Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 364 od 364

Tema: 39+++

  1. #351
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Kli, u pravu si, tu smo negdje po godinama i djeci. Jedino sam ja imala veliku pauzu između prvog i drugog. To je bilo tako planirano, zbog posla. Ovo ljeto cu napunit 38.
    ljubavna1pogled, mene trnutno manje brine taj fizicki aspekt, mozda upravo zato sto sam osjetila ipak mrvu slobode otkad je namanja napunila 3. Vise me brine psihicki kapacitet za hendlanje svih skupa.

    Ares, bas lijepa prica! Ocito nije uvijek na nama samima da odlucujemo.

  2. #352
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ivana, psihicki ce trebati vise energije, ali mozes se i sama prisetiti kako su bebe svojevrsni stress relief... I to stvarno pomaze. Cesto kad bih bila 'na ivici' zbog celokupnog haosa, samo bih se na nju fokusirala, usla u bebeci svet i momentalno se opustila :D
    A i eto super, taman si dovoljno mladja od mene da imas vremena da se jos neko vreme predomisljas

  3. #353
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ti bebeci prvi mjeseci su mi nesto naj, naj.
    Danas u ljekarni kupujem Floradix i dobijem gratis folnu kiselinu

  4. #354
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ivana s rekla bih da je to znak

  5. #355

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    I ja se pridruzujem u klub.Meni je 44 i radimo na bebi ima 8mj.i nista .Vadila sam hormone i lh mi je 9.9 a fsh 22 i sestra ginekologa samo hladno kaze ja nezmam zasto si ovo vadila pa tebi je klimaks.Ali ja se nadam i dalje i zao mi je sto nas tako otpisuju.A da sam slucajno trudna a ne zelim onda bi rekla a sto se nisi cuvala u tim godinama jos mozes zatrudnit.Tako da drage moje zene ja neodustajem jer ja se neosjecam staro

  6. #356

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, uskoro ću napuniti 40 godina, a imam jedno dijete od 6 godina s bivšim mužem. Sada sam u vezi s drugim muškarcem, i napokon sam stvarno sretna. On isto ima 40 godina, ali nema djece.
    Ne štitimo se zadnjih par mjeseci prilikom odnosa niti u plodnim danima, ali baš točno na dan ovulacije nije bilo 'pravog odnosa'

    Zanima me bi li prije samog planiranja trebali napraviti pretrage, ili da prvo zapravo pokušavamo 6 mjeseci?

  7. #357
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Zagabria prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, uskoro ću napuniti 40 godina, a imam jedno dijete od 6 godina s bivšim mužem. Sada sam u vezi s drugim muškarcem, i napokon sam stvarno sretna. On isto ima 40 godina, ali nema djece.
    Ne štitimo se zadnjih par mjeseci prilikom odnosa niti u plodnim danima, ali baš točno na dan ovulacije nije bilo 'pravog odnosa'

    Zanima me bi li prije samog planiranja trebali napraviti pretrage, ili da prvo zapravo pokušavamo 6 mjeseci?
    Jedno ne isključuje drugo. Pokušavajte, a u međuvremenu možete dogovoriti pretrage ili se barem konzultirajte s liječnikom što i kako dalje. Sretno!

  8. #358
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nemate sta cekat sto se tice pretraga u ovim godinama. Slobodno krenite no krenite i pokusavat, kako rece Peterlin u duetu.
    Sretnooo!!!

  9. #359
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pls ne cekaj nista, lili je u pravu, u 40 plus nemas ni dana sta cekati. Tvoja dob je problematicnija nego njegova, al kako si vec ostvarila trudnocu, mozda ce ti pomoci lagani push. Da si 40 plus nerotkinja, nakon svega sto sam prosla, mozda bih ti savjetovala da se okanis svega, al cinjenica da imas vec jedno dijete ti dize sanse. Ivf je zeznuta i zahtijevna stvar, psihicki se na to spremi, veliki je izazov za par i za zenu jer na nju ide sav udar logistike, muski su logisticki minimalno inkomodirani cijelim tim procesom. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.01.2022. at 16:13

  10. #360
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ina 33, žena je napisala da će uskoro napuniti 40 god tako da nije tako strašno. Ja sam također u toj dobi i još mj i pol imam do poroda. Ostala trudna spontano nakon dosta god neplodnosti i dijagnoze gdje mi je jedino sugerirana donacija js.
    Ne bi bilo loše da prvo testirate partnera pa ako je sve ok dogovorite osnovne pretrage za vas i prema tome ako je ok ciljane odnose. Ne treba odma skakati na ivf.

  11. #361
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Spelkice ja se slazem s inom33. Nemaju bas vremena za ciljanja, svakih mjesec dana je gubitak u toj dobi. Uostalom dok sve pretrage naprave i krenu, stignu naciljat puno odnosa jer sve to trajeeee...

  12. #362
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ina 33, žena je napisala da će uskoro napuniti 40 god tako da nije tako strašno. Ja sam također u toj dobi i još mj i pol imam do poroda. Ostala trudna spontano nakon dosta god neplodnosti i dijagnoze gdje mi je jedino sugerirana donacija js.
    Ne bi bilo loše da prvo testirate partnera pa ako je sve ok dogovorite osnovne pretrage za vas i prema tome ako je ok ciljane odnose. Ne treba odma skakati na ivf.
    Bojim se da je to upravo put za žestoki zafrk u 40 plus. Upravo moraju na IVF ako su ozbiljni. Muška dijagnostika se može brzo napravit, bilo bi mi žao ko psu da ih negdje državno još 4-5 mjeseci zavlače s muškom dijagnostikom, pa onda idućih 6 nju obrađuju i njoj je već 41 i onda može direkt u Prag. Već je 36 panika, a kud ne bi 40. Žao bi mi bio da ih neko za lovu pelješi u 40 s ciljanim odnosima - a to je izravno kontra svih MPO smjernica. Mislim, ako ne žele na IVF i na MPO ok, nitko nije rekao da je skroz nemoguće.... Ali, ako su ozbiljni u svojo želji, ja bih im upravo suprotno savjetovala od onoga što ti savjetuješ, a to će im reći i svako MPO doktor.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.01.2022. at 11:11

  13. #363
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zagabria, moraš znat da ti već od 36 opada kvaliteta jajnih stanica (ne samo broj) i to se ne može ni na koji način popraviti (iako ćeš naći topice crveno meso itd.). Svaka muška neplodnost (osim da uopće nema spermija u ejakulatu) manji je problem od ženske dobi. A nema tog testa koji će ti reći kakva ti je kvaliteta, ima samo statistika koja kaže da je zbog te kvalitete bitno teže postići i zadržati trudnoću. IVF vas možda malo pogurne. Mislim da je bilo što od MPO drugo, u tvojoj dobi, relativno "neozbiljno"... onda možete i ciljane odnose doma i ne trošit lovu i emocije na doktore.

  14. #364
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A da ne kažem da ti je onda bolje ne izlagat se cijelom udaru UZV-ova i te logistike da ti svaka 2 dana trčeš dru za ciljane odnose ili takvo nešto u dobi 40 plus. Ni inseminacija ne bi bila indicirana. Te stvari su jedino za vas ako vam je iz religioznih razloga IVF neprihvatljiv pa ajde da se nešto radi.

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •