Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 229

Tema: Od rođenja bez pelena X dio

  1. #101

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    evo opet nove cure sa dva pitanja za iskusnije bespelenase

    1) n. je od nedavno "otkrio" svoju pisu i shvatio da mu bas prija kad je dira prsticima, sto mu ne branimo... ali sta da radim kad pokusava da uhvati mlaz dok piski :?

    2) posto je jos uvek hladno, koristimo jednokratne kad idemo negde (nemamo platnene )... e sad, enigma za mene je to sto n. skoro pa nikad ne upiski jednokratnu pelenu, a zapisava se kad je u gacicama ili tetri... je l ima neko ideju zasto???

    aqua, i mm i ja smo vec mnogo puta komentarisali da jedva cekamo drugo dete pa da krenemo sa bespelenasenjem od samog pocetka... bas se radujemo zbog vas

  2. #102
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    ali sta da radim kad pokusava da uhvati mlaz dok piski :?
    Uživaj u trenutku i smij mu se od srca, zvuči preslatko!!

    A ovo pod 2., nemam pojma, ali zvuči stvarno zanimljivo!

  3. #103
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    aqua a Martinu puno

    miljica Jeste dugo vani kad on ne piski u jednokratnu pelenicu? Maja neko vrijeme nikad nije piskila kad bi bile vani ili u shoppingu. Ponekad nije piskila i 3 sata. To mi je uvijek bilo cudno jer bi doma piskila bar svakih 45 minuta.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    da, desava se da neki put provedemo napolju i par sati, a on bude suv ili bude samo par tackica... nakon toga kad dodjemo kuci sledi poplava, neki put ne stignem ni da posteno otkopcam pelenu...

    kod kuce isto kod vas, a kad lezi na stomaku jos i cesce, valjda zato sto trlja pisu o pod

    sve nesto mislim da je to zbog toga sto u toj jednokratnoj peleni ima vanredan osecaj suvoce i topline, a kad je u gacicama, koliko god da su male, verovatno se oseca komotnije, tj. kao da je golisav... ne znam sta bi drugo moglo da bude u pitanju :?

    za martina

  5. #105
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    možda svani ne zapišava jer se čuva za kući. To sam primjetila kod moje. Kad smo kod kuće često bih mogla naviti sat po njoj, piški prvih par puta ujutro u razmaku od 30, pa 40 min, i nakon toga svakih sat vremena (bude i iznimaka a i ja zaboravim virkati na sat ali većinom ovo funkcionira). Ali kad idemo van neće piškiti. Ako je skinem, rijetko da nešto obavi, i zna izdržati po 2,5h.

    Isto sam primjetila kad sam je ostavila m-u na čuvanje. On ju je također pokušao staviti na tutu, ali ništa. Kad sam došla doma i svukla je bila je suha pelena (platnena) i odmah je piškila na tutici. Ali zatim je piškila već nakon pol sata, izgleda zato što se prije suzdržavala. Najzanimljivije je bilo to što je počela piškiti u času kad ju je m donio na balkon gdje sam ja radila nešto oko cvijeća. Kao da sam ja postala neki asistent za piškenje .

    Miljice, pa mogli bi nabaviti samo par platnenih, ili jedne zaštitne koje možete staviti preko tetre kad idete van? Mislim čisto da ne trošite jednokratne (ja sam dosadni ekolog).
    Ja sam nabavila par vunenih covera pa stavim unutra samo jedan platneni uložak, koji mi je zaštita za jedno piškenje, npr kad idem kod svekrve kat niže. To je dovoljno da ne curi posvuda, ali ipak malo dođe do hlačica jer je uložak mali, tako da odmah skužim. A za u grad stavim platnenu pelenu.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    ma n. nije bitno gde je, jedva ceka da ga skinem i postavim u polozaj i on obavi svoje... kod bake, u gostima, na putu ili vec gde se zateknemo... zato jedva cekam toplije vreme, pa cemo nadam se potpuno izbaciti jednokratne

    za razliku od tvoje male nema pravilne intervale... on mu dodje ko neki slobodni umetnik, ne voli da prati nikakve obrasce pa moram da gledam u njega i ne propustam signale... nekad se pitam ko tu koga "trenira" ???

    sa tatom saradjuje onoliko koliko i tata sa njim i cesto mu ocita lekciju na tu temu (citaj: nema uspesnog bespelenastva uz kompjuter i tv... zato imamo pravilo da kome se n. zapisa taj pere robicu )

    platnene bih vrlo rado nabavila, ali s obzirom na peripetije oko kupovine preko interneta, pre ce se desiti da neku sasijem... ideja sa coverom i tetrom/uloskom uopste nije losa... ma, moram to da resim ovih dana, jer mi se jednokratne uopste ne mile... narocito kad dodju ove letnje vrucine, ne mogu da zamislim da mu stavim tu plastiku na njegovu guzu slatkicu

  7. #107
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    miljica ma ustvari vam ne trebaju platnene. mi smo ih koristili u početku za noć, zato kaj smo ih imali od starijeg sina, inače ih ne bi išla kupovati jer smo se odlučili na bezpelenaštvo. trebaju ti gazice, gazice i gazice....platnene su ipak PELENE, a poanta je biti bez pelena. ionako se dugo suše a jednog zapišanca treba promijeniti, a gazice se ful brzo suše.
    jesu platnene bolje za bezpelenaštvo, ali ne trebaš ih zato kupovati ako ih nemaš

  8. #108

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    ma platnene meni dodju ustvari kao "dambovo perce" (ako se ko seca tog diznijevog crtaca...) u medjuvremenu sam sasila par tankih i nekoliko ulozaka, a nosimo ih samo kad smo u AS ili u marami, znaci sve skupa sat do dva dnevno... i to za sada funkcionise, tj, suvi smo pa pretpostavljam da cu se uskoro odvaziti i skinuti i njih...

    nama je sad noc bolja od dana, jer n. redovno javlja kad mu je sila a i ja sam izgleda postala osetljivija za te njegove nezne nocne signale, te vec par veceri smo skoro pa po celu noc suvi... on jos uvek dosta sisa nocu, pa ni ne ocekujem neki drasticniji pomak uskoro, tj. i ovim kako je sad sam potpuno odusevljena...

    danju je toliko zaokupljen igrom, pa kao da zaboravi da piski... a i stalno je na stomaku i izgleda da mu je teze da se kontrolise, pa danju imamo vise zapisavanja nego nocu... kakva su vasa iskustva po ovom pitanju?

  9. #109
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Isto tako je i nama bilo sa starijom. U vrijeme propuzavanja kada je bila puno na trbuhu, stalno bi pišala u gaće. Mene je taj period izluđivao. Em je pišala izvan svih očekivanja (valjda joj je pritisak na trbuh u ležanju provocirao pišanje) em ništa od toga nije najavljivala jer se valjda fokusirala na posao koji je htjela odraditi.. A onda me Samaritanka utješila da je to normalno u tom periodu i da brzo prođe, i stvarno je prošlo

  10. #110
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    aqua, a kak ide s martinom?

    ja zasad hvatam dosta, ali daleko od dovoljno. ali ona non-stop piski i kaki! dobro, uglavnom daje znakove--jako se unervozi, a znam kad nije gladna mora biti to. ima jako eksplozivne stolice, tako da kad se napne da kaki usput i pisa pod kutem od 90 stupnjeva :shock: , gore od malog, njemu si bar mogao spustiti pimpaca a ovdje ne mozes nista. sve frca okolo. ali nosimo pelene, i to jednokratne, jer em nemam dovoljno platnenih bilo cega em moram stvarno non stop mijenjati, mislim ne stignem ni oprati. sad cekam da se malo stabilizira broj pisanja i kakanja, pa prelazim na platnene uloske, jedino ne znam s cim da ih pricvrstim? do onda hvatam znakove.

    miljice, avatar ti je sve sladi i sladi

  11. #111

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    aqua i mikka
    kad kod se izbedacim vi me uvek oraspolozite

    a sto se tice nove male bespelenasice ksjuse (koja je taaaaaaako medena i slatka) mozda mozes da koristis platnene uloske u kombinaciji sa svedskim pelenama? secam se da si mi jednom rekla da je mokraca kod dojenih beba kao voda, pa s obzirom da svedske nece dolaziti u direktan kontakt sa kozom, mozda ne moras da ih peres svaki put kad se pokvase...

  12. #112
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    miljice,

    to sam i ja razmisljala, ali ona se uvijek bar malo pokenja, pa se mogu fuckati. taman i da ju pogledam 5 minuta od presvlacenja, uvijek je bar malo zakakana. zato ne znam kaj bi, nego da cekam da joj se to kenjanje malo stabilizira (zasad ima dosta problema s prdenjem, puno prdi i napreze se dok kenja, a svako malo joj nes iscuri iz guze). cak i kad se iskaki onako svojski u tutu, za 5 min joj opet nesto ide. a posto je cura, glupo mi je da makar i malo sjedi u toj kakici.

    ma jedino sto me muci je ekoloska strana jednokratnih (jesu dm-ove babylove pelene isto u banani kao pampersice, zna li itko?), inace ne pustam ju predugo u peleni i stvarno ih cesto mijenjam, zato me i bedira jer ih fakat dosta potrosim. ajde, ponekad znam imati jednu po par sati kad sve uhvatim, ali i dalje ih puno previse bacam. jedva cekam da predem na ove perive, jer sa svakom jednokratnom mi je sve veci bed. :/

  13. #113
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mikka, imas tetri? mogu se zamotati na sto nacina i budu taman i malim maleckm bebicama i onim vecim.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    pa da, to sa retkom kakicom i svedskom ne ide...

    a sto se tice jednokratnih, razumem tvoju brigu, ali ovaj zeznuti period ce verovatno brzo proci... ona ima tek nesto vise od dve nedelje ... ipak vam je sad najbitnije da se obe lepo odmorite i uhodate

  15. #115
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    imam tetri. ali bi ih morala mijenjati doslovno svakih 10 minuta cak i ako mi se isprazni u tutu. i da, sve platneno mi uvijek promoci (probavala sam s raznim stvarima) jer ona kaki zutu vodu i zuckaste komade. e, ali stalno, non stop. jel tako sve bebe rade ili?

    miljice, primjetila sam da i njezina pisalinkica blago smrdi na urin, mozda zato jer mi je nos vec jako izostren na fedjin miris (smrad). neki dan u autu stali da ju presvucem pa mi se popisala u krilo (nakon sto se pokakala u tutu ), pa sam skuzila kasnije da se osjeti na stvarima.

  16. #116
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa mora se i zenska malo uhodati.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Mikka možda da ju malo duže držiš iznad zdjelice?
    kako kakate?
    Meni je L. u prvih mjesec dana možda 2-3 puta bila pokakana u peleni, uvijek bi sve obavila u zdjelu, to je bilo stvarno jednostavno na početku, kad se probudi razmotam ju, stavim na cicu, zdjelu ispod guze i udri.
    Trebalo ju je nekad duže držat jer ne bi odmah sve izbacila, ali to već skužiš koja joj je mjera, ja sam mogla već procjenit jel se do kraja pokakala ili će još. I onda kad je prošlo babinje prošlo je i to divno kakanje :D . Sad kaka prilično rijetko, mislim da smo sad imali i 7 dana pauze.
    Ja sam ju na početku motala isključivo u tetre i zaštitnu bi stavila jer koliko god se ispišala i zaspala odmah uvijek kad bi ju razmotala bila bi mokra. A bili smo kod mojih u hladnoj kući i nisam se usudila staviti ju golu spavat, al sad bi se to moglo bez problema uz ove temp.

  18. #118
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    neki dan u autu stali da ju presvucem pa mi se popisala u krilo
    To znači Mikka da je bila suha ili?

  19. #119
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da ju drzim dovoljno dugo iznad zdjelice. ona kad obavi sto ima pocne plakati, valjda joj je neudobno ili nesto. ustvari, ima 2 vrste placa--jedan je prije nego sto se obavi, onako kao zavrisne tako da ponekad pomislim da ju boli to sto piski ili kaki. drugi je plac kada je sve obavila pa joj se vise ne da biti u pozi. uglavnom ih razlikujem.

    problem je slijedeci--ona valjda piski svakih 15 minuta, a svaki, doslovno svaki put kad ju pogledam (a to je cesto) je barem malo zakakana, dovoljno da moram baciti pelenu u kojoj je bila. nadalje, piski u snu bez budenja (ponekad), tako da samaritanka ovo u autu i nije bila suha, jer je put od skoro 3 sata a ona se nije budila do pred kraj.

    cak i kad se skroz iskaki u tutu, i dalje joj curi ta zuta vodica iz guze, ponekad s komadicima krutog. eto. ja recimo nemam zastitne gacice, tj. ove koje imam su mi prevelike za nju pa ih ne bi uspjela "instalirati". one druge, propusne, su dobre (relativno) velicinom, ali--propuste!

    savjeti su i dalje vrlo dobrodosli

  20. #120
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Da li joj daješ vitamin D tabletice? Samo je dojiš pretpostavljam? Koliko često je dojiš, sigurno često ? Jesi li dojiš tandem?

  21. #121
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne dajem joj nista osim cice. jede relativno cesto, mada zna proci i par sati da ne trazi. dojim i starijeg (nikad nisam usvojila definiciju tandema, jel to kad sisaju istovremeno ili samo da oboje sisaju? )

    jedino sto mi pada na pamet, ne znam ima li veze, vjerojatno nema ali.. mislim da njoj ide dosta velika kolicina mljeka, pa se malo zagrcava i zakasljava i tako. ne znam jel od toga stalno to prdenje i vodica iz guze.

  22. #122
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To ti je to, imas jak let down refleks pa otud prduckanje. Uvjerena sam da ce se to sve izregulirati cim gospojica malo uhvati zamah i cim savlada to otpustanje mlijeka. Mislim da bi to moglo biti jos i izrazenije zbog brata sisavca. Tandem je kad imas dve sisavca koji sisaju. Ne mora bit iistovremeno.

    A mozda se ukaka od straha kad joj se brat priblizi?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    ovo sto kaze marta za prduckanje potpisujem, posto n. i dalje ima ovaj problem, tj. ja i dalje imam bas jak let down...

    mikka, sta radi friska bespelenasica?


  24. #124
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    A mozda se ukaka od straha kad joj se brat priblizi?
    crkla sam od smijeha kad sam ovo procitala.

    mala evo spava. sad radim na tome da prikupim potreban pribor da ju skinem iz ovih mrskih mi jednokratnih (skoljkica, ). jedino sto i dalje piski svakih 10-15 minuta, a kakica je danas bila malo kontroliranija. mozda krene na bolje kad dode u tetrice. ali fino, lagano napredujemo, bas mi je gust (da, meni, a vjerujem i njoj ) kad se fino istovari u kahlicu. po noci je malo za*ebanije, posto sam ja od umora maltene u nesvijesti, ali bit ce bolje.

    malo mi je pbm s f, jer se on i dalje obavlja da ga ja drzim u rukama, a s njom to zna biti tesko.. danas me zvao jer mu se kakilo, a ona mi je bila u marami. pa sam njega nekako jedva digla i prislonila na bok da se pokaki, otpala mi ledja, a mislim da mi taj napor ne dolazi bas dobro dok se oporavljam od poroda.. :/ kahlicu i adapter za dasku i dalje ne zeli ni vidjeti. a sumnjam i da ce htjeti kad nju drzim nad posudom, ionako imamo problema s ljubomorom tj. privikavanjem na novonastale (brojcane) odnose u obitelji..

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    mikka, uz tebe smo i zelimo ti da se brzo uhodate svo troje... mozda se i ne odnosi na vas slucaj, ali i n. je kakio i piskio ceo dan po malo dok nismo skinuli jednokratne... od kako smo postali bespelenasi, i kakica i piskica su se "uobrocile"... pretpostavljam da ce se to i kod vas uskoro desiti, pa ce vam onda biti mnogo lakse

    mi jos uvek imamo haoticne dane, zbog polozaja na stomaku
    ne znam sta da radim, pokusavam da nudim n. po nekom vremenskom obrascu ili da ga "uhvatim", ali nista ne pali... je l imate neki praktican savet?

    noci su nam super (valjda necu da se ureknem)... uredno javlja, a i sve se redje budi i redje trazi da sisa po noci... valjda je stekao poverenje u nas i u to da cemo se na pravi nacin pobrinuti za njega, pa moze covek na miru da se naspava

  26. #126

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Moja A. sva sreća po kući sama ide piškiti i kakati i zato volim tutu jer niš ne moram brinuti ona sve sama odradi, a kad stignem ispraznim.
    al zato vani... pišanje uz manju u marami mi je potpuno normalno i kad se malo oporaviš i ojačaš bit će ti lako, vjeruj, ja ih čak nekad zajedno nosim kad A. neće hodati do kuće, jedna napred druga na leđima

  27. #127
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mikka, tocno kao ksjusa je i jagor u prva dva mjeseca - non stop je pisao i srao, i to velike kolicine imala sam osjecaj da mu svakih minutu dvije nesto izlazi iz guze, neovisno kad je kakio zaozbiljno. i to ono zuto, tekuce, jos pofarba svu robu u vesmasini... mijenjala sam mu platnene pelene svakih sat vremena i uvijek su bile potpuno, potpuno mokre.

    u prvih mjesec dana je dobio 1700g sto je i logicno - ako puno jede, puno pisa i sere, bome i raste zato ocekuj min 5kila na prvoj kontroli

    s dva mjeseca je vec bilo puno, puno bolje, bar sto se tice kakice. dosli smo do toga da je na kraju imao i zatvor i nije kakao po dva tjedna... i pisanje se prorijedilo, doduse ne puno. jos se samo malo strpi

  28. #128
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Vjerujem da se kad lohije prestanu i prestane ovo prduckanje i piškenje.

  29. #129
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    Moja A. sva sreća po kući sama ide piškiti i kakati i zato volim tutu jer niš ne moram brinuti ona sve sama odradi, a kad stignem ispraznim.
    Hihihi,blago tebi,ja moram odmah da ispraznim jer nece nista da uradi u nosi kad u njoj necega ima....cak i kapljice vode od ispiranja
    Evo ja svracam ovde posle duzeg vremena,jer sam se danas stvarno izbedirala-svako smo piskanje,sem prvog jutarnjeg,promasile.Citav dan brisem pod za njom,nikakvih znakova nema,krene joj malo,ja je stavim na nosu,sedim kraj nje,citamo i igramo se,pricam "pis-pis" ko i uvek,ona posle nekog vremena resi da ustane,kad ono-prazno.Ja joj navucem gacice ili bermudice,i koliko se pomerim ona se ispiski.Ili mi donese nosu(sto joj je od skora znak,jasan i konkretan)i onda smugne u drugu prostoriju i ispiski se.Sreca moja pa ne piski vise po krevetima,vec samo po parketu
    A i vec dva dana kaki gde stigne....potera je ,valjda,brzo,a ja je ne gledam sve vreme.
    Da li je moguce da je ovo nazovimo je bojkot-faza,zbog rasta zubica ili kojecega?
    U setnji smo i dalje u platnenoj....i nocu ....mama nikada nije smogla hrabrosti da to prekine.
    Zato lepi Shiva uhvati svoju mamu za rucicu i odvede je u wc,pa tamo,slusajuci Sundjer Boba kako peva,obavi sve rabote! :D Malena mudrica!

  30. #130
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    a što je moja izvela neki dan kod svekrve... baš sam se nešto odmarala, kad mi je postala sumnjiva preduga tišina. I pogledam, a tamo moje dijete sjedi na podu i zadovoljno proučava pune ruke dreka. Bila je samo u hlačicama, obavila i iskoristila priliku. A oko nje po poduuuu... :shock: jao... sva sreća da nije svekar bio doma.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno


    ovako je i meni bilo pre neki dan... mm i ja smo nesto vrsljali po stanu i n. je bio sam pa ne vise od pet minuta... a ceo dan smo jurili kakicu (poceli smo s dohranom pa se sve poremetilo) i ne mogu da verujem da se bas zalomilo u tih pet minuta... i ja sam isto tako konstatovala tisinu, pa sam krenula da vidim o cemu se radi, a n. lezi zadovoljno na stomaku... olaksao se covek pa nabacio kez od uva do uva

    neverovatno koliko jedna tako mala stvar kao sto su gacice moze da zadrzi, ali ipak nije bilo dovoljno te je prostirka za igru ekspresno zavrsila u ves masini... ovako nesto nam se nije desilo vise od dva meseca... al nas nije uopste pogodilo, bas naprotiv, smejali smo se tome ceo dan...

    viva bespelenastvo!!!

  32. #132

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    kako volim kad su svi kul na pokakance i nezgode od pokakanaca :D

  33. #133
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Pa ko bi se nervirao kad oni od toga naprave pravu smejuriju
    Ja vristim kad se Pika,mrtva 'ladna,okrene preko ramena sa izrazom na licu-gle,sta to ispade?,i nastavi dalje da se igra kao da nista nije bilo

  34. #134
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Nju i inače zanimaju vlastiti drekići, kad je na tuti zavlači ruke unutra pa to često završi kompletnim tuširanjem
    Pokušavam joj dati nešto zanimljivo da se igra i zaposli ruke, da to spriječim na veseo način, ali je pregledala već sav inventar u kupaonici.
    A danas nisam odmah ispraznila tutu i ostavila sam vrata kupaonice otvorena pa se kasnije vratila četveronoške i opet je bilo pranja ruku.

  35. #135
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Kad se već smijemo pokakancima da ja podijelim smješnu scenu još dok je Neva bila jako mala, tada je mogla sjediti, a nije još puno jela osim mlijeka pa je kakica još bila zlatno žuta i tekuća. Slično kao i kod vas, mukla tišina me nagnala da dođem vidjeti što se u tih par minuta mog odsustva desilo, a ono... ona je bila žuta od glave do pete! Sjedi lijepo na našem krevetu usred zlatnožutog mora, kosa joj sva sljepljena od tog zlatnog ukrasa, ruke naravno pune, a sudeći po tragovima po licu jedan dio se našao i u ustima. A ona s blaženim osmjehom i velikim znatiželjnim očima 8) Nisam znala kako da ju primim da ju odnesem do kupaone 8)

  36. #136
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno


    a vidis, jagora to nikad nije zanimalo. kad se popiski uvijek odnese (ili pokusa odnijeti) tutu do wc-a da ju istrese, ali kad se pokaki, stane pokraj i zove mamaaaaaa!

  37. #137

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    pre neki dan mm cuva n. i tek cujem neko komesanje i strku...
    dok je on skoknuo do kompa da nesto pogleda na sekund, n. se dogurao do lavorceta u kojem piski i kaki i tutnuo glavicu u njega

  38. #138

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    di ste bespelenasi? pocela sezona go, pa mora da se brckaju male bespelenaske guze na raznim morima

    ajd, dajte savet, u totalnom sam zbunu od sinoc... prosli smo jednu fazu nocnog nacicavanja i zapisavanja, najverovatnije zbog zubica, i dnevnu fazu piskenja na svakih 10 minuta zato sto je stalno na stomaku

    sad nam je dan super, n. pravi duge pauze izmedju dva pisanja, neki put i po dva-tri sata, ako spava...

    nocu se totalno preokrenuo... kao i do sad, pocne u neko doba da se meskolji, ja ga stavim u pozu, a on ni kapljicu da pusti, nego samo kenjka... inace bi ispiskio dva-tri dobra mlaza... ok, ja ga vratim u krevet... za dva sata, isti scenario, ovog puta je piskio bas malo... i tako do jutra... ja :? ... ujutru sve 5, kao i do sad...

    je l se on to sprema da proredit nocna pisanja? ako je to u pitanju ja sam :D ... jedino sto sad stvarno ne znam sta da radim kad krene da se meskolji nocu

    sta rade najmladji bespelenasi, ksjusa i martin?


  39. #139
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uu, ksjusa je zeznuta za uhvatiti. ima cudne obrasce, a i ja joj ne mogu biti cijelo vrijeme posvecena. najdraze mi bude kad smo doma, ona je gola, pa kad skuzim da sam skoro cijeli dan hvatala eliminaciju :D

    inace ne kaki u pelenu vec neko vrijeme (sto mi je super zbog osipa), a pisanje nam ide malo teze, ali ide nekako. nabavili smo neke gace, imamo uloske od platnenih, pa cu uskoro s tim probati. inace po doma lezi na tetri ispod koje su zastitne, a vani ima jednokratnu .

    stvarno ima cudne obrasce za pisanje. nekad ne piski po par sati, a onda se ispisa, pa za 15 min opet, sto ja naravno ne skuzim. i tako. sve nesto cekam da se nesto ustabili.. mozda da krenem glavom kroz zid kao s fedjom..?

    jedina mi je frka da mi se ne pokenja u maramu, onda smo przeni. aj da se popisa, ali pokenja.. to ne bi bilo bas ni malo prakticno

  40. #140
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    bok moje vi! citam i divim se, prvo sam bila: molim? bez pelena??! ali onda sam procitala onaj topic slicnog iscudjavajuceg naslova i skroz ste me osvojile :D imam par pitanja:

    1) jel ima neka literatura o bespelenastvu koju se preporuca procitat ili se to radi uglavnom po osjećaju? uz podršku forumašica naravno
    2) kako je izgledalo obavjestavanje uže okoline o bezpelenasenju? ja već vidim kako se cila familija cudi i pitaju se sta mi je (ali oni se ionako već pitaju šta mi je jerbo sam se navukla na ovi forum ko da sam majka stoljeća )
    3) je li prevelik zalogaj to zapocet s prvom bebom odmah? ili se ipak opskrbit platnenim na vrijeme... ?

    nije hića da mi odgovorite, imam jos bar dvi godine lufta

    (OT, sad kad pregledavam post, vidim da skoro sve palatale pisem bez kvacica osim ć! )

  41. #141

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    treba krenut odmah s prvim, pa ond kad drugo dođe to je kao pjesma.
    Mikka stavi joj gaćice i hlače, ako počne kakat skužit ćeš i odmah ju izvadit, meni se L. samo jednom pokakala u marami i to je zvučalo tako da sam mislila da je puna marama dreka, a bila je samo jedna mala flekica koja nije ni hlače probila, bili smo pred zgradom i nisam ju ni vadila nego ravno doma jer nisam imala robicu sa sobom, bila je mala.
    Ja ću puknut,ako se ne pohvalim, jučer-samo jedan zapišanac i to samo kad sam otišla u trgovinu na 15 minuta i ostavila je tati.

  42. #142
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    treba krenut odmah s prvim, pa ond kad drugo dođe to je kao pjesma.
    kljucna rijec u mom pitanju je: odmah znaci - odmah po povratku iz rodilista (ili gdje se vec rodi ). jerbo se mama uci i navikava na sto novih stvari koje treba uskladit, je li bolje pricekat da se mama i beba prvo malo uhodaju opcenito, pa onda s tim krenit? ili je lakse ako se odmah krene?

  43. #143
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mozes ti krenuti pratiti bebino ponasanje i drzati ju u pelenama. kad malo propratis obrasce, probaj joj nuditi wc. bus vidla. ja mislim da se oni s gustom isprazne u wc (ili kanticu, lavabo, bilo sta sto nije pelena). kad se uhodate, mozes joj/mu skinuti pelenu, ili kombinirati, kak ti vec pase..

    recimo, bingo (sigurni pisanci, a mozda i kakanci) su nakon budenja i za vrijeme ili nakon dojenja. to je pa skoro 100% da se onda "naprave".

  44. #144
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    hvala mikka.

    Citiraj mikka prvotno napisa
    recimo, bingo (sigurni pisanci, a mozda i kakanci) su nakon budenja i za vrijeme ili nakon dojenja. to je pa skoro 100% da se onda "naprave".
    e! to sam isto procitala tu na nekom topiku, i onda kad sam MD prepricala sta sam nasla, on se nasmijao i komentirao da je to ko kad ucis stene!
    i zbilja, fascinantno kako kad googlas "puppy" odmah nadjes savjet da stene treba svako par sati izvodit van, a obavezno nakon budjenja i nakon obroka. a za djecu je isti taj savjet teska alternativa (bar ja to tako dozivljavam)... ma niti alternativa. npr. u rodinom prirucniku "Iz rodina kljuna" se niti ne spominje kao opcija.
    ne kazem da nikakvih informacija na netu nema (dapace), ali ne znam kako se to nadje ako se ne trazi bas ciljano.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    pa kod nas je odmah značilo kad smo došli iz rodilišta.Kad bi se budila ja bi ju razmotala(skinem tetra pelenu),na cicu i stavim joj ispod guze zdjelicu, ona se odmah ispiša, pokaka, i kad procjenim da je gotova obucem joj pelenu i još na cicu i opet zaspi, prvih mjesec dana smo tako funcionirali. Puno spavaju tad. Da je bilo ljeto možda bi ju držala stalno golu, ovako u sred zime i u hladnoj kući nekako se nisam usudila. I kad piški ili kaka daš joj znak koji sama izabereš i koristiš uvijek isti, mi smo na pi-pi i ka-ka.

  46. #146
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Mi smo s Nevom krenuli "polako" pa smo ju prvih dva tjedna samo promatrali (bila je gola ili u majici) i zdušno navijali pi-pi ili ka-ka kad smo primjetili da obavlja svoje. S tri tjedna sam ju prvi put uzela u pozu za eliminaciju.

    S Martinom sam krenula isti dan kad se rodio - no on mi je već drugi bezpelenaš pa mi je to nekako došlo "prirodno". I mislim da je tako bolje, kao da mu je prije "sjelo" nego Nevi, makar možda ima veze i sa spolom, karakterom,..

    Nego, usporedba njih dvoje:
    - M može duže držati! Neva bi se popiškila gotovo odmah nakon buđenja dok je bila ovako mala. On može komotno čekati minutu ili više!
    - Neva je uredno kakala za vrijeme dojenja, dami nije često padalo na pamet da prestane dojiti da bi se pokakala. Martin pak uglavnom čeka priliku za eliminaciju i onda kaka, u ovih skoro tri mjeseca se možda deset puta pokakao u gaće (od toga niti jednom po meni - za razliku od Neve kojoj je to bila omiljena aktivnost )
    - kod Martina ponekad uočim kako mu pimpač raste i skužim da je pišanje na redu (a imam i dovoljno vremena da ga nosim na lavabo)
    - Martinov mlaz pišaline je kontroliraniji i uglavnom ide u dobrom smjeru dok je Nevi to išlo u svim smjerovima - ponekad bi pišala ravno naprijed, kako je mikka to opisala: pod kutem od 90 stupnjeva, a ponekad bi joj se pišalina sljevala niz guzu i kompletna curila po meni.. Jedino je nezgodno kad gol leži i krene pišati 8) ili mi leži na koljenima i nanišani me..

    Kad sve zbrojim, njemu ide puno bolje.

    Jedino, noć nam nikako nejde. On ništa ne komentira, zapiša se par puta i takav mokar spava dok mu nije vrijeme za jelo (sinoć se npr probudio nakon gotovo pet sati spavanja da bi jeo, mokar gotovo od glave i doslovno do pete, na sebi je imao tetra pelenu umotanu u cover - očito nedovoljno za sve što je ispišao..). A ja sam prilično pospana tako da se niti ja ne budim sama od sebe (s Nevom sam gotovo uvijek išla spavati kad i ona, s Martinom gotovo uvijek par sati kasnije, ah..). Nisam sigurna što bi.. Po danu je uredno samo u odjeći, šetnje, šoping, skupljanje Neve u vrtiću, hrabra sam posvuda
    Ali noć.. ne znam. Aha, da, ponekad se probudi za jelo i bude suh, ali ja ne budem dovoljno dugo budna da ga popiškim nakon jela - zaspim čim se on prikopča. I onda se probudim cca sat vremena kasnije, a on popišan spava ko top

    Uh, odužih

  47. #147
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    E, a ova usporedba sa štencima - skroz na mjestu! Mi se bavimo sa psima i zapravo su ljudi koji također rade sa svojim psima najprije prihvatili naše bezpelenaštvo, jednostavno bi svima pričali kako radimo isto kao sa štencom, nudimo prilike za pišanje dok ne počne sam tražiti I isto kao što štenci ponekad popišaju pod i bebe ponekad popišaju kauč. Rješenje je pripremiti se na to i ne uzrujavati niti sebe niti štenca/bebu

  48. #148
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Moram se pohvaliti - već 4 dana nudim tutu svojoj 6,5 mjesečnoj curici i došli smo na 2 kakanja i 4 piškenja dnevno :D
    Inače o bespelenaštvu sam čitala u trudnoći, koristimo ujedno i platnene (nije stalno bez pelene) ali tek sad sam se odlučila na ovu soluciju .
    Preslatka mi je na tuti, stalno lupa nogicama o pod i samo se smije

  49. #149

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    aqua, za nevu i martina...

    nama su noci u pocetku izgledale kao vase... prvo nista nije javljao i uredno je spavao sav zapisan, bez problema... onda je poceo da se javlja kad se zapisa, tj. da place kad je mokar... i to je trajalo neko vreme, da sam ja vec pomislila da noc nikad necemo prespavati bez zapisanaca... a onda je poceo da javlja kad mu je sila, doduse vrlo nenametljivo, samo meskoljenjem, sto inace ide uz njegov blagi karakter

    e sad, isto kao i kod vas... kad ja legnem kad i on, lepo se odmorim i cujem ga svaki put... kad okasnim, onda obavezno propustim koje pisanje... samo sto je kod nas redosled drugaciji... kad krene da se meskolji prvo ga nudim da pisa, pa onda ako ne nastavi da spava sam od sebe onda mu ponudim da sisa i tako se uspava...
    sad smo u novoj fazi, verovatno zbog nocne vrucine... n se toliko znoji da skoro i ne pisa po noci mada uredno sisa bar 2-3 puta :? ... sinoc je piskio oko 20 pa onda samo par kapi u 02 i 04... prvo obilinije pisanje u 05... je l ste imale takva iskustva s vasim bespelenasima leti?

    ivana b, dobro dosli u klub malih golih guza... bas bih volela da vas ima jos puno takvih... tako sam tuzna kad smo ovih dana napolju, a skoro sva deca oko nas po ovoj vrucincini budu u pelenama i to najcesce jednokratnim

  50. #150
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Miljica, tako točno i ja osjećam! Prije me nije uopće smetalo kada bi vidjela djecu u pelenama, ali sada kad znam da može i drugačije, stvarno se nekako osjećam da je to jednostavno krivo. Nešto u meni se uznemiri, kao da se zbunim, nešto tipa: što ne valja s ovom slikom?

    Sličan osjećaj sam imala i danas-baš me zanima da li i vi tako. Naime, pričam na mob s dragom frendicom i odjednom ona kaže kako joj se klinac probudio, a ja automatski uključim pauzu u razgovoru jer zapravo očekujem da će ga staviti na pišanje (deset mjeseci je klinac star). No, ona koristi pelene pa pozdravlja malca i nastavlja naš razgovor. A ja cijelo vrijeme nekako zbunjena, skoro pa sam ju podsjetila da ga treba popiškiti Očito je kako mi je ovo popišavanje postalo normalno i uvuklo se pod kožu

    A vezano za naše noći, ova noć je bila apsolutno identična kao prošla, spavao je kao top od cca 22 do pol 3, a onda počeo stenjati i režati - ja se probudim, a on mokaaaaar. Nevjerojatno!

    Po danu ne spava dugo (ja se šalim da je baždaren na pol sata, nakon isteka tog vremena se uredno probudi..), ali se zna lagano razbuditi i početi stenjati - pa piškimo na tutu, i onda ga uspavam dalje (ili na lopti ili cica, ovisi kako sam raspoložena )

    Jedva čekam da sredimo i noć, ovo nema smisla :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •