Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 364

Tema: 39+++

  1. #201
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    a ne znam jesu li labaviji općenito, ali s obzirom na to da je tema 39+++, ne bih se pouzdala u njih...

  2. #202
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nisu labaviji, sekundarna neplodnost je češća od primarne.
    A općenito su se zbog rasta neplodnosti kriteriji postrožili - nekad se preporučalo javiti se dr-u nakon 2 godine nezaštićenih odnosa <35., i nakon 1 godine >35., danas je to prepolovljeno.

  3. #203
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ono što znam od drugih-sekundarnih-mpo doktori ih jednostavno ne doživljavaju nego puštaju da se još malo trude, zato pitam za kriterije

  4. #204
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Sad sam pukla na #$%&&%%$ u Puli.
    Dobili uputnicu za spermiogram, rekli na doktori i oni koji su već to radili da je to na ginekologiji. Naravno, na njihovom sajtu ne ništa o tome. I cijelo jutro zovem ginekološku ambulantu, nitko se ne javlja. Odem preko centrale, riba ma spaja na razne brojeve, ili se nitko ne javlja, ili nitko nema pojma. Onda saznam da se to više ne radi na ginekološkom, već u laboratoriju pa me spoje tamo, tamo opet nitko ništa ne zna, ali javila se ljubazna žena koja me ostavila par minuta na telefonu i išla se raspitati. Onda mi je dala broj na koji se mogu naručiti.

    I zovem, prvo moguće davanje spermiograma je 25.3. jer uzimaju tri dnevno. $#$&%$"&&$#"&
    Svašta bih rekla i njima, i ministru zdravstva, i svima.

    Dakle, ili Rijeka, ili privatno. Hoću odmah, neću čekati mjesec dana

  5. #205
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ako se odlučiš za Rijeku, toplo NE preporučujem mailanje, nego telefon: 051/ 658-254, zvati između 12 i 14 h.

  6. #206
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Zvala Rijeku, čeka se oko tjedan dana, to nam je ok. Hvala!

  7. #207
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    NNČ, sretno!

  8. #208
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Stigao mi je nalaz hormona, mislim da je sve u redu

  9. #209
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zuska, super!

    Znači, nisu podvljali nalazi, u okviru su referentnog intervala? Jesi radila amh?

  10. #210
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ne znam šta sam radila, mogu samo prepisati s papira, ispada da je sve u okviru ref. intervala:
    TSH 1,97
    PRL 188,9
    Estradiol 202,6
    DHEAS 4,76
    Testosteron 0,62
    SHBG 53,2
    FAI 1,17

    Sad vidim da mi nema vitamina D, piše da to moram osobno doći u labos u drugi grad. I progesteron moram još za tjedan dana.
    Trebam li raditi još nešto?

  11. #211
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    FSH, LH? To nemaš?

  12. #212
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Sad sam zvala labos, istražuju što je s tim. Već su mi prošlo ljeto izgubili jedan nalaz.

  13. #213
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zuska, na temi smo 39+++, koliko si ti + iza 39?


    FSH, LH, AMH uz estradiol i progesteron na 21 dc, navažniji su u ovom času za tvoju hormonsku sliku vezano uz začeće.

  14. #214
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska, na temi smo 39+++, koliko si ti + iza 39?

    FSH, LH, AMH uz estradiol i progesteron na 21 dc, navažniji su u ovom času za tvoju hormonsku sliku vezano uz začeće.
    Djelujem mlađahno zbog neznanja? Pa zato sam se i skanjivala pisati ovdje. Do sad mi to ništa nije trebalo, ali evo, učim polako.
    Sad istražujem da li mi ih dr nije stavila na uputnicu ili su ovi u labosu zeznuli.

    Dakle, ja sam ginici rekla da hoću uputnicu za hormone jer pokušavamo raditi na bebi i da mi na uputnicu stavi i DHEAS i vitamin 3. Vidjela sam da je ovo posljednje stavila, drugo nisam provjeravala jer si mislim da valjda ona zna što treba provjeriti. I sad ako ispadne da ih ona nije stavila na uputnicu...

  15. #215
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ispalo je da mi socijalna gini na uputnicu nije stavila ni LH, ni FSH, ni AMH, iako sam došla s popisom što sve želim na uputnici (a popis je uključivao sve to jer sam se vodila savjetima s foruma).
    Jedino što sad mogu je ići po novu uputnicu i čekati novi ciklus.

    Da li AMH trebam isto raditi u razdoblju 3. do 5. dana ciklusa ili to mogu raditi bilo kad?

  16. #216

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    AMH moze bilo kada. Sretno!

  17. #217
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nadam se da ti je socijalka dobra kao receptomat, ali ako ti budu zatrebale ozbiljnije usluge što se tiče reprodukcije, bjež od nje...mislim, ne daj da ti ona prati cikluse, daje klomifene ili sl. Za AMH se ne čudim, to se vadi samo u ZG - ali FSH i LH, naprosto ne mogu vjerovati da ti to nije stavila na uputnicu, pa to su osnovi spolni hormoni!

  18. #218
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Je, ona mi je receptomat, imam privatnog ginekologa u Zg, sutra idem kod njega i nadala sam se imati nalaze
    A šta da ti kažem, došla sam s papirićem kod nje i dala joj što sve treba pisati na uputnici...trebala je samo prepisati. Nisam kasnije kontrolirala, tj. mislila sam da je ona na uputnicu stavila sve što treba pod nekim drugim nazivom.

    AMH, gdje u Zg?

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    amh na VV na uputnicu.

  20. #220
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Znate li jel može igdje privatno? Malo sam prošla po labosima, ali nisam nigdje našla...
    Nikad neću skupiti sve nalaze ako budem morala ponovo po uputnicu, pa ponovo za Zg...
    A bilo mi je malo sumnjivo što žena u labosu u Puli ne zna što je AMH

  21. #221
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Aaaaaa!

  22. #222
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Zuska

    jesi razmišljala možda o dodatnom zdravtsvenom osiguranju preko Croatije, isplati se s obizorm na sve pretrgae koje trebaš odraditi, radiš po privantim labosima, nalazi dolaze mailom, gubiš minimum vremenam a usluge je neusporediva, imaš uključeno i nekoliko UZV-a svašta nešto.A fino kad nam zatrduniš po drugi put, tekl onda ti se isplati, puno nas je to imalo. Ja sam plaćala u razdoblju 2009-2011 120 kn mjesečno. Vriejdilo je svake lipe al zato nisma plaćala ono glupo dodatno preko HZZO-a za koje dobijem skoro ništa. Lista klinika i labosa je iscrpna možeš birati koga hoćeš, moždada zvrcneš na onaj telefon pa se raspitaš.

    Eh da ja sam očiot dobro siplanirala jer sam u tih 3 godine odradila 2 trudnoće. Ugovor možeš prekinuti nakon svake pune godine osiguranja tako nekako je bilo.

    Sretno!

  23. #223
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ahh, većina nas je imala takva iskustva, ili socijalac zaboravi staviti, ili bolnica nema reagensa i sl.

    Mislim da te Inesz nije pitala za godine zbog neznanja nego zato jer je između 40. i 45. godine u reproduktivnom smislu more razlike. Misliš da smo mi išta znale o hormonima prije kretanja u MPO (OK, s izuzecima ovih kojima je to struka)? Osobno sam sasvim lijepo živjela i bez spoznaja o međuodnosima FSH i LH, kamo sreće da se nikad nije ukazala potreba za tim znanjima

    AMH, zar niste vi Zagrepčanke vadile negdje privatno, za skupe pare? Breyer, 600 kn? Više ne rade?

  24. #224
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja bi ipak na VV vadila AMH, pa makar platila.

  25. #225
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Tu je malo življe pa možda prije dobijem odgovor. Može molim vas link gdje narucujete testove zaovulaciju i ttrudnoću. Hvala

  26. #226
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Evo mali apdejt:

    dragi bio raditi spermiogram, sve ok, ja u međuvremenu radila progesteron i spremala se sad u četvrtak dati krv za FSH, LH i AMH. Međutim, menstruacija koje se očekivala u nedjelju, nije došla.

    U ponedjeljak radila test...i ugledala plus. Još sam zbunjena. Poseksali smo se samo jednom jer je on bio na putu pa sam ga zaskočila kad je došao. I nisam uopće računala na trudnoću u ovom ciklusu. No, počela sam malo sumnjati (samo malo) par dana prije očekivane menge jer mi je PMS nestao netragom, odjednom sam postala dobra i staložena osoba, sama sebi se čudila..i dva dana za redom me na kratko posjetila ONA, moja vjerna pratiteljica u prvoj trudnoći (nikad prije, ni poslije), njeno visočanstvo, ŽGARA.

    I sad se i dalje osjećam nekako mirno i blaženo, sad znam zašto sam, između ostalog, htjela ponovo biti trudna, zbog tog osjećaja mirnoće kojeg u normalnom životu ne poznajem , ali me ipak kopka crv sumnje...je li sve u redu, je li trudnoća uredna...i zato nisam htjela odmah ni pisati ovdje...ali osjećam neki dug prema onima koje žele zatrudniti, a starije su od 39 godina.

    Da rezimiram: prošlu jesen dizala sam si jako nagrižen imunitet raznim vitaminima (onima za koji su mi ona mjerenja vitaminsko-mineralnog statusa rekla da su u deficitu), a zadnjih tjedana sam nastavila piti samo folnu. Također, nakon dvije godine nespavanja, od jeseni spavamo bolje; a počela sam vježbati i općenito se posljednjih mjesec, dva, osjećam puno bolje i snažnije, mislim da je kombinacija boljeg spavanja, vježbanja i vitamina učinila svoje. A nešto je malo zaslužan i MD


  27. #227
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zuska,
    divno!
    Čestitam i sretno!

  28. #228
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Zuska, čestitam! Drago mi je da se nisi morala popenjati dva pdf-a gore za dalje
    I daaaa, taj osjećaj mirnoće je super...

  29. #229
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mali apdejt:

    dragi bio raditi spermiogram, sve ok, ja u međuvremenu radila progesteron i spremala se sad u četvrtak dati krv za FSH, LH i AMH. Međutim, menstruacija koje se očekivala u nedjelju, nije došla.

    U ponedjeljak radila test...i ugledala plus. Još sam zbunjena. Poseksali smo se samo jednom jer je on bio na putu pa sam ga zaskočila kad je došao. I nisam uopće računala na trudnoću u ovom ciklusu. No, počela sam malo sumnjati (samo malo) par dana prije očekivane menge jer mi je PMS nestao netragom, odjednom sam postala dobra i staložena osoba, sama sebi se čudila..i dva dana za redom me na kratko posjetila ONA, moja vjerna pratiteljica u prvoj trudnoći (nikad prije, ni poslije), njeno visočanstvo, ŽGARA.

    I sad se i dalje osjećam nekako mirno i blaženo, sad znam zašto sam, između ostalog, htjela ponovo biti trudna, zbog tog osjećaja mirnoće kojeg u normalnom životu ne poznajem , ali me ipak kopka crv sumnje...je li sve u redu, je li trudnoća uredna...i zato nisam htjela odmah ni pisati ovdje...ali osjećam neki dug prema onima koje žele zatrudniti, a starije su od 39 godina.

    Da rezimiram: prošlu jesen dizala sam si jako nagrižen imunitet raznim vitaminima (onima za koji su mi ona mjerenja vitaminsko-mineralnog statusa rekla da su u deficitu), a zadnjih tjedana sam nastavila piti samo folnu. Također, nakon dvije godine nespavanja, od jeseni spavamo bolje; a počela sam vježbati i općenito se posljednjih mjesec, dva, osjećam puno bolje i snažnije, mislim da je kombinacija boljeg spavanja, vježbanja i vitamina učinila svoje. A nešto je malo zaslužan i MD

    ajme zuska prekrasno cestitam neka ti je sa srecom!!!

    uzivaj!

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Zuska, čestitam od
    Posljednje uređivanje od tetadoktor : 23.03.2014. at 09:21

  31. #231
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Eto, slučajno svratim ovdje a kad ono ohoho...
    Zuska čestitam od srca!!!!I sretno za dalje...
    Posljednje uređivanje od amazonka : 06.04.2014. at 22:11

  32. #232
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Hvala vam svima

  33. #233
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Zuska, bravo!

  34. #234
    Slucajno tu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    67

    Početno

    Sta piti za brze zacece ako imas iznad 35 i busi radjala

  35. #235
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Slučajno tu, koliko dugo pokušavaš ostati trudna?

  36. #236
    Slucajno tu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    67

    Početno

    Od 11 mjeseca prosle godine

  37. #237
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Koliko ti je godina?

  38. #238
    Slucajno tu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    67

    Početno

    38

  39. #239
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Slučajno tu,



    imajte i dalje redovite spolne odnose, ali budući da imaš 38 godina i da više od 9 mjeseci pokušavate začeti, bilo bi dobro napraviti određene pretrage:

    -za partnera spermiogram;

    -za tebe-pregled ginekologa i osnovne hormonske pretrage

  40. #240
    Slucajno tu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    67

    Početno

    Ja sam radila pregled uredu sam. Koliko u ovim gidinama pokusavati zaceti


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #241
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ako je žena starija od 35 godina preporuča se napraviti pretrage koje sam ti gore napisala nakon 6 mjeseci redovitih spolnih odnosa

  42. #242
    Slucajno tu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    67

    Početno

    Ok hvala


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #243
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno



    neki dan sam naletjela na ovaj upravo nevjerojatan članak:

    http://www.vijesti.me/vijesti/dan-828243

  44. #244
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Evo i mene kod vas

  45. #245
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku


    neki dan sam naletjela na ovaj upravo nevjerojatan članak:

    http://www.vijesti.me/vijesti/dan-828243
    Ima još nevjerovatniji:
    http://www.fokus.ba/67404/magazin/zi...nosi-cetvorke/

  46. #246
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    ima li još koga u ovoj temi i željama?
    naime, nakon dvije uredne trudnoće, imala sam dva zadržana pobačaja (20tt i 12tt; trudnoće inače uredne do kontrola u tim tjednima) i sad sam u pretragama (trombofilija), a inače urednih ostalih redovnih nalaza (papa, brisevi, kks, guk).
    nije bilo problema sa začećem, ali eto sa trudnoćama u 38/39+ dobi baš nas i ne ide.
    ima li možda netko sa sličnom pričom za podijeliti?

  47. #247
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Ima mene na temi i sa željom ali nije slična priča. Mama_28 želim ti brze rezultate pretraga da što prije saznate što je problem.

  48. #248
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    i ja bi vam se pridružila na ovoj temi, ako me primate. nisam još 39, ali nisam ni daleko...za koju godinu. imam jednog velikog dečkića i novi suprug i ja pokušavamo već 3 godine dobiti dijete. prolazili smo neke testove koji su pokazali da smo ok, a nakon toga ja sam u razmaku od 10 mjeseci 2 puta prirodno zatrudnjela. no i imala spontani oba puta. sad sam u procesu oporavka, potom me očekuje niz dodatnih pretraga i nada da će sljedeća trudnoća proteći u redu. ginekolozi su mi spomenuli da ću sljedeći put od početka na mirovanje i uzimati progesteron...

  49. #249
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nakon dva spontana preporuka je napraviti nalaze trombofilije, nadam se da je i to na listi pretraga koje planiraš raditi.
    Sretno!

  50. #250
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon dva spontana preporuka je napraviti nalaze trombofilije, nadam se da je i to na listi pretraga koje planiraš raditi.
    Sretno!
    između ostalog, da, napravit ću i nalaze na trombofiliju. iako mi je svaki ginekolog do sada rekao da to kod mene sigurno nije slučaj, jer da je već bi mi se pojavila u 1. trudnoći koja je prošla školski...no eto, kažu da je to popularno sad raditi pa će me poslati i na to.

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •