Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 364

Tema: 39+++

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Ljutnje nema,realna sam i sama znam da je tacno sve ovo sto si napisala,prirodnu trudnocu smatracu velikim cudom.

  2. #52
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj ideja prvotno napisa
    Evo i ja bi se tu učlanila. Imam 39 i išla bi na treće. Pa da vidimo jel bu išlo.
    Ovako i ja, iste godine, isti broj djece, ista želja...

  3. #53
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    samo da vas malo ohrabrim evo moja jedna rodjakinja je trudna vec 2 mjeseca a ima punih 40.Bila je jednom trudna i to je zavrsilo biokemijski i to kada je imala 20 godina.Znaci da nikada nije kasno dok su M redovne.

  4. #54
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    ajasofi,Pepe i ostale vrijednice sa 39+ ostala sam trudna nakon 10god. pokusavanja sa i bez doktora a za 2 tjedna napunjujem 40.god.
    Vremena ima i ne brinite..danasnji prosjek prvorotkinja u svijetu je izmedju 38 i 42 god.
    Zelim vam jos reci da svakako konstantno pijete folnu,Aspirin100 i kombinaciju vitamina i minerala koja je preporucena u knjizi "Poboljsajte svoju plodnost" o kojoj se je dosta pisao po forumu. Ta kombinacija uveliko pospjesuje O, daje kvalitetne JS i spermice te se vec nakon nekoliko mjeseci postizu odlicni rezultati koji u vecini slucajeva rezultiraju trudnocom..

    Ne gubite nadu vec, ako i nemate novaca za postupke uz lijecnicku pomoc,pomognite si same..vjerujete da je od koristi!

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~SRETNO!

  5. #55
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Koja je to kombinacija vitamina i minerala?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Otvorila sam ovu temu ovdje jer mi se cini da vecina populacije smatra da zene preko 40. mogu razmisljati o trudnoci jedino ako se ukljuce u ivf postupke i dr. metode potpom. oplodnje.Iako imam pune 42 godine smatram da se to moze ostvariti i prirodnim putem i mislim da se dogadja dosta cesto mnogim zenama ove i starije dobi ali da je ovo nazalost jos uvijek tabu tema.Ispada da je tabu i izraziti zelju za djetetom ako se primices 40. a posebno ako si je presao.Ja ne mislim tako i ne znam hocu li uspjeti u svom naumu ali zelim ovdje razmjenjivati iskustva s onima koje su u slicnoj situaciji.Kako stojite sa ciklusima,ima li nepravilnosti u tom pogledu,nalazi hormona,ovulacije...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Spremam se za koji dan izvrsiti par analiza,nece me biti jedno vrijeme.

  8. #58
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    ajasofy, sretno!

  9. #59
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno Re: bebomanka

    Citiraj bebomanka prvotno napisa
    ..danasnji prosjek prvorotkinja u svijetu je izmedju 38 i 42 god.
    Bebomanka, potpisujem u dobrim željama za ajasofy i šaljem ti , ali mislim da ovaj prosjek ne bi bio točan. Znam da je u nekim zemljama zapadne Evrope najviše prvorotki iz dobne skupine 30-34 (dakle ne više fertilnija dobna skupina 25-29), ali mislim da baš ovo ne bi bio svjetski prosjek, niti uzimajući pojedine države izolirano, a pogotovo kad se uračuna još i Afrika i Azija i sl.

    Ajasofy, sretno i da budu rezultati dobri!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Hvala na podrsci,nadam se dobrim vijestima a u vezi prethodnog bilo bi zanimljivo a nazalost nemoguce znati koliko zena iz ove starije dobne skupine neplanirano ostane trudno a zatim abortira a da pri tome niti najblizi o tome pojma nemaju.Na forumima su uglavnom one koje silno zele dijete i imaju probleme s tim,o ovim drugim nista se ne zna.Bioloski sat je nesto na sto se ne moze uticati ali nazalost svjedoci smo da i vrlo mlade zene ulaze u menopauzu prerano a da opet one starije imaju perfektnu hor. sliku i redovne ovulacije.Ja jedino ne volim globalna sortiranja ljudi u bilo cemu a posebno u ovome-jezim se nazovi ginekologa koji bez ikakvog pregleda kada vide godiste zene kazu-vi ne mozete spontano zaceti.Sve je vise zena koje porodicu zasnivaju u kasnijim godinama,nije lako odmah se odluciti za ivf posebno ako nema dokaza da repr. sistem ima konkretne smetnje.

  11. #61
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Citiraj ajasofy prvotno napisa
    Ja jedino ne volim globalna sortiranja ljudi u bilo cemu a posebno u ovome-jezim se nazovi ginekologa koji bez ikakvog pregleda kada vide godiste zene kazu-vi ne mozete spontano zaceti.Sve je vise zena koje porodicu zasnivaju u kasnijim godinama,nije lako odmah se odluciti za ivf posebno ako nema dokaza da repr. sistem ima konkretne smetnje.
    Ovo potpisujem u potpunosti i upravo na te zene sam mislila kad sam spominjala SVOJU procjenu visokog postottka prvorotkinja u kasnijoj dobi koji je ,mislim do sada najvisi!!
    Draga ina u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom..tvom perfektnom oku nista ne moze pobjeci...samo, mislim da sada shvacas na sto sam mislila..naravno da ta statistika nije tocna ali je tocno to da stvarno u danasnjem,modernom i ubrzanom stilu zivota, sve vise prvorotkinja je iznad 38-me i da ta starosna dob nije razlog za izjave tipa da ce zacece biti 100% problem..

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ko je od vas odlazio na pdf PO, mogao je da vidi da sam ja pre tri meseca pominjala moju prijateljicu koja se tad porodila sa 42,5 godine. Zatrudnela je prirodno, nakon 17 god. braka sa muškarcem sa kojim nije uspevala nikako.
    Ja lično ne znam detalje zašto nisu mogli, jer ona o tome nikad ništa nije pričala, ali je činjenica da nije bila opterećena time. Ubrzo nakon što se razvela od tog muža (iz nekog drugog razloga), ostala je T sa momkom nakon 7 meseci zabavljanja. Možda je bitno da napomenem da se to dogodilo na moru. Inače, nije baš da su planirali, ali se nisu pazili. Skoro tri meseca nije ni znala da je T. Sumnjala je, ali nije htela da pravi test. Bila je potpuno neverovatna. Cela T je prošla predivno, bez nekih komplikacija, osim što je u 8 mesecu imala veliki stres. I to je pregurala hrabro. Porod više nego lak i iznenadjujuće brz. I eto, sad imamo malog preslatkog Petra. A ona je divna i brižna majka.

  13. #63
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Zaboravila sam napisat da je moja mama rodila mog brata sa punih 44. On danas ima 20 godina, a ja 39( to sam već rekla), prema tome vremena imamo. I da, moja mama je u tih zadnjih 20 godina bila toliko mlađa od svojih vršnjakinja i danas je. Jer dok su druge njenih godina imale odraslu djecu ona je mijenjala pelene, učila engleski, matematiku i slično. O njenom izgledu da ne govorimo (jer kad imaš malo dijete onda se trudiš i izgledat mlađe). Nego Piplica jel ste počeli radit na tome? Mi jesmo

  14. #64
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Bog svima..nije me bilo neko vrijeme, ali jos sam ja tu i citam sve sto se pise...nista novoga kod mene osim da smo malo stali na loptu pa vise nismo toliko optereceni svime time...što bude bit ce...
    Zelim svima pozeljeti srecu i citamo se i dalje...jako ste mi drago drustvo

  15. #65
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pepe2 davno te ne sretnoh, ali ni mene nije bilo

    Mamina prva rodica ima 44 godina i prije 2 mjeseca je rodila svoje prvo dijete, nije išlo glatko, ali sad je sve to iza nje.
    Dvije susjede su u isto vrijeme ostale trudne, jedna je tad imala 43., a druga 44. i obje odraslu djecu.
    I još jedan primjer kolegice koja je rodila s 52.godine, također, prvo dijete. :D [/b]

  16. #66
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj ideja prvotno napisa
    Nego Piplica jel ste počeli radit na tome? Mi jesmo
    Nismo još. ali navijamo za vas!!! :D :D :D

  17. #67
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Indi ma tu sam ja uvijek negdje u kantunu, ali sam ljeti uglavnom na otoku pa svratim na koji dan u grad onda se obicno javim...ali evo sad me bas nesto nema i ne mjerim BT i ne cinim nista po pitanju T , nekako sad neki drugi problemi preuzeli pozornost...a sto se moze...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    evo i mene...36,dva već imam,sad bih i trećeg;nakon višemjesečnih pregovora sa MM,počela je faza opuštanja na dan O,ali ni nakon 3 mj.ništa;čovik bi očekivao kad to uspješno učiniš 2 puta,za treći nema brige;inače u hipotireozi sam već 3 godine,stalno pijem nadomjesnu terapiju;anemična,i tako neke dijagnozice,ali me to previše ne brine,ginekološki sve o.k.;strpljiva sam po prirodi....ali sam zaključila da će mi s vama biti lakše i veselije

  19. #69
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    evo i mene...36,dva već imam,sad bih i trećeg;nakon višemjesečnih pregovora sa MM,počela je faza opuštanja na dan O,ali ni nakon 3 mj.ništa;čovik bi očekivao kad to uspješno učiniš 2 puta,za treći nema brige;inače u hipotireozi sam već 3 godine,stalno pijem nadomjesnu terapiju;anemična,i tako neke dijagnozice,ali me to previše ne brine,ginekološki sve o.k.;strpljiva sam po prirodi....ali sam zaključila da će mi s vama biti lakše i veselije
    Mandy imam jednako godina kao ti dvoje od 14 i 12 god i radim neumorno na al nejde.
    Eto, u istoj smo poziciji pa se vidimo i pratimo kaj ima novo kod koje?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    može,evo mene na 18 DC,a na žalost ne postoji ni jedan test koji bi mogao tako brzo detektirati T

  21. #71
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj ajasofy prvotno napisa
    Otvorila sam ovu temu ovdje jer mi se cini da vecina populacije smatra da zene preko 40. mogu razmisljati o trudnoci jedino ako se ukljuce u ivf postupke i dr. metode potpom. oplodnje.Iako imam pune 42 godine smatram da se to moze ostvariti i prirodnim putem i mislim da se dogadja dosta cesto mnogim zenama ove i starije dobi ali da je ovo nazalost jos uvijek tabu tema.Ispada da je tabu i izraziti zelju za djetetom ako se primices 40. a posebno ako si je presao.Ja ne mislim tako i ne znam hocu li uspjeti u svom naumu ali zelim ovdje razmjenjivati iskustva s onima koje su u slicnoj situaciji.Kako stojite sa ciklusima,ima li nepravilnosti u tom pogledu,nalazi hormona,ovulacije...
    Nikad mi nije palo na pamet da cu imati problema sa zacecem sa svoji punih 39. Nazalost, trece nece i nece.
    Kod mene sve ok, kod supruga nesto losiji spermiogram i eto, mi se vec trecu godinu borimo sa time i zadnjih godinu dana uspjeli smo proci i 5 IVF postupaka.
    Tek sad sam u fazi kada me nakon svega ovoga lagano pocinje hvatati panika i stalno mi se namece pitanje, hocu li uspjeti ostvariti tu trudnocu ili ce ipak presudni faktor biti nase godine koje bas ne idu u prilog bez obzira sto ja to odbijam prihvatiti.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Joj, kak sam srečna da se otvorila ova tema! Čitajući druge teme, stalno se osjećam da ne pripadam u to. Ja imam 37 i dvoje djece, a zadnjih godinu i pol nikak da se "prime". Šteli bi da ide prirodno, bez tableta i drugih pomagala... a vidli bumo kak bu završilo. Oduvijek mi je bila želja imati još jedno u kasnijim godinama. Idem i sad na "posel" , mortik se kaj baš ve zapelca...

  23. #73
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Cure vidim da nas se broj povećava. Evo i nama nešto baš ne ide od ruke. Već se 6 mjeseci svojski trudimo ali kak tikica-69 veli: treće neće pa neće. Ali bude, vremena ima...

  24. #74
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Drage moje,
    istina ne spadam u 39+++, nego u 39- (odn. uskoro navršavam 38g), mm ima 39, i čekamo treće.

    Počeli smo sa mojih 29, 1. sam rodila sa 34., 2. sa 37. i evo sada sam nekih 10 tjedana T.
    Sve prirodno.

    A imam PCOS, totalno lude cikluse (45-80 dana!) Nikad nisam išla na neke žešće preglede jer je moj gin mišljenja da bi nas to samo pokočilo.
    Umjesto toga bacila sam se na prirodne terapije: homepatija i vitex.
    Prvu sam bebu začela kad sam 5 mjeseci pila homeo, a druge 2 uz homeo i vitex, za koji imam svamo riječi hvale!

    Inače, moja poznanica je rodila deveto dijete sa 46!

    Hrabro samo!

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    mamaShe svaka čast,ja imam dvije (1.u 24.-oj,2. u 28.-oj,i spremam se na 3. sa 37 (mislila sam da imam previše,ali si me ti utješila ));a tvoju poznanicu sa 9 ne možemo nikako stići

  26. #76
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mandy, pa stigla bi ako kreneš odmah ritmom jedno godišnje

    No, šalu na stranu, ja sam isto sa prvim i drugim zatrudnila kao od šale, a sada bome neće pa neće, još od ljeta. nadala sam se zatrudniti prije četrdesete, ali eto, prošao je rođendan i još NIŠTA...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Joj čovječe,pa bar da nekom podforumu budem najmlađa

  28. #78
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    No, šalu na stranu, ja sam isto sa prvim i drugim zatrudnila kao od šale, a sada bome neće pa neće, još od ljeta. nadala sam se zatrudniti prije četrdesete, ali eto, prošao je rođendan i još NIŠTA...
    Ja sam se isto nadala da ću rodit prije četrdesete ali kao što znaš nejde ni meni. Ali gle 40, 41, 42 koja ti je razlika? Ionak bumo bile najstarije mame na roditeljskim sastancima .

  29. #79
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Možda nećemo, ako nam budu išli u školu sa klincima od MamaShe-ine frendice...

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    53

    Početno

    Bok cure, primate i mene? Za mjesec dana punim 39. Prvo dijete rodila sa 19, drugo u 28. treće u 29. Sada si jako želimo četvrto...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Joj Ira2210 pa ti si to sistematski radila nakon 9-10,pa sad opet 10 godina,mora ti uspjeti kad si s nama :D ;naravno da te primamo u klub-zajedno smo uvijek jače ;da te pitam nešto:kako funkcionira tolika razlika u godinama između djece,moje su 3 godine razlike i super su frendice,ja sam se uvijek bojala da ovo trće (kad dođe )neće imati puno veze jedno s drugim ako ih dijeli puno godina;nemam vlastitog iskustva jer sam jedinica-samica,zato sam uvijek i željela troje-četvero.A evo i još jedno brzopotezno za sve :kako reagira okolina na vašu želju za trećim,četvrtim....?Mene svi pitaju jesam li luda,spominju krizu,neimaštinu,metre kvadratne,fakultete itd. Tako reagiraju i žene,tj,majke,što mi najviše smeta,jer bar bione trebale znati da to baš neće puno utjecati na nečiji imovinski status (ne smatram da sam bitno financijski osiromašila kad sam rodila drugo,niti da bih danas bila bogatija da sam imala samo jedno).Imala sam prijateljicu u osnovnoj,bilo ih je pet,naoko bi se primjetilo da nose stariju garderobu i da imaju manje,ali meni je zato bila draža,čini mi se da su otpočetka bili samostalniji od mene,koja sam bila sama;danas ih je troje završilo fakultete,svi su se sredili i ne primjećujem da im je ni gore,ni bolje nego meni.8ajme ujutro imam inspiraciju :D )

  32. #82
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mandy temu o tome mozes otvoriti na Izazovima roditeljstva, ovo je tema o zacecu kod zena iznad 39

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Rečeno-učinjeno,Ira prebaci se na zadanu temu

    Pujice,šta si ti stroga teta

  34. #84
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    mandy baš mi je drago da si najmlađa A razliku u godina riješiš tako da odmah rodiš i 4. pa se 3. i 4. druže.

    piplica, lude ste mi cure!!

    A mene je moja mama rodila, prvu i jedinu sa punih 41!

    A moja kuma rodila 6. i sada ima 40,5g. Eto.

    ira2210 bravo! što idete na 4.! Želim vam uspjeh!

    I ja se nadam da će nam Bog poslati još barem dvoje-troje, ali neka on o tome odluči. Do sada su se njegove odluke pokazale super.

  35. #85
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Ja ću se samo uključiti kao potpora curama koje pokušavaju zatrudnjeti. Sada mi je nešto preko 44, a moje zlato će u siječnju napuniti 3.
    Kako soliram, vjerojatno će ostati jedinac, ali mogu vam podići moral ako kažem da je bila slučajna trudnoća, da sam se super osjećala, dobila samo 9 kg, a pojačano smo pratili trudnoću zbog mojih godina i mioma na maternici.
    Malac je bio poveliki (mislili su da će biti oko 5kg, a ispao 4,200 i 55 cm), pa je doktor inzistirao na carskom. Sve je super prošlo.
    I ja se kao i vi osjećam mlado i ne mislim da su mi godine prepreka, a da mogu, odmah bi išla na još jednog bebača.
    Svima puno sreće

  36. #86
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    evo mene opet...opet sam u filmu iako sam malo bila ohladila...sredjivala sam neke druge zivotne prilike i sad se osjecam dobro..godina mi je lijepo pocela, bar se ja lijepo osjecam iako nista glamurozno i pompozno nije bilo...
    zelim malo podici topic jer opet smo tu - u akciji.
    pozdrav svim mojim suputnicama na 39+++

  37. #87
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Pepe2 tu smo, tu smo. Danas sam s mužem razgovarala da ćemo pustit još dva ciklusa, a onda lagano na pretrage. Iako sam ja već bila, i sve je ok. Ovulacija potvrđena. Možda fakat ima veze to kaj vele da plodnost žene rapidno pada iza 38. Možda su sva ta jajčeka mućki. Evo mene opet brijem. Nećemo se tak razgovarati jel?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ej cure, nema crnjaka, vidite mene 39-- , MM 39++++, malo je potrajalo, ali smo uspjeli, evo jučer mi kaže frendica da je T njena zaova 47g., 1.T, blizanci, godinama se liječili, digli ruke prije 4 g. i sad prirodno, zamislite koja srića, svi u obitelji slave :D (kad čujem takvu priču povjerujem da je sve moguće)

  39. #89
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    :D Bravo cure....optimizam i pozitivne ~~~~~~~~~~~~~ su ono sto volim na ovom forumu...cestitke zaovi..ideja samo lagano i naprijed....

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Pozdrav, drage, da se i ja uguram u 39++, iako ću imati tek 38 . Već sam pisala svoje stanje: ja dvoje djece, 10 godina pauze zbog rastave i krpanja života, novi brak, on 2 djece, sad želimo još barem jedno dijete (sva su djeca s nama), ali ne ide. MM sve 5, ja sam krenula privatniku na pretrage. Nađena mi je ešerihija na grliću i nekakva bakteriološka živina u mokraći. Papa je ok. No, zanima me ovo: M mi kasni već dobra 4 dana (a nikad ne kasni), danas sam napravila test- nema T, a nisam imala nikakav poseban stres ovaj mjesec. Jedino što me zadnjih desetak dana boli taj moj jedan jajnik koji još imam. Nije to jaka bol, niti je stalna. Je li kojoj od vas bilo tako? Što bi to moglo biti?

  41. #91
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Moja mama je srela gospodju u osamdeset i nekoj... odlicno se drzi, citav zivot sportom se bavila... hajd da predjem na stvar: prvo dijete rodila u 46, drugo 48...

  42. #92
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Pa znala žena svoje potencijale...do 40 te je bila još "teenage"...skoro kao i ja

  43. #93
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Nesto sam ja previse dobro raspolozena s obzirom koliko sam nervozna u očekivanju Godoa

  44. #94
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Amare, jajnik može boliti ako npr. nije pukao folikul tj nije došlo do ovulacije pa imaš cistu. Nakon M više ne boli. Tak je meni bilo par puta u životu.
    Pepe

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    9

    Početno

    Drage moje , imam 41 godinu i prije tri mjeseca sam ostala pripodnim putem u drugom stanju a muz ima katastofalan spermiogram. Cak je nakada znao imati i azoospermiju, nekada nesto malo slabo pokretnih.
    E danas vise nisam trudna jer sam imala spontani prije mjesec dana.
    Imala sam nevjerovatan stres u onih prvih 15 dana dok jos ne znas da si trudan. PHD nalaz je pokazao pogresnu diobu u prvim danima. Cak sam zakacila molu. Sada sam dobro i hormoni su se vratili u normalu.
    Prije trudnoce sam isla na jogu, jela maticnu mlijec i psenicne klice. Ja nisam imala nikada ginekoloskih problema.
    Sada cemo cekati 6 mjeseci , pa posto sam se uvjeila da to moze , pokusat cemo jos koji put.
    Ja sam samo za prirodne trudnoce i drugacije necu ni probavati.
    Samo sto cu sada muzu dati vit e i caj od Mije.
    Ja cu ostati na jogi jer to je fenomenalna stvar za hormone i za cijeli organizam. Ide ljeto pa cu piti cijedjene sokove i jesti dosta prijesne hrane.
    I da do tada cu imati 42 god. Sta da se radi.

  46. #96
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    biljak dobrodošla i ~~~~~~~~~~~~~~~~da uspijete sto prije...

  47. #97
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    biljak, dobrodošla!

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Bok, generacijo! Imam 39 i evo sam najnormalnijim putem zatrudnila. Puno toga me u životu zanimalo i brak i djeca nekako nikako da dođu na red. Kasnije kad sam počela razmišljati o djeci, nisam bila sigurna da mi je tadašnji bf bio ujedno i dobar izbor za oca... sad sam već dvije godine u prekrasnoj vezi... nakon godinu dana, zaključili smo gotovo u isto vrijeme da bi bilo lijepo imati i bebača. Ne mogu reći da smo baš radili na bebi, jer sam se ja silno, ali silno plašila neuspjeha... tako da je sve bilo ono - kad dođe dođe, bez opterećenja... iako, ne mogu reći da nisam bila potiho razočarana kad bih dobila menstruaciju...

    I evo što se dogodilo, prošli mjesec kad smo se jedva vidjeli, kad sam sigurna da smo jednom vodili ljubav, a moj dragi tvrdi dva puta... ja se tog ne sjećam, onda znate koliko je sati... kad ono... Došla nam bebica! Onda kad sam se najmanje nadala, kad smo najmanje na tome radili, kad sam imala turbo užurban mjesec da, iskreno, nisam ni mislila na bebicu, bebica nam je došla... usput, imam pet-šest prijateljica koje su zatrudnile poslije 35... od njih jednu koja je imala bebu za bebom... prema tome! I moja ginekologica i moja liječnica opće prakse, obje preprekrasne, kad sam im to nedavno stidljivo spomenula gledale su na to super pozitivno i kao "pa naravno da će bit i trudnoća i bebica i da će sve bit okej, samo vi na tom radite"...

    Eto, da ne duljim, ovo su mi prvi postovi na forumu pa da ne pretjeram!

    Velika pusa svima koje pokušavate, doći će bebica, ne brinite!

  49. #99
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Sophie, čestitam!
    Cure, sretno!


  50. #100
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Sophie, čestitam!!!

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •