Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: DIZANJE TERETA U PRVOM TROMJESEČJU

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    36

    Početno DIZANJE TERETA U PRVOM TROMJESEČJU

    NAPRAVILA SAM TEST I POZITIVAN JE A JUČER SAM NA POSLU NAVLAČILA NEKE STOLOVE I STOLICE TE KREVETE PO SALONU U KOJEM RADIM. NISU BILI BAŠ LAGANI.. NA PRVI PREGLED SAM NARUČENA TEK 15.02. JER JE SAD JOŠ PRERANO, TAKO SU MI BAR REKLI... STRAH ME JE, KAJ SE MOŽE DESITI, DA LI SE MOŽE NEŠTO DESITI PLODU? HELP!!!! :?

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Navjerjatnije će bit sve OK, brojne mame isto dižu svoju dječicu od 2-3 godine i ne mogu to izbjeći . Ali, ako možeš, probaj to ubuduće izbjeć. Sretno !

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    80

    Početno

    ma ako te ništa ne boli mislim da nemaš straha...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    mislim da se nemaš čega bojati, ali ubuduće izbjegavaj...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    39

    Početno

    Ma nemoj se bojati ali uspori!Dizanje tereta u trudnoci nije pametna stvar!Gledaj da ti takve stvari obavlja netko drugi!

  6. #6
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Sve ovisi od osobe do osobe!
    Ja sam digla deku 2x2 i na balkonu sam je istresla, u tom trenutku me nešto probolo u trbuhu. Nakon 2-3 sata se javio smeđi iscjedak i nakon par dana izgubila sam svoju mrvu!
    Moja preporuka je da izbjegavaš takve poslove!
    Sretno

  7. #7
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Moja frendica je podigla kcer, nije ni znala da je trudna, iduci dan krvarenje i spontani. Moja druga frendica podizala je teze dijete od prve i rodila je u terminu bez problema. Svaka zena je drugacija ali bolje izbjegavati aktivnosti koje se mogu izbjeci.

  8. #8
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Nemoj se previše uzrujavati, to ti samo šteti.
    Ja sam do nekoliko dana prije nego što sam saznala da sam trudna uredno na poslu mijenjala one velike galone s vodom na aparatu za vodu.
    Svoju curku sam nanašala do negdje petog mjeseca trudnoće, a onda mi je doc zabranio jer mi se izgled cerviksa promijenio. Od onda se štedim i nema daljnjih promjena.
    Sad kad znaš da si trudna, malo uspori.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ne diži ti niš teško, bolje spriječiti nego liječiti

  10. #10
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Dizati teško je opasno u čitavoj trudnoći,pogotovo u tako maloj.Znam stvarno puno slučajeva di su žene izgubile bebe zbog dizanja tereta,starije djece isl.Samo kad pogledaš da tijelo iste žene na dvije trudnoće reagira različito.Ja sam čitavu drugu trudnoću nosila sina ad 12,13 kila i sve je bilo super.U trećoj sam se stvarno štedila,nisam nosila starijih dvoje jer su dosta teški ali u par navrata sama sam nosila punu kadicu mokre robe na sušenje i na sljedećem pregledu dr je vidio da se cerviks dosta skratio.Tako da je u svemu tome jedino pravilo-čuvaj se i nek drugi nose teže stvari umjesto tebe.

  11. #11
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    uf,

    bas strahujem. I sad jos naletim na ovaj topic.

    evo kod mene mala trudnoca, a po cijele dane sama sa bebom od 10 kg, koja niti ne sjedi, niti ne puze, niti ne hoda jos....

    Naravno da ju dizem, .... svaki put sa strahom...

  12. #12
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja sam u vrijeme začeća kamion šodera pobacala po dvorištu, u isto vrijeme na poslu se selila iz sobe u sobu, brdo papira prenijela...Sto sada mozes? Jedino se probati čuvati nadalje i ne se previše sekirati.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    sve to ovisi o trudnoći, ja sam u prvom tromjesečju trčala ( nisam ni znala da sam trudna ) i tko zna šta sve još i bila sam aktivna do samog kraja u svakom pogledu, sad mogu samo sanjati o tome da ubrzam korak a na trčanje ni pomisliti, a izdržala sam pet mjeseci pa ću još to malo do kraja, u biti najgore je prošlo

  14. #14
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    jedna moja prijateljica je spremala drva za zimu, a nije znala da je trudna

    Kao sto cure kazu, svaka zena je individua, ali bolje ne izazivati

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Zdravo buduce mame. Imam jedno pitanje za vas? U devetoj sam nedelji trudnoce i jutros sam podigla drugu polovinu kreveta kako bi stavila posteljinu i posle tog napora zabolela su me ledja i ispod stomaka. Sta da radim? Jer prva mi je trudnoca

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Vjerujem da ce sve biti ok..ubuduce lakse
    Svaka trudnoca je drugacija ..ja sam npr u prosloj sve radila ..dizala tesko i nikad nista..a u ovoj sad hodam kao po jajima i stalno mi se nesto desava..nesmijem valjda zlicu dici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •