Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 364

Tema: 39+++

  1. #251
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nije točno.
    Moja prijateljica je prvo dijete rodila bez komplikacija, drugo izgubila u 39 ti. Nakon toga su joj utvrdili da se radi o faktorima trombofilije. Samo ti napravi pretrage.

  2. #252
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Popularno raditi...?!
    Ja bi to stavila u obaveznu pretragu prije trudnoće.

  3. #253
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    sigurno da ću napraviti sve pretrage, no evo trebam još malo vremana za oporavak. trenutno sam psihički malo potonula, no nadam se da ću uskoro isplivati iz ovog stanja.

  4. #254
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


  5. #255
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Ja sam odradila pretrage na trombofiliju, imam 2 mutacije koje mogu i ne moraju pridonijeti pobacajima, no receno mi je da zbog te sklonosti zgrusavanju i dobi ipak preporucaju heparine ako se odlucim za jos jednu trudnocu.
    marla-s, zao mi je i veliki saljem. Ima tema na kojoj pisu mame andjela (Kako dalje nakon gubitka...) meni su cure tamo puno pomogle i digle me kad mi je bilo najteze.

  6. #256
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Pozdrav svima! Evo, kako su mi klinci vec veliki (9,13 i 16), nakon puno razmisljanja i kalkuliranja sa njegove, a malo sa moje strane, mm i ja smo se odlučili na jos jednu srecicu u nasem zivotu. Malo me strah jer cu uskoro napuniti 39. Da li cemo uspjeti ( svaki put sam ostala t u prvom ili drugom ciklusu) i naravno da li ce biti sve u redu. (Jednu bebicu sam izgubila u 24 tj.t. )
    Sve trudnoce sam docekala i provela uz ovaj forum i nadam se da ce mi i ovaj puta donjeti srecu kao i vama svima i da cemo se uskoro druziti na trudnicama!

  7. #257
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Eci, sretno!

  8. #258
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Evo, kako su mi klinci vec veliki (9,13 i 16), nakon puno razmisljanja i kalkuliranja sa njegove, a malo sa moje strane, mm i ja smo se odlučili na jos jednu srecicu u nasem zivotu. Malo me strah jer cu uskoro napuniti 39. Da li cemo uspjeti ( svaki put sam ostala t u prvom ili drugom ciklusu) i naravno da li ce biti sve u redu. (Jednu bebicu sam izgubila u 24 tj.t. )
    Sve trudnoce sam docekala i provela uz ovaj forum i nadam se da ce mi i ovaj puta donjeti srecu kao i vama svima i da cemo se uskoro druziti na trudnicama!
    Klinci su nam tu negdje, a ja sam malo starija. Evo sada 35 tjedana.
    Sretno i ne daj se obeshrabriti komentarima, ja sam ih se naslušala.

  9. #259
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Evo, kako su mi klinci vec veliki (9,13 i 16), nakon puno razmisljanja i kalkuliranja sa njegove, a malo sa moje strane, mm i ja smo se odlučili na jos jednu srecicu u nasem zivotu. Malo me strah jer cu uskoro napuniti 39. Da li cemo uspjeti ( svaki put sam ostala t u prvom ili drugom ciklusu) i naravno da li ce biti sve u redu. (Jednu bebicu sam izgubila u 24 tj.t. )

    Sve trudnoce sam docekala i provela uz ovaj forum i nadam se da ce mi i ovaj puta donjeti srecu kao i vama svima i da cemo se uskoro druziti na trudnicama!


    Sretno Eci!

  10. #260
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sretno

  11. #261

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Sretno Enci!
    Taman kad sam počela razmišljat o odustajanju od 3. bebice zbog godina, pročitam tvoj post.
    To mora da je neki znak.

  12. #262
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Hvala cure! Cathy, nevjerojatno, imamo sva tri ista godista. Mozda cemo i cetvrto! Mami2- isto ja 77, mm73! To mora biti znak

  13. #263
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ima nas jos koje smo rodile 4. put sa 39+
    Trudnoca i porod prosli bez ikakvih problema. Dijete zdravo.
    Doduse imala sam nesto cesce preglede, povisen tlak, pa sam ga terapijom regulirala, no odbila sam amniocentezu. Nisam trebala mirovati, dobila sam samo par kila. Porod je bio tako brz i lagan, bez tiskanja, da ne bih vjerovala da se i tako moze roditi da nisam dozivjela
    Nakon svih problema s trudnocama koja sam imala kao mlada mama, ova u "starim" godinama je bila kao iz price.
    I onda setas s kolicima sa mamama kojima mozes biti mama.
    Moja me kasnorodjena kcer pomladila za bar 10 godina.
    Ok, ponekad je tesko biti mama u 40im, teze nego u 20im, ali je divno.

  14. #264
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Eci, sretno.
    Ali počni odmah raditi na tome.
    Vrijeme užasno brzo prolazi, a ženska plodnost opada.

  15. #265
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja me kasnorodjena kcer pomladila za bar 10 godina.
    Ok, ponekad je tesko biti mama u 40im, teze nego u 20im, ali je divno.
    X

    Eci sretno!

  16. #266
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Hvala!
    Danas mi je tek 5 DC . Jos malo i bacamo se na posao.

  17. #267
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Sta je sa ovim forumom, nestalo mi je pola posta. Velika mi je dilema ici na amnio ili ne. Nadam se da su druge metode napredovale od kada sam zadnji puta bila trudna. Ima vremena, samo da se pokaze plusic pa cu razmisljati o ostalim stvarima.

  18. #268
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Sretno Eci!
    Ja sam 4. dijete rodila s 40. Puno mi je lakše bilo s prvo dvoje nego s druge dvije. Godine ipak nose svoje. Jedno je s 30, drugo s 40., al sad kad su malecke veće ipak je lakše.

  19. #269
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Pozdrav svima i od mene!
    Nadam se da me primate u društvo iako nisam stara forumašica (godinama vas čitam no dugo mi je trebalo da vam se i aktivno priključim)..
    Danas ste mi uljepšale dan i cijeli tjedan i mjesec
    Ja sam prije dva mjeseca napunila 39... imam dvoje male djece i pet izgubljenih trudnoća... iako sam oduvijek htjela biti po godinama mlada mama sve mi se u životu drugačije posložilo.. i sad bi silno htjela i treće dijete, no u mojoj široj okolini svi imaju najviše dvoje djece pa me zbog toga, a i zbog godina, gledaju kao nenormalnu i zbog toga sam usamljena u tom dijelu pa bi se rado ovdje družila sa vama

  20. #270
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Bas mi je drago da nas je sada vise ovdje! Kad sam se bila prvi put javila ovdje, dugo nije bilo odgovora, kao da sam zagusila temu... Isto imam par prijateljica koje razumiju ovu zelju, a ostatak okoline, usudim se reci i blize i dalje, me onako gleda postrance. Nakon dvoje zdravih pa dva pobacaja, sto sad jos razmisljam dalje? Nedavno sam tako u jednoj prilici bila cool pa samo mirno rekla otkud vam pravo... I sad se nadam novoj trudnoci, jako me strah uopce jer su i dr podijeljenih misljenja sto raditi u iducoj, a za okolinu bi najradije sutila dok sami nece primjetiti jer onda me valjda nitko nece castiti neugodnim komentarima?
    Jos sam par dana do punih 40. Uvijek sam mislila i zeljela troje do 35, no zivot je to drugacije donio.
    Kako i da li vi reagirate na te komentare? Povremeno me to pogodi, a ponekad se odbije od mene ko ping pong loptica.
    Sto kazu vase bolje polovice na zelju za jos djece?a
    Zelim nam svima brze plusice i zdravo dosadne trudnoce!

  21. #271
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Cure, ja ne bi nista govorila nikom od koga ne ocekujem podrsku. Ne trebaju vam negativni komentari. A, ako ih ko bude inao kad zatrudnite, tome bi bome odbrusila da gleda svoja posla

  22. #272
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ne razumijem zasto negativni komentari? Zbog godina? Zasto bi nekog bilo briga sa koliko godina cete roditi svoje dijete? I zasto se vi zamarate sa tim sta neko misli o tome? Ja nisam naisla na negativne komentare a i poznam puno mama koje su rodile 40+ i bas su omiljene u drustvu na klupici.

    Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk

  23. #273
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem zasto negativni komentari? Zbog godina? Zasto bi nekog bilo briga sa koliko godina cete roditi svoje dijete? I zasto se vi zamarate sa tim sta neko misli o tome? Ja nisam naisla na negativne komentare a i poznam puno mama koje su rodile 40+ i bas su omiljene u drustvu na klupici.

    Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
    Slažem se. Baš te briga... I sama sam se našla u situaciji da ljudi u parkiću ne znaju da li sam mama ili baka, hehehe, ali nije me to pogađalo. Naprotiv, znalo me zabavljati. Ja nemam iskustva majčinstva u mladim danima jer sam prvi put rodila u 38.godini, ali znam koje su prednosti majčinstva u četrdesetima: čovjek možda ne trči tako brzo kao 25-godišnjak, ali psihički je stabilniji i iskusniji, pa se lakše nosi s mnogim situacijama koje su mlađim roditeljima izazov. A za one kojima to nije prvo dijete pa imaju i vlastito iskustvo to isto može biti samo prednost. Sretno!

  24. #274
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure, samo naprijed. ako želite još djece, imajte ih. samo požurite, jer u godinama oko 40-te ili iznad 40-te, slobodno možemo reći da svaki mjesec znači puno, ne za zavidne susjede i znance, već za naš reproduktivni kapacitet.

    rodila sam u 42-drugoj i nikad nisam čula zloban komentar, naprotiv, samo riječi ohrabrenja od osoba koje su znale koliko imam godina. oni drugi koji nisu znali koliko imam godina, jer ne piše mi na čelu, nisu niti mogli komentirati.

    sretno svima!

  25. #275
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem zasto negativni komentari? Zbog godina? Zasto bi nekog bilo briga sa koliko godina cete roditi svoje dijete? I zasto se vi zamarate sa tim sta neko misli o tome? Ja nisam naisla na negativne komentare a i poznam puno mama koje su rodile 40+ i bas su omiljene u drustvu na klupici.

    Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
    Mogu komentari bit i zbog tretjeg djeteta. Ima ih dosta koji se i tome cude: "a sta ce ti to?"... a to su uglavnom isti koji su nakon prvog djeteta skloni ispitivati "a kad ce drugo?" A opet ima ih i koji nakon drugog ispituju, "a kad ce tretje?" Sto ljudi, sto misljenja :D

  26. #276
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu komentari bit i zbog tretjeg djeteta. Ima ih dosta koji se i tome cude: "a sta ce ti to?"... a to su uglavnom isti koji su nakon prvog djeteta skloni ispitivati "a kad ce drugo?" A opet ima ih i koji nakon drugog ispituju, "a kad ce tretje?" Sto ljudi, sto misljenja :D
    Meni većina ne komentira u lice (rodbina) nego mi tata prenese. Ono, pa ima troje pa kaj će joj četvrto i još u tim godinama...
    Ova osobna interakcija je pozitivna , svi se vesele i čestitaju.
    Najbolji su mi oni koji prije ljeta nisu skužili trbuščić i sada padaju na guzicu kada me vide.

  27. #277
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni većina ne komentira u lice (rodbina) nego mi tata prenese. Ono, pa ima troje pa kaj će joj četvrto i još u tim godinama...
    Ova osobna interakcija je pozitivna , svi se vesele i čestitaju.
    Najbolji su mi oni koji prije ljeta nisu skužili trbuščić i sada padaju na guzicu kada me vide.


    E bas ovo... Ja sam dozivjela da sto ce mi trece u poznim godinama, treba uzivati u zivotu, pogotovo nakon tih pobacaja. Nazalost su bili kasniji pobacaji, trudnoca se vec vidjela. Najjaca sam si kad na to ne kazem nista, a dodje mi da viknem otkud vam pravo...

  28. #278
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    E bas ovo... Ja sam dozivjela da sto ce mi trece u poznim godinama, treba uzivati u zivotu, pogotovo nakon tih pobacaja. Nazalost su bili kasniji pobacaji, trudnoca se vec vidjela. Najjaca sam si kad na to ne kazem nista, a dodje mi da viknem otkud vam pravo...
    Takvi komentari ne govore ništa o tebi, ali pokazuju sve o onima koji su ih izgovorili.

  29. #279
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    E bas ovo... Ja sam dozivjela da sto ce mi trece u poznim godinama, treba uzivati u zivotu, pogotovo nakon tih pobacaja. Nazalost su bili kasniji pobacaji, trudnoca se vec vidjela. Najjaca sam si kad na to ne kazem nista, a dodje mi da viknem otkud vam pravo...
    Ah, ti ljudi kao da uživaju baviti se tuđim životnim izborima. mama_28 sretno!
    Sjetila sam se jednog lijepog teksta koji sam nedavno čitala vezano uz takve situacije...
    https://www.facebook.com/rodaneplodn...99634876777169

  30. #280
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Da, da to su oni koji pitaju kad ce drugo, a za trece su me znali pitati sta se zalomilo? Uglavnom svi moji prijatelji znaju da si vec dugo prizeljkujem cetvrto i nitko nije imao lose komentare. Sto se majcinstva tice sigurna sam da bi kvalitetnije provodila vrijeme i imala vise strpljenja sada, nego kad sam rodila najstarijeg sa 22.

    Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk

  31. #281
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Hvala, Inesz!
    A u tekstu se u nekim recima bas prepoznajem...

  32. #282
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja sam krila od svih. Djeca su znala vec sa dva mjeseca trudnoce, ali nisu nikom rekli. Mami i tati sam rekla kad je proslo 12 tjedana i bila sam u, relativno, sigurnim tjednima. Mamini komentari su bili ocekivani, sto ce ti to, imas zdravu, veliku djecu, bojala se za mene, a na kraju se nacuvala unuke itekako
    Bila je zima i skoro do pola trudnoce sam krila bez problema, svi su mislili da se debljam. Jedno sam jutro obukla usku majicu, skinula se iz kaputa u cajnoj kuhinji i sa smjeskom pogledala kolegice...skoro su pale na rit. I sad se smijem kad se sjetim. Bas me bilo briga za komentare.
    I tako, to sam rano proljece koristila da otkopcam jaknu kad pozelim da tko zna no, zivim u malom mjestu i za par dana vise nije bilo nikoga da ga zaprepastim...

  33. #283
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Beti3, super mi je tvoja prica!

  34. #284

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Ljudi si svašta dopuštaju, i tiliko znaju bit gnjusni da nemožeš vjerovat. Ja nisam imala negativnih iskudtva jer nitko nezna naše želje i nade.
    Nedavno je kolegica objavila da čeka 5, komentari su bili grozni, od tiga da su maloumni pa neunaju za kontracepcijum, seljačine i slučne gadosti. Žalisni je da ljudi ne mogu prihvatit da netko želi djecu, 3,4,5 nije bitno.
    Da se mene i mm pitali bilo bi ih već 4 al, želje se ne ostvaruju uvijek.
    Takve ne treba slušat, moj život moja stvar.
    Btw ovaj mjesec sam osjetila O nakon hrpu godina. Sad čekamo.

  35. #285
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Evo me, ja ne stignem pisati pored svojih srečica po danu...
    Nije da se zamaram mišljenjem okoline, no ponekad me ipak dotaknu, odnosno rastuže ili naljute... možda i zato što sam ja u svome širokom društvu najstarija mama.. čak ni među poznanicima ne znam za stariju mamu od sebe... ni u parkićima
    Većinu komentara ne čujem direktno, no nađu oni put do mene, a i osjetim dosta toga u onom neizrečenom riječima...
    I da, i ja često ćujem što će ti treće, budi sretna što imaš ovo dvoje..

    A nije da dajem na sva zvona svoju želju za trećim djetetom, no niti je ne skrivam.. ne bojim se izraziti svoje želje i stavove
    No zadnju trudnoću sam imala namjeru dugo skrivati, ne zbog okoline, već zbog svojih roditelja koji se jako boje za mene, pa sam im htjela smanjiti vrijeme strahovanja
    Naime kod mene postoji dodatna otegotna okolnost a to je da me ako uspijem opet zatrudniti i trudnoću iznijeti do kraja čeka treći carski rez... imam zeleno svjetlo od liječnika i nije me strah toga no da čujete samo komentare u vezi toga, uuh!!
    Kakvo je vaše mišljenje oko toga? Trebala bi li zbog toga strahovati?

    A što se tiće mog supruga, on je posebna priča, no ukratko bi mogla reći da je on pomiješanih osječaja oko mogučeg trećeg djeteta
    Eto, vidite da trebam vaše društvo

  36. #286

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Ako je dr. dao zeleno svjetlo ne vidim problem. Moja poznanica je ostala trudna 1,5 mjesec nakon carskog.

  37. #287
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moja prijateljica je imala 5 carskih. Iako dr bas nije bio sretan. Sve je prošlo super

    Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk

  38. #288

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jeste li radile kakve pretrage prije trudnoće, osim onih redovnih (papa, brisevi)?

  39. #289
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    I ja sam Nova pa bih vam se prodruzila. Imam 39 godina i nekih mjesec dana pokusavamo ostati trudni. Imamo vec jednu curicu od sedam godina i jako zelimo jos jednu.

  40. #290
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li radile kakve pretrage prije trudnoće, osim onih redovnih (papa, brisevi)?


    Ja jesam igrom slucaja, i papu i briseve i jos hrpu toga, no s obzirom na nasu dob bilo bi dobro provjeriti i stitnjacu (TSH, fT3 i fT4) jer je pozeljno ucinu trudnocu s TSH manjim od 2,5 i drzati ga takvim u prvom tromjesecju.

  41. #291
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja sam proljetos radila papu i hormone stitnjace. Sve ok.

    Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk

  42. #292
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Hvala vam MAMI 2 i Eci na ohrabrujućim primjerima.... vau 5 carskih, pa moj treci bi stvarno trebao biti sitnica naspram pet

    Natalie 38 baš dobro da si nam se i ti pridružila

    Kako bi bilo divno da uskoro sve budemo trudnice

  43. #293

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Moja štitnjača je koma, hormoni nisu bajni ali su u granicama referentnih vrijednosti pa nemam terapiju.

  44. #294
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Danas me krenulo, pa da podijelim s vama, cujem vase komentare... Dakle, nekad jos kad smo mastali o svojoj obitelji, nasa slika bila je troje djece. Medjutim, nakon drugog, MM je nekako posustao, zbog raznih tuznih dogadjaja oko nas, kasnih gubitaka trudnoce, godinama nikako nije htio niti da probamo. Ja bi imala svoje ups and downs, dok nije jednom samo popustio, verbalno ne, ali krenuli smo raditi na trecem... I primilo se otprve, pa zavrsilo na pola puta, 20tt. Cekali uredno 3 mjeseca, opet uspjeli otprve, i onda paf, 12tt, srce ne kuca. I sad je proslo 6 mjeseci, odradila sam pretraga raznih, uglavnom je sve na nekim granicama, ali uredno. I dosli smo do ciklusa kad opet pokusavamo. A probudim se danas i nekako me pogodilo preispitivanje oko te zelje, jesam li ja sebicna, da li on samo meni udovoljava, sto ako opet izgubimo, da li da zivim zivot ovakav kakav imam jer nije da nije ispunjen, ali... Imam osjecaj da nikad necu znati, znam da je sve i uvijek neizvjesno stogod mi poduzeli... Bas me neka tezina uhvatila. Nadam se da me razumijete... Desava li se to i vama ponekad?

  45. #295
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja štitnjača je koma, hormoni nisu bajni ali su u granicama referentnih vrijednosti pa nemam terapiju.


    Mene su upozorili bas na taj trudnicki i predzrudnicki dio, kad su ref vrijednosti nesto nize. Amerikanci cak inzistiraju na TSH 1-2 prije zaceca. Kod nas kako tko, MPO zahtjeva ispod 2-2,5, dok pojedini cak ne reagiraju niti na preko 4-5, sve dok nije preko 10 (sve u mIU/L).

  46. #296

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja štitnjača je koma, hormoni nisu bajni ali su u granicama referentnih vrijednosti pa nemam terapiju.
    Mozes pojasniti malo? To sto su u granicama ref vr nista ne znaci. Koje hormone si radila i koliki su?

  47. #297
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mama 28, i ja sam imala periode takvih razmisljanja. Pogotovo nakon gubitka trece bebice u 24 tt, mislila sam da sam sebicna, zasto mi dvije krasne djece nije dovoljno. Sta ako ovo i ono. Tesko je to, sokovi su za cijelu obitelj. Ipak je zelja bila jaca i za 3 mj sam bila t sa trećim. Ali sam zato sam potiskivala zelju za cetvrtim. Puno ljudi me pita zasto ne uzivam sada kad su mi djeca velika, kako mi se da sve od pocetka. A ja bas zelim jos jednu bebicu, osjecam da me ceka tamo negdje i da tako treba biti. Uzivam u tome da imam malo dijete koje me treba i o kojem trebam brinuti i pokazivati mu svijet. Ovi veliki na kraju ionako samo odjure , a mm i ja ostanemo sami.

    Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk

  48. #298

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes pojasniti malo? To sto su u granicama ref vr nista ne znaci. Koje hormone si radila i koliki su?
    Sve hormone štitnjače tsh, ft3, ft4, antitjela, imam hashimoto ali i strumu, prema hormonima sam lagano prema hiperu. Ali s obzirom da dosta variraju preporuka je da ne uzimam terapiju.

  49. #299
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    O da, preispitujem se i ja... Svaki dan moje srce i razum vode unutarnje dijaloge... i svaki put srce pobijedi jer je ta ceznja za još jednim djetetom tako jaka da ju nikako ne mogu zatomiti...
    netko je na ovom forumu jednom napisao - imam osjecaj da jos nisam rodila svu svoju djecu, i ta me je recenica bas pogodila i stalno me prati i najbolje opisuje moje unutarnje stanje...
    moja djeca su mala- trogodisnjak i jednogodisnjak... prvo sam imala tri spontana, pa sam dobila svoju prvu srecicu, pa opet spontani, pa sam dobila svoju drugu srecicu, pa opet spontani... zadnje cetiri sam bila na heparinu zbog mogucnosti trombofilije... uz to imam i autoimunu bolest koja se u sestoj trudnoci cudesno povukla i sada miruje..
    sve to plus godine cini moje trudnoce visokorizicnima...
    kako su oni jos jako mali i fizicki su ovisni o meni, pa mi je tim teze, no moje godine mi nedaju cekati..

    ja zaista osjecam ogromnu srecu sto ih imam i smatram ih velikim darom.. tepam im my precious.. no istovremeno se opet javi ta ceznja i neobjasnjivi nemir.. bas to kao da jos jedna beba ceka da mi dodje..
    bojim se da ako odustanem da si to nikada necu oprostiti..

  50. #300

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Zelena vila upravo kako di napisala imam osjećaj da još nisam dvu svoju djecu rodila. Oduvijek smo htjeli barem 3, no nije uvijek kako mi planiramo. I preispitujem se često, razum mi bruji da je to to ali srce govori suprotno.

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •