Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Sfericna izbocina s vanjske strane noge - KOHLER 1

  1. #1
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno Sfericna izbocina s vanjske strane noge - KOHLER 1

    evo moj stariji sin to ima, ko bi reko da to ima ime.
    Kost s gornjeg djela noge, prema vanjskoj strani je sfericna i izbocena - dugo je bila mala sfericna, i nedavno se pocela povecavati. Bili mi kod kirurga i ortopeda, i dijagnoza glasi:
    asepticna nekroza navikularne kosti, znakovi kohlerove bolesti 1.

    Sljedeci korak je nabaviti uloske za cipele. I to je sve! Nista drugo? Prema doktoru, a i prema onome sto sam uspjela izgooglat (a bome sam googlala), dovoljno je nosenje tih ulozaka oko godinu dana da se stanje popravi i da se kost obnove.

    Prema onome sto sam citala, znakovi te kohlerove bolesti jesu (medju ostalim) i grveci na nogama za vrijeme spavanja! A to moje dijete ima jos od kad. Kad je imao oko 2 godine, bio je kod ortopeda zbog neceg drugog, i tada s u nogicama je bilo sve uredu. Prema podacima na internetu, kohlerova bolest se najcesce pojavljuje u djecacima u dobi od 4 do 9 godina.

    Eto, htjela sam podjeliti ovu info svama, jer su svi znakovi bili takvi da smo ih mogli lako i ignorirati - grcevi po noci, nikakvih bolova po danu....i samo te kosti koje su izbocene, a nista ne boli. Prema onome sto vidim na internetu, kad tad bi to pocelo boljeti, a vec bi onda slucaj bio ozbiljniji....

    eto, kad vam djeca javljaju po noci da im bole nogice, da to ne ignorirate! Naravno, nisu svi grcevi poceci Kohlerove bolesti, naravno da naravno!

    mozda nekome jos i pomognem:
    http://www.associatedcontent.com/art...th_caused.html

    http://www.whonamedit.com/synd.cfm/2676.html

    http://www.e-radiography.net/radpath...l_necrosis.htm

  2. #2
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Zoila prošlo je puno vremena, kako ste danas?

    Izgleda da je Kohler zatekao i nas , ima li još netko kakva iskustva?

  3. #3
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    od onda, sin ide na pregled kod ortopeda svakih 6 mjeseci, i nosi ortopedske uloske. Ove izbocine su i dalje tu, ne znam dotle ce tako. No on je prilicno aktivan, bavi se sportom, i planinari snama - jos nisam vidjela da to njega uopce smeta kod hodanja i trcanja.
    Prosla su skoro 3 godine od kad smo to otkrili kod starijeg sina, i sad mladji sin (koji je 3 godine mladji!) isto ima naznake da ce i njemu trebati ortopedski ulosci iz istih razloga. Mada mi se cini da je puno manje izrazeno kod njega nego kod starijeg. Sto mi nije jasno - ako je ovo tako rijetka pojava, kako to da oba moja sina to imaju!?

    u kojoj ste vi fazi, jeste bili na pregledu kod specijalista?

  4. #4
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ajoj Zoila ipak si još tu , hvala na javljanju.

    Da bili smo na pregledu, ponovili rendgen i baš sutra idemo sa nalazima ponovno u Zg ortopedu.

    Nije još 100 posto sigurno da je Kohler, čak je možda u pitanju nekakva stres fraktura prve metatarzalne kosti...
    Ma, ne znam.... znam samo da to traje od proljeća, svaki doktor kaže nešto svoje, a
    bolovi ili grčevi su svakodnevno prisutni 24 sata i nikako joj ne mogu pomoći.

    A kod vas su još uvjek prisutni nočni bolovi, grčevi... bili su svakodnevno ili povremeno?
    Kod nas se javljaju danju i noću.

    A doktor vam nije predlagao možda mobilizaciju nogu na period mjesec dana
    radi mirovanja i obnove i neke terapije nakon toga zbog tog mirovanja?

    A po čemu primjećuješ kod mlađeg sina?

  5. #5
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    ajme Oka, ja sam davno pisala jos jedan post na ovom topiku i vidim da se nije primio! Ajooooj.

    Kak je danas situacija kod vas?

    Moj stariji sin samo nosi posebne uloske, i ide svakih 6 mjeseci na kontrolu. Grcevi su sve rijedje, nisu nikad bili svakodnevno, vise bih rekla povremeno, jednom u par mjeseca. Nikakvo mirovanje nije bilo preporuceno, dapace, tad je sin trenirao taekwondo i plivanje, te bilo je receno da smije i dalje trenirati.
    Kod mladjeg samo primjecujem da isto ima te izbocine, ali puno manje izrazeno nego stariji.

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Podižem temu.
    Maloj sam primjetila izbočinu na vanjskoj strani stopala.I to na obadva stopala,baš su velike izbočine.Ne znam da li se u ovoj temi mislilo na to,a tema je davno zamrla.Uglavnom,ona jako zabacuje stopala prema unutra.Bili kod dr.,ona samo kaže da je opominjemo.I onda primjetim ovo,kao da joj je stopalo deformisano,kao da ima kliker pod kožom.Ima li neko sličan problem?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •