Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Crtići i zabavni program za djecu na TV-u...

  1. #1
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Crtići i zabavni program za djecu na TV-u...

    Ponukana nedostatkom izbora, ali i vremenskom stiskom, želja mi je stvoriti informativni topic koji će skupljati informacije o točnim terminima crtića i zabavnog programa za djecu na TV-u (ne mora isključivo biti HTV)!!!
    Recimo, primijetila sam da sve crtane filmove puštaju rano ujutro, a moja Nila se probudi oko 9 - 9.15 tako da stignemo uhvatiti Spužvu Bob-a na RTL-u (ne znam kada točno počinje)! U biti, sada i znam jedino za njega i voljela bih znati i imati više informacija na jednome mjestu!!!
    Vaši prilozi su dobrodošli i nadam se da će služiti većini!!!
    Isto tako, dalo bi se razglabati o kvaliteti tih crtana, recimo, jučer ujutro smo gledali Spužvu Bob-a i nekoliko puta smo čuli riječ "idiot". Mislim, meni je to simpatično, ali što ću reći djetetu kada me pita što je to "idiot" :? :? :?
    Isto tako, u crtanim filmovima se upotrebljavaju "teške" riječi za koje je ponekad potreban Klaićev rječnik da bi se dešifrirale. Djeci to često ne ide u prilog i ne stvara im kvalitetnu razumljivu konstrukciju.

    Dakle, ovo posljednje je manje bitno za ovaj "informativni" topic, to su samo polemiziranja, ali bih zaista voljela imati na jednom mjestu "poslagan" dječji program!!!

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nakon bombasticnog prednovogodisnjeg najavljivanja povratka crtica u 19i nesto na drugi program htv-a, uslijedio je prvi hladan tus - prvo ga negdje od cca 14-21. sijecnja nije uopce bilo, pa se "vratio", pa ga za trajanja europskog prvenstva u rukometu opet nije bilo, pa se opet vratio, pa se seljaka u terminima od 18.56 do 19.54 i u medjuvremenu i jednom rijecju - grozota.


    vec sam se dopisivala s urednistvom, razocarana tim najavama i nepostivanjem tih obecanja, odgovoreno mi je da je tada (do 21.01.) privremeno "maknut" zbog "programskih potreba". uzvratila sam mail da imam osjecaj da ce djeca cesce biti zakinuta u ime tih "programskih potreba" i da imaju pravo biti i razocarana i ljuta...


    nego ih je to jako dirnulo

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    možeš za početak pregledati

    http://tvprofil.net/

    pa odaberi programe koji te zanimaju.

  4. #4
    faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    428

    Početno

    Na Nova tv oko 7, ali nekada i dosta ranije ide Pepa Prašćić i Traktor Tom.

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Crtici su za nas definitivno prerano. Sada imamo Max TV, pa snimamo Pepu, Disney crtice vikendom i sl., jer inace nikad ne bi nista pogledali na TV-u.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ah... kad bi moje dijete spavalo do 9...

    Oba su ranoranioci. Do Pepe nam je gotov i doručak!

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ima ih jos, ti me crtici posljednjih godinu dana spasavaju vikendom - jer da ih nema, ustala bi i ja u 6 i spremala dorucak, ovako oni pogledaju crtice, ja oddrijemuckam jos sat vremena, jer onda ogladne tek kad zavrsi crtic (ili si sami spreme pahuljice)

  8. #8
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj faith prvotno napisa
    Na Nova tv oko 7, ali nekada i dosta ranije ide Pepa Prašćić i Traktor Tom.
    A joooj, još si mislim kako to da NIKADA nisam vidjela crtani Pepe Pig , kad ono u 7 ujutro....a baš sam se poveselila da je oko 19 navečer!!!!
    Pepa će nas još malo pričekati!!!

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Ah... kad bi moje dijete spavalo do 9...

    Oba su ranoranioci. Do Pepe nam je gotov i doručak!
    Ajme, kod nas je dorucak u obicno 11

    Kod nas se 7 smatra pod nocne sate.

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    crtići na htv-u, što je to?

    mi gledamo kiku, između 18 i 19 ima lijepih crtića (franklin, heidi, lauras stern) a za druge termine ne znam.

    nedjeljom ujutro na slovenskom drugom programu "živ-žav", mislim da počinje oko pola 8, također zgodni crtići (i pujsa peppa između ostalih).

  11. #11
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Prije vrtića pogledaju Pepu i Traktor Tom, a nedjeljom Sesame Street.
    Nekad uhvatimo i Disneyeve crtiće.
    Svi njihovi prijatelji gledaju nindje i spidermana, a ja sam baba roga u očima njihovih roditelja i moje djece, jer im to ne dam.
    Baš me briga, ne dam!

  12. #12
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    crtići na htv-u, što je to?

    mi gledamo kiku, između 18 i 19 ima lijepih crtića (franklin, heidi, lauras stern) a za druge termine ne znam.

    nedjeljom ujutro na slovenskom drugom programu "živ-žav", mislim da počinje oko pola 8, također zgodni crtići (i pujsa peppa između ostalih).
    Preciziraj ako možeš koji su to crtani točno i na kojim programima???
    Te slovenske mi, nažalost, ne hvatamo pa onda njih i ne uzimam u obzir.

    Bundevice, koji su termini Disneyevih crtića????

    Molim, termin, vrijeme, program!!!!

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    program - Kika

    crtići - ovi koje sam nabrojala: radnim danom kornjača franklin u 18, heidi u 18:15, iza toga lauras stern (mi nakon heidi obično gasimo). za druge termine ne znam jer nas nema doma, ali potraži njihov program - vjerujem da ćete pronaći nešto zanimljivo.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Mi uopće i ne gledamo tv, jer nam termini crtića nikako ne pašu, nego samo crtiće s dvd-a.
    Ovaj tjedan je iznimka, jer smo doma pod virozom, pa smo tri dana gledali Žutokljunca. I oboje se jako razočarali jer nam ne paše izbor crtića (čini li se to meni, ili su prije 2-3 godine bili bolji crtići u Žutokljuncu - ovo sad je srednja žalost :/ ).
    Jutros, 4. dan bolovanja, uopće nije ni tražio Žutokljunca. Pogleda nekoliko crtića s dvd-a (Tonko Bonko, Krtek, Bob graditelj), i začas mu je dosta.
    A meni je zapravo i draže da ne prati tv-program - ima i za to vremena...

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja bih voljela dobiti raspored programa dokumentaraca o životinjama 8) da znam kad uključiti tv. ni ja ne volim da zvrlji bezveze (slučajno smo otkrili heidi i navukli se), dosta mi je i crtića s dvd-a.

  16. #16
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    vecinom ti crtani idu ujutro, htv2, nova i rtl. mi gledamo jedino traktora toma, to je dorianu zanimljivo, nekad gledamo na BBC tabije, to isto moze pogledati, ostalo ga ne zanima. mislim da je vecina tih crtica prekomplicirano za njegovu dob, prebrzo se sve odvija. nekad gledamo pcelicu maju, ona je prije isla oko 9 na htv2, ali cini mi se da vise ne, i to vise ne gleda nego gleda.

    zato jako voli baby einsteina, to sam mu pocela stavljati tek nedavno, i sad stalno trazi
    to mi se cini primjerenije za manju djecu. ova klasicne crtice jedva i ja pratim!

  17. #17
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    abonjenko, htv2, subota, u terminu od 8:20-8:40 Miki i prijatelji

  18. #18
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj bundevica prvotno napisa
    abonjenko, htv2, subota, u terminu od 8:20-8:40 Miki i prijatelji
    danas na htv2 bio Jura i "nezaboravne avanture u 14.30 - (nadam se da nisam krivo rekla naslov)!!!!

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ajme, kod nas je dorucak u obicno 11

    Kod nas se 7 smatra pod nocne sate.
    i kod nas
    mislim da mi dijete nikad nije gledalo pepu, traktor toma i tako to
    nekad se sjetimo snimiti spužvu boba
    stvarno su prerano ti crtići

  20. #20
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja koristim dobri stari video, pa snimam, jer M. je ili u vrtiću ili spava, pa sve što valja propusti, a ovako može gledati preko dana.

    Jedan period snimala sam Teletubbiese, jedno vrijeme Spužva Boba, Fifi i Zvonka, a sad je na repertoaru Traktor Tom i Pepa praščić (taman kad se ujutro dignem i skuham si kavu, u miru pogledam crtiće )

  21. #21
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mi se i vikendom budimo oko 8 tako da stignemo pogledati Zutokljunca subotom, Mickey Mousa i prijatelje i sesame street, a druge stvari ne gledamo.

    Koliko vidim, opet je ispao iz programa crtic na HTV2 u 19:40 ... dobro zbog glupave ptice trkacice, ali steta zbog Toma i Jerryja ... toliko o konzistenciji HTV-ove programske sheme i obecanjima o djecjoj zabavi pred spavanje. :/

    Nas jako zanimaju dokumentarci o zivotinjama, stranim zemljama, zanimljivim stranama tehnike (astronomija, letovi u svemir, gaologija itd), arheologiji, povijesti itd .. uglavnom, sve ono sto bira Djelo Hadziselimovic kojem skidam kapu za njegov rad. Nekad ima tih dokumentaraca vise, nekad manje, a nama bi bilo drago kad bi imali kakav takav fiksan termin pa da ga uklopimo u dnevni raspored (recimo, volimo ono petkom navecer o podmorju, steta sto nema recimo nesto takvog subotom popodne ili nedjeljom popodne ... nekad ima, no cesce ne ... iako smo vikendom i tako cesto izvan kuce ).

  22. #22
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ajme, kod nas je dorucak u obicno 11

    Kod nas se 7 smatra pod nocne sate.
    i kod nas
    mislim da mi dijete nikad nije gledalo pepu, traktor toma i tako to
    nekad se sjetimo snimiti spužvu boba
    stvarno su prerano ti crtići
    da, da.... mi ionako gledamo super rtl, kiku i austrijski nickelodeon.

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Koliko vidim, opet je ispao iz programa crtic na HTV2 u 19:40 ... dobro zbog glupave ptice trkacice, ali steta zbog Toma i Jerryja ... toliko o konzistenciji HTV-ove programske sheme i obecanjima o djecjoj zabavi pred spavanje. :/
    ).
    ja volim pticu trkačicu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    ema isto prespava sve, čak ponekad traži da ju ujutro probudim, ali to ne učinim.

    zato mi imamo svoju kućnu videoteku od oko 150 crtića pa uživamo kad nam paše

  25. #25
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Danas na HRT 2 nakon "Novih pustolovina Jure" bile i "Pustolovine Marka i Goge". Ne bi da nas netko čita, a trebao bi!!! Svaki iti malo osvješteni PR-ovac bi trebao pratiti forume, web siteove, newsgrupe.....i pratiti teme koje su bitne za njegovo područje djelovanje, svaki PR-ovac koji iti malo brine o DRUŠTVENOJ ODGOVORNOSTI!!!!

    Inače, tatek, sve to i kod nas igra, dokumentarce obožavamo o prirodi i životinjama, ali naša djevojčica je isuviše mala da bi joj Đelo zadržalo pažnju!!! :/

  26. #26
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Koliko vidim, opet je ispao iz programa crtic na HTV2 u 19:40 ... dobro zbog glupave ptice trkacice, ali steta zbog Toma i Jerryja ... toliko o konzistenciji HTV-ove programske sheme i obecanjima o djecjoj zabavi pred spavanje. :/
    ).
    ja volim pticu trkačicu
    Joj, ptica trkacica ...
    Ne volim sablone i predvidljivost ni u zivotu ni na filmu.
    A ovdje jadni kojot uvijek nastrada, nikad nisam vidio ni jednom da je ptica trkacica popusila foru bar na sekundu.
    A u recimo Tomu i Jerryju oba dobe po tintari, a bogami se ponekad i udruze protiv zajednickog neprijatelja. Da toga ima u ptici trkacici, odmah bi ju puuuuno vise volio.
    (a i ne volim parcijalnu animaciju u kojoj je radjena ptica trkcica :/ )

  27. #27
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    evo sad vidim na tv rasporedu na netu, da u sklopu Žutokljunca opet ide VATROGASAC SAM :D , čak i Thomas i prijatelji (HTV2 u 8:00 h)

    A Thomas i prijatelji idu na Novoj svake subote i nedjelje u 7:45

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tomica u Žutokljuncu? :shock: Lea će poluditi od sreće

  29. #29
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara je totalno luda za Dorom i Diegom, te za Wonderpetsima, na Nickolodeonu od 10-12
    i meni su baš dobri, a dijete mi, osim engleskog, uči i španjolski

  30. #30
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Tomica u Žutokljuncu? :shock: Lea će poluditi od sreće
    je, samo nisam skužila koji točno dan. sutra je recimo u najavi na rasporedu, a u detaljnom opisu Žutokljunca su sasvim drugi crtići :/
    http://www.hrt.hr/raspored/?raspored...tum=2008-03-04

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma da, sad sam i ja gledala :/

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nadam se, ako Thomas stvarno bude na HTV, da je pjesmica ista kao na novoj jer bi Lei pričinilo preveliki šok da ne bude

  33. #33
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Mi još uvijek čekamo Bobi i Bero

  34. #34
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Jutros sam gledala Vatrogasca.... i ostala razočarana najavnom pjesmicom.... promijenili su je i baš je bezvezna

  35. #35
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Mi vikendom pogledamo kaj god se nudi na TV-u (Miki, Sezame, Barbie...), tako da se mama i tata mogu malo dulje izležavati. Prek tjedna gledamo ugl. dvd-e jer su ovi ujutro zbilja u krivo vrijeme. Jedno vrijeme sam joj davala da ujutro gleda crtiće (koji su se već tad prikazival), ali onda nije htjela ići u vrtić, pa smo to morali ukinuti.

    Smeta me da nema nekog fiksong termina za te sve crtiće, ni na jednom programu. Čak i ako hoću isprogramirati snimanje, teletextove informacije često nisu točne, pa profulam početak/kraj.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    40

    Početno

    Drage mame,

    i mi smo pod virozom i željno iščekivali Thomasa na HTV-u. Međutim Thomas na žalost nije ispao očekivani serijal o vlakovima Thomas the tank engine nego ono što mi znamo pod imenom Tom&Jerry.

    Pozdrav svima

  37. #37
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj raca prvotno napisa
    Međutim Thomas na žalost nije ispao očekivani serijal o vlakovima Thomas the tank engine nego ono što mi znamo pod imenom Tom&Jerry.
    :shock:


  38. #38
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    Citiraj raca prvotno napisa
    Međutim Thomas na žalost nije ispao očekivani serijal o vlakovima Thomas the tank engine nego ono što mi znamo pod imenom Tom&Jerry.
    :shock:
    A ništa, onda ga valja čekati vikendom na Novoj.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    40

    Početno

    frida izbrisala post jer krši pravila foruma!

  40. #40
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Raca, kada si već upoznata s pravilima molim te da ih poštuješ. Hvala.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    40

    Početno

    sorry..mislila sam da samo link ne smije ići...realno ovo je bila samo razmjena informacija o nečem što postoji na webu

  42. #42
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ali TO krši autorska prava...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    40

    Početno

    ma u pravu si...poštujem.....
    samo smo bili presretni kad smo slučajno naišli na to, a na žalost nije nam omogućeno isto KUPITI

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Jel' zna netko di ima za kupiti crtic HOPLA? To je onaj zeko, koji udje u kucu, pa mase, pa se zvijezdice pojave, pa neka ugodna muzikica i ugodne boje...

    Isao je u sklopu Zutokljunca, ali ga sad vise nema.

    Moji ga obozavaju. Zalijepe se za ekran kad ga gledaju .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •