Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: Gastroskopija?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    21

    Početno

    Ja sam imala predivno iskustvo u Merkuru prije par mjeseci. Bila sam kod nekog fora doktora koji je odvio mjuzu, zezao se samnom i sa sestrama (iskreno, osjećala sam se kao u Reži me, samo nisam izašla s broj većim grudnjakom).

    Tehničar je bio za izljubiti. Odmah me nasprejao i to dobro, objasnio mi je što će mi raditi...

    Kao što su i cure napisale, smiriti se i polako disati.

    Pročitala sam da je dobro imati maramicu nakapanu nekim finim eteričnim uljem (ne prejako da ti se želudac diže!) pa sam došla s jednom i cijelo vrijeme disala i mirisala nju.

    I tak, bilo pa prošlo. Jedino me iznenadilo kada je doc ubacivao neke sajle da uzme uzorke.

    Mislim da je glavno opustiti se.

    I sada mi je drago da sam bila i više se ne izjedam kaj mi je :D

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Tikva prvotno napisa
    Curke a za sto je ona ''tabletica'' koja u sebi ima kameru pa je progutas, pokakis i sve lijepo snimi?
    Ne moze to umjesto gastroskopije?
    mislim da je to za ljude s chronovom i sličnim bolestima tankog i/ili debelog crijeva. morali su prečesto na rentgen, ova kamerica ih spašava velikog zračenja. barem je meni tako nekako objasnila moja doktorica.

  3. #53
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    zna li netko koliko košta gastroskopija u poliklinici sunce?

  4. #54
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    A zna li netko dobiva li se sprej u klinici Kujundžić (valjda san točno napisala) u Zadru?
    I kakav je sam doktor?

  5. #55
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    eto ga, ni moja priča nije ništa bolja... Od 12 godine idem na gastroskopiju, s tim kad sam bila prije 15god, nisu znali da sam dijete pa me naručili na veliku sondu, ZBLJUVALA SAM SVE OKO SEBE, strka oko mene, hitno sazvan konzilij jer kao imam rak... Hm... A ono samo helio... tada sam imala želudac kao baka... A sad je još gore, imam čak i rane promjera 1mm, od NEOFENA... Njega nikako ne smijem koristit jer je prejak za želudac. Bila sam u Suncu, 650kn košta. Nasprejali su mi grlo i sve prošlo ok, malo sam primala sestru za ruku da se smirim, i nisam disala na nos, već na usta, nisam se mogla koncetrirat..
    Sve prošlo ok, nije to tako strašno...
    Čeka me kolonoskopija, e toga se pošteno bojim...

  6. #56
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Ja san radila kolonoskopiju

  7. #57
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    da li možeš zatražit totalnu narkozu? mislim da je ja drugačije neću radit..

  8. #58
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    U državnim bolnicama ne. Privatno valjda, samo ne znam di :/
    Znam da vani svi to rade uz narkozu.
    Priživit ćeš, viruj mi. Da boli, boli, ali samo zato šta ti moraju napuhat crivo da vide unutra. Tada se stvori strašan pritisak ali ako san ja priživila i ti ćeš.
    Ima i gorih stvari

  9. #59
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ajme, ajme... naježila sam se čitajući vaše postove
    Mene sutra čeka gastroskopija, to će biti 4. pokušaj, prva 3. sam pobjegla glavom bez obzira.
    Ovaj put sam stvarno odlučna, idem.. pa koliko izdržim, izdržim.
    Od svega što sam pročitala, čini mi se da sprej ipak neću, mene bi uhvatila panika od tog osjećaja utrnulosti, imala bi osjećaj da će mi se grlo zatvorit i da neću moć disat , ali zato Normabel 5mg u guzu..

  10. #60
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    ja sam radila gastro uz sprej, i nije mi bila nikakva panika a jaaaaako sam se bojala baš toga kad mi sve utrne! to stvarno kratko traje! meni je osobno najgore bilo to vađenje crijeva van, ali to traje doslovno 2 sekunde! ja sam cijelo vrijeme gledala u ekran iznad mene gdje se prikazivao moj želučić, i koncentrirala se na to, onda puno brže vrijeme prođe! nije strašno, a stvarno korisna pretraga!
    arijana ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve prođe brzo i bezbolno!

  11. #61
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Užas, užas jedan... ajme, ne ponovilo se

    Išla sam kod privatnika, ima vrhunsku opremu, nekakav posebni opti..nešto, pa pregled traje doslovno 1 minutu , ako ne i manje (u bolnici traje 5-10 min.), cjev promjera 0,6cm (dakle, manja), sprej nisam koristila, a ni Apaurin . Uzeo mi je i uzorak za Hp, koju, usput rečeno, imam.
    Malo me grlo bolilo dok je to sve trajalo, ustvari to mi je bilo tako grozno, da sam na kraju proplakala kad mi je izvadio cijev, valjda zbog onog osjećaja nemoći iliti "silovanja" kako je netko napisao.
    Ja se divim vama koje ste to mogle izdržati 5 min., ne mogu to uopće pojmit, stvarno, svaka vam čast.

  12. #62
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Ajde nek si to rješila... Bravo za tebe!
    (btw., kad ti sprejem umrtvi grlo, nemaš taj osjećaj, barem ja..ništ ne osjećam )

  13. #63
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Užas, užas jedan... ajme, ne ponovilo se

    Išla sam kod privatnika, ima vrhunsku opremu, nekakav posebni opti..nešto, pa pregled traje doslovno 1 minutu , ako ne i manje (u bolnici traje 5-10 min.), cjev promjera 0,6cm (dakle, manja), sprej nisam koristila, a ni Apaurin . Uzeo mi je i uzorak za Hp, koju, usput rečeno, imam.
    .
    Arijana, kod koga si bila?
    A ono što mene muči kod te pretrage je i to dezinficiraju li pravilno tu cijev...?

  14. #64
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    mislim da se ta cijev sterilizira!
    mi koristimo u oralnoj kirurgiji cijevi koje su od istog materijala, i najnormalnije idu u sterilizator!

  15. #65
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Leelee, ja sam to radila u Poliklinici Glavic.

  16. #66
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Leelee, ja sam to radila u Poliklinici Glavic.
    Je li to u Dubrovniku (to mi izgaci google)?

    Bzara, mislim da se nažalost ta cijev ne može sterilizirati...

  17. #67
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Leelee, a zašto sam ja pomislila da si ti iz Dubrovnika
    Ili sam mislila da ti znaš da sam ja iz Dubrovnika.

    I, da stvarno ... kako streriliziraju tu cijev, to je i meni u jednom trenutku palo na pamet, ali sam brzo skrenula misli, da dodatno ne izazivam želudac

  18. #68
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    može se sterilizirati, međutim za pravilnu sterilizaciju, čini mi se , da je potrebno minimum 12 sati , što je u bolničkim/privatnim uvjetima poprilično neizvedivo..Znam to jer mi je jedan doktor savjetovao da se pokušam uvijek najaviti prva u ranu zoru

  19. #69
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ajme..., ma što kažeš?
    Prije mene je bila jedna starija žena koja je fakat izgledala bolesno...

  20. #70
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Koliko sam malo proguglala, cijev se ne može sterilizirati (znači, visokom temp.), već se dezinficira određenom tekućinom. Ja sam prije mislila da su te cijevi jednokratne, a kad tamo ... I brine me zaista gdje to zaista rade ispravno, odnosno propisano.
    Arijana, inače, bilo bi lijepo svratiti do Dubrovnika (uf, ali ne po ovom poslu)...

  21. #71
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme..., ma što kažeš?
    Prije mene je bila jedna starija žena koja je fakat izgledala bolesno...
    ma oni nakon svakog pregleda, koliko sam imala prilike vidjeti, prebrišu cijev sa nekom otopinom..To je ,navodno, zadovoljavajuće...
    Jedino što za potpunu dezinfekciju cijev kroz noć ide u tu neku dezinficirajuću tekućinu...

  22. #72
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    A što znači potpuna dezinfekcija, zar npr. bubam, alkohol ne bi trebao pobiti sve živo i neživo na toj cijevi..... što još može preživjet..., ajme ma ni ne želim znat, od kad sam ovo pročitala diže mi se želudac svaki put kad pomislim na gastroskopiju

    Leelee, pa valjda u Zgb-u imate ovakve aparate, ono.. najmodernije. Ja sam ustvari to čula od moje prijateljice iz Zagreba, koja kaže da imate privatnike koji to rade s baby-cijevima, da nisam saznala da imamo i mi to.... vjerovatno bih doletila u Zgb zbog gastroskopije.

  23. #73
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Nemam ti pojma..Ono što ti ja tu napišem jest ono što je meni rekao jedan doktor na gastroskopiji...
    E sad...i ja bih voljela da se javi netko i veli "petarpanka, prodali su ti muda pod bubrege, samo se obriše s alkoholom i nemaš frke"...al eto, ne znam..Ja od kada sam to čula, naručujem se zorom ranom

  24. #74
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Evo prošli ponedjeljak MM bio na gastroskopiji u poliklinici Popijač-Ključar.
    Bilo je ok.
    Jako je zadovoljan doktoricom.
    Prvo je pola sata pričao s njom, sve mu je objasnila a onda je slijedio pregled koji je trajao ravno 1 minutu.
    Sljedeći dan je nazvao za nalaz te bakterije , koji je bio negativan.Dok nije znao nalaze , nije počeo piti terapiju jer ako ima bakteriju treba piti 3 lijeka a ako nema onda samo jedan.
    Evo već tjedan dana pije lijek i kaže da mu je bolje.
    Dr. je rekla da joj se javi za mjesec dana da vidi kako je.
    Eto to je naše iskustvo.

  25. #75
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Samo prebrisati...hm, to mi se ipak ne čini dovoljno. U uputi o održavanju endoskopske cijevi (to sam negdje proguglala) piše da bi se trebala rastaviti i dezinficirati... Znam da sam na 1 forumu pročitala da je netko, poslije gastroskopije kada mu je doktor pisao nalaz, vidio da je sestra cijelu tu cijev rastavila i dezinficirala u 3 različite tekućine. Nije pisalo kod koga je bio, ali možda bi se trebalo raspitati...

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima!

    Evo, čitam malo vaše postove, googlala sam gastroskopiju jer idem po uputnicu kod doktorice u pon, samo se nadam da se u KBC Rijeka ne čeka dugo..
    Spletom okolnosti tek sada idem na pregled i moram priznati da me malo strah.. ali se bolje osjećam kad pročitam vaše odgovore, barem znam da je to puno ljudi prošlo, a razna iskustva je dobro znati.
    Imam simptome oko 2 godine, mislila sam u početku da je neka želučana viroza (moja "draga" doktorica je rekla da mi "nije ništa", samo nervoza) Pojave se, (bol u gornjem dijelu želuca, osjećaj mučnine, težine i sl.) onda par mjeseci ništa pa opet.. neki put su i duže pauze. U zadnjih par mjeseci se češće javljaju, a u zadnjih tjedan dana me posebno iritiraju jer skoro svaki dan u neko doba (najčešće navečer) osjećam mučninu i težinu.. ništa ekstremno, ali dovoljno da bude nelagodno
    Sad se nadam obaviti pregled što prije da sam na miru..

  27. #77
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    cate _ ilin _ po tvojem objašnjenju meni izgleda kao gastritis, težina u želudcu, bol u "žličici", jedino mučnine do sada nisam imala iako ... Moja preporuka ti je med za gastritis od dr. petrovića, ujutro i navečer poslije jela jednu čajnu žlicu rastopiti u malo tople ( ne vruće) vode, dobro je i za žgaravicu. Jedino ako nije problem višak nego manjak kiseline onda ista satvar, ali prije jela sa hladnom vodom da pojača kiselinu.
    Imaš li žgaravicu? Kakva je situacija nakon jela? Smiri li se bol ili dalje boli?

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala na savjetu!
    Ubrzo ću na pregled pa ću biti na miru, samo da mi jave termin.
    Evo, u zadnjih tjedan dana je sve u redu, samo da tako što duže i ostane.. Žgaravicu znam imati, ali zaista rijetko, a što se tiče jela, posljednji put kad sam imala te tegobe sam jela jako male obroke jer bi oni konkretniji samo pojačali osjećaj težine..

  29. #79
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Podižem.

    Gdje ići na gastroskopiju i kakve su cijene?

  30. #80
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nitko?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem.

    Gdje ići na gastroskopiju i kakve su cijene?
    Ovo i mene zanima. Itko?

  32. #82
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Evo ja bila u Medikolu, 400kn gastroskopija, još 100kn za nalaz za heliobakt

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i jel dobar nalaz?

  34. #84
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Noup
    Kazu da nikad nisu vidli osobu mojih godina sa takvom unutrasnjosti

    Aha, nalaz na helio je neg!
    Posljednje uređivanje od Apsu : 01.04.2016. at 18:00

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja bila u Medikolu, 400kn gastroskopija, još 100kn za nalaz za heliobakt
    Hvala na info.
    Jel bilo podnošljivo i brzo?

  36. #86
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Bilo je brzo a meni se činilo ko vjecnost. Bilo je i grozno, ali ziva sam. Za sada ne znam za uzasniji osjecaj, iskreno. Srecom kratko traje i lakse je ako se glava stavi prema prsima a ne prema gore gledat u ekran..

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Uf...bitno da je prošlo.
    Hvala za info.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Evo i ja obavila. U "Fran Mihaljeviću". Nije bilo uopće strašno. Trajalo 1 minutu.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    56

    Početno

    Imam par pitanja. Sutra mi je gastroskopija u KBC Rijeka i uzasno trtarim. Pripremam se na najgori moguci scenarij, mozda se iznenadim. Zanima me par stvari na koje mi nitko nece odgovorit. Nagon za povracanjem traje kroz cijelu pretragu ili samo dok ti gurne to crijevo? Osjeca li se mucnina i kad vadi crijevo van? Taj sprej o kojem svi pricaju, jel on samo ublazi ili potpuno sprijeci taj nagon? I sta mogu ocekivat poslije pretrage? Imajuci na umu da ja ne mogu ni casu vode popit bez da dusu ispustim.

  40. #90
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nagon za povracanjem je cijelo vrijeme. Uzas jedan. Ako nista nisi jela, onda nemas sta povracat i to je ok, ali uzasno je povracat tako na suho.
    Lakse je ako se glava pritisne na prsa, ni slucajno gledat prema gore.
    Sprej ne ublazava nista osim moguce boli prilikom guranja crijeva.
    Kad crijevo ide van osjeca se sreca sto je gotovo.
    Meni je uzasno bilo osjetiti tu crijev kako plazi po meni unutra.
    Nakon pretrage je sve ok, osjecala sam se uzasno zbog cijelog iskustva, no nista drugo.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    56

    Početno

    Hvala! Najgore je kad mi kazu, ma nije to nista strasno, sve ce proc uredu, nista ne osjetis kad ti pospreja, ili ono malo je neugodno al ne boli. Bol lako podnesem. Ovo mi je malo teze i uzasno me strah, tako da neke stvari moram znati. Hvala jos jedanput!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Podizem....
    Jeli tko skoro bio na gastroskopiji u Zagrebu?
    Jeli se dobije u svim bolnicama lokalni anestetik?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •