Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Aterom-zna li netko?

  1. #1
    modesty

    Početno Aterom-zna li netko?

    Prije tri godine imala sam aterom kraj uha i moj liječnik me poslao na Sv. Duh (otrinolaringologu) i tamo su mi to odstranili - odnosno nisu dobro jer je ostala mala kvržica koja je sad opet narasla, a pojavio mi se i jedan s druge strane lica.
    Da li netko ima slično iskustvo i kakvog dobrog liječnika (dermatologa ili ?) za preporučiti? Ne da mi se, a i nemam vremena obilaziti bolnice pa bi otišla negdje private da to što brže i efikasnije riješim.S obzirom da dojim vjerojatno i ne smijem primati lokalnu anesteziju, ili?
    Help

  2. #2
    Marina

    Početno

    Ja sam recimo imala slicnih problema. Moja dijagnoza je bila malo drukcija, ali poanta je u tome da mi se to kraj uha vracalo cak 4 puta. Na kraju sam saznala za maksilofacijalnog kirurga (vezano uz lice i vrat) i ujedno ORL-oga prof. Virag u bolnici u Dubravi. To je bivsi ravnatelj doticne bolnice, predavac na medicini i izvrstan kirurg. Ambulanta mu je svaki utorak, ne treba se naruciti, ali se pripremi na cekanje. U ambulantu se spusti oko 11-12 sati i ostaje do 18-20 sati dok ne rijesi i posljednjeg pacijenta. Nazovi i raspitaj se. U tom fahu on je tata-mata! Barem tako kazu svi. Pokusaj! Nista ne gubis, osim strpljenja i vremena, ali se isplati!

  3. #3
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    ja imam problema sa ateromima vec godinama. operirala sam bas na sv. duhu jednog ispod oka :/ .
    nazalost, ne postoje nikakvi lijekovi ni kreme za to, samo sto vise prati lice i ne mazati masnim kremama.
    kazes da ti nisu dobro odstranili taj iza uha, i rekla bih da si u pravu. kada se radi zahvat, potrebno je izvaditi cijelu "čahuru" a ne samo iscistiti, jer ako cahura ostane opet ce se puniti i aterom se vraca (imam trenutno problema s jednim takvim iza uha ).

  4. #4
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam također operirala aterom ispod uha kod Viraga prije jedno godinu dana. Mali mi je tad bio 8 mjeseci i dojila sam ga, a operirana sam pod lokalnom anestezijom. Virag mi je osobno 'zagarantirao' da mi se na tom mjestu više neće pojavljivati, i eto dosad i nije, što naravno ne znači da neće na nekom drugom, jer sam očito tome sklona.
    Meni je i inače moja doktorica preporučila da za sve što je na licu idem na čeljusnu (maksilofacijalnu) kirurgiju u Novoj bolnici, njih, a pogotovo Viraga, bije dobar glas, rađe nego npr. kod plastičnih kirurga. Kod njega se stvarno trebalo dosta čekati, ali on je tada bio i ravnatelj bolnice, pa možda je sad malo bolja situacija. Nije mi poznato da li radi i privatno.

  5. #5
    Marina

    Početno

    Koliko je meni poznato prof. Virag nema privatnu praksu, a cekanja kod njega su uvijek duga, mada, isplati se s obzirom da je takav strucnjak.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    348

    Početno

    Evo "podižem"temu!!
    Ja na glavi imam 4 ateroma,veličina graška.Tvrdo,ne boli i ne vidi se jer je ispod kose ali me brine.Dali da to odstranim ili???
    Zadnja 2 sam dobila u razmaku od par mjeseci.
    Dali to boli,kako daju anesteziju??Kako poslije operacije??
    Please ako netko ima iskustvo

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    348

    Početno

    Nitko ništa ???

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja imam jednog navrh glave ali je mali (zrno riže) i ne raste, već je desetak godina tu. Nemam ga namjeru skidati, zamisli kako ti se mogu skomplicirati šavovi od vlasi koje izrastaju, hvala ne. Inače to u lokalnoj nije frkovito, skidala sam hrpu madeža i osim ružnih ožiljaka sve 5.

  9. #9
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    evo sinoć sam ja pronašla neku kvržicu pokraj uha i sva sam se prepala, ali sam našla ovu temu pa sam se malo smirila!

    ali svejedno sam van sebe, da nisu limfni čvorovi?!

  10. #10
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Prije desetak godina sam skidala aterome s glave. Imala sam jedan velicine boba na tjemenu i dva manja sa straznje strane glave. Skinuli su mi dva a treci pustili jer nije dovoljno velik - tako da mislim da nista manje od zrna graska ne uklanjaju. Taj treci je i danas sa mnom i cini mi se da nije narastao a ova druga dva se nisu vratila.

    Pretpostavljam da se to sve danas radi malo humanije, valjda postoji nacin da se tkivo malo bolje umrtvi. Ne znam zasto ali meni je dr prvo radio rez pa tek onda davao lokalnu anesteziju tako da je ona prakticki pocela djelovati kad bi vec pocimao sa sivanjem. Sve u svemu da se izdrzati, brzo bude gotovo. Za dva dana si mozes prati kosu sto je zbilja potrebno jer ima dosta krvi tijekom zahvata.

    Danas kad se sjetim najteze mi je palo dok mi je izrasla ta kosa koju su mi brijali jer sam si izgledala kao da imam sugu.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Jel probo ko ateron riješiti prirodnim putem,gledala sam nešto kao mješavina med i brašno

  12. #12
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    MM ima kožu sklonu ateromima i rešavamo ih glinom. Trenutno mu je jedan ogroman na desnom ramenu, ali stavimo glinene komprese 3-4 dana, pa 2 zaboravimo i nikako da ga izvuče. Inače je uspešno, samo treba biti uporan i redovno stavljati obloge, dok ga skroz ne omekša i očisti.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    To su neki posebni oblozi Tj. Glina.kolko bi to dugo trebalo stavljati?
    Koji je postupak,i kaj mu se desi,jel se možda probuši od omekšavanja ili kaj
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.04.2018. at 20:56

  14. #14
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Zalena glina, kupuje se u prodavnicama zdrave hrane. Onda se napravi pasta od toga i stavljaju se oblozi. Koliko dugo, ne mogu da ti kažem. Zavisi od toga koliko je dubok, velik, kakva je koža i slično. Navodno bi trebalo stavljati obloge dok se u potpunosti ne obnovi koža, jer prvo ga omekša, onda malo po malo izvlači napolje i na kraju ga iščupa, pa ostane rupica (ili rupa- krater, zavisi) na koži. Posle toga bi još trebalo stavljati dok koža ne bude skroz čista, kao da ništa nije ni bilo tu.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ok a ma kolko dugo i debelo u danu se stavlja?

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    To ne treba trljati,grebati i slično,nek samo namazati? Kolko dana je vama trebalo za neki osrednji
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.04.2018. at 21:08

  17. #17
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Ja sam praktikovala da na sterilnu kompresu ili neki komadić tkanine stavim gline debljine pola cm, a da pokrije celu površinu i još jedan cm oko ateroma. Onda bih to fiksirala zaštitnim flasterom i ostajalo bi dok se ne osuši. Tada skinemo i stavimo novi oblog. Nekada smo stavljali samo preko noći. Dugo traje proces, ne meri se u danima, nego nedeljama.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Eto izraso mi novi ateron ,ko da imam početak roga na glavi,jel pomaže kaj da operem i stavim betriona preko noći. Moguće da je nastao i od uboda više komaraca,jer tu negdje su ne i spikali pred koji dan,možda i tjedan dana.

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Betrion veze nema s ateromima, koliko znam. Ja ih skidam kirurski.

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    I ja. I svako malo mi novi naraste

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Koliko je to ok da svako malo novi raste? Zašto?

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Ne znam..Kad sam skinula prvi, baš na glavi, kirurg mi je rekao da ce mi opet narast. I je. Ne bas na istom mjestu, ali blizu. Mislim da sam njega skidala nakon 10 godina.
    Ja imam sklonost stvaranja ateroma, pa sam se pomirila s tim

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod mene je kao i kod Nano. Obiteljska sklonost. Najveci se nije vratio, ima vec dvije godine, a nije niknulo ni negdje u blizini. Taj je bio na zatiljku.

    Dva skinuta na tjemenu su se vratila, samo oko 2-3 cm udesno. Ici cu ih opet ukloniti. Nema brijanja, stvarno je brzo i jednostavno.

    Skinula sam 4-5 komada, mozda i vise, a sivala sam samo najveceg (bio je rez od oko 3cm, mozda malo vise).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •