Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: 5,5 godina - klima joj se zub

  1. #51
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Pa prestala je da sisa, vreme je da menja zube

  2. #52
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo i nas. Janko će za 3 mjeseca 5 godina i jučer smo skužili prva DVA klimava zubića.
    Ja sam moram priznat ostala u šoku, on u još većem.
    O straha je jedva i čokolino pojeo.
    Sva sreća sada neće tražiti bombone, dobar argument za protiv bombona i bilo čega slatkog.
    A ja sam se prepala da nije kaj u vrtiću bilo pa smo čak odjurili kod zubara.
    I nekako to brzo. Jučer smo tek skužili da se klimaju, a jedan samo kaj već nije otpal. :?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    pa normalno je,
    ja sam recimo u prvom osnovne već imala sve trajne zube, :shock:
    a mliječni mi ispali svi zdravi (nijedan karijes..)
    al nadam se da budu mi klinci ipak malo dulje imali mliječne,
    (moj je brat u prvom ili drugom srednje još imao jedan mliječni zub, )
    tak da mislim da nema pravila, bitno da su zdravi zubeki.....

  4. #54
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    darianai fale već milijećna. stalna su joj narasla dva (jedinice dolje) a gornje jedinice još čekamo. samo da ne počne frfljat...

  5. #55
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Frfljat?u kojem smislu?

    pitanjce. Noahiću se klimaju donje dva zubića a u novom redu mu rastu
    dva trajna..prekrasno.... :D
    dal je bolje da ih odemo izvaditi kod zubarke ili da ih pustimo da sami ispadnu, mislim kad novi zubeki nemaju mjesta..??

  6. #56
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja samo da pitam, da li ima veze raspored nicanja mlečnih zubića sa njihovim ispadanjem? Pitam jer je Matija slomio dva gornja (jedinicu i dvojku) jako rano, sa 2.5 godine (čuvamo korenčiće ali su zubi prelomljeni pri vrhu - loš pad i udarac u dovratak) i jako pati zbog toga i jedva čeka da mu niknu ti zubići Sad nam se klimaju donje jedinice, jedna malo jače, druga je tek počela i ako se prati red onda su gornje jedinice na redu odmah iza ovih

    Kad da očekujem šestice?

    A da, i ono što me zbunjuje jeste da su se donje dve jedinice poslednjih meseci nekako preklopile. Da li ih guraju šestice (najverovatniji scenario po meni) ili donji zubići? Da li to može značiti da trajni neće imati mesta pa će rasti tako preklopljeni? Ovo em plaši jer sam ja imala jako malu vilicu i tek kad sam izvadila sve sedmice i osmice proteza je uspela ispraviti zube :sad:

  7. #57
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa Vidi poruku
    Ja samo da pitam, da li ima veze raspored nicanja mlečnih zubića sa njihovim ispadanjem? Pitam jer je Matija slomio dva gornja (jedinicu i dvojku) jako rano, sa 2.5 godine (čuvamo korenčiće ali su zubi prelomljeni pri vrhu - loš pad i udarac u dovratak) i jako pati zbog toga i jedva čeka da mu niknu ti zubići Sad nam se klimaju donje jedinice, jedna malo jače, druga je tek počela i ako se prati red onda su gornje jedinice na redu odmah iza ovih

    Kad da očekujem šestice?

    A da, i ono što me zbunjuje jeste da su se donje dve jedinice poslednjih meseci nekako preklopile. Da li ih guraju šestice (najverovatniji scenario po meni) ili donji zubići? Da li to može značiti da trajni neće imati mesta pa će rasti tako preklopljeni? Ovo em plaši jer sam ja imala jako malu vilicu i tek kad sam izvadila sve sedmice i osmice proteza je uspela ispraviti zube :sad:
    Raspored ispadanja je totalno individualan kao i nicanje zubica kod beba.
    Postoji neki "opci" raspored (opet kao i kod nicanja) a to je da prvo idu jedinice dolje, pa jedinice gore, dvojke dolje, dvojke gore itd. ali opet postoji razlika od djeteta do djeteta.
    Cetvorke i petice se mjenjaju od 9. godine zivota na dalje.
    Sestice ti pocnu rasti skoro pa prije klimanja prvog zubica, ako kazes da su mu doljnje jedinice lagano preklopljene onda je moguce da su sestice vec pred izlazom.
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 29.01.2010. at 08:46

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Mom sinku je prvi zub pao u cetvrtak (dan prije 6. rodjendana ), ali ono sto me zbunilo je to da je zub ispao a meko tkivo na kojem je bio zub je ostalo netaknuto :?
    Trajni zub se jos ne nazire jer je to meko tkivo jos u "rupi".
    Izgleda kao mali siljak i tocno se poklapa sa rupicom u zubu.
    I nakon sto je zub ispao nije bilo krvi, nisam se jos s takvim slucajem susrela iako imam dvije velike curke, kod njih nije bilo tako.

    Jeste li vi imale takav slucaj?
    Jel to meko tkivo ometa trajni zub da izbije? :/
    prije mjesec dana, dakle 4 g i 9 mj meni ispao prvi zub sa 9!!! godina

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •