-(tako nekako ide tekst la isla bonita) ja sam pjevala "chocolate puding" :shock:

  7. #7
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Pamti, Ježurku Ježića do ručka pjeva sama, Fifi, Male Leteće Medvjediće...

    Nije baš 100% točno ali ide joj.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pamti ko mali kompjutor, pjesmice, rečenice, cijele slikovnice. Ponekad bih radije da malo modificira ono što čuje, ne bih imala dojam da samo bifla napamet bez razumijevanja :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ovako i m. svaki dan dodje iz vrtica s novom recitacijom. jednom cuje - zapamti. ali njoj su jezik i memorija definitvno najjaca strana...

  10. #10
    jazz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, zapad
    Postovi
    151

    Početno

    S. pamti riječi pjesmica, dijaloge iz crtića (zovemo je da je naša glumica jer zapamti dijaloge iz Shreka i onda imamo pravu malu predstavu, pogađa tonalitet bolje od nas), slikovnice...
    Najbolje pamti ono što njoj odgovara!

    L. pamti događaje, i osjećaje koji su izazvali u njoj. Npr. zna se sjetiti gdje smo bili i šta smo radili, a da se ja ne mogu sjetiti situacije. Iako iz prve ne pokaže svoje znanje, upija kao mala spužva. Samo je mrzi pokazati.
    Isto kao sestra, pamti sve što njoj odgovara. Bez greške.

  11. #11
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. zapamti sve, precizno, u detalje i s razumijevanjem. Zna cijele slikovnice napamet, o pjesmicama da i ne govorim i trajno pamti. Kad nešto gleda, sluša ili čita ne prati samo radnju i likove nego i najsitnije sporedne detalje. B. ne zapamti ni pjesmice ni slikovnice, ali u detalje pamti crtane filmove i likove. Nadam se da će s vremenom tu vrstu koncentracije prenijeti i na druge sadržaje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ne samo pjesmice, nego i moje propuste ,pa ih izvlači iz rukava po potrebi

  13. #13
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ok, nemojmo sad širiti temu.
    vjerujem da sva djeca dobro pamte, spužvice i to.

    ali kako kasnije interpretiraju ?
    i ovjde mislim baš na ove priče, pjesmice, recitacije

    Jel mali zna što znači glagol ogrepsti?
    zna jako dobro , on jednostavno proširuje svaku priču.

    kada ja recitiram nešto, svaki stih završi točno, ali kada sam ide nešto pjevati, recitirati whatever, zadrži koncepciju, ali skladba je druga

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kako je čuo tako i ponovi....

    u zadnje vrijeme sam slaže rime

  15. #15
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    kada ja recitiram nešto, svaki stih završi točno, ali kada sam ide nešto pjevati, recitirati whatever, zadrži koncepciju, ali skladba je druga
    Draga, budi sretna što imaš maštovito dijete!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    kada ja recitiram nešto, svaki stih završi točno, ali kada sam ide nešto pjevati, recitirati whatever, zadrži koncepciju, ali skladba je druga
    Ja bih rekla da to znači da je shvatio osnovu, a onda malo varira po svom... po meni je to samo plus!

  17. #17
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    noa pamti i ritam i tekst
    ne znam na koga je, mm je s tekstom kao i josien m, a ja i ritam

    trenutno mu je omiljena "sve je onaaa meniiiii, dobro što ja znaaaaaam..."

    oumajgad

    a jučer sam se jako naljutila na njega jer je opet zveknuo avu pa kad je vidio koliko je sati otpjevao joj je cijeli refren njene omiljene pjesme
    "a tija san je jubit, tija san je čvrsto stisnit uz sebeeee
    i da stane vrime i da stane sve, da se svit ne okrićeeeee..."
    nebi li mi se malo ulizao

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    a jučer sam se jako naljutila na njega jer je opet zveknuo avu pa kad je vidio koliko je sati otpjevao joj je cijeli refren njene omiljene pjesme
    "a tija san je jubit, tija san je čvrsto stisnit uz sebeeee
    i da stane vrime i da stane sve, da se svit ne okrićeeeee..."
    nebi li mi se malo ulizao

  19. #19
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    dosta pamti pjesmice i to iz jaslica.tamo stalno uče nove pjesme

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •