Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 161 od 161

Tema: Plan poroda

  1. #151
    Cordelia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Moj recept je: educirati se i informirati, komunicirati, biti asertivna.
    Vrlo dobra ideja, osim po mom mišljenju kad ti kažu da ako ti se ne sviđa njihov način koji uključuje cijeli paket (drip, epi, Kristeller) tražiš dalje jer se oni ne misle tebi prilagoditi. I to ti ponove jedno četiri pet puta u toku informativnog razgovora.

  2. #152
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Zna li itko postuju li plan poroda u splitskom rodilistu?

  3. #153
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Najvjerojatnije ćeš ga ti najmanje poštovati.
    Vjeruj mi, a 4 sam puta rodila, porod se ne može planirati. Uvijek, ali uvijek će nešto proći izvan svih planova. I neka prođe.

    Porod je divan događaj. Tvoje tijelo radi praiskonsku stvar: rađa dijete! A ono to zna. Skoncentriraj se na sebe, neka babice u blizini, ma neka i doktora u blizini, iako doktori uopće ne trebaju, ali neka. A ti slušaj svoje tijelo i pametne savjete ljudi oko tebe koji znaju kako treba.

    I kad beba izađe, nakon što začuješ najdivniji zvuk na svijetu, nekada je to glasan krik, nekada tiho kme, kme, i kad pogledaš te oči u kojima kao da je sva mudrost svijeta, osjetit ćeš vatromet emocija, neopisiv dok ne osjetiš.

    Stvarno ne brini da li gledaju plan poroda, tvoje tijelo ga ima I sama ćeš se začuditi što sve može.

  4. #154
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Beti, da bas sam s tim matrama o prirodnom procesu i s vjerom u svoje tijelo vec radjala )

    A onda sam, iako regularna trudnoca, sve skolski i za pozeljeti tijekom poroda (brzo sam se otvarala i mantrala o ljepoti svega), bez pitanja pristekana na drip, probili mi vodenjak, oci mi ispadale jer nisam mogla normalno disati medju trudovima zbog dripa...a zasto sve to? Jer sam morala roditi do kraja njihove smjene? A sto bi se dogodilo da su me ostavili da radjam kao sto sam dotad? Nista, ne bi rodila za sat ipo, nego za koji sat duze, pa sto?

    Plan poroda je nesto sto bi zeni trebalo omoguciti bavljenje svojim "zen matrama" u iscekivanju onog najljepseg, a ne da kao papagaj ponavlja sto zeli ili ne svakome tko proviri u boks. Zato taj papir sluzi. Sigurno nije sveto pismo i sigurno da su stvari promjenjive ovisno o okolnostima koje se u medjuvremenu dogadjaju, s naglaskom i prioritetom na bebino i mamino stanje

  5. #155
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Uf. Ako ne slušaju samu rodilju, kako li će komad papira.
    Uvijek sve ovisi o ljudima. Želim ti da naiđeš na bolju ekipu ovoga puta.

  6. #156
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala ti od srca i ja se nadam da cu u svemu imati ponajprije srece. [emoji173]

  7. #157
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja polako ulazim u trece tromjesecje i polako me sve vise zanima porod i plan.
    Planiram ga pisati koliko god mi svi rekli da cu bolje proci bez njega (tuzno). U planu mislim naglasiti da zelim zlatni SAT, ne brisati i ne prati bebu, znaci kako izadje takvu mi daj i tocka. Ne zelim nikakva forsiranja poroda njihovim manualnim tehnimama, a jos manje farmaceutskim. Zelim kretanje i zelim slobodu ako dodje prerano (molim se da mi ne pukne vodenjak pa da dodjemo u zadnji tren) naravmo svaku stavku cu naglasiti da je to u slučaj da nema rizika za bebu i mene.
    Nadam se.porodu na stolcicu takodjer... auf. I da, naravno, odbila bi cjepivo tuberkuloze i ad u bolnici. Ja imam sve potrebno za nahraniti svoju bebu i uspjeti cemo kad tad, al lakse bez ad.
    Nadam se da ce sve proci bez rasprave i bez toga da moram naglasavati svoja prava... nego da ce razumjeti moje potrebe i zelje, i pustiti me da rodim sama.
    Imam zdravu trudnocu i tako ce i porod biti.

  8. #158
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Ako pukne vodenjak, mozes cekati trudove i vise sati umjesto trcati u bolnicu... Prema Odentu cak 48h.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  9. #159
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Preveliki rizik mi je cekati toliko dugo kad ja ne mogu procijeniti koliko je vode isteklo. Nebi cekala duze od 2 sata... a mozda meni ne bude ugodno uopce biti kuci nakon puknutog vodenjaka pa odem odmah.

  10. #160
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Plodna voda se obnavlja kako curi, nece beba ostati na suhom. Kako god, naravno sama ces odluciti.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  11. #161
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Slazem se

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •