Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Mali dječaci-njega

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno Mali dječaci-njega

    Zanima me ono "povlačenje kožice" na pimpaču koje je spominjala patronažna. Rekla je da ćemo to malo kasnije trebati raditi, ali ne znam kad se to počinje. I što se tiče higijene dečkića, nema nekih posebnosti? Dosta je voda i dj. sapun pa krema? Neki kažu da se pimpač ne maže, drugi preporučaju ulje. Mi se zasad pridržavamo vlažnih maramica, vode sapuna i kremice( ne mažemo pimpača). Pregibe mažemo uljem a odnedavno i tijelo na savjet pedijatra (beba ima dostauhu kožu- nasljedno).

    Ono nešto malo bijelo na vrhu splovila je normalno? Nije iscjedak, nego je kožica bjelkasta.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Iz iskustva - nama je pedijatrica rekla da ništa ne navlačimo niti diramo, kad jedno jutro-pimpač upaljen. Mi kod pedijatrice, naravno antibiotik, pri vrhu se stvorio čepić i naravno da se upalilo. Poslije toga nismo navlačili (dok to nije ona učinila prvi puta) ali sam mu lagano promasirala pimpača svaku večer, pa nečistoća sama izađe, i to mu obrišeš, i poslije je sve ok.

  3. #3
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    mi bili nekidan u kirurga da tomi to povuce(skoro ima 4 godine) i kirurg mi je rekao da je misljenje struke da se ne dira nista dok ne skinu pelene.a onda moze do 4 godine bez diranja a onda sa 4 je krajnji trenutak

  4. #4
    miffy

    Početno

    Mi prilikom svakog kupanja (od samog početka,a sada ima skoro 5 mj.) navučemo kožicu ali samo toliko koliko ide, ništa na silu i obavezno ako ima bijelih nakupina operemo a nakon kupanja namažemo uljem. Tako nam je i patronažna rekla. To smo radili i prvom sinu i uvijek je sve bilo ok. Mislim da je to prilično obavezno upravo zbog tih bijelih nakupina koje su nečistoća i koje se moraju maknuti kako ne bi došlo do upale.
    Ali u svakom slučaju, savjetuj se sa pedijatricom ako nisi sigurna što i kako to raditi, ali vjerujem da će ti reći da to radiš.

  5. #5
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    I ja sam s time bila izludjena, pa sam otvorila topic - evo ti link, mozda nesto saznas:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=8511

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Puno hvala na linku.
    Sve sam pročitala i malo je sve to jasnije. Sad je zaspao pa ćemo sutra u izvidnicu. Mi smo još dosta mali ( 2 mj. ) pa mislim da ni ne možemo nešto puno tu povući (!), ali proučit ćemo malo bolje našeg malog pišu. Trebala sam pitat pedijatra sad kad smo bili, ali silno zaokupljena vaganjem i mjerenjem skroz sam zaboravila .
    Izgleda mi super to masiranje da samo izađe ako šta ima, a ne može ga se povrijediti.
    Uglavnom cure hvala na savjetima.

  7. #7
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Da, mozda je bolje da prvo pedijatar to prevuce - tako je bilo kod nas - pa znas da ti nesto nece puknut
    Al, ako si samopouzdana - probaj

  8. #8
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni je pedijatrica rekla ko i vanji lijecnik
    nista ne povlaciti dok je god u pelenama, a oko 3-4 godine povlaciti, i to polako...

    ja ne bi nista radila na silu

  9. #9
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    A nama pedijatrica rekla da moramo, pa sad ti vidi

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Ja sam jutos malo pogledala, nisam povlačila nego sam malo s vaticom i uljem očistila, mi ćemo pričekati do pregleda, šta je sigurno, sigurno. :/
    Po meni je to premalo za bilo kakve aktivnosti , ima vremena za natezanje...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    bembu se neki dan pojavila bijela nakupina i ja sam to očistila i to ne potezanjem već vodom i vatom sam uspjela onako. danas mu je vrh pimpaća nekako crvenkast, ali ga ništa ne boli. kako se očitava upala? koji su joj znaci?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Vrh pimpača je crven i cijeli je malo natečen (nije ko inače), i kad ga pipaš kao da ga boli, tak jebilo kod nas, pedijatrica ga je malo promasirala i izašlo je bijeloga i odmah je bilo super, al nam je dala antibiotik za svaki slučaj, mi se kod kuće nismo niš usudili dirati, iako sam i ja to mogla napraviti. Poslije toga smo svaku večer malo, nježno promasirali i nikad više nije bilo problema, s tim da ga je pedijatrica prvi puta navukla (ovo strašno zvuči)...

  13. #13
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    bb, kako mislis "promasirala"? - jel ga je nategnula pa promasirala ili samo promasirala

    I bas sam opet ljuta da se ne mogu svi pedijatri dogovoriti pa tvrdit jedno, nego neki ne natezu, neki natezu, neki masiraju... pa sad ti vidi

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Samo ga je promasirala, još nije bio za nategnuti, to se napravio kao čepić na vrhu, zato se upalio, onda sam ja poslije sama to radila, ali ga nisam natezala dok to ona nije prvi puta napravila.
    Ni nakon toga nam pedijatrica nije rekla da masiramo, to sam ja sama, na svoju ruku, ali da ne bilo zabune, nije to baš "masiranje", moraš nježno i kratko, tek toliko da nečistoća koja mu uđe unutra nađe put van.

  15. #15
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Ja mu ga takodjer svaku večer očistim i nategnem koliko ide. Bez forsiranja. Jednom mu je malko napukla kožica, oprala sam kamilicom ali on se nije ništa tužio. Nama je pedijatrica rekla sad kad smo bili na posljednjoj kontroli da bi to ona mogla nategnuti do kraja ali onda ako mi to nebumo nastavili raditi svakodnevno bude mu natrag zacijelilo pa se bi jadnička uzaludno maltretiralo. Rekla je neka natežemo koliko ide, a za dalje se nikamo ne žuriti.

  16. #16
    graskic

    Početno

    Mi smo navlacili skoro od pocetka , na preporuku pedijatra i patronazne .
    Na zalost , pred mjesec dana , pedijatar je utvrdio da to nase povlacenje nicim ne rezultira i da moramo kirurgu , zbog fimoze .
    Ona mu je operativno odstranila komadic kozice koji je smetao , tj. 'zapinjao' , tako da mu sad fali 'kapica' i jos je u savovima .
    Karlo ima skoro 11 mjeseci , a kirurgica kaze da je to bolje uciniti ranije , a za povlacenje kozice kaze da samo moze jos vise naskoditi , pa sad , kome vjerovati ...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Naša pedijatrica nam je na prvom pregledu rekla da moramo potezati. No, ja uvijek provjerim sve kaj ona kaže i zaključila sam da to stvarno nije potrebno. Naš Jakov ne piša u pelenu, pa se njemu ne skuplja nikakva nečistoća. I dođemo mi nekidan na treći pregled i dr. mu je tako povukla kožicu da se raskrvarilo . Tako sam se naljutila
    To ga je više boljelo nego cijepljenje, a pogotovo poslije kad sam ga stavljala na piškenje

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Danas je Maurenu prevlačila kožicu i malo ga je raskrvarila.Nikada da sad n ije tako plakao meni je srce puklo,a mislim da je i doktorica skužila sve jel su iz mene iskre frcale .Pimpač mu je crveni i sad smo ga prebrisali sa bornom vodom i namazali .

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    bas smo jucer bili na kontroli (2mjeseca) i pitala sam doktora sto s tom kozicom, on kaze da se to ne smije dirati. pa sad, jedan ovako, jedan onako....

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    i nama je do danas govorila da ne diramo , ali je rekla da se zatvorio i da mora

  21. #21
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Na sljedećem linku je izvrstan članak o normalnom razvoju prepucija od rođenja da 18 godina, zajedno s referencama na istraživanja:
    http://www.cirp.org/library/normal/

    Povlačenje prepucija na silu može napraviti rane i ožiljke koji kasnije postaju sve veći i zbog toga se nikakva sila ne savjetuje.

    Za one koji ne vole linkove, kopiram članak (na linku ima i slika):

    [quote]Normal development of the prepuce:
    Birth through age 18


    Introduction

    The genital organs are in a very immature stage of development at birth. The growth and development continues through puberty and into adulthood. This page and the indexed articles provide information on that normal development. Articles are indexed in chronological order.

    "The Phony Phimosis Diagnosis"

    The normal growth and development of the prepuce of the human male has been greatly misunderstood both by the medical community and by the public. This misunderstanding has led to many unnecessary, contraindicated circumcisions being performed on young boys.
    Typically, when a baby boy is born, the prepuce is long with a narrow tip.4,5 Retraction is not possible in the majority of infants because the narrow tip will not pass over the glans penis. Moreover, the inner mucosal surface of the prepuce is fused with the underlying mucosal surface of the glans penis.2,4,6,10 This also prevents retraction. This normal developmental narrowness is sometimes improperly diagnosed as phimosis (a fairly rare pathological condition, characterized by hardening of the tip of the foreskin, and a whitish ring of hardened tissue). In fact, the normal developmental narrowness is not phimosis. It is simply a normal stage of development.
    The fusion of the foreskin to the underlying glans penis is often improperly called "adhesions." The fused foreskin and glans will often separate by age 3-5, but sometimes this takes longer.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Mi radimo po uputstvu pedijatra iz Petrove (s tecaja). Vrh penisa cistimo nauljenom vatom, kozicu ne natezem, nego samo lagano oslobodim vrh,koliko ide samo od sebe, 0 sile. Jednom sam valjda malo jace povukla (to sam znala u pocetku zeleci sto bolje ocistiti) pa mu se malo upalilo, tj. penis mu bio malo natekao i crvenio se. Nije ga boljelo. Pedijatrica savjetovala samo hladne obloge i pratiti da se ne poveca otok. Smirilo se unutar 24 sata. Od tad ne povlacim, samo cistim vrh.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    54

    Početno

    Mi smo počeli navlačiti kožicu sa tri mjeseca dok se kupao. I prvi dan se mogla prevući skroz, bez forsiranja, samo je skliznulo. Na slijedećoj kontroli kod pedijatra pada komentar: Pa on ima pišu ko dečko od godinu dana. Tata cvjeta od ponosa i prepričava priču milijardu puta
    Nešto ipak ne mogu shvatiti. Kako se čiste naslage bijelog kod onih dečkića kojima se ne može navući kožica do recimo 7-8 mjeseci. Kada smo navukli kožicu, bilo je skoro sve bijelo, pa si ne mogu zamisliti kako to izgleda kod dečkiju kod kojih neide prevlačenje. Zar se to ne upali :?

  24. #24
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Kod nas se nije nikad upalilo. Kod kupanja si sam povuče kožicu koliko ide i nježno opere, kao kad pere prst. Kad je bio manji, ja sam radila isto.

  25. #25
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa

    Povlačenje prepucija na silu može napraviti rane i ožiljke koji kasnije postaju sve veći i zbog toga se nikakva sila ne savjetuje.

    Za one koji ne vole linkove, kopiram članak (na linku ima i slika):
    hvala vedrana na linkovima

    sad imam dobar argument zasto ne povlaciti, srecom da nam je isto i pedijatrica savjetovala, hvala joj

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    jučer mi je frendica bila kod pedijatra i rekao joj je da se ništa ne dira dok je lima u pelenama....dakle krasno . Maurenu je tek danas pishulinac došao sebi. zanima me jel je dovoljno kad se samo nazire glavic ili mora barem dio izaći van?baš sam ljuta kaj mu je išla prevlačit kožicu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    177

    Početno

    Nama je patronazna od prvog dana navlacila pisu ali samo malkice dokle ide i ja sam nastavila. Znaci kad ga kupam samo malo spustim kozicu, malo malo bez ikakve sile, koliko ide i onda malo pljusnem cistom vodom. Al opisujem i to je to. Ne mazem nicim niti diram rukom, stapicima, znaci samo malo navucem i malo polijem vodom i to je sve. Sad imamo 2,5 mjeseca, hvala Bogu stanje redovno.
    Ipak vecina pedijatara smatra da to treba raditi da se ne bi desilo da se posle kozica ne moze povuci pa se mora ici hirurgu, to se desilo mojoj prijateljici, par veceri to nije radila i sad mora ici hirurgu, djete joj ima 5 godina.
    Sve zavisi, ja povlacim ali opet kazem mlao koliko ide bez ikakve sile!

  28. #28
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Meni to povlačenje kožice kad nema nikakvih problema s mokrenjem spada u istu kategoriju kao i rezanje međice na porodu. Pogotovo kad pročitam na temelju kakvih istraživanja je nastala preporuka o povlačenju kožice i stav o tome do kad bi se kožica trebala moći skroz povući. Ne kužim baš tu fascinaciju genitalijama (od strane medicinara) i potrebu da se intervenira.

  29. #29
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vedrana, ja sam primijetila da se, dok kožica nije bila skroz otvorena, unutra nakupljalo kojekakvog smeća. pa bi ja to malo povukla i očistila. sad mu više i ne čistim jer nema potrebe.

    naravno, tu nije riječ o potezanju na silu.

  30. #30
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    naravno, tu nije riječ o potezanju na silu.
    Da, nisam na to ni mislila.

  31. #31
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Nama je pishulinac sad super :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    vedrana, ja sam primijetila da se, dok kožica nije bila skroz otvorena, unutra nakupljalo kojekakvog smeća. pa bi ja to malo povukla i očistila. sad mu više i ne čistim jer nema potrebe.
    Tako i kod nas, ali je pedijatrica rekla da ne treba ništa povlačiti i da će se to "kojekakvo smeće" i samo znati očistiti, da je priroda mislila na to. Pa sad - sa starijim sam povlačila i toga se još dan-danas zna sjetiti ("sjećaš se mama kad si me navlačila, a mene je bubalo" )
    I mada nemam osjećaj da sam išta povlačila na silu - išla sam poooolaaaakoooo i koliko je išlo samo od sebe - izgleda da mu je to bilo stvarno neugodno iskustvo.
    Sada Hrvoju ništa ne diram, on si ga sam navlači kad se kupa , a stvarno sam primjetila da smeća od prošlog mjeseca nema.

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Bravo za članak!

    Mi ništa ne diramo ali me ipak pedijatrica uspjela poljuljati.

  35. #35
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Moj Luka ima 14mj. i nikada mu jos nisam povlacila kozicu.
    Pedijatar mi je rekao da nema potrebe da mu to radim.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    mi smo bili od dr. Cvitković mislim zbog proteusa i ona nam je rekla, nakon što je pregledala mjehur i bubrege preko ultrazvuka da je sve ok i nakon toga pogledala pišu i rekla da je proteus najvjerojatnije samo tu jer nismo dovoljno prevlačili. Mi smo inače svaki dan povlačili, ali jako malo i očistili one bjlančevine, ali ona nam je rekla da nakon 4 mjeseca se može prevući i dosta i da to svakodnevno činimo i očistimo uljem jer inače nakon godinu dana odlazimo kod kirurga koji će mu to napraviti sa sondom.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    34

    Početno

    Marku je kozicu prvi put prevukla pedijatrica sa nekih njegovih 6 mjeseci. Kada je prevukla vidjelo se nesto bijelo ali samo na jednom mjestu , i meni to lici kao onaj jecmenik koji se pojavljuje na oku. Dr. nam rekla da to ocistimo ,medjutim ne ide. Kao da je priraslo. Na zadnjoj kontroli nam dala Chloramphenicol mast ( za oci) i rekla da mazemo sa tim , pa ako ne ode da ce nam dati neku drugu mast. Kad sam je pitala sta je to , ona rece da nije nista strasno i da ce proci ali opet mi nije dala konkretan odgovor. :? Jel ima neko iskustva sa tim?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    34

    Početno

    Marku je kozicu prvi put prevukla pedijatrica sa nekih njegovih 6 mjeseci. Kada je prevukla vidjelo se nesto bijelo ali samo na jednom mjestu , i meni to lici kao onaj jecmenik koji se pojavljuje na oku. Dr. nam rekla da to ocistimo ,medjutim ne ide. Kao da je priraslo. Na zadnjoj kontroli nam dala Chloramphenicol mast ( za oci) i rekla da mazemo sa tim , pa ako ne ode da ce nam dati neku drugu mast. Kad sam je pitala sta je to , ona rece da nije nista strasno i da ce proci ali opet mi nije dala konkretan odgovor. :? Jel ima neko iskustva sa tim?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    34

    Početno

    Sorry!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mi smo tu kremicu(antibijotska) dobili kad mu je pedica sa 5mj raskrvarila pimpača dok je potezala kožicu.Izašla je neka bijela nakupina van ,a nakon toga je bilo sve ok

  41. #41
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Nevjerojatno, svaki pedijatar, svaka patronažna ima svoje mišljenje, a kirurzi obavezno stoje kod toga da se malim bebama ne prevlači. E pa ti sad znaj! Mi nismo, pa smo skoro dogurali do fimoze. A sada svaki dan, u kupanju malo, koliko ide, poslije vatica, ulje i s njim obrišem vrh. Treba, dakako da treba, inače se može izroditi zlo! Nije ni svaki dečkić isti! Polako, nježno, svaki dan i sve 5! 8)

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Ne kužim baš tu fascinaciju genitalijama (od strane medicinara) i potrebu da se intervenira.
    Aha. I zašto je baš ljudska rasa jedina koja ima potrebu nešto navlačiti, povlačiti, prevlačiti? Kao da je priroda kod svih drugih to super uredila, samo je kod ljudi zeznula. :?

  43. #43
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ja baš neki dan pitam svekrvu (majka 3 sina) da li je ona to povlačila, navlačila, rastezala.. rekla je da nije nikad ništa dirala i da nikad nikakvih problema nisu imali.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    A sada svaki dan, u kupanju malo, koliko ide, poslije vatica, ulje i s njim obrišem vrh. Treba, dakako da treba, inače se može izroditi zlo! Nije ni svaki dečkić isti! Polako, nježno, svaki dan i sve 5! 8)
    potpisujem

    a što se tiče onog bijelog to je nakupina bjelančevina koje bi ipak trebalo čistiti da se ne nakupi

  45. #45
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Mislim da ovdje govorimo o dvije različite stvari - jedna je redovna higijena penisa, kada se lagano povuče prepucij do granice do koje ide i očisti, kao kad se peru prsti, a druga forsiranje odvajanja prepucija preko granice do koje se inače može povući, odnosno do koje je već razdvojen od glavića.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    [quote="cekana"]Nevjerojatno, svaki pedijatar, svaka patronažna ima svoje mišljenje, a kirurzi obavezno stoje kod toga da se malim bebama ne prevlači. E pa ti sad znaj!

    Što se tiče kirurga, ja ne bih baš obraćala pažnju šta oni kažu. Oni bi samo rezali..

  47. #47
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Mislim da ovdje govorimo o dvije različite stvari - jedna je redovna higijena penisa, kada se lagano povuče prepucij do granice do koje ide i očisti, kao kad se peru prsti, a druga forsiranje odvajanja prepucija preko granice do koje se inače može povući, odnosno do koje je već razdvojen od glavića.
    Nisu dvije razl. stvari, jedno ide uz drugo. Zašto bi prevlačila kožicu ako ne zbog higijene (mislim na bebu, kod M je druga stvar )
    Nikad se i ne smije forsirati, ako svaki dan po malo povučeš do granice, drugi put ide lakše i dalje dok god se ne može skroz prevući preko glavića. Ja sam morala forsirati, starijem sinu jer nisam radila ništa do treće godine, onda mu je već fimoza prijetila. Srećom tata je uskočio i puno pomogao.

  48. #48
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ne razumijem baš tvoj post (nikad se ne smije forsirati/morala sam forsirati, ide teško/ide lako). Ako ide teško, znači da se forsira, zar ne? Povuče se do tamo do kamo ide lagano i dalje ne. Onda drugi put nema što ići laganije kad je već i prije bilo lagano :?.

  49. #49
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj Nina S. prvotno napisa
    Marku je kozicu prvi put prevukla pedijatrica sa nekih njegovih 6 mjeseci. Kada je prevukla vidjelo se nesto bijelo ali samo na jednom mjestu , i meni to lici kao onaj jecmenik koji se pojavljuje na oku. Dr. nam rekla da to ocistimo ,medjutim ne ide. Kao da je priraslo. Na zadnjoj kontroli nam dala Chloramphenicol mast ( za oci) i rekla da mazemo sa tim , pa ako ne ode da ce nam dati neku drugu mast. Kad sam je pitala sta je to , ona rece da nije nista strasno i da ce proci ali opet mi nije dala konkretan odgovor. :? Jel ima neko iskustva sa tim?
    NE MAZATI!
    To o čemu ti pričaš je NORMALNI sekret - smegma, koju izlučuju žlijezde na coroni glandis, iliti na kruni glansa penisa.

    Između ostalog:

    According to Fleiss et al

    "The inner prepuce contains apocrine glands, which secrete cathepsin B, lysosyme chymotrypsin, neutrophil elastase, cytokine (a non-antibody protein that generates an immune response on contact with specific antigens), and pheromones such as androsterone. Lysozyme, which is also found in tears, human milk, and other body fluids, destroys bacterial cell walls."
    Dok god nema crvenila, dok god dijete ne pokazuje znakove nelagode, dok god je sve u redu, ne mazati ničim, a pogotovo ne upotrebljavati lijekove.

    Podivljat ću! #$!&@"$%"$!!!!!!

    Je li tvoja pedijatrica pitala stručnije od sebe što je to? Ili je samo prevukla djetetu kožicu i rekla da očistiš? Pa kad nije išlo neka se "liječi"? Gaddemit!

    Osim toga, ako ti ne da konkretni odgovor na pitanje "što je to?", kako, uopće, očekuje razumijevanje kod bilo koje dubioze?

  50. #50
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    podižem jer nisam pametna.
    D svaku večer poslje kupanja lagano navučem ali nema nikakvih pomaka. pod kožom se vidi da ima naslaga, koje jaaaako polako izlaze vani uobliku malih točkica. nemam namjeru potezat jako, ništa na silu, radim lagano dok se ne pobuni. Do kad se povlači dotična kožica? šta s nakupinama, od čega je uopće to?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •