Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 161

Tema: Plan poroda

  1. #51
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    makita, oni se uglavnom skroz zbune čim pitaš nešto u smislu "koji su rizici i alternative".
    jer ne vole da im se "miješa u posao".
    a neki i pobijesne.
    mnogi od njih više ni ne razmišljaju o alternativama, mnoge stvari se uzimaju zdravo za gotovo i rade rutinski, bez puno razmišljanja i promišljanja.
    bude se to mijenjalo, polako doduše.
    ali tim prije što žene više budu pitale i tražile.
    sjetite se samo koliko ljudi uopće nema pojma kakve lijekove piju recimo i koje su im nuspojave.

    s jedne strane to ne treba čudit s obzirom koliko vremena prosječno ginekolog ima za pregled tolikog broja trudnica.
    a tu se opet vraćamo na ono-zašto zdrava trudnica uopće treba pratiti trudnoću kod liječnika specijaliste za patologije...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Htjela bih s vama samo podijeliti svoje izrazito pozitivno iskustvo u KB Merkur!
    Uzela sam plan poroda i stavila ga sa svom ostalom medicinskom dokumentacijom. Plan poroda bio je napisan u šturijoj verziji (dakle, ne kao upitnik). To je bio JEDINI papir koji su uzeli. Svi su ga čitali, kritizirali i komentirali.. Ne znam da li su se malo i sprdali s njim (tipa.. vidjet će ona kad krenu trudovi kako onda neće htjeti sredstva protiv bolova).. malo su se žalili na uvjete koje rade (čula sam ih kako spominju stolčić, kojeg nemaju, kako se jedna babica ne može posvetit jednoj rodilji jer ima premalo babica u odnosu na broj rodilja..).
    Porod je bio točno onakav kakav sam htjela!!! Pitali su me sve, sve mi objašnjavali!! Bila sam oduševljena i ja, ali i babica!!! Čak me drugi dan došla tražiti. A o planu poroda se pročulo jer me kasnije jedna pedijatrica tražila da joj ga pošaljem!!! (Poslala sam joj ovaj plan poroda s rodinih stranica, svoj plan poroda i raspravu na ovom podforumu). Rekla je da to i njima olakšava posao!!!

  3. #53
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ajde, ipak se miče

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    makita, oni se uglavnom skroz zbune čim pitaš nešto u smislu "koji su rizici i alternative".
    jer ne vole da im se "miješa u posao".
    a neki i pobijesne.
    mnogi od njih više ni ne razmišljaju o alternativama, mnoge stvari se uzimaju zdravo za gotovo i rade rutinski, bez puno razmišljanja i promišljanja.
    bude se to mijenjalo, polako doduše.
    ali tim prije što žene više budu pitale i tražile.
    sjetite se samo koliko ljudi uopće nema pojma kakve lijekove piju recimo i koje su im nuspojave.

    s jedne strane to ne treba čudit s obzirom koliko vremena prosječno ginekolog ima za pregled tolikog broja trudnica.
    a tu se opet vraćamo na ono-zašto zdrava trudnica uopće treba pratiti trudnoću kod liječnika specijaliste za patologije...
    Razumijem ja njih i slažem se s tobom u potpunosti. Samo mi je teško boriti se i ostati u prirodnoj verziji kad te stalno pregledava ko što si rekla netko ko je specijalist za patologije.

  5. #55
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno


    nitko te na ništa ne može prisliti ,
    a jednom kad uđeš u žrvanj, teško mu se odupirat...

  6. #56
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    super :D
    nadam se da ce ga i na mom porodu neko shvatiti ozbiljno!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Mene zanimaju konkretna iskustva u Rijeci sa planom poroda. Kako su reagirali i jesu li se držali plana?

    MM se boji da tek kad me vide sa planom kako mašem da će biti loše orijentirani prema meni i da bi time mogla dobiti kontraefekt.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    18

    Početno

    Kakva su iskustva sa Petrovom i planom poroda?

  9. #59
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    A sa Svetim Duhom?

  10. #60
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Mene zanimaju konkretna iskustva u Rijeci sa planom poroda. Kako su reagirali i jesu li se držali plana?

    MM se boji da tek kad me vide sa planom kako mašem da će biti loše orijentirani prema meni i da bi time mogla dobiti kontraefekt.
    u rijeci su već navikli na plan poroda
    ali važno je i da u onaj obrazac koji ti daju na potpis nadopišeš i stvari za koje ne daješ pristanak unaprijed, tipa epi, drip, brijanje, nalijeganje na trbuh ili što već ne želiš

    sretno

  11. #61
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    i mene zanima kakva su iskustva sa Sv.Duhom? ipak su oni rodiliste prijatelji djece - jel priznaju plan poroda?

  12. #62
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ali nisu rodilište prijatelj majke :/
    od svih zg rodilišta, tamo ti je najveća šansa da će ispoštovati plan. ali nema garancija.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    plan mi se sastoji od jedne jedine rečenice NAPRAVITE NAJBOLJE ŠTO MOŽETE

    meni je to prvi porod, doktoru 501. ja o tome nemam pojma, on je vidio sve i sva
    ako treba rezat, reži...rađe to nek da puknem ko jabuka
    ako treba dripat, dripaj...rađe ti nek da se telim satima
    budem tiskala u kojem god položaju mi kažu
    sve što hoću je MM pored mene, i bez epiduralne (i zube popravljam bez injekcija)

    vikat neću, svađat se neću, došla sam s ciljem i misijom, mirno i staloženo ću odradit taj dio posla i idem doma

    o stvarima o kojima nemam pojma ne pametujem...ta ekipa tamo zna više od mene u svakom slučaju, sumnjam da im je do toga da imaju komplikažu pri porodu, i svi smo tamo s istom svrhom...odradit najbolje što se može

    da dajem plan poroda je super...ali je predugačak, a moje želje su tako obične...daj mi mog mališu da ga vidim i zagrlim

  14. #64
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zao mi je sto ovako razmisljas. Na zalost, to je pravi put u intervencije pa i komplikacije, ako ne budes imala srece (stava sam da je u nasim rodilistima, ukoliko ne dodjes spremna i odlucna sto zelis izbjeci, stvar samo srece kakvo iskustvo poroda ces imati, na zalost). Lijecnicko najbolje sto mogu/znaju je cesto jako razlicito od onoga sto je najbolje za majku i dijete.
    Nadala sam se da prvi put rodilje ipak imaju korist od ovog foruma i Rodinog portala... ostaje mi nada da neke ipak citaju i mijenjaju misljenje nakon sto se informiraju i educiraju i osnaze pozitivnim primjerima iz prica drugih forumasica i odlaze roditi puno spremnije od prosjecne hrvatske trudnice.

    Sretno!

  15. #65
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    BusyBee, evo barem jedna (ja) sam jako puno naučila i stvorila lijepi plan što želim, a što ne. A uvjerena sam da nas ima mnogo više. Šteta je samo što internet ima ustvari jako malo ljudi u Hrvatskoj, i masa rodilja ni ne dođe do materijala pa ostaju živjeti u zabludi da je tako najbolje i najsigurnije kako to već ide u našim rodilištima po standardu....

  16. #66
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj zeleno_sunce prvotno napisa
    plan mi se sastoji od jedne jedine rečenice NAPRAVITE NAJBOLJE ŠTO MOŽETE

    meni je to prvi porod, doktoru 501. ja o tome nemam pojma, on je vidio sve i sva
    ako treba rezat, reži...rađe to nek da puknem ko jabuka
    ako treba dripat, dripaj...rađe ti nek da se telim satima
    budem tiskala u kojem god položaju mi kažu
    sve što hoću je MM pored mene, i bez epiduralne (i zube popravljam bez injekcija)

    vikat neću, svađat se neću, došla sam s ciljem i misijom, mirno i staloženo ću odradit taj dio posla i idem doma

    o stvarima o kojima nemam pojma ne pametujem...ta ekipa tamo zna više od mene u svakom slučaju, sumnjam da im je do toga da imaju komplikažu pri porodu, i svi smo tamo s istom svrhom...odradit najbolje što se može

    da dajem plan poroda je super...ali je predugačak, a moje želje su tako obične...daj mi mog mališu da ga vidim i zagrlim

    I ja sam na prvi porod krenula tako ostimistična, sigurna da će sve biti ok, da će napraviti sve najbolje za mene i dijete...moje beskrajno povjerenje u njih dijelom je i zbog toga što mi je mama radila u bolnici i od malih nogu sam imala samo najbolji tretman ako sam morala kod doktora.
    I dobila sam inducirani porod bez indikacije, bušenje i dripanje bez indikacije, rezanje bez indikacije, nalijeganje na trbuh i kateteriziranje isto naravno bez indikacije, povlačenje posteljice za pupčanu...odvajanje od djeteta na više od 12 sati, bez kontakta koža na kožu...kasnije zagnojenu ranu od epiziotomije, kiretažu zbog zaostale posteljice...

    Gle u prvi tren si sretan i u euforiji jer ipak je sve dobro prošlo, ali kad se hormoni smire onda počne neka velika tuga jer je moglo biti toliko bolje...

    Treba vremena da se u glavi posloži da je porod jedan od najvećih i najljepših događaja u cijelom ženinom životu, a mi ga tako lako dajemo u tuđe ruke.
    Ja se samo uvijek sjetim svoje svadbe (i to smatram jednim od najvećih događaja u životu). Nije mi bilo žao ni vremena ni novaca da bi mi taj dan bio onakav kakav sam zamislila.

    Zato promisli molim te još jednom. I učini sve što možeš da ti porod bude prekrasno i ispunjavajuće iskustvo.

    Misli i na svoje dijete, zar za njega nije bolje da se pupčana vrpca ne reže odmah da mu se smanji rizik od anemije, da čim se rodi ima kontak s tvojom kožom i njegovo tijelo koloniziraju prijateljske mamine bakterije, da čim ranijim dojenjem dobije toliko važni kolostrum...

    Sve te "obične" želje ćeš dobiti samo ako ih zatražiš, vjeruj mi na riječ.

  17. #67
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Naravno da liječnici i babice znaju puno toga, mnoge stvari i mnogo bolje od nas, posebno kad nešto krene krivo. Ali se kod nas uvukla pretpostavka da je svaki porod "patološki" i da je kod svakog potrebna asistencija u smislu invazivnih metoda "podupiranja". A to je ono što je krivo. Jer ne smije biti - pored toga da se rodi zdravo, živo dijete i da mama bude dobro - cilj da se sve to što prije završi, po mogućnosti u smjeni, kad se zna da takvo požurivanje često nije dobro odn. može biti i opasno.


    ako treba rezat, reži...rađe to nek da puknem ko jabuka
    Znaš li da je mnogo manja vjerojatnost da ćeš puknuti nego što se rodiljama kaže? I da čak i ako pukneš, ta rana mnogo brže i bolje zacijli nego ona od epiziotomije?

    ako treba dripat, dripaj...rađe ti nek da se telim satima
    Razlog za određeno trajanje određenog porođajnog doba je između ostalog i da se tijelo pripremi za sljedeće korake. Ako se otvaranje i izgon ne požuruju, često se automatski gubi potreba za epiziotomijom - jer se tijelo samo prilagodi izlasku bebe i tkivo se pripremilo. Naravno, treba izdržati dulje bolove. Tu je sad odluka na pojedincu.

    budem tiskala u kojem god položaju mi kažu
    Budeš, naravno, ali zašto si ne olakšati ako je moguće? Ako je moguće da ti gravitacija pomogne, zašto ne pokušati barem? Znaš li zašto rodilje rađaju dan danas na leđima? Ne zato što je za rodilju najbolje ili najlakše, nego zato što je najzgodnije za liječnika i babicu i imaju najbolji pregled. Što je super u slučaju kakve komplikacije, ali u normalnom porodu baš i ne...


    Sorry, ne želim prodike držati ili pametovati, nego čisto napisati par informacija koje će možda nekome drugome pomoći. Iako ih već ima napisanih na par mjesta, nek se nađe...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    a hebeu zeca...ja si mislim postoje ljudi koji se zovu vodoinstalateri s razlogom...postoje i oni koji se zovu doktori, a isto s velikim razlogom. ok, postoji granica kad cu rec stani kud si krenuo...ne mislim da me neko gleda vaginalno svakih 10min (i to sam čula), past će svađa ako treba a i MM opasno izgleda ne mislim ni da se mulac od 100kg nalegne meni na trbuh...no protiv klistiranja i brijanja recimo stvarno nemam ništa protiv, rezanje, da ako mora.

    mislim da nisam toliko mudrija od svih njih i da inzistiram na ne rezanju...moja frendica je bila big no-no za rezanje, na kraju je pukla da su je jedva zasili poslije i to danas ne izgleda lijepo, a proslo je 2 godine od tad. sve je to super kad ti o tome razmisljaš doma pred PCem...kad si na "terenu" stvari poprimaju i onu 4tu i 5tu dimenziju s kojima doma pred PCem nisi ni računao.

    moj plan je slušat kaj mi govore...ako mi se nešto ne sviđa u tome pitam zakaj sad to. imam veeeliku toleranciju na bol i mogu se razgovarat smireno pa da mi je i ruka otkinuta...tako da ne brinem. mislim da će me se htjeti riješit što ranije iz boxa...filozof im je zadnje čemu se nadaju u tom trenu

    No hvala curke na pojašnjenjima...ja tamo dolazim da ih porazim mentalno

  19. #69
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Molim te imaj na umu da si u trenutku poroda jako ranjiva i podložna emocionalnim ucjenama.

    Pripremi muža da se zauzme za tebe u nepredviđenim situacijama.

    Ako želiš kasnije rezanje pupkovine i neodvajanje od djeteta svakako to moraš reći dovoljno rano i po mogućnosti više puta jer se sve odvija jako brzo kad beba izađe.

    Isto tako svakako pokušaj izbjeći nepotrebnu epiziotomiju, veliki razdori nastaju baš zbog nalijeganja na trbuh i ležećeg položaja, a ne zbog toga jer se neka rodilja zainatila da neće da je režu. To obavezno reci odmah primalji.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    veliki razdori nastaju baš zbog nalijeganja na trbuh i ležećeg položaja, a ne zbog toga jer se neka rodilja zainatila da neće da je režu. To obavezno reci odmah primalji.
    MM je već dobio upute. Imat ce svoj mrk pogled br. 6, a ak se neko i približi trbuhu a kamoli nalijeganju bit će frke. No hvala puna za sve ove sitnice kojih se "na terenu" nebih sjetila

  21. #71
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    epiziotomijom ti izrežu mišić
    kod pucanja (ako bude, bude površinski sloj), puca koža i vezno tkivo, mišič rijetko rijekto

    ja sam rodila bebicu od 4kg, u nepravilnom položaju
    3 povšinska šava

    za rastezanje tijela ti je bitno vrijeme: polako, nema ubrzavanja
    tijelu treba vremena

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    ako mi se nešto ne sviđa u tome pitam zakaj sad to
    E u ovom je kvaka. Nitko tebe ništa ne pita.. U trenutku kad se tebi ne sviđa, sve je već gotovo..
    Iako s velikom protekcijom na prvom porodu mi nisu ni govorili što samnom rade!!! Sestro dajte iglu.. šššššššššššš... evo, probušili smo vodenjak!!! Haaaallllooooooooo?!?!?! E, možeš ti onda pitati zakaj sad to.. ali već je gotovo.. Ja sam s planom poroda postigla to da me PITAJU i da KOMUNICIRAJU samnom.. OBJASNE mi što planiraju raditi (i barem šturo ZAŠTO.... to očekujem i od trgovca u dućanu kad kupujem frižider.. onda naravno da to još više očekujem od nekoga tko čačka po meni i mom djetetu! I puno sam sretnija s drugim porodom..(s planom!)

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    imam svoju teoriju i plan kako bi to trebalo ići...dijeli me jos 40 dana do saznanja da li je tako sve išlo pa se onda javim kako je prošlo

  24. #74
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja sam tek nedavno otkrila da postoji nešto ovakvo u vidu plana poroda i da se i moj glas u svemu tome može čuti...........

    gledajući prvo iskustvo koje je bilo svakakvo - u nečem dobro, u nečem loše, sad mi iznad glave visi jedno vrlo važno pitanje:

    Mogu li ja ukoliko primjetim da primalja ne poštuje moje želje (odnosno plan ev. poroda) zatražiti drugu primalju? Što ako niti jedna druga trenutačno nije u smjeni?

    Naime na mom prvom porodu doktor je bio i više nego korektan. Razgovarao sa mnom, objašnjavao mi svaki postupak, pitao me za moje želje, nije previše prčkao, nije prokidao vodenjak iako sam u trudovima bila od ranog jutra do kasno navečer - znači u recimo svim pogledima mogu reći da sam bila njime zadovoljna.
    Međutim, primalja je bilo nešto najgore što me u datoj situaciji moglo zadesiti. Prvo što je napravila - nalegla mi na trbuh, što je nakon cjelodnevnih trudova izazvalo neopisivu bol. Nakon toga me optužila da lažem da me boli jer se na ctgu ne vide trudovi. Nakon puknuća vodenjaka sestra me je skinula s ctga (neopravdano, ali tko sam ja da to trebam znati umjesto nje - ali očito moram znati sve i zato se sada informiram) - primalja je vrlo neugodno mene napala "zašto sam se skinula s ctga". O rezanju bez ijednog upozorenja, riječi, geste ne moram niti pričati. Dakle, to je osoba koju više nikada ne želim vidjeti, biti u njezinoj blizini, a pogoto je ne želim na svom drugom porodu.
    Moja je najveća noćna mora doći roditi po drugi put (s obzirom da idem ponovno u isto rodilište) i pomiriti se s činjenicom da će me eventualno ponovno porađati ona.

  25. #75
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Nadala sam se da prvi put rodilje ipak imaju korist od ovog foruma i Rodinog portala... ostaje mi nada da neke ipak citaju i mijenjaju misljenje nakon sto se informiraju i educiraju i osnaze pozitivnim primjerima iz prica drugih forumasica i odlaze roditi puno spremnije od prosjecne hrvatske trudnice.

    Sretno!
    nažalost, možda prvi put ipak ne, znam da se prvi put ja osobno nisam dovoljno informirala, ali kad s prvim porodom prođu jedno negativno iskustvo i saznaju da to tako uistinu NE MORA biti, opametit će se..........baš kao i ja

  26. #76
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Nadala sam se da prvi put rodilje ipak imaju korist od ovog foruma i Rodinog portala... ostaje mi nada da neke ipak citaju i mijenjaju misljenje nakon sto se informiraju i educiraju i osnaze pozitivnim primjerima iz prica drugih forumasica i odlaze roditi puno spremnije od prosjecne hrvatske trudnice.

    Sretno!
    nažalost, možda prvi put ipak ne, znam da se prvi put ja osobno nisam dovoljno informirala, ali kad s prvim porodom prođu jedno negativno iskustvo i saznaju da to tako uistinu NE MORA biti, opametit će se..........baš kao i ja
    potpisujem

    zeleno_sunce gdje je izvjesce?
    kak je proslo s tvojim "planom poroda"?

  27. #77
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    zeleno_sunce gdje je izvjesce?
    kak je proslo s tvojim "planom poroda"?
    Podižem, i mene zanima .

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Ne znam spada li ovo ovdje no.....

    Čitala sam Saradadevii-ine porode i zamijetila nešto što me zaista fasciniralo, a to je NE rezanje pupčane vrpce i balzamiranje posteljice.

    Zanima me je li itko to uspio progurati u bolnici?
    Može li majka odmah nakon poroda tražiti da ju se pusti doma na vlastitu odgovornost?

    HVALA

  29. #79
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    iskreno, mislim da je sansa za nerezanje pupkovine i cuvanje posteljice u drzavnim rodilistima jednaka nuli. mozes pitati u privatnom rodilistu, ali poprilicno sam sigurna da ni tamo nije moguce.

    glede odlaska nakon poroda, mozes u teoriji, ali u praksi ti toliko zakompliciraju, a ti umorna od poroda (nije to lak posao!).. ne znam nikog tko je otisao doma odmah nakon poroda.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    23

    Početno

    Pročitala sam plan i oduševljena sam s njim. Ovo mi je prva trudnoća i ne želim proći kao na traci. Živim u Zadru ali par godina tako da ne znam baš kakva je situacija u rodilištu. Ono što sam čula je od žena koje su rodile prije 2-3 god. i koje nisu čule za plan porođaja. Pa me zanima kako on prolazi kod Zadarskih ginekologa?

  31. #81
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mozda da se javis forumasicama: dijanam, klia, koje su zadranke i rodile su djecu u zadarskom rodilistu, a inace u svojoj udruzi imaju i tecaj o prirodnom porodu za trudnice
    u zadru sad imaju stolcic i svakako bih preporucila da ga trazis.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    23

    Početno pitanje

    Kako ću se javiti tim forumašicama, dijanam i kila koje su rodile u Zadarskom rodilištu?

  33. #83
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    posalji im privatnu poruku.
    gore na ovoj stranici imas nekoliko linkova. jedan od njih je "Nemate novih privatnih poruka". klikni tu i imas opciju nova poruka

  34. #84
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Bok tooka,
    poslala sam ti pp. Nadam se da ti se prozorcic otvorio cim si se ulogirala na stranicu. Ako ne, pogledaj ispod velikog natpisa RODA ovih par linkova, tamo stoje privatne poruke. Klikni, i vidjet ces popis, moja je pod nazivom pozdrav. Klikni na to i otvorit ce se. Ako bude problema, javi.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Jel imaju stolčić na SD po novom?
    Znam samo da imaju onaj stolac, tj krevet koji se podigne sve do stolca, na njemu sam prošli pu rodila

  36. #86
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nemaju stolcic.
    doduse, jedna forumasica je nedavno, i to na njihovu inicijativu, prakticki rodila cuceci na podu. ali mislim da je to teska iznimka...

  37. #87
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Pročitala sam i ja plan poroda, pročitala sam ga više puta i ja pet tjedana prije termina još uvijek ne znam što želim :?
    Najlakši dio za ispunit je onaj zadnji gdje me pita za bebicu, ali tamo gdje me pita za porod, epi, drip i sl. ja NEMAM POJMA ŠTO BI ŽELJELA :?

  38. #88
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Samo ti napiši plan (ako nije kasno?!), uvijek se možeš predomisliti na porodu u vezi nečega ili će nešto drugačije u tom trenutku biti bolje. Mislim da se drugačije odnose prema rodiljama koje znaju što žele i još to stave na papir i potpišu.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Kako na plan gledaju u Vinogradskoj?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    27

    Početno

    ovo i mene zanima pa malop podizem temu :/

  41. #91
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Po mom neobjektivnom mišljenju na plan poroda se u svim bolnicama gleda još uvijek kao na nešto egzotično jer ga definitivno rodilje rijetko donose.
    (Zašto, pitam se?)

    No, po pričanjima koje sam do sada čula svaki put je plan pročitan sa zanimanjem, dapače, doprinjeo je boljoj komunikaciji s osobljem.

    Čim šutiš i ništa ne pitaš, ništa ne tražiš, ništa ne treba ni očekivati.
    Ovako vjerojatno se ne može svugdje dobiti baš sve, ali se otvaraju mnoga vrata.

    Isto tako smatram da se na rodilju koja dođe s planom drugačije gleda, jer je to dokaz da se pripremala i informirala o porodu.

  42. #92
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    O da 8)

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Žene su očito prilično neinformirane o tome što se na porodu stvarno događa.. sve mahom ide po principu rekla kazala, "doktor zna najbolje", to treba otrpiti.

    Pa čak i ako čitaš priče s poroda vidjet ćeš da masa žena ništa posebno ne traži niti zahtjeva i stojički podnosi sve što doktiri kažu pod normalno. A to su korisnice foruma roda - dakle žene koje imaju pristup informacijama!!! Što je tek s drugima koje su u velikoj većini.

    /Da ne pričam da sam nedavno bila na stranicama kluba trudnica i da pod normalno opisuje vrijeme nakon poroda koje uključuje šivanje!!! (dakle normalnim pretpostavlja epiziotomiju!)/

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Mozda je bolje i procitati knjigu Marsdena Wagnera - PRIPREMITE SE ZA POROĐAJ - izradite plan sigurnog i ispunjavajućeg porođaja, meni jako korisna knjiga.

  45. #95
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Svi off topic postovi su brisani. Ovo je tema o pripremanju plana poroda, ne preispitivanju istog. Za preispitivanja otvorite novu temu.

  46. #96
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    POPIS ŽELJA TIJEKOM PORODA

    1.želim biti potpuno obaviještena o svim medicinskim postupcima koji će se provoditi nada mnom i mojim djetetom
    2.ne želim brijanje (to sam obavila kod kuće)

    Pod uvjetom da moj porođaj protječe normalno i bez komplikacija:
    1.želim se tijekom trudova neometano kretati, koliko će to biti moguće
    2.želim umjereno piti tijekom trudova
    3.ne želim da mi se porođaj ubrzava prokidanjem vodenjaka, dripom ili epiziotomijom (želim da mi se kaže kada da prestanem tiskati da bi se međica maksimalno očuvala od pucanja, no ukoliko prijeti opasno pucanje, želim epiziotomiju)
    4.ne želim roditi u klasičnom ležećem položaju, već sjedeći ili u položaju koji mi u tom trenutku bude odgovarao, ako će biti moguće
    5.želim da se pričeka da pupčana vrpca prestane pulsirati prije nego što se prereže

    Skrb o djetetu:
    1.želim isključivo dojiti svoje dijete na zahtjev


    Izjava:

    U ovom planu porođaja navela sam svoje želje. Prije ispunjavanja plana sam se educirala i spremna sam aktivno sudjelovati u porođaju kako bi moje želje bile ispunjene u što većoj mjeri. Svjesna sam da se porođaj može zakomplicirati i da će u tom slučaju liječnik i primalja donijeti nužne odluke.

    Unaprijed hvala na Vašoj suradnji u provođenju mojeg plana porođaja.

    ovo bi bio moj plan poroda, pa me zanima sto vi mislite, ima li nesto sto sam propustila, sto sam nejasno napisala...? najvise me muci epiziotomija, jer ne bi da puknem od-do, a opet ne bi ni da me rezu, pa kak da to formuliram :?

  47. #97
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    3.ne želim da mi se porođaj ubrzava prokidanjem vodenjaka, dripom ili epiziotomijom (želim da mi se kaže kada da prestanem tiskati da bi se međica maksimalno očuvala od pucanja, no ukoliko prijeti opasno pucanje, želim epiziotomiju)
    ja bi na tvom mjestu napisala samo ovo

    3.ne želim da mi se porođaj ubrzava prokidanjem vodenjaka, dripom ili epiziotomijom (želim da mi se kaže kada da prestanem tiskati da bi se međica maksimalno očuvala od pucanja)
    jer u onom gore slucaju, vec vidim kako ti govore da ti je prijetilo pucanje i da su te morali rezati :/

    Mozda mozes jos napomenuti da zelis da izgon ide polako, i da si u sto okomitijem polozaju za vrijeme izgona

    Gdje planiras roditi?

  48. #98
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    na Svetom Duhu.
    budem jos i ovo nadopisala, samo znas kak se kaze: tko se jednom opece, puse i na hladno. a ja sam se zbilja opekla na epi, a citajuci razlicite postove ovdje, vidjela sam da zene imaju razlicita iskustva (sto je i normalno). samo ne bi htjela da ja budem jedna od onih koja je pukla od-do jer me toga najvise strah. a jel oni mogu zbilja procijeniti kad je opasnost od pucanja tolika da je bolje napraviti epi? i zakaj su onda zene tako pucale? ja samo ne bi htjela da popucam i da mi onda kazu: pa tak ste napisali na planu poroda, da ne zelite rezanje, pa sad imate to kaj imate :/

  49. #99
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    na Svetom Duhu.
    budem jos i ovo nadopisala, samo znas kak se kaze: tko se jednom opece, puse i na hladno. a ja sam se zbilja opekla na epi, a citajuci razlicite postove ovdje, vidjela sam da zene imaju razlicita iskustva (sto je i normalno). samo ne bi htjela da ja budem jedna od onih koja je pukla od-do jer me toga najvise strah. a jel oni mogu zbilja procijeniti kad je opasnost od pucanja tolika da je bolje napraviti epi? i zakaj su onda zene tako pucale? ja samo ne bi htjela da popucam i da mi onda kazu: pa tak ste napisali na planu poroda, da ne zelite rezanje, pa sad imate to kaj imate :/

  50. #100
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    ne znam koliko oni mogu procjeniti hoće li tkivo zaista jako popucati...recimo, moja beba je bila skoro 4 kg i primalja je procijenila da mi je tkivo prilično kruto i bojala se pucanja, NO ja sam bila toliko protiv epiziotomije da to nije dolazilo u obzir. Na kraju sam imala jedan površinski šav, čak su se dvoumili da li je uopće potrebno šivanje. drugi dan sam sjedila

    Jako veliku ulogu igra položaj pri izgonu i neforsiranje brzine...Vjerujem da ukoliko je bebica u optimalnom položaju i žena zauzme položaj koji će pomoći izgonu, šanse za nekim velikim pucanjem su jako male.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •