Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Tamiflu...

  1. #51
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    gluposto s interneta?
    pa nisam linkala neku underground stranicu, linkala sam stranicu Agencije za lijekove i medicinske proizvode
    http://www.almp.hr/?ln=hr&w=farmakov...daci&id=19&p=6
    Agencija za lijekove i medicinske proizvode jest pravna osoba s javnim ovlastima. Osnovana je 1. listopada 2003. godine kao pravni sljednik Hrvatskog zavoda za kontrolu lijekova i Hrvatskog zavoda za kontrolu imunobioloških preparata, ali s puno širim djelokrugom rada.

    Osnivač Agencije je Republika Hrvatska. Nadzor nad zakonitošću rada Agencije obavlja Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi.

    Prihode ostvaruje obavljanjem djelatnosti iz svoga područja rada (naplaćivanjem usluga i godišnjim pristojbama) te iz drugih izvora u skladu sa Zakonom o lijekovima i drugim propisima.

    Agencija obavlja poslove vezane uz lijekove, medicinske proizvode i homeopatske proizvode sukladno zakonskim i podzakonskim propisima Republike Hrvatske.

  2. #52
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    I uopce me nije briga sto ce se netko radi ovakvih postova uspaniciti
    ovo govori o tebi kao o osobi i o tome koliko doživljavaš osjećaje koji su oko tebe, dojam i nije baš neki.zvuči poptuno bezosjećajno!!ja tako ne mogu, i žao mi je kad je neko u panici iz bilo kojeg razloga i ako ga ne mogu malo "podići" neću ga pokušavat ni strašiti dodatno!



    ako moze jos, pitanje za natasu. Mislis li ti da bi lijecnica objerucke prihvatila svoj dio odgovornosti da ti je dijete, nedajboze, imalo neku nuspojavu od doticnog lijeka?
    naravno da ne bi, i ne očekujem to,a li očekujem da procijeni za i protiv kod davanja nekog lijeka, i vjerujem da je dobro odvagnula, baš zato što se o tome toliko piše, odluku joj nije bilo lako donijeti. očito je da je postupila ispravno

    Znaci, treba svima "titrati" da slucajno netko ne bi imao griznju savjesti?
    apsolutno ne očekujem da neko smiri moju savjest titrajući mi i smirivajući me, ali isto tako ne očekujem ni da me izmobardira isključivo negativnim aspektima o nekom, sada konkretnom lijeku i to kad aviše nema povratka!!!To je zlobno, i moglo je proći i bez toga!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    ja kupila lijek...preporučila doktorica :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/


    rekla da pije 3 ml.
    Jel pedijatrica preporucila ili si ti trazila/pitala za bas taj lijek?

    I jel pomogao na kraju? Ako je, Kako?

  4. #54
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Citiraj nataša prvotno napisa
    ja kupila lijek...preporučila doktorica :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/


    rekla da pije 3 ml.
    Jel pedijatrica preporucila ili si ti trazila/pitala za bas taj lijek?

    I jel pomogao na kraju? Ako je, Kako?
    s obzirom da je imala gnojnu anginu, temp. preko m39, 4 dana neprestano, i da je MM dobio gripu dan kasnije, pedijatrica je rekla da bi bilo jako loše za nju da dobije gripu, jer joj je imunitet na nuli, a samim tim bi ju lakše pokupila. preporučila je TAMIFLU kao profilaksu, dakle ne kao lijek! pije ga danas 5. dan po 3 ml dnevno. nema gripu.

    eto, takva je situacija!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Citiraj nataša prvotno napisa
    ja kupila lijek...preporučila doktorica :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/


    rekla da pije 3 ml.
    Jel pedijatrica preporucila ili si ti trazila/pitala za bas taj lijek?

    I jel pomogao na kraju? Ako je, Kako?
    s obzirom da je imala gnojnu anginu, temp. preko m39, 4 dana neprestano, i da je MM dobio gripu dan kasnije, pedijatrica je rekla da bi bilo jako loše za nju da dobije gripu, jer joj je imunitet na nuli, a samim tim bi ju lakše pokupila. preporučila je TAMIFLU kao profilaksu, dakle ne kao lijek! pije ga danas 5. dan po 3 ml dnevno. nema gripu.

    eto, takva je situacija!
    Super za malenu. Ali ajde sad znaj jel nije dobila gripu radi toga sto je uzela Tamiflu ili je ne bi dobila bez uzimanja lijeka.

    Jesi i ti uzela Tamiflu?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    ne želim ni ja biti zlobna ali na stranicama FDA piše da nuspojave za Tamiflu mogu biti poprilično ozbiljne (uključujući i mogućnost razvijanja sekundarnih bakterijskih infekcija).

    Naravno da svatko od nas brine ponajprije o vlastitoj djeci i super je da je malecka OK, zdrava i da je sve pet.
    No ne mogu se suzdržati pa da ne prokomentiram da se potpuno slažem s Mcgrubi i da njezin post nije ni zloban, niti išta govori o njoj kao osobi u negativnom kontekstu, osim da je htjela s tobom i svima nama podjeliti službene informacije.

    Najlakše je zažmiriti i praviti se da je sve super, a svi znamo da farmakoindustrija nije baš najhumanija, uglavnom im je profit na prvom mjestu, pa zašto bi onda bilo drugačije sa ovim lijekom.

    Vjerojatno ste čuli za slučaj Johna Moorea, ako ne progooglajte pa ćete vidjeti koliko ih je briga za bolesnike.
    A to vam može potvrditi i knjiga "Prodavanje bolesti"

  7. #57
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    s obzirom da je imala gnojnu anginu, temp. preko m39, 4 dana neprestano, i da je MM dobio gripu dan kasnije, pedijatrica je rekla da bi bilo jako loše za nju da dobije gripu, jer joj je imunitet na nuli, a samim tim bi ju lakše pokupila. preporučila je TAMIFLU kao profilaksu, dakle ne kao lijek! pije ga danas 5. dan po 3 ml dnevno. nema gripu.
    super da je pomoglo
    ako je prva osoba zaražena TM,
    a možda je prva zaražena osoba bila malena, pa se gripa provukla skupa sa gnojnom anginom i onda zarazila TM-a, jer ako ju je pokupila prije TM-a ona je bila zarazna i prije temp. od 39
    ...
    temp je pala nakon uzimanja Tamiflua?

  8. #58
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Nije to za ovaj topic, ali molim mujicu da mi objasni zašto cijepe novorođenčad protiv hepatitisa B?!?!?!?!
    Dijete od dva dana?!?!?!?!
    Stvarno nemam pojma, ali ovo ne granični s neznanjem nego s... nevjericom!
    Zato što je nekakva udruga građana Hepatos, zajedno s nekim internistima, infektolozima i pedijatrima koji nemaju pojma o cjepivima, cijepljenju i o tome kada i zašto se cjepiva uvode, izvršila nevjerojatan pritisak na tadašnjeg ministra zdravstva koji također o tome nema pojma. Svi ti internisti, infektolozi i pedijatri su si još osnovali i nekakvu udrugu građana pod nazivom Nacionalni odbor za borbu protiv virusnih hepatitisa, da bi bolje impresionirali ministra tako zvučnim imenom.
    Sve su začinili nestručnim podacima koji su djelovali dovoljno zastrašujuće........ I na žalost, uspjelo im je.
    Evo linkova, pa se divi:
    http://www.hepatos.hr/
    http://www.udruge.hr/detail.php?ID=16724

  9. #59
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    [quote="MGrubi"]gluposto s interneta?
    pa nisam linkala neku underground stranicu, linkala sam stranicu Agencije za lijekove i medicinske proizvode
    http://www.almp.hr/?ln=hr&w=farmakov...daci&id=19&p=6
    Agencija za lijekove i medicinske proizvode jest pravna osoba s javnim ovlastima. Osnovana je 1. listopada 2003. godine kao pravni sljednik Hrvatskog zavoda za kontrolu lijekova i Hrvatskog zavoda za kontrolu imunobioloških preparata, ali s puno širim djelokrugom rada.
    MGrubi, ono što sam spomenuo linkanje gluposti s interneta se ne odnosi na tvoj link o Tamiflu, već na silne linkove vrlih antivakcinalnih gurua poput Suzaks, Davora, Zorane itd....

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno interes

    Mislim da Mujice nisi pošten u svojim 'raskrinkavanjima' plemenskih vračeva...
    Zašto si onda toliko ljut na cjepivo protiv hepatitisa b , zašto si oprezan s Tamiflu-om, zašto nisi oduševljen s Gardasilom, zašto si protivnik (usudim se reći) zapadnjačkih neživih i acelularnih cjepiva u odnosu na našu proizvodnju???
    Zato što se to kosi s tvojom prvenstveno interesnom sferom!!! I dopusti mi životno iskustvo u odnosu na sve tvoje znanstvene brije...Ne možeš mi ga oduzeti ni razuvjeriti me!!! Možeš me uvjeriti u to da je DOISTA u početku BILA DOBRA NAMJERA (znanstveno potkrijepljena)- koja se u sili svega i svačega u medicini, svijetu, hrani POGUBILA!!!

  11. #61
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Jesi i ti uzela Tamiflu?
    nisam, jer mi preskupo da uzimam kao profilaksu.ali da sam osjetila da me počinje hvatat gripa, kupila bih si.


    temp je pala nakon uzimanja Tamiflua?
    dva dana bila je oko 38, i sad je više nema. pijemo 5. dan

  12. #62
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    u kombinaciji s kojim antibioticima?

  13. #63
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno Re: interes

    Citiraj suzaks prvotno napisa
    1.....Mislim da Mujice nisi pošten u svojim 'raskrinkavanjima' plemenskih vračeva...
    2.......Zašto si onda toliko ljut na cjepivo protiv hepatitisa b , zašto si oprezan s Tamiflu-om, zašto nisi oduševljen s Gardasilom,
    3........zašto si protivnik (usudim se reći) zapadnjačkih neživih i acelularnih cjepiva u odnosu na našu proizvodnju???
    4.... Zato što se to kosi s tvojom prvenstveno interesnom sferom!!!
    5.....I dopusti mi životno iskustvo u odnosu na sve tvoje znanstvene brije...Ne možeš mi ga oduzeti ni razuvjeriti me!!!
    6....Možeš me uvjeriti u to da je DOISTA u početku BILA DOBRA NAMJERA (znanstveno potkrijepljena)- koja se u sili svega i svačega u medicini, svijetu, hrani POGUBILA!!!
    1..... Ja mislim da sam pošten
    2..... Iz istog razloga iz kojega sam ljut na tebe i ostale gurue. Niti jedna niti druga krajnost nisu dobre. Niti pretjerivanje s cjepivima i lijekovima, niti apriori odbijanje svega.
    3.... nisam protivnik zapadnjačkih cjepiva. Ali sam uvijek rekao i dalje sam u to uvjeren da je hrvatski DTP bolje cjepivo. A dodatno me naljuti kada netko pod utjecajem farmaceutskog lobija bez imalo razumijevanja onoga o čemu govori, navija za "pročišćena" cjepiva (poznat ti je taj izraz, zar ne?)... jer su zapadnjačka i pročišćena. No, ova ljutnja nije usmjerena na vas gurue, jer vi ne znate o ćemu govorite, već na doktore (pedijatre) koji tako govore.
    4...... Da? Ti znaš moje interese? Jedini moj interes kojega se sada mogu sjetiti je taj da doživim to da mi djeca odrastu i da im budem od neke koristi oko čuvanja unuka prije nego što umrem. A ako usput nekoga malo prosvijetlim na forumu, to je dodatna korist od mog života, ali može i bez toga.
    5..... znaš, opće je poznato da osobno životno iskustvo čovjeka određuje kako će doživljavati svijet. Ali znanost se ne smije zasnivati na osobnim iskustvima. I ne samo znanost, već neznanstveni svakodnevni pogledi na svijet bivaju taoci jednostranog iskustva, ako čovjek nije u stanju izači iz kruga koji je pokrenut osobnim iskustvom. Treba gledati stvari iz više perspektiva.
    6... dobrih namjera je uvijek bilo i bit će, jednako kao i uskih financijskih interesa pojedinaca i grupacija. Ne vidim da se išta promijenilo u suštini. Opet, ako sve gledaš isključivo iz perspektive osobnog iskustva, imat ćeš dojam da su se stvari promijenile....

  14. #64
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    u kombinaciji s kojim antibioticima?

    zinat, 2 x 7,5 ml.

  15. #65
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    zašto?

  16. #66
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    samo info
    niš drugo

  17. #67
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Re: interes

    Citiraj mujica prvotno napisa
    . A ako usput nekoga malo prosvijetlim na forumu, to je dodatna korist od mog života
    još mi onda samo reci zašto bsg i ja odoh (na neko vrijeme).
    ponavljam, nisam upućena i uvijek sam išla linijom manjeg otpora... ali nije li besežiranje u rodilištu puno prerano... ne bi li bilo bolje pričekati godinu dana da taj bsg ima na što i djelovati?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A mujicinom odgovoru mozes eventualno dodati i neki od mojih starih postova u kojima je, gle cuda, linkano sto, kako i zasto su austrijanci rekli ne bsg-iranju. (to sto je rijec o linku ne mijenja nista na stvari)
    Mujica, bas si skroman kad su tituliranja u pitanju. Ako smo mi vracevi, kako bi onda nazvao lijecnike, tvoje neistomisljenike? Jer takvih, opet gle cuda, ima. Ovog puta, obecajem, necu stavljati link.

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zorana, sad sam vas slučajno "uhvatila2... ne mogu čitati sve što se piše, pogotovo ono u što se uopće ne razumijem...
    pa mi daj linkove, ako imaš, na pp

  20. #70
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno Re: interes

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ... ali nije li besežiranje u rodilištu puno prerano... ne bi li bilo bolje pričekati godinu dana da taj bsg ima na što i djelovati?
    Ma nije prerano.
    već je o tome bilo riječi na nekim ranijim podforumima.
    Naravno da sam čuo i ja od nekih doktora da dječji stanični imunitet nije dovoljno zreo da efikasno reagira na cjepivo.
    Ali ispitivanja na velikim brojevima djece su pokazala da BCG primijenjen u rodilištu smanjuje rizik od milijarne tuberkuloze i milijarnog meningitisa za 80-tak %.
    Meni je jako žao što neki naši imunolozi ne mogu objasniti na koji način BCG štiti tako malu djecu od teških oblika tuberkuloze, ali dokazano je da štiti.
    Ovdje je link na jednu publikaciju o tuberkulozi i BCG-u. Autori se nimalo ne čude tome što BCG djeluje kod novorođenćadi.
    http://www.who.int/vaccines-document...I-e/mod5_e.pdf

  21. #71
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ako smo mi vracevi, kako bi onda nazvao lijecnike, tvoje neistomisljenike? Jer takvih, opet gle cuda, ima.
    Kako koje. 8)

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Apricot, znas li dojch?

  23. #73
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Zorana, a sve ono što sam ti prije par mjeseci pisao o BCG-u i o razlicama između austrijskih i hrvatskih prilika nije imala nikakav utjecaj na tvoje mišljenje o tome?
    I dalje misliš da se kod nas treba raditi jednako kao u Austriji?
    Nadam se da ću to zapamtiti za ubuduće, da ne gubim vrijeme objašnjavajući uzalud......

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Apricot, Austrija je odbacila beseziranje nakon jednog velikog pokusa u Indiji gdje je broj oboljelih medju cijepljenima i necijepljenima bio ili jednak ili ih je medju cijepljenima bilo cak vise. Nuspojave su bile gadne pa je zakljuceno da covjek od beseziranja moze imati vise stete nego koristi.
    Ako znas dojch javi pa cu ti poslati detalje u poruci.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mujica sjecam se napisanog. A sjecas li se ti da se pokus nije radio u nekoj super bogatoj zemlji nego u Indiji?

  26. #76
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Apricot,
    ovdje je link na prepisku o BCG-u iz ožujka na vakcinacijski osvještenom virtualnom plemenu.
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=asc&start=300
    Zorana, neće ni tebi škoditi da se podsjetiš da djelotvornost BCG-a protiv plućne tuberkuloze (ispitivana u Indiji) nema nikakve veze s djelotvornošću u sprečavanju teških oblika koji su podljedica hematogenog rasapa (koji je razlog BCG-iranja u rodilištima u Hrvatskoj)..... mada sumnjam da će ti i ponovljeno čitanje pomoći

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Imas pravo, nece mi pomoci.

  28. #78
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja se samo sječam da je dobro cjepiti bsg prije hripavca, inače cjepivo od hripavca izazove astmu ili sl.
    UK

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam trudnica i u zaraznoj su mi prepisali Tamiflu radi gripe koja nas je poharala, vec od prve doze sam osjetila poboljsanje pa svaki iduci lijek sve bolje i bolje..Ja osobno nisam imala nikakvih nuspojava..2 dana temperature, kaslja bolnog kao nikad, groznice, bolova u kostima pa nakon tamiflua sve popusta jedno po jedno..Citala sam da nekome nije pomogao, neki su imali jake nuspojave..Ali ima nas i kojima je stvarno znatno skratio gripu..

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •