Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Kad ste kupile prve role?

  1. #1
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno Kad ste kupile prve role?

    Evo ja mojoj smješkici kupila pa se nešto mislim da nisam uranila s tim. Mama ne našpotala zbog toga. Fino to nama ide uz pridržavanje. A za samostalnu vožnju budemo pričekali...

  2. #2
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ovog ljeta (3,5 god.) i odmah je prorolala.
    Sad vec nije dugo jer je bilo ruzno vrijeme, pa kad dodje iz vrtica dok se probudi vec bude vani mrak, i tako... A role cekaju u hodniku. Bas sam planirala da sutra napravimo djir, da vidimo da li je "zaboravila" rolati.

    Nisi uranila.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    moja ce u 3 mj napuniti 4 godine. idemo na klizanje svaku nedjelju i solidno joj ide. sad joj planiram kupiti i role tako da samo nastavimo rolati kad vise nebude klizanja.
    nego zanima me, sta ste jos od dodatne opreme kupili uz role, koje sve stitnike?

  4. #4
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Imaš za laktove, koljena, šakicu i za bradu povezano s kacigom.

  5. #5
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Pa i ja ću probati. Moja je 3.5 godine i mogli bi probati na proljeće!!! Ona ih gleda kod druge djece i možda joj se svidi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Koje role ste kupile i gdje?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mi planiramo Piji za rođendan kupiti role...Tak si ih jako želi...Jedva čekam da vidim njezino veselo lice

  8. #8
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa
    sta ste jos od dodatne opreme kupili uz role, koje sve stitnike?
    Stitnike na laktove, sake i koljena, i kaciga koja ima i stitnik za bradu.

  9. #9
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mi smo kupili prerano, malo prije 3g.
    U to vrijeme su počeli grdi problemi s koljenom (oteklo je), što ne mora imati nikakve veze s tim, ali možda ima, pa budite oprezni. Role su teške za male nožice...

  10. #10
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj marena prvotno napisa
    Koje role ste kupile i gdje?
    U Turbiki, roches (nadam se da sam dobro napisala). Imaju i Urbanove.

  11. #11
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Kupila sam mu prije 2. mjeseca, no jedva da je uspio stajati na njima uz moje držanje za jednu ruku. 8)
    Probat ću ga nagovoriti da idemo van kada zatopli jer je vani lakše nego u kući, no mislim da mu je ipak favorit - bicikl!

    Gdje ste kupile štitinke? :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    kad je imao 2 god, neke posebne od little tikes kod kojih se mogu zastopati prednji kotaci

    rolao je par puta uz pridrzavanje i nije uopce zainteresiran. sto se rolanja tice tu je na tatu, ja se nisam skidala iz rola a sad cekam lijepo vrijeme pa da ponovo krenem

  13. #13
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Svaki dan ide sve bolje, s tim da smo otprilike pola sata na rolama. Štitnici-hervis!

  14. #14
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Mi smo jučer posudili role i probao je malo rolati, ali nikako nam ne ide...
    A kako ja ne rolam uopće ni neznam kako ga učiti.
    Ne znam kako se odguravati.
    A imam i osjećaj da su mu malo teške.
    Imamo 4. godine i nosi broj 30.
    Ima li za kupiti tu veličinu plastične role, jer mi se one čine lakše..

    Ili da mu prvo kupim rolšuhe?

  15. #15
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Nije ni nama išlo od prve. Prvo sam ju držala za ruku i vukla ili gurala za leđa. Malo po malo... .
    Sretno.

  16. #16
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Znam da je ovo za klince ali ja sam nedavno kupila role i zadnjih par dana ucim rolati. A danas sam pala i boli me guzaaa Tako da, bolje da uce dok su mali jer ako padnu, blize su podu i nece ih jako boljeti a ne kao mene...uf...a to je ono cega se najvise bojim i sto me sprijecava da konacno prorolam.

    Kad bi barem postojala skola rolanja za odrasle... :/

  17. #17
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Tikva, samo hrabro. MM i ja smo kupili prve role s 30/28 godina i za par mjeseci smo vec super rolali, znali smo se i po 30tak km provozat s ruksacima, sendvicima i sokicima, a onda smo poceli s pravim treninzima. Odi na neko parkiraliste, postavi si nekakve cunjice pa vjezbaj malo slalom, naprijed, natrag, skok preko niske prepreke i to ti je dosta (za pocetak ti je slalom unaprijed sasvim dosta). Nije ti to bas neki problem.

  18. #18
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Jelena ni MD ne zna, skupa smo isli i on je isto pao sad kad me manje boli je smijesno
    Vjezbali smo kocenje, skretanje i ravnotezu (uglavnom ak zapnem krenem padat prema natrag a opremljena svim stitnicima koji stite od naprijed, steta kaj ne postoji za guzu )
    Problem je sto je parking los, ima puno grba i rupa a tak je ''poslozen'' da ne vidis kad auto dolazi nego se stvori ispred tebe. Moj problem je sto sam onda koncentrirana na promatranje dal ce nekaj naletit a ne na rolanje :/
    A tamo gdje je ravan asfalt (jarun, maksimir...) je guzva a kako jos ne vladam dobro vrlo lako bi se zaletila u nekog od prolaznika i to bas ne bi bilo zgodno...
    morat cemo naci neki bolji parking i vjezbati...

    Svaka vam cast, 30km na rolama...uf...koju ste to rutu vozili? kasnije ne osjetis one grbice na cesti? I kako kocis - kocnicom ili drugom nogom?

  19. #19
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Tikva
    ma i ja sam jednom pala dok smo MM i ja u dvorani vjezbali neke fore i samo sam rekla "jako sam pala, idemo doma" beskrajno tuzna. sad mi je to smijesno. a jednom sam se u dvorani full brzinom zaletila u gimnasticku klupicu. kad sam pokazala doktorici sljivu samo je otvorila usta i razrogacila oci, ali nista nisam slomila. to mi jos uvijek nije smijesno
    mozete doci na parking od carneta, nije los asfalt, a nema zive duse vikendom (Ul. Josipa Marohnica, kod Kockice na Prisavlju).
    mi smo vani zivjeli pa smo po pravim rollerskim stazama rolali, a dvorana je od sveucilista bila i mogli smo nedjeljom ujutro vjezbati. a u tjednu igrati nogomet ili hokey na rolama. poslije smo bili prava ekipa skatera. isli smo naprosto iz jednog gradica u drugi uz rijeku po stazi za bicikliste i skatere. ovdje sad imamo manju ekipicu, ali smo u IVF-u trenutno pa sam malo ogranicena. ali ak se ne ulove...
    al imas i za "pozadinu" stitnike, hokejaske hlace. ja sam si ih htjela nabaviti, ali su skupe. al to je za obicno rolanje ipak superpretjerano
    danas je dan za rolanje! (al ne za mene)

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Janko je dobio role nedavno, ima 3,5 godine, počinje polako rolati, dosta dobro mu ide s obzirom da nismo često vani na rolama.
    Imamo role Crazy Creek

  21. #21
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa
    mi smo vani zivjeli pa smo po pravim rollerskim stazama rolali, a dvorana je od sveucilista bila i mogli smo nedjeljom ujutro vjezbati. a u tjednu igrati nogomet ili hokey na rolama. poslije smo bili prava ekipa skatera. isli smo naprosto iz jednog gradica u drugi uz rijeku po stazi za bicikliste i skatere.
    woooow...kako super! Pa to je zapravo najveci problem sto nema kvalitetnog mjesta za rolanje...zbog takvih stvari bi se odmah odselila :/
    Probat cemo na parkingu Carneta preko vikenda pa cemo vidjet hoce ici sto bolje (barem bez pada )

    Inace, ne znam jel mi ovdje oftopicarimo ili ne? Jel ovo samo rolanje za klince pa da mi otvorimo novu temu? Moglo bi biti dosta korisnih savjeta!
    I da, sretno s IVF-om

  22. #22
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mozda oftopicarimo, ali nije mala stvar ni u tridesetima kupiti prve role
    Mogli bismo otvoriti topic Rolanje odrasli. Ja bih bila spremna neki tecaj organizirati za odrasle, a i za djecu nije problem, ali sad mi je glupo kad ne znam sto ce biti s bebom. Danas sam bila na punkciji i u cetvrtak idem na transfer ako se sto oplodi. Javim ti se na pp, da tu ne razvlacim.

  23. #23
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Da cure. Offtopičarite. I chatate. I ovo vam je zadnje upozorenje na ovom topicu, jer ću izbrisati sve offtopic informacije.

    Ako pogledate naziv cijelog pdf-a, pa i skupine "Sigurnost DJECE u prometu", nigdje se ne spominje ono o čemu vi pišete u zadnjih par postova.

    Ovo je pdf namijenjen upravo razmjeni informacija roditelja u vezi sigurnosti djece npr. u vožnji bicikla, rolanja, skatanje i sl..

    Znači, u obzir dolazi podijela informacija u vezi nabavke opreme, njenog nošenja, instaliranja, pa možda čak i učenja.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi ih još nemamo, ona ih nije zatrazila, iako stalno vidi rolere, a ja joj nisam nudila 8) .
    Upravo je naucila voziti bicikli bez pomocnih, tako da tek to trebamo uvjezbati.

  25. #25
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Da cure. Offtopičarite. I chatate. I ovo vam je zadnje upozorenje na ovom topicu, jer ću izbrisati sve offtopic informacije.

    Ako pogledate naziv cijelog pdf-a, pa i skupine "Sigurnost DJECE u prometu", nigdje se ne spominje ono o čemu vi pišete u zadnjih par postova.

    Ovo je pdf namijenjen upravo razmjeni informacija roditelja u vezi sigurnosti djece npr. u vožnji bicikla, rolanja, skatanje i sl..

    Znači, u obzir dolazi podijela informacija u vezi nabavke opreme, njenog nošenja, instaliranja, pa možda čak i učenja.
    Iskreno se ispricavam. Ja sam samo skuzila da su bicikli i role tema. Drugi put cu paziti.
    Evo onda moj mali doprinos bi bio da su plasticni kotaci koma, pogotovo za nase puteve, s izuzetkom nekih djelova staze na Jarunu (barem sto se Zg tice) i da se s gumenim puno ugodnije rola. Mi nekad rolamo s prijateljima s klincima i uzasno se pate ovi s plasticnim kotacima, ali mi je super kako razvijaju koncentraciju pri rolanju. I mislim da su stitnici za sake najvazniji uz kacigu, jer ako se koljeno razbije nikom nista, ali ako se slomi nesto u saci, to moze biti nezgodno. Osim toga vidim dosta roditelja koji uce djecu rolati na hrapavim povrsinama, a to trese do mozga i nema sanse da se to nekome svidja.
    Moje osobno iskustvo je i da cesto setovi stitnika nisu svakom prikladni i tko ima vremena, trebalo bi se malo posvetiti trazenju optimalnih.
    Jos se jednom ispricavam i molim moderatoricu da slobodno pobrise nase gluposti.

  26. #26
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Da cure. Offtopičarite. I chatate. I ovo vam je zadnje upozorenje na ovom topicu, jer ću izbrisati sve offtopic informacije.
    Nemoj se ljutit bar smo pitale jel OT
    Sowwy... potpisujem jelenu, slobodno sve izbrisite, stvarno sam previdjela da je pisalo sigurnost djece u prometu kao naziv kategorije a kako su mame pisale samo za djecu bilo mi je malo cudno, pa radije da provjerim hehehe

  27. #27
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Pa cure, niste ubile nekoga, niti ste u popravnom domu da se toliko ispričavate i stavljate toliko smajlića koji plaču i srame se. O svašta......

    Nego ON topic: Ria ima 26 mjeseci....ozbiljno razmišljam o rolama za ovo ljeto. Imate li nešto za preporučit za tako malene?

  28. #28
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    Ria ima 26 mjeseci....ozbiljno razmišljam o rolama za ovo ljeto. Imate li nešto za preporučit za tako malene?
    Isto tražim role broj 25-28, jel znate gdje ima tako malenih?

    moja Lana ima 24 mj. i u sekinima već uredno pređe par metara sama, tako da bi i njoj htjela kupiti

  29. #29
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    Isto tražim role broj 25-28, jel znate gdje ima tako malenih?
    Ima ih u Hervisu (vidi www.hervis.hr).

    Mene zanima jel ima za kupiti koturaljke (isto na razvlačenje - više brojeva), ili role "s 3 kotača". Nešto stabilnije od klasičnih.

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    [ ili role "s 3 kotača". Nešto stabilnije od klasičnih.
    Naše su s 3 kotača, jer na tako mali broj ne stanu 4. Veličina 27-30 ili tako nekako. Kupili smo ih u TL za 300 kn

  31. #31
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    [ ili role "s 3 kotača". Nešto stabilnije od klasičnih.
    Naše su s 3 kotača, jer na tako mali broj ne stanu 4. Veličina 27-30 ili tako nekako. Kupili smo ih u TL za 300 kn
    Ma ja bi koturaljke ili role gdje nisu svi kotači postavljeni jedan za drugim (ko na klizaljkama), već tako da se može na njima "normalno" stajati.
    (Nije da znam objasniti! )

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    kužim. A kaj takve postoje na 3 kotača?

  33. #33
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    tražiš dobre stare klasične role kao:
    http://www.toysrus.at/index.php?mapi...62d71d3e29fda7

  34. #34
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    To! To! :D

  35. #35
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    E da, nemam pojma gdje ih ima za kupiti, osim u gore navedenom Toysu

  36. #36
    H2O avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Gdje Neretva hladna teče
    Postovi
    312

    Početno

    Ja ne znam kako al je moja malena naučila super rolati za dva dana.Ja stvarno ne mogu da vjerujem.Ona je stalno govorila mama ja znam rolati,sanjala sam da rolam.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    Role me koštale slomljene trtice...jarun, projeće, mali od 3god ispred mene i ja ubijem sebe da dete ne nastrada, ne ponovilo se. Poklonila ih frendici, i nebi fala više na role.

  38. #38
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    E da, nemam pojma gdje ih ima za kupiti, osim u gore navedenom Toysu
    Naručila preko e-baya.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Prve role s 3 godine neke obične plastične i jeftine (50 kn) onda je mali princ pokaza volju pa smo kad je malo naučio držati ravnotežu kupili s 4 g. solidne role u Lidlu koje nas odlićno služa na 3 broja su i cca. 169 kn. A sad se rolamo ko' veliki.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •