Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Visok tlak - kao ga sniziti?

  1. #1
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno Visok tlak - kao ga sniziti?

    Od posljednjeg poroda "vučem" visok tlak.
    90/140 do 100/150

    Jedno vrijeme sam pial Atenolol i nakon što sam promijenila prehrambene navike tlak je sam pao, pa je terapija ukinuta. ALi nakon nekog vremena tlak se opet vratio.

    Pazim na to što jedem, ne pijem ne pušim. Istina, imam puno kila viška.

    Sad mi je doktorica prepisala Prexanil, ali to mi ništa ne skida tlak. Cijeli dan mi je isti: 90/140

    Napominjem da nemam štitnjaču i da pijem Eutyrox 125/150 izmjenično.

    Trenutno sam u komi zato što, radi predstojeće pretrage, ne smijem piti Eutyrox mjesec dana.

    Ima li nešto na prirodnoj bazi ili nešto na što posebno moram obratiti pažnju da bi mi tlak bio u normali?

    Osim toga, posljednj put kad sam bila u ovoj fazi nepijenja hormona, dobila sam 7 kila u tih mjesec i pol (dok se hormoni ne vrate u normalu)

  2. #2
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    češnjak odlično skida tlak - provjereno, ne kod mene nego uski krug u obitelji. ja ga se recimo moram paziti jer imam niski.

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Poslid, tlak možeš skinuti tabletama. Ali to nije dobro i nije dugoročno. Jer tableta za skidanje tlaka UVIJEK nosi druge probleme.

    Moja mama je (hipnozom) prestala naglo pušiti. Od stresa je u roku od mjesec dana dobila giht. Sa tabletama protiv bolovi i ostalog uzrokovanog gihtom, dobila je visoki tlak i još cijelu hrpu nus pojava oko rada srca.

    Da ne dužim, nakon toga je otišla kod jednog interniste u Zadar link, dobila je dijetu za čišćenje organizma od otrova (pogledaj na njegovim stranicama, napisana ti je dijeta) i doslovno u roku od 2 tjedna koliko traje dijeta (ne radi se toliko o dijete za mršavljenje, jer skida svega oko 4 kg, već o dijeti za pročišćavanje), skinula je izuzetno visoki tlak i poboljšala nalaz za giht.

    Ja se ponekad poslužim s tom dijetom, (zadnje nakon božićnog prežderavanja), jer mi lagano raste kolesterol u krvi.

    Toplo preporučujem.

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    prvo - to vec znas - skinut kile :/

    drugo - tjelesna aktivnost - bar hodanje, bar pol sata dnevno

    trece - ima neki "lijek" od cesnjaka, ja ga radila mm-u, radi se od cesnjaka i alkohola, pa se te kapi piju nekim redosljedom - al toga ima brate za godinu dana i treba svaki dan tri puta piti a ne da je odvratno smrdljivo - nego je smrdljivo za krepat :/ mm pio nekih pet-sest mjeseci pa prestao - nisam mu zamjerila

    cetvrto - joga je dobra kazu novija istrazivanja (mm je skeptican, ne zeli ni probat)

  5. #5
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Prvo: trudim se, očito ne baš uspješno
    Drugo: provodim
    Treće: mislite li da imaju kakve upješnosti oni preparati od Life-time, Twin laba i sl.

  6. #6
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    prvo - ~~~~~~~~~~~~~~~~ da krene brze i efikasnije

    drugo - super

    trece - nije probao, ne znam sto reci...


  7. #7
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Neslana dijeta - sol navlači vodu, a višak tekućine podiže krvni tlak. Izbaci sol u potpunosti.
    Izbaci kofein, ako već nisi.
    Sad kad razmišljam o tome, i od slatkog se žeđa, pa izbaci lijepo i slatkiše
    Sretno

  8. #8
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Visoki tlak ima uvijek neki dublji uzrok. Pokazatelj je da nešto u organizmu ne štima. Kod tebe je to vjerojatno neuravnoteženost hormona i kilaža.
    S obzirom da je lakše riješiti ovo drugo, ja bih počela odatle.
    Znam da nije lako držati dijetu, ali ne moraš imati striktan jelovnik. Probaj se prešaltati na kuhanu hranu (lešo), smanjiti unos soli, a i češnjak je zaista djelotvoran, samo ako se možeš pomiriti s njegovim mirisom.
    U umjetne preparate ne vjerujem, mislim da nose više štete nego koristi.
    Hipertenzija i/ili njezine posljedice su ja mislim glavni uzrok smrti mojoj obitelji, pogotovo sa tatine strane. Ne treba se s njom šaliti.
    :/

  9. #9
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Dosta članova moje obitelji ima problema s viskoim tlako..
    Kod njih je aktualna dijeta (bez obzira na kilazu),češnjak i rajčice.

  10. #10
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj limunada prvotno napisa
    Visoki tlak ima uvijek neki dublji uzrok. Pokazatelj je da nešto u organizmu ne štima. Kod tebe je to vjerojatno neuravnoteženost hormona i kilaža. :/
    kad sam ja išla na pretrage zbog visokog tlaka rekli su mi da više od 90 posto nema uzroka.
    prošla sam sve moguće pretrage i ništa nisu našli. u mojoj obitelji je to nasljedna bolest i na žalost većina ih umre od posljedica visokog tlaka.

    treba izbjegavati sol, alkohol, kofein, cigarete, a ja sam primijetila da mi odmah iza soli tlak najviše podiže crveni luk, kojeg naravno obožavam.

  11. #11
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    kad sam ja išla na pretrage zbog visokog tlaka rekli su mi da više od 90 posto nema uzroka.
    prošla sam sve moguće pretrage i ništa nisu našli. u mojoj obitelji je to nasljedna bolest i na žalost većina ih umre od posljedica visokog tlaka.
    I u mojoj obitelji je nasljedna bolest, ali pokazalo se kad smo malo pričali u obitelji o tome da su svi oboljeli imali i dodatne "okidače" koji su je potencirali, što fizičke, što psihičke. To sam mislila pod dubljim uzrokom, možda sam se nespretno izrazila. Ako imaš urođenu sklonost trebaš biti na pojačanom oprezu.

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mamma san, nisam našla detox dijetu

  13. #13
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Imaš ovdje:

    http://www.drmardjetko.com/

    Pa s lijeve strane ideš na Indikan test. Na drugoj stranici je anti-indikan dijeta.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Od prirodnih tvari koje snižavaju tlak znam za ulje boražine, koenzim Q10, peptid C-12 i već opjevani češnjak.
    Izbjegni ginseng i ginko. I svakako ne soli hranu.

  15. #15
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mama mi vječito ima visok tlak i bori se s njim stalno.ponekad bude vrlo opasno pa završi na hitnoj.znam da uzima neke lijekove neznam im ime a od prirodnih stvari puuuno soka od rajčice !!

  16. #16
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    nemam problema s kilazom i s hormonima, al imam visok tlak. koristim 5 mg nebilet svaki dan. svaka čast češnjaku i rajčicama, al ja se s visokim tlakom ne bih igrala.

  17. #17
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ma taj sok od rajčice btw kojeg ona tada popije par litara,je zaista usputna prirodna stvar..naravno da se žena neće osloniti samo na rajčicu

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Hallo..

    Imam 19 godina i zivim u svicarskoj.. 6 godina setam se po bolnicama po svici da nadjem uzrok visokog tlaka. Nekad bude 100/180.
    Pijem 4 vrste tableta, ali mi je polako dodijalo.. Kod nas u obitelj nema nikog sto ima visok tlak..

    Zelim smrsat, jer svi govore da to pomaze..

    Sad sam vidjela komentar od MAMA SAN da postoji neka dijeta.. Jel moguce doci do te dijete nekako?? Bila bi zahvalna na svakoj pomoc Jer nedam mi se cijeli zivot pit te tablete..

    Pozz svima

    Ivana

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa Vidi poruku
    Od posljednjeg poroda "vučem" visok tlak.
    90/140 do 100/150

    Jedno vrijeme sam pial Atenolol i nakon što sam promijenila prehrambene navike tlak je sam pao, pa je terapija ukinuta. ALi nakon nekog vremena tlak se opet vratio.

    Pazim na to što jedem, ne pijem ne pušim. Istina, imam puno kila viška.

    Sad mi je doktorica prepisala Prexanil, ali to mi ništa ne skida tlak. Cijeli dan mi je isti: 90/140

    Napominjem da nemam štitnjaču i da pijem Eutyrox 125/150 izmjenično.

    Trenutno sam u komi zato što, radi predstojeće pretrage, ne smijem piti Eutyrox mjesec dana.

    Ima li nešto na prirodnoj bazi ili nešto na što posebno moram obratiti pažnju da bi mi tlak bio u normali?

    Osim toga, posljednj put kad sam bila u ovoj fazi nepijenja hormona, dobila sam 7 kila u tih mjesec i pol (dok se hormoni ne vrate u normalu)
    Probaj ovu terapiju 5 dana pa vidi kako djeluje na tebe visokkrvnitlak

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Koliko treba cesnjaka pojesti

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Gdje se može Napraviti holter uz minimalno čekanje?

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje se može Napraviti holter uz minimalno čekanje?
    Kad je mm imao takav problem (ljeto-godišnji odmori), otišli smo privatno u polikliniku Lacić i pregled + holter+ očitanje i ponovni pregled obavljen je u roku 3 radna dana.
    http://www.poliklinika-lacic.hr/

    Moja svekrva isto ide k njima (srčani bolesnik, a teško joj je vući se po čekaonicama). Oboje su zadovoljni. To košta, ali smatramo da vrijedi tih para.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2022
    Postovi
    1

    Početno

    U većini slučajeva pritisak je doista nasljedni problem. Ali, na primjer, uspjela sam se riješiti ovog nasljednog prokletstva. Meni su pomogle kapsule Friocard, možda još nekome pomognu. Ima biljni sastav, ali prilično je učinkovit. Prije sam uvijek imala 150/80, sada 130/70, dakle u granicama normale.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •