Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: krema za guzu - do kada?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno krema za guzu - do kada?

    pošto je ovaj trenutačni pretražnik meni malo čudan nisam mogla ništa konkretno naći. ako postoji već ista ili slična tema molim vas uputite me.

    zanima me kada se može izbaciti krema za guzu (u pitanju su jednokratne pelene)? netko mi je nedavno rekao da mojoj Hanni (14mj) ne treba više kremica pa sam došla pitati vas.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Mi koristimo kremicu još uvijek, ali samo povremeno malo oko guze i pogotovo ako je crvena zbog kakanja. i to uglavnom navečer prije spavanja.
    Puno manje je koristimo od kad piša i kaka na kahlicu, i mislim da nije loše mazati s kremom tak dugo dok je dijete u pelenama, a i kasnije ako misliš da ju peče guza i sl.
    Nema potrebe mazati bezveze i svakodnevno, pogotovo s raznim kremama, mi koristimo čeličevu mast napravljenu u ljekarni (isto što i pavlovićeva)

  3. #3
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Mi koristimo kremu samo kad je guza crvena, ili nešto nažulja, smeta i sl., i onda to ima i psihološki učinak jer Sunčica zna da kremica liječi.
    (Koristimo platnene pelene, ali ne bi redovito koristili kremu ni uz jednokratne.)

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Samo navecer, poslje kupanja i to vrlo malo. Najvise zato sto je mali buco pa mu se u preponama zadrzava vlaga iz pelene pa to s kremicom malo sprijecim.
    Ali mislim da im i u jaslicama svima mazu guzu.

  5. #5
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mi smo koristili skroz do kad i pelene.

  6. #6
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Ja nikad nisam koristila kremu za guzu, jedino ako bi vidila crvenilo, a i to bi prošlo nakon 2-3 mazanja.
    u njenih 21 mjesec nisam potrošila ni malu pavlovićku.
    jednostavno nije bilo potrebe, rijetko bi se zacrvenila, većinom kad bi izbijali zubi ili kad je jednom pila antibiotik.

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Samo ako bi vidjela crvenilo. Dosta je kemije i bez kreme

  8. #8
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Samo ako bi vidjela crvenilo. Dosta je kemije i bez kreme
    U zadnjih par mjeseci i mi ovako!
    Ne znam kak se i ranije nisam toga sjetila!

  9. #9
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Mi još uvijek koristimo kremu - onu od Biofarma.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    hvala na odgovorima. Hanna je do sad samo jednom imala osip po spolovilu i guzi i to zbog nekih jeftinih vlažnih maramica (koje mi je svekrva donjela i rekla da su te maramice sve iste samo što su neke jeftinije neke skuplje ). jedva smo se riješili crvenila.

  11. #11
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Ovo o vlažnim maramicama mi je poznato, zato mi koristimo samo vaticu i vodu
    Kremu još uvijek mažemo, ali kad ovako čitam mogla bi i to reducirati.

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Več neko vrijeme ne koristimo kremu. Ako mu se malo zacrveni guza (nakon kakanja, ako nisam odmah vidjela), namažem tanko s Sudocremom.

  13. #13
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    E. jos uvijek mazem kremom guzu,iako joj 21mj.,namjeravam mazati dok god nosi pelene.Tako sam i starijoj.Obe imaju jako osjetljivu i suhu kozu.

  14. #14
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Jako rijetko koristim kremicu, baš ako bi se guza zacrvenila.
    Naša pedica kaže da su vl. maramice dovoljne.
    Mi peremo guzu vodicom, poslje kakanja malo kupke plus vodica i guza nam je super.

  15. #15
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Mi uopće ne koristimo kremicu, nismo nikad. Ako se malo zacrveni namažem nakon kupanja Bepantenom i to je to. Isto koristimo jednokrane, a ni dok smo koristili platnene nismo mazali.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Samo ako bi vidjela crvenilo. Dosta je kemije i bez kreme
    Kakva je kemija u pavlovićevoj?

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Samo ako bi vidjela crvenilo. Dosta je kemije i bez kreme
    Kakva je kemija u pavlovićevoj?
    Kaj nije bila neka frka sa orginal Pavlovicevom, ima nekaj, al fakat se nemogu sjetit kaj, kancerogeno. Samo ona iz apoteke, koju oni rade to nema.
    Tak su nama rekli u jaslicama na roditeljskom.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Samo ako bi vidjela crvenilo. Dosta je kemije i bez kreme
    Kakva je kemija u pavlovićevoj?
    Kaj nije bila neka frka sa orginal Pavlovicevom, ima nekaj, al fakat se nemogu sjetit kaj, kancerogeno. Samo ona iz apoteke, koju oni rade to nema.
    Tak su nama rekli u jaslicama na roditeljskom.
    Na tu iz ljekarne sam mislila

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Samo ako bi vidjela crvenilo. Dosta je kemije i bez kreme
    Kakva je kemija u pavlovićevoj?
    Pavlovićeva, ona na kojoj baš piše "Pavlovićeva" ima u sebi bornu kiselinu koja se ne smije upotrebljavati kod djece, izaziva nekakav poremećaj gomilanjem u organizmu. Sad, ona u HR uopće nije registrirana kao proizvod za djecu, a to što se nalazi na polici sa dječjim kremama već drugi par čarapa :/

  20. #20
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    E da, to, borna kiselina! Bilo mi je na vrhu jezika!
    Nije mi jasno zasto nije povucena iz prodaje, sigurna sam da puno roditelja ne zna za taj problem!

  21. #21
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Nije mi jasno zasto nije povucena iz prodaje, sigurna sam da puno roditelja ne zna za taj problem!
    Zato što uopće nije registrirana kao proizvod za djecu, pa nema razloga povlačiti je iz prodaje.

  22. #22
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    U DMu je više nema za kupiti a u Kaauflandu sam primjetila da stoji kod krema za ruke i ostalih proizvoda za odrasle! U Konzumu mislim da i dalje stoji kod pelena...

  23. #23
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Valjda su reagirali nakon onog Potrošačkog koda prošle godine.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Mislila sam na čeličevu mast, odnosno pavlovićevu (mislim da je to isto) koja se radi u ljekarni.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    i koja se sastoji od lanolina, vode i još nečeg

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Mali ima 2 god i već 6mj ne trošimo kremu jer nema potrebe pošto nema crvenila. Joj samo da se riješimo i pelena....... :D :D

    _________

    D 1998.
    I 2007.

  27. #27
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mi i dalje koristimo Pavlovićevu, donose nam iz Beograda. Sada samo kad se pojavi crvenilo, a to ni s pelenama nije bilo često.
    A kakav to točno premećaj izaziva Pavlovićka?

  28. #28
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Poremecaj? Ako zaista ima bornu kiselinu - borna kiselina je kancerogena :/

  29. #29
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    mi ne mažemo guzu više jer nemamo problema s kožom (kuc kuc). Znam tu i tamo namazati Mustelinom kremom, no uglavnom ništa.

    ZA Pavlovičevu prvi put čujem - mi smo je tu i tamo mazali. Uredno uvijek stoji kraj pelena i ako u apoteci zatražite općenito kremu za bebinu guzu dobit ćete nju (barem je MM dobio u onoj ljekarni kraj SD i još jednoj, no ne znam kojoj).

  30. #30
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    mi ne mažemo guzu više jer nemamo problema s kožom (kuc kuc). Znam tu i tamo namazati Mustelinom kremom, no uglavnom ništa.

    ZA Pavlovičevu prvi put čujem - mi smo je tu i tamo mazali. Uredno uvijek stoji kraj pelena i ako u apoteci zatražite općenito kremu za bebinu guzu dobit ćete nju (barem je MM dobio u onoj ljekarni kraj SD i još jednoj, no ne znam kojoj).
    Al postoji orginal pavloviceva i ona koju oni rade sami u ljekarni, obje se isto zovu.
    Na ovoj orginl pise na pakiranju Pavloviceva, a na ovoj iz ljekarne ne i ta nije stetna.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    mi mažemo uvijek poslije kupanja s Pavlovićevom, ako mu se guza jače zacrveni (što je jako rijetko) sa Sudocremom - al onda su potrebna možda 2 mazanja i prođe. Po danu ni ne mažemo.

  32. #32
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mazem samo kad se zacrveni.

  33. #33
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Citiraj icyoh prvotno napisa
    mi ne mažemo guzu više jer nemamo problema s kožom (kuc kuc). Znam tu i tamo namazati Mustelinom kremom, no uglavnom ništa.

    ZA Pavlovičevu prvi put čujem - mi smo je tu i tamo mazali. Uredno uvijek stoji kraj pelena i ako u apoteci zatražite općenito kremu za bebinu guzu dobit ćete nju (barem je MM dobio u onoj ljekarni kraj SD i još jednoj, no ne znam kojoj).
    Al postoji orginal pavloviceva i ona koju oni rade sami u ljekarni, obje se isto zovu.
    Na ovoj orginl pise na pakiranju Pavloviceva, a na ovoj iz ljekarne ne i ta nije stetna.
    Koksy sad ste me malo zbunili... mi smo imali dvije pavlovićeve:
    od Jadran galenskog i od apoteke (bijela kutija s srvenom naljepnicom).
    Koja ne valja?

  34. #34
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Da budem iskrena ne znam tocno ko proizvodi tu s bornom kiselinom. Ali ako ti na kutijici pise "orginal Pavloviceva mast" onda ta nije dobra. Ja sam samo kutiju vidjela kad su nam pokazali u vrticu.
    Ova dobra, iz apoteke, je u bijeloj kutiji s crvenom naljepnicom.

  35. #35
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Te su sve dobre, nije dobra ona iz uvoza iz Srbije. Ona je "Original Pavlovićeva mast"

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Ova dobra, iz apoteke, je u bijeloj kutiji s crvenom naljepnicom.
    takvu mi koristimo

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Sjećam se da je moja sestra malome koristila kremu isto do kad i pelene.
    Ja od početka svog malog nisam mazala kremom, u svojih 18 mjeseci nismo na guzu stavili ni mrvicu kreme, samo voda i platnene pelene (njih smo uveli malo kasnije) i sve je bilo ok, guza prekrasna

  38. #38
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    L ima 16 mj. i mažem je svaki put kod mijenjanja pelena. Neko vrijeme nisam, još dok je pretežno cicala, i guza je bila ok, ali već mjesecima nam se događa (otkad jede različitu, jaču hranu) da ako ne namažem, a pokaka se, odmah izbije jako crvenilo. Koristim JGL i super nam je.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    sorry sto se ubacujem na temu, dali ima neku zamjenu za te kreme za guze koja je "prirodnija" varijacija, tipa neko ulje, recimo maslinovo/bademovo/kantarionovo ili to se ne daje za tako male bebice?

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Kastav
    Postovi
    131

    Početno

    Mi mažemo guzu još uvijek i nastavit ćemo dokle god imamo pelenu jer za iritaciju kože nikad nije kasno.






    23.09.2007.Valeria

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    105

    Početno

    Koristili smo kremu dokle i pelene, svaki put kod presvlačenja.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    koristimo kremu iz apoteke kod svakog previjanja jer ako ne a pokaka se čak mu zna i popucati koža koliko mu stolica izgrize

  43. #43
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    mi koristimo još pri svakom presvlačenju pelena... i sve dok će nositi pelene ću je koristiti

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Arkana10 prvotno napisa
    sorry sto se ubacujem na temu, dali ima neku zamjenu za te kreme za guze koja je "prirodnija" varijacija, tipa neko ulje, recimo maslinovo/bademovo/kantarionovo ili to se ne daje za tako male bebice?
    Nevenova mast, mi imamo domaću pravljenu, ali ima u apotekama gde oni sami prave, a da je sastav potpuno OK.
    Mislim da se ulje brzo upije u kožu, bolje je da bude mast ili krema.
    Koristili smo i Jekoderm (mast sa ribljim uljem) i isto je bila super.

    Ni mi nismo nikad mazali svaki put, samo uveče i kad bi se zacrvenelo.

  45. #45
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Predobar tekst na stranicama Hrvatskog katoličkog društva medicinskih sestara i tehničara

    Koža je naš najveći organ, a kožne bolesti rijetko ugrožavaju život, no ipak se nalaze visoko na popisu oboljenja.

    Mnoge mlade majke su uznemirene kada kod svojega novorođenčeta primijete osip na koži. Često nekritički kupuju raznovrsne kreme, ulja, losione, pudere i sl. kako bi izliječile ovaj jednostavan i čest naizgled problem. Ta sredstva nisu nužna, dok su sa druge strane često štetna za dijete.

    Zaštita zdravlja djeteta, tako i djetetove kože i sluznice počinje još prenatalno. Raznovrsni endogeni i egzogeni alergeni mogu biti uneseni već u trudnoći putem hrane, pića, lijekova i kozmetike, te tako naštetiti još nerođenom djetetu.

    Edukacija roditelja i jedinstven stav zdravstvenih djelatnika, uvelike može zaštiti dječju kožu da se nesmetano razvija. Znamo da mnoge funkcije kod novorođenčeta nisu savršene, pa treba ohrabrivati majke da budu strpljive, sigurne i da dozvole djetetu nesmetan razvoj. Nerijetko mame iz rodilišta izlaze sa nepotrebnim popisom koji sadrži:

    bivacin (antibiotik)
    alkohol
    hidrogen 3%
    parafinsko ulje
    raznovrsne kreme.
    Uputa je da se sva ta sredstva nanose na dječju kožu i pupčić. Majke takvu uputu shvaćaju ozbiljno i sa vjerom da su im ta sredstva neophodna. Što zapravo predstavlja opasnost ako se roditelji ne educiraju.

    Poznato je da se dijete rađa sterilno i tek je došlo na svijet, a mnogi već ga već žele liječiti. Takvi tretmani su zapravo agresivni i pogrešni. Prevencijom možemo više postići. Potrebno je nastojati educirati mlade majke da će se razviti raznovrsne fiziološke promjene na koži novorođenčeta (Majerhoferov sindrom – kožni osipi, krvarenje iz spolovila, otok mliječnih žljezdica, perutanje kože i dr.). Važno je objasniti majkama da se ne boje pupčića jer je to prirodni proces sa kojim se svako dijete rađa i da ga ne treba liječiti, jer to nije bolest. Svaki pupčić kad dođe vrijeme prirodno epitelizira sam bez uplitanja medicinskih postupaka.

    U nastojanju očuvanja zdravlja djetetove kože, potrebno je poštivati fiziologiju i biti svjestan nesavršenosti dječje kože. Potrebno je strpljenje i sačekati da koža nesmetano preuzme svoju funkciju. Sva sredstva koja se apliciraju na kožu u roku od šest minuta se apsorbiraju u krvotok. Zahvaljujući takvoj sposobnosti kože danas možemo primijeniti kontraceptive i analgetike putem flastera. Takva činjenica govori dovoljno za sebe koliko je ozbiljna aplikacija bili kakvih sredstava na kožu.

    Njega novorođenačke kože i pupčića

    Slijedi uputa roditeljima što je potrebno da pomognu djetetu da zdravo i prirodno odraste. Pri prvom posjetu u dom patronažna sestra objasnit će i demonstrirati postupke njege dječje kože i pupčića. Vrlo važan moment je trenutak uključivanja oca u njegu novorođenog djeteta, gdje on preuzima svoj dio brige o djetetu dok majci prepusta toliko potreban i neophodan odmor i oporavak nakon poroda. U slučaju neprisutnosti oca u toj ulozi može se naći i neka druga bliska osoba koja će preuzeti njegu.

    Tokom takvog posjeta, patronažna sestra će asistirati ocu i podržati ga u njegovom nastojanju da se uključi u proces njege. Iskustva pokazuju da mnogi u takvoj situaciji otkrivaju veliku sreću i zadovoljstvo preuzimanjem brige u zaštiti svog djeteta.

    Postupci pri kupanju i sredstva

    Osnovana sredstva sastoje se od kadice sa vodom koja je topline 35 0 -37 0, dječji sapun, frotirasta pamučna trljačica te veliki ručnik u koji će se zamotati dijete.Dječji sapun trebao biti pH blago kiseli („Sindet“) sa ciljem očuvanja blago kiselosti pH kože.Za njegu dječjih oči upotrebljava se mlaka prokuhana voda kojom se pomoću malenih blazinica od vate u jednom potezu njeguju oči u smjeru od unutrašnjeg kuta oka prema van.Spolovilo se također njeguje mlakom prokuhanom vodom i vaticom.

    Potrebno je naglasiti prilikom ovih postupaka trebalo bi izbjegavati neke od metoda njege iz prošlosti, kao što su raznovrsna parafinska ulja ili čajeve od kamilice i sl.

    Prilikom njege nosića i vanjskog uha, također u metode iz prošlosti spadaju štapići za uha i zamjenjuju se mekanim smotuljcima od vate.

    Najbolja njega okupane i obrisane djetetove kože se sastoji od toga da se na suhu kožu ne nanosi nikakva kozmetika. Tu je važno naglasiti da stolica dojene djece ne oštećuje analnu regiju, dok kod one koja nisu dojena može se nanesti neutralna krema na istu. Pri svakom mijenjaju pelena, stražnjica i spolovilo se operu vodom i dobro osuše. Iz toga proizlazi nepotrebnost popularnih vlažnih maramica i mogu se primjenjivati samo u slučajevima nemogućnosti ispiranja vodom.

    Njega pupčića

    Pupčani bataljak otpada mumificiran, a pupčani otvor granuliranjem epitelizira. Do trenutka otpadanja bataljak se povija sterilnom gazom, te u slučaju da se namoći treba je promijeniti. Do trenutka njegovog otpadanja nisu potrebne nikakve medicinske intervencije, koje samo ometaju prirodnu epitelizaciju i mogu dovesti do stvaranja granuloma. Posljedica normalnog otpadanja bataljka je prirodna epitelizacija pupčića koji se normalno kupa.

    U slučaju da se stvori granulom, koji se pojavljuje u obliku tamnocrvene maline, potrebna je medicinska intervencija. Kako bismo izbjegli njegovo pojavljivanje, važno je izbjegavati korištenje bilo kakvih antibiotskih praškova, hidrogena 3%, te posebice alkohola.

    Zaključak
    Mnogobrojni kozmetički preparati nanešeni na kožu novorođenčeta ometaju razvoj i prirodnu funkciju kože, kao što su znojenje, razvoj žljezdica lojnica i stvaranje kolagena za elastičnost kože. Na isti način može se povećati rizik od alergija na raznovrsne kemijske supstance kao što su parfemi i sl..

    Bitno je naglasiti, zdravlje djeteta je puno važnije od nekritičnog podržavanja jake farmaceutske industrije, posebice grane kozmetike te pratećeg marketinga i pomodarstva. Ono što zabrinutim i brižnim roditeljima treba je podrška i stvaranje osjećaja sigurnosti, a djecu istinski treba zaštiti od nepotrebnog liječenje kada stvarno nisu bolesni.

    Poruka koju ne smijemo zanemariti je, prvenstveno nemojmo štetiti!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Hvala Vissnja, mislim da mogu naci domacu nevenovu mast.
    *
    Anchie super tekst!

  47. #47
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja malca namažem i sad a već je 2 mj bez pelene...ne svaki put al poslje kakanja mu zna biti crvena guza pa namažem malo..

  48. #48
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Citiraj Arkana10 prvotno napisa
    sorry sto se ubacujem na temu, dali ima neku zamjenu za te kreme za guze koja je "prirodnija" varijacija, tipa neko ulje, recimo maslinovo/bademovo/kantarionovo ili to se ne daje za tako male bebice?
    Nevenova mast, mi imamo domaću pravljenu, ali ima u apotekama gde oni sami prave, a da je sastav potpuno OK.
    Mislim da se ulje brzo upije u kožu, bolje je da bude mast ili krema.
    Koristili smo i Jekoderm (mast sa ribljim uljem) i isto je bila super.

    Ni mi nismo nikad mazali svaki put, samo uveče i kad bi se zacrvenelo.
    Vissnja, znaš li kako se pravi ta domaća nevenova mast?

  49. #49
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    i mi mažemo samo kad guta pocrveni, a to se događa sve rjeđe i rjeđe.

  50. #50
    lelica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    94

    Početno

    Mazali smo prvih 10mj, a onda prestali i na sreću nikad nismo imali crvenilo oko guze

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •