Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 92

Tema: Gastroskopija?

  1. #1
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno Gastroskopija?

    Zna li itko postoji li kakva metoda kojom bi se moglo izbjeci mojoj prijateljici nepodnosljivo gutanje gume ?
    Nakon napada zucnih kamenaca predlozeno joj je da se napravi i gastroskopija za koju misli da je nece podnjeti jer je ionako jako gadljiva i sklona povracanju.

  2. #2
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Zamjesnke pretrage za gastroskopiju nema.
    I ja sam gadljiva i svašta nešto pa sam je dvaput podnjela, stoga ne paničarit unaprijed.

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    treba samo nabasati na dobrog doktora koji ce je dobro voditi. treba biti mirna i slusati sta joj govori.
    i onda je gotovo prije nego se snadjes.
    jedan hint- neka ne dise- em sto se ne moze napraviti pretraga em joj se povraca. udahnut i zadrzati zrak.
    jednom mi je bilo ok, nisam ni skuzila a jednom je "voditelj" bio koma i ubit sam ga htjela jer sam ostavila dusu na stolu.
    a jednom u srednjoj su me nafilali apaurinima

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ma gastroskopija je skroz okej, nebi nikom al baš nikom savjetovala da je izbjegava jer je nezamjenjiva.I traje svega 5min.
    MOže je napravit privatno pod općom, ako je baš strašno strašljiva i gadljiva. Ja nebi nikad.

  5. #5
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    treba samo nabasati na dobrog doktora koji ce je dobro voditi. treba biti mirna i slusati sta joj govori.
    i onda je gotovo prije nego se snadjes.
    jedan hint- neka ne dise- em sto se ne moze napraviti pretraga em joj se povraca. udahnut i zadrzati zrak.
    jednom mi je bilo ok, nisam ni skuzila a jednom je "voditelj" bio koma i ubit sam ga htjela jer sam ostavila dusu na stolu.
    a jednom u srednjoj su me nafilali apaurinima
    kako zadržat zrak toliko dugo, pa nije apnejac ???meni traje barem 5min gastroskopija.Kraće ništa ne stigne vidjet.
    Moj je hint disanje kroz nos a i tamo ti govore diši diši diši... :/

  6. #6
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    kroz nos, definitivno....fino polako i smireno...i ne gutat slinu... (taj mi je dio uvijek bio najteži-suspregnut poriv za gutanjem)...

    ili ta opcija kod onog privatnjaka negdje u maksimiru na opću...mada, ja osobno ne bih nikad....
    ak sam ja, pekmez, preživjela bez pol frke 5 gastroskopija...o čem onda pričamo...

  7. #7
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja sam tražila da mi umrtve(nasprejaju) grlo anestetikom. Puuuno je lakše. Ustvari, ne znam kako bi to podnijela drugačije jer sam užasno sklona povraćanju ako išta malo dublje dođe u grlo-četkica za zube npr.

    Znači-tražiti sprej obavezno. I onda je stvarno ok i podnošljivo.

  8. #8
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    petarpan, ti si veteran
    ja sam samo jednom
    ostadoh bez glasa cijeli dan
    babac prije mene je pjevala kada je izašla
    pa si ti misli
    stvar je osobne pripreme: znaš da moraš, da je neugodno, ali da ćeš ti to shendlat i točka!

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislila sam dok gleda...dok gutam smireno disem kroz nos, i onda kad "udje" i kad treba vidjeti, zadrzim dah. i nije trejalo 5 min sigurno, puno krace :/

  10. #10
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    petarpan, ti si veteran
    ja sam samo jednom
    ostadoh bez glasa cijeli dan
    babac prije mene je pjevala kada je izašla
    pa si ti misli
    stvar je osobne pripreme: znaš da moraš, da je neugodno, ali da ćeš ti to shendlat i točka!
    Ja imam 25g a isto sam veteran ko petarpan
    Trajalo je 5min, meni je temeljito pregledala želudac, crijeva i uzela biopsijski uzorak(za helio).
    I duže od 5min

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Sve je to super, slušati upute i sve to. Ja sam bila 3 puta, jednom mi je bilo katastrofa, drugi puta u poliklinici Sunce dobro, doktor je bio super i nekako je prošlo jako dobro, treći put kod tog istog dr u Suncu nisam mogla izdurati, jesu oni napravili pretragu i sve, ali sam počela šiziti da mi to vade van, jednostavno me spopao onaj grozni osjećaj da ću se ugušiti. Iako je zaista sve to trajalo dosta kratko. Ali pretraga je ...ajme meni.

  12. #12
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    da, u jednom momentu je osjećaj panike

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    da, u jednom momentu je osjećaj panike
    :shock: ha?
    toga se najviše bojim.Mene panika spuca iz čista mira 8)

  14. #14
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    znaš koji ti je cilj - obaviti to i bris doma!
    ja nisam imala ovako dobre info prije pregleda
    startaš sa bolje pozicije

  15. #15
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    opet se vracam na moj prvi put i 5mg apaurina u guzu

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj škorpion prvotno napisa
    Citiraj buby prvotno napisa
    da, u jednom momentu je osjećaj panike
    :shock: ha?
    toga se najviše bojim.Mene panika spuca iz čista mira 8)
    spuca i mene, taj sam tip...ko me zna...uf,ja sam hipohondar i paničar...ali tamo razmišljaš da nisi ni prvi ni zadnji, po ljudi je bilo na gastroskopiji,i nikom nije bilo ništa...AMA BAŠ ništa.

  17. #17
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Ja sam tražila da mi umrtve(nasprejaju) grlo anestetikom. Puuuno je lakše. Ustvari, ne znam kako bi to podnijela drugačije jer sam užasno sklona povraćanju ako išta malo dublje dođe u grlo-četkica za zube npr.

    Znači-tražiti sprej obavezno. I onda je stvarno ok i podnošljivo.
    pa ja sam mislila da s tim sprejaju po defaultu... :?
    mislim, meni jesu uvijek, ali ja idem kod privatnika...

    napadaj panike? nikad imala....
    i najduži pregled s ulaskom u crijeva, uzimanjem uzorka i to mi nikad nije trajao duže od 3 min.

    ma nije ni tebi, krumpir, samo se čini kao cijela vječnost

  18. #18
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    To je definitno najneugodnija pretraga koju sam doživjela. Svih tih 5 ili više minuta sam povraćala, znojila se, tresla, plakala,... Osjećala sam sondu u sebi kako se kreće i bilo mi je užasno. Kada sam sišla s onog stola osjećala sam se tako jadno i poniženo. Nisam došla k sebi idući par dana. I sada, dok pišem o ovome me sve nešto škaklje po želucu. Brrrr....

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Jeste jedan od najneugodnijih pregleda. Ali je i jedan od najugodnijih osjecaja kad to kazu da je sve OK poslije.
    I ne traje dugo.

  20. #20
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Šta vam je stvarno to neugodnije od amnioskopije, npr?


    O rektoskopiji neću ni pričat

  21. #21
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Šta vam je stvarno to neugodnije od amnioskopije, npr?
    Niti jedna ginekološka pretraga se ne da usporediti s gastroskopijom. Kada cure pričaju da su se kod nekih gin. pregleda osjećale kao da su silovane - e, pa ja sam se tako osjećala nakon gastroskopije.

  22. #22
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    oooo drenaza bartolinijeve zlijezde....rez/busenje po spolovilu na zivo bez ikakve anestezije (upala)....gastroskopija je mila majka.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    i ja sam hipohondar
    u biti,mene ni ne muči toliko gastroskopija koliko nalaz poslije.Strah me da mi ne kažu da imam rak želuca
    A simptome imam baš neke čudne-knedlu u grlu (ne skroz) i nagon na povraćanje nakon obroka Šta bi to ipak moglo biti?

  24. #24
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    oooo drenaza bartolinijeve zlijezde....rez/busenje po spolovilu na zivo bez ikakve anestezije (upala)....gastroskopija je mila majka.
    Ispravak:
    Niti jedna ginekološka pretraga koju sam ja prošla se ne da usporediti s gastroskopijom.

  25. #25
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislim da je jako bitno skulirat se.
    jer ako si nemiran i "povracas", doktor ne moze mirno vidjeti sta sve treba vidjeti pa je i sama pretraga duza nego li je potrebno.
    neka mantra. skoncentrirat se na disanje. nesto peto.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Moja je juniorka na žalost već dva puta prošla gastroskopiju i oba su ju puta blago sedatirali. Prošlo je bez ikakvih problema, pa ako može dijete, možeš i ti, a možda možeš i tražiti tu blagu sedaciju (injekcija)...

  27. #27
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    mislim da su 2 stvari najpresudnije...normalan liječnik koji zna "upravljat" cjevuljagom, a ne da je gura ko da puni papriku...
    i koncentracija na disanje....

  28. #28
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja nisam bila pripremljena na to koliko je ta pretraga gadna.
    imala sam osjećaj prvo da ću se ugušit, a kasnije dušu izbacit iz sebe.
    na kraju kako je doktorica "nježno i fino" izvukla crijevo ja nastavila dobrih minutu podrigivat na sav glas. obraz mi otpao od srama.

    a kad mi je ugurala crijevo ja sam se toliko pripala i takva me panika uhvatila da sam doktoricu zgrabila za nadlakticu i zabila joj nokte u meso. naravno ni namjerno ni svjesno. ali se i danas sićam toga straha i panike.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    fuj osjećaj- ja sam ju dva puta prošla, oba puta uz sprej i nešto više ne mogu napisati. da je ugodno, nije, ali nisam pretragu ni nešto pamtila

  30. #30
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Petarpan, kod nas na žalost tek na zahtjev dobiješ sprej, nevjerojatno koliko ljudi ne zna za to. Možete tek zamisliti kako je onda.

    A to dali je to najgora pretraga od sviju-meni nije. J sam prošla sve moguće pretrage vezane uz probavni sustav. Definitivno je najneugodnija i najbezbolnija kolonoskopija. Na njoj sam bila već 3 puta.Tu bol ne mogu ni opisati. I još kad imaš uvrnuto debelo crijevo oko svoje osi kao ja, ajme majko mila!

    Škorpion, bit će vjerojatno da imaš kronični gastritis(oštećenje sluznice želuca kao i pola čovječanstva). I ja sam mislila da imam neki rak, a ono k.gastritis. Isto užasni bolovi, težina, nagon na povraćanje..., i dodaj k tome strah od možebitne grozne bolesti, sekiranciju... ne možeš ni imati bolje simptome od ovoga što imaš. Daj se lijepo skuliraj i odi si na gastroskopiju da se riješiš živciranja.

  31. #31
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    To sa sprejom je vrlo individualno. Ja sam oba puta radila kod iste dokice, privatno. Prvi put nije mi sprejala i prošlo je relativno ok.

    No drugi put (tad smo uzimali i uzorak tkiva) mi je sprejala i bilo mi je užasno jer mi se izgubio osjećaj u samom grlu, no sve drugo sam osjećala i to mi je stvorilo paniku. Jednostavno nisam mogla svjesno pratit pretragu zbog tog umrtvljenog grla i meni je to bilo grozno.

    Nijednom nije trajalo preko 2-3 minute.

    Imala sam uluku želuca, ulkus dvanaesnika i HyP. Sve izlječila, no kako mi se čini opet ću ja na gastroskopiju, stres me polako dolazi glave, ili bolje rečeno želuca.

    I da, još uvijek jako puno doktora koristi onu deblju gumu, pa se raspitaj gdje koriste tzv. "dječji" gastroskop, vjerujem da je manje neugodan. Ja sam nažalost radila s tim debljim.

    Iskustvo nije lijepo, prvi put podnjela sam lakše, drugi put sam se i ja osjećala jadno i užasno, no podense se.

    Samo hrabro

  32. #32
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    moram ići ponovno
    sada sam dobila controloc, on je za dojenje ok

    preporuke drage moje, pliz?
    gdje u zg ići sa uputnicom na gastroskopiju?

    prošli put sam bila u kbc dubrava, ne znam više ime od doktora (a papire ne mogu naći.... podsvjest? )

    postoji i "dječje" crijevo? meni je bilo muka kada sam ga vidjela poslije na pranju - pa to je šmrk za auto

  33. #33
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    dakle, ostala sam paf
    zvala sam rebro, a tamo mi je sestra onak fino sasula novu proceduru (koja traje već 3 godine i čudom se čudila meni koja za to nisam znala); ovako - obzirom da ne "spadam" tamo, oni ti daju obrazac, koji tvoj doktor opće prakse mora ispuniti pa se tek onda sa tim naručuješ (sve se može slati i poštom, ali to naravno onda traje); termini su ožujak, travanj, svibanj - ovisno o tome što će doc napisati
    na merkuru sam dobila termin 20.03. (sestra sasvim druga priča)
    e pa sad, čekam 20ti i molim Boga da dopadnem u ruke nekom nježnom

    pijem controloc, probiotic premium, čaj od stolisnika sa medom
    grickam santiveri keksiće
    ručak: integralna riža
    uživanac

    mirujem i mantram 8)

  34. #34
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    postoji i "dječje" crijevo? meni je bilo muka kada sam ga vidjela poslije na pranju - pa to je šmrk za auto
    kad su mi prvi put radili onda sam izbacila oci kad sam vidjela brojku 80 (cm) na njemu kako mi ulazi u usta.
    ej, u sebi imam preko 80cm smrka koji je drblji od onog kojim zaljevam vrt!!

    buby

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    kako vi to sve skupa pišete,meni se čini da ću gastroskopiju napraviti samo u snovima

  36. #36
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ma da ti ne pada na pamet slučajno, to je najlakša i najgluplja pretraga, lakša od pregleda plodne vode.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    meni su radili s baby crijevom- sestra se smilovala, kad me ugledala onak malu i sitnu- i naglasila da je to malo crijevo baš za mene. dečko prije mene nije imao tu privilegiju
    a naručivanje- pokušaj u zaraznoj-ja sam na red došla za tri dana, max. se čekalo tjedan dana- ne znam zašto, svi po nekom redu biramo vinogradsku, rebro, puno ih ni ne zna da i zarazna radi gastroskopiju. sretno.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    Ja sam bila neki dan na gastroskopiji i nisam ju uspjela obaviti.
    Doktor je gurnuo tu cijev u mene kao da mu se žuri na vlak, katastrofa!
    Povratila sam neku tekućinu i sama iščupala to iz mene, skoro sam se ugušila, brrrr.
    I fakat, ja sam mislila da će to biti neka tanka cjevčica a ne ovo, debelo i ogromno.
    Gastroenterolog me posalo na tu pretragu jer sumnja na gastritis i čir. Imam heliko bakteriju koju ne mogu izlječiti. Imam velikih problema za želucem. Contoloc ne pomaže, pijem ga već 3 mjeseca.
    I šta sad da radim? Kako snimiti stanje u mom želucu? A i da imam gastritis i čir, koja bi bila terapija osim lagane prehrane?

  39. #39
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nikako,idi na gastroskopiju pod anestezijom.
    nemojte se s tim zezat, gastroskopija je ko papa-test, ništa je ne može zamjenit kad se radi u takvim bolestima i problemima.

  40. #40
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    inače, kolko će ti gastroskopija smetat stvar je samo toga kakvog stava dolaziš tamo na pregled.
    Ja znam da ne boli pa mi ni ne smeta.
    S druge strane, kad idem na ginekološki, uvijek se nekako bojim rezultata i zato me uvijek boli (makar je zapravo bezbolno)

  41. #41
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    rozaa, možeš napraviti pretragu koja se zove pasaža. Popiješ kontast poput kreča i onda te snimaju rendgenom jedno 20 puta. Vide cijeli probavni sustav kako taj kontrast putuje. Ja sam bila, bezbolno je, ali nije baš sto posto vjerodostojno(npr. ne može sa sigurnošću vidjeti neki karcinom ili sl). I užasno puno zračenja je to.

    I ja isto imam kronični gastritis. Paziti na prehranu, jesti ono što ti paše a što ne to ne jesti. I tražiti kad boli nešto jače od gastala. On je prilično bezvezan za to-barem meni.

  42. #42
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    rozaa, možeš napraviti pretragu koja se zove pasaža. Popiješ kontast poput kreča i onda te snimaju rendgenom jedno 20 puta. Vide cijeli probavni sustav kako taj kontrast putuje. Ja sam bila, bezbolno je, ali nije baš sto posto vjerodostojno(npr. ne može sa sigurnošću vidjeti neki karcinom ili sl). I užasno puno zračenja je to.

    I ja isto imam kronični gastritis. Paziti na prehranu, jesti ono što ti paše a što ne to ne jesti. I tražiti kad boli nešto jače od gastala. On je prilično bezvezan za to-barem meni.
    te dvije pretrage uopće ne mogu zamjenit jedna drugu. Gastroskopija je definitivno nezamjenjiva...pa sad...odluči, al ja nebi izbjegavala

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    [/quote]te dvije pretrage uopće ne mogu zamjenit jedna drugu. Gastroskopija je definitivno nezamjenjiva...pa sad...odluči, al ja nebi izbjegavala[/quote]

    ne izbjegavam gastroskopiju, probala sam jednom - nije išlo. probat ću još koji put pa se nadam da ću uspjeti iz xy pokušaja

    znam da je heliko bakterija kog mene uzrokovala sve ovo (gastritis, čir). mislim da kad bih ubila tu beštiju da bi mi onda bilo lakše.
    želudac mi je stradao od silnih antibiotika, a beštija se ne da pa ne da . vrtim se u začaranom krugu - želudac boli od heliko-rusvaja, antibiotici još više sprže sluznicu želuca i ajmo ponovno...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    I moj želuček nije zdrav i pošto mi je controloc niš koristi pijem zipantole koje su puno jače, i drže mi kiseline u ok stanju...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    rozaa, probaj, ali stvarno probaj izdržati gastroskopiju
    dobro krumpirić kaže, niti jedan drugi pregled je ne može zamijeniti
    to se mora pogledati i ako postoji neko žarište uzeti uzorak
    vjeruj, ne želiš čir, krvarenja ili još nešto gore

    ako ti je lakše radi si vizualizacije, mantraj, traži anesteziju, štogod
    najbitnije ti je biti što opuštenija tijekom zahvata
    uvjeri se da je to samo pregled i da brzo prođe

  46. #46
    mare78 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    61

    Početno

    kod mene je to bilo ovako-mama me isprepadala i rekla da mi treba slobodan dan, da ću povraćati, gušiti se, da će mi krvariti grlo od gume i raznih podražaja- poslušala sam je, jer kao mama zna valjda... ništa od toga nije se dogodilo- zamračena prostorija, ugodne sestre i liječnik, ležiš na boku, bez spreja i anestezija i slično- i krenulo je- zagrizla sam u lulicu kroz koju prolazi sona, disala plitko, opustila mišiće, jednjak, ždrijelo, gledala sve na monitoru, uzeli su djelić za provjeru heliobacter pylori (pozitivno na bakterije,alo to je neka druga priča)- sve je prošlo bez povraćanja, bez gušenja, bez ikakvih trzaja- samo slušaj sebe i opusti se i tako je i bilo- naravno da me mama poslije malo gledala u čudu!

  47. #47
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    rozaa, imala sam helikobakter.....istovremeno sam imala i problem s bakterijama na cerviksu pa je to bio "lijep" spoj u kojem je svaka beštija reagirala na drugu vrstu antibiotika....
    A svaki je liječnik sa svoje strane forsirao "liječenje" udarnim dozama.... Rezltat je bio akutno oštećenje jetra zbog silnih antibiotika!
    Nakon toga sam stala na loptu. Odlučila sam napraviti pauzu od par mjeseci, počela redovito kozumirati probiotike svih vrsta, jela laganu kuhanu hranu (ne pečeno, ne pirjano i ne sirovo), izbacila šećer! iz prehrane .... Da bih ojačala imunitet, uzela sam colostrum - veliko pakiranje za dva mjeseca (košta nešto novčića ali vrijedi!).
    I nakon slijedeće trojne terapije, stanje se drastično promijenilo. Zapravo, ja već godinu i pol nemam nikakvih simptoma, nema boli, nema nadimanja.....

    Dijagnostiku sam napravila gastroskopski (prema cjeniku HZZO-a, pretraga se izvodi uz anesteziju pa ju možeš zahtjevati!). Ako baš ne ide, napravi je privatno...
    Ako u dijagnostici (biopsiji) nije bilo ničeg drugog osim bakterija, nakon eridikacije se može raditi kontrola uz pomoć urea izdisajnog testa koji je vrlo jednostavna i neinvazivna metoda. Problem je što se test mora platiti. Ovisno od labosa, košta od 300 do 400 kuna.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    rozaa, imala sam helikobakter.....istovremeno sam imala i problem s bakterijama na cerviksu pa je to bio "lijep" spoj u kojem je svaka beštija reagirala na drugu vrstu antibiotika....
    A svaki je liječnik sa svoje strane forsirao "liječenje" udarnim dozama.... Rezltat je bio akutno oštećenje jetra zbog silnih antibiotika!
    Nakon toga sam stala na loptu. Odlučila sam napraviti pauzu od par mjeseci, počela redovito kozumirati probiotike svih vrsta, jela laganu kuhanu hranu (ne pečeno, ne pirjano i ne sirovo), izbacila šećer! iz prehrane .... Da bih ojačala imunitet, uzela sam colostrum - veliko pakiranje za dva mjeseca (košta nešto novčića ali vrijedi!).
    I nakon slijedeće trojne terapije, stanje se drastično promijenilo. Zapravo, ja već godinu i pol nemam nikakvih simptoma, nema boli, nema nadimanja.....

    Dijagnostiku sam napravila gastroskopski (prema cjeniku HZZO-a, pretraga se izvodi uz anesteziju pa ju možeš zahtjevati!). Ako baš ne ide, napravi je privatno...
    Ako u dijagnostici (biopsiji) nije bilo ničeg drugog osim bakterija, nakon eridikacije se može raditi kontrola uz pomoć urea izdisajnog testa koji je vrlo jednostavna i neinvazivna metoda. Problem je što se test mora platiti. Ovisno od labosa, košta od 300 do 400 kuna.
    iva_luca, hvala ti na savjetima!
    ja sam isto promijenila prehranu, ne živciram se više za svaku sitnicu i uglavnom se osjećam puno bolje.
    ovo za anesteziju nisam znala, tražit ću ako ne bude drukčije išlo.


    vidim da si članica 39+, evo i mene za mjesec dana, pridružit ću vam se na potpomognutoj

  49. #49
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    ja sam gastroskopiju radila prije 6g, privatno, ne sjećam se da li je bilo spreja, ali se sjećam da je doktor rekao da sam očito dobro isprepadana, da se vidi, ali mi on neće raditi ništa što ja neću.

    slijedila sam njegove upute, neugodan je bio onaj samo malo prvi dio, kad nagonski želiš izbacit nešto iz grla, nakon toga je sve bilo jednostavno, gutala sam to crijevo kako je rekao i prošlo je stvarno super. da, sjećam se i podrigivanja, to je nama neugodno, njima normalno jer se to dešava kod svih.

    na kraju, kad je završilo, shvatila sam da to nije ništa strašno, kad bih baš morala, podnijela bih to opet. mislim da je bitan ipak dosta i doktor koji to radi.

    meni je npr. puno, puno gori od toga bio OGTT test i onaj silni šećer od kog sam povratila i dušu ispustila tamo u laboratoriju, dok neke cure vele da ni ne znaju da su to radile. a ja bih ipak prije odabrala gastro, nego to. sve je to individualno, ali opet, vjerujem manje strašno nego što je to uobičajeno mišljenje.

  50. #50
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Curke a za sto je ona ''tabletica'' koja u sebi ima kameru pa je progutas, pokakis i sve lijepo snimi?
    Ne moze to umjesto gastroskopije?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •