Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 95 od 95

Tema: Zahtjev za invalidninu

  1. #51
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Krivo su ti rekli, kategorizacija nema nikakve veze sa HZZO-om. Uzmi sve nalaze i odi kod socijalne. Trebati ćeš i potvrde o plaći još svašta ali to će ti ona reći.

  2. #52
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Budem ju nazvala, pa pitala šta sve trebam.

  3. #53
    zmea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    52

    Početno

    Nažalost nakon pola godine čekanja došla sam do socijalne radnice i pitala što se događa sa našim zahtjevom za osobnu invalidninu jer se selimo u drugo mjesto stanovanja da bi mi ona hladno rekla da je došlo rješenje samo su ga zaboravili poslati.U rješenju piše da mi sin nema pravo na invalidninu,a imamo više poteškoća-autizam,poremećaj pažnje i koncentracije,epilepsija,motoričke teškoće.To za njih nije dovoljno i lijepo su nas odbili.Bila sam šokirana jer još k tome od oca svog djeteta ne dobivam nikakav novac.Za njih to nije problem jer sam se udala pa nek očuh uzdržava dijete.Odvratni su i više me neće vidjeti.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    dobivam dječji doplatak . nedavno (prije par mjeseci) nam je dijagnosticirana epilepsija , da li imamo pravo na uvećani dd. hvala

  5. #55
    hope1210 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    28

    Početno

    dopust za njegu djeteta se predaje u HZZO sa svim papirima ( domovnica, rodni list, nalazi neuropedijatra, oftamologa, fizijatra, preslik tekuceg racuna, preslik osobne tvoje i muza, potvrda o stalnom radnom odnosu oba roditelja, od pedijatra preporuka i od lijecnika opce prakse uputnica za ljecnicku komisiju)
    za djeciji doplatak se predaje u mirovinskom i tu treba preslik osobne i tekuceg racuna, ispunjeni zahtjev za dd, rodni list djeteta, domovnica, i rjesenje od HHZO-a da imate pravo na dopust za njegu djetea tj produzeni porodiljni ( o ovom slucaju uopce nije potrebno predavati obracune placa, tj koliko roditelji zaradjuju)
    u CSS tj za invalidninu potrebni su svi nalazi , pored gore navedenih treba i od otorinolaringologa, preporuka od pedijatra, i ako imate sve moguce nalaze ili otpusna pisma ako ste bili u bolnici.
    u CSS i HZZO mozete predati istovremeno, nemojte gubiti vrijeme i cekati CSS pa tek onda da idete na HZZO jer to onda predugo traje, jer inace uvijek HZZO bude brzi od CSS-a.
    U CSS cete imati nekoliko susreta sa socijanom radnicom koja ce vam svaki put reci da trebaju ipak jos neki papiri itd, i reci ce vam kakva kao prava imate , e onda cekate i cekate i cekate lijecniku komisiju.....a iako u clanku 38 stoji to sto stoji , kod njih ipak izgleda ne prolaze djeca ako mogu uopce puzat ili sjediti tako da su bas uffffff

    pravo na dd imate ako ste dobili produzeni porodiljni , bez obiza na to dali ste ostvari pravo na invalidninu ili ne

  6. #56
    hope1210 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj ketty, prvotno napisa Vidi poruku
    dobivam dječji doplatak . nedavno (prije par mjeseci) nam je dijagnosticirana epilepsija , da li imamo pravo na uvećani dd. hvala
    naravno da imate pravo na to , samo odnesete rjesenje od HZZO-a da vam je odobren dopust za njegu djeteta ili rjesenje od CSS-a ako dijete prima invalidninu , moze ili jedno ili drugo

  7. #57
    hope1210 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj zmea prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost nakon pola godine čekanja došla sam do socijalne radnice i pitala što se događa sa našim zahtjevom za osobnu invalidninu jer se selimo u drugo mjesto stanovanja da bi mi ona hladno rekla da je došlo rješenje samo su ga zaboravili poslati.U rješenju piše da mi sin nema pravo na invalidninu,a imamo više poteškoća-autizam,poremećaj pažnje i koncentracije,epilepsija,motoričke teškoće.To za njih nije dovoljno i lijepo su nas odbili.Bila sam šokirana jer još k tome od oca svog djeteta ne dobivam nikakav novac.Za njih to nije problem jer sam se udala pa nek očuh uzdržava dijete.Odvratni su i više me neće vidjeti.
    i moje dijete ima epilepsiju tj west sindrom , totalni poremecaj paznje, nikakvu koncentraciju, a sa 18 mjeseci tek je propuzo, pije uzasno jake lijekove i osteceno mu je oko ...vodila sam ga soc. radnici da ga kao vidi (na njen zahtjev) i kada ga je vidila na prvi pogled, rekla je pa on izgleda fino, kao ono tjelesno nema neke nedostatke, ima visinu i tezinu normalnu, simetricno lice bla bla.....ono kao htjela mi je reci "nema sanse da cete dobiti invalidninu" .....doslo mi je da je pitam bili imao pravo da izgleda kao biljka ili da se hrani na sondu, kao sto neka jadna draga mala djeca imaju taj slucaj!!!!! bas su odvratni i daj boze da nasa djeca napreduju i budu bolje a ako nemamo pravo neka si oi te novce zabiju negdje , nadam se da ne spavaju mirno

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj hope1210 prvotno napisa Vidi poruku
    i moje dijete ima epilepsiju tj west sindrom , totalni poremecaj paznje, nikakvu koncentraciju, a sa 18 mjeseci tek je propuzo, pije uzasno jake lijekove i osteceno mu je oko ...vodila sam ga soc. radnici da ga kao vidi (na njen zahtjev) i kada ga je vidila na prvi pogled, rekla je pa on izgleda fino, kao ono tjelesno nema neke nedostatke, ima visinu i tezinu normalnu, simetricno lice bla bla.....ono kao htjela mi je reci "nema sanse da cete dobiti invalidninu" .....doslo mi je da je pitam bili imao pravo da izgleda kao biljka ili da se hrani na sondu, kao sto neka jadna draga mala djeca imaju taj slucaj!!!!! bas su odvratni i daj boze da nasa djeca napreduju i budu bolje a ako nemamo pravo neka si oi te novce zabiju negdje , nadam se da ne spavaju mirno
    daj se informiraj za lijekove jer imaju grozne side effects

    mozda da pokusas naci nekoga za drugo misljenje

  9. #59
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Sad sam upravo zvala socijalnu da vidim šta im treba od papira.
    Rekla sam koja je dijagnoza, a gospođa mi je rekla da se ne ostvaruje pravo po dijagnozi, nego po djetetovom općem stanju!?

  10. #60
    hope1210 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    daj se informiraj za lijekove jer imaju grozne side effects

    mozda da pokusas naci nekoga za drugo misljenje
    draga stray cat, mi smo bili kod 5 razlicitih neuropedijatara (bolnica i privatno) i cak je njegova neuropedijatrica koja ga vodi nosila njegov ispis EEG-a na konferencija neuropedijatara u sloveniju i austriju da se sa njima konzultira , jer joj nije jasno kako EEG jednog djeteta moze biti tako grozan a da dijete uopce funkcionira tako (kada je imao 10 mj cudila se kako on zna i moze da pije sam iz bocice). lijekove koje pije (hvala bogu znam par stranih jezika) citala sam sve zivo i kako djeluju i side effects, ali svi se slazu da treba piti te koje pije i on ih HVALA BOGU dobro podnosi, samo ima ostecen vid na jednom oku a to neznamo da li je od lijekova ili od toga sta se dogadja u njegovoj glavici ....moze biti od lijekova jer ti lijekovi u 70% slucajeva kod djece ostete vid, ali za sada je bitno da pokusamo smirit eeg, a jos nam nije uspjelo. htjeli su ga staviti na kortikosteroide , mi prvo nismo dali , htjeli smo pricekati , jer kortikosteroidi za malu djecu su uzas....ispostavilo se da smo u pravu jer su dr na kraju zakljucili da i nebi bas pomogli jer on ima idiopatsku epi (tj nezna se uzrok) i da bi se EEG vratio na staro. a sta reci .......

  11. #61
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    cure, vi čija djeca primaju osobnu invalidninu možete mi reći (ja nisam pitala-zaboravila sam)
    -ako je rješenje doneseno ovaj mjesec (10.07), kad počinje isplata (zaostataka i redovita)
    -kak to ide, doma na ruke? šta ako me nema? kojeg datuma u mjesecu je isplata?

  12. #62
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Za osobnu invalidninu nema zaostataka, pravo ide od dama donosenja rjesenja a osplata je oko 18-21. U mkesecu

  13. #63
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Mi primamo na moj tekuci

  14. #64
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa Vidi poruku
    Za osobnu invalidninu nema zaostataka, pravo ide od dama donosenja rjesenja
    mislila na one zaostatke od dana podnošenja zahtjeva.
    mislim da si se zabunila kad si napisala: "od dama donosenja rjesenja" jel mi je soc.r. rekla da ću dobiti sve od dana podnošenja zahtjeva a to znači od 18.01., odnosno u rješenju piše:"priznaje se od dana 18.01.2013. pravo na osobnu invalidninu..."
    u rješenju piše da je isplata poštom na ruke
    ha bumo vidli kad dođe

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Kada je nama 2010 odobrena invalidnina isplaćeni su nam zaostaci od dana podnošenja zahtjeva do rješenja CZSS. Ne znam jel to još vrijedi.

  16. #66
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    ja sam zahtjev pisala na dan kada smo imali komisiju za dd, pa sam u neznanju. uglavnom ovdje u osijekiu sam bila ugodno iznenadjena socijalnom radnicom i brzinom postupka. dok za kategorizaciju još čekam (1,5 mjesec)

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Imam jedno pitanje vezano za ostvarivanje invalidnine.
    Mi čekamo vještačenje.Rekla mi je socijalnada ćemo sigurno biti odbijeni jer dijete samostalno hoda i samostalan je u hranjenju i oblačenju.
    Prije tri god. nas odbili zbog prosjeka plače.
    Ima paraparezu jače desno na donjim ekstremitetima.
    Pošto će napuniti 18 godina , zanimame za auto školu.
    Mora voziti prilagođeni auto.
    Socijalna mi je rekla da ne zna što da napravim.
    Što ako nas odbiju,kako se upisati u auto školu, na temelju kojeg papira?

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj dol prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedno pitanje vezano za ostvarivanje invalidnine.
    Mi čekamo vještačenje.Rekla mi je socijalnada ćemo sigurno biti odbijeni jer dijete samostalno hoda i samostalan je u hranjenju i oblačenju.
    Prije tri god. nas odbili zbog prosjeka plače.
    Ima paraparezu jače desno na donjim ekstremitetima.
    Pošto će napuniti 18 godina , zanimame za auto školu.
    Mora voziti prilagođeni auto.
    Socijalna mi je rekla da ne zna što da napravim.
    Što ako nas odbiju,kako se upisati u auto školu, na temelju kojeg papira?
    Možda rješenje o tjelesnom oštećenju koji izdaje HZMO? Ne znam kako je kod djece ali ja kao invalid u odrasloj dobi imam jedino taj papir. Pisat će mu npr. 100% oštećenje donjih ekstremiteta

  19. #69
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj dol prvotno napisa Vidi poruku
    nas odbili zbog prosjeka plače.
    kak su vas odbili radi prosjeka, kaj ne ide os. invalidnina na dijagnozu (tak su bar nama rekli)?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Tak je bilo prije tri godine

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj dol prvotno napisa Vidi poruku
    Tak je bilo prije tri godine
    Nije to nikad bilo. Osobna invalidnina se dobiva iskljucivo na osnovu stanja osobe.
    Posljednje uređivanje od sirius : 31.08.2013. at 22:39

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to nikad bilo. Osobna invalidnina se dobiva iskljucivo na osnovu stanja osobe.
    Članak 66.
    (1) Osobna invalidnina iznosi mjesečno 250% osnovice iz članka 32. stavka 1. ovoga Zakona za osobu koja nema vlastiti prihod ni imovinu iz članka 37. podstavka 6. ovoga Zakona.
    (2) Ako osoba iz članka 65. ovoga Zakona ostvaruje prihod po bilo kojoj osnovi, osobna invalidnina utvrđuje se kao razlika između iznosa iz stavka 1. ovoga članka i prosječnog prihoda ostvarenog u prethodna tri mjeseca prije podnošenja zahtjeva.
    (3) U prihod iz stavka 2. ovoga članka ne uračunava se pomoć za uzdržavanje i pomoć za troškove stanovanja koje su ostvarene na temelju ovoga Zakona, mirovina do iznosa najniže mirovine ostvarene za 40 godina mirovinskog staža, ortopedski dodatak, sredstva za uzdržavanje koje dijete ostvaruje na temelju propisa o obiteljskim odnosima i doplatak za djecu.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    stvarno mi je tak rečeno, čekam vještačenje pa ću vidjeti sad

  24. #74
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Članak 66.
    (1) Osobna invalidnina iznosi mjesečno 250% osnovice iz članka 32. stavka 1. ovoga Zakona za osobu koja nema vlastiti prihod ni imovinu iz članka 37. podstavka 6. ovoga Zakona.
    (2) Ako osoba iz članka 65. ovoga Zakona ostvaruje prihod po bilo kojoj osnovi, osobna invalidnina utvrđuje se kao razlika između iznosa iz stavka 1. ovoga članka i prosječnog prihoda ostvarenog u prethodna tri mjeseca prije podnošenja zahtjeva.
    (3) U prihod iz stavka 2. ovoga članka ne uračunava se pomoć za uzdržavanje i pomoć za troškove stanovanja koje su ostvarene na temelju ovoga Zakona, mirovina do iznosa najniže mirovine ostvarene za 40 godina mirovinskog staža, ortopedski dodatak, sredstva za uzdržavanje koje dijete ostvaruje na temelju propisa o obiteljskim odnosima i doplatak za djecu.
    Za dijete sam mislila ( ono ne ostvaruje prihode najcesce).

  25. #75
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo napokon dobili nekakve papire od czss-a....
    20.3. smo predali papire za invalidninu, u ponedjeljak sam podigla Nalaz i mišljenje...
    Ako sam dobro shvatila, trebali bi dobiti i rješenje na kojem piše nešto više o ostvarivanju prava, od kojeg datuma nam vrijedi i ostalo?!
    Ili?

  26. #76
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    konačno dobili zaostatke invalidnine. predano 18.01., rješenje bilo 10.07. i prva isplata 21.10. već sam dobila 3 dd na osnovu ovog, a ovo tek sad , al dobro bolje ikad nego nikad. al da je previše, previše je 10 mj.

  27. #77
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Super!
    Mi naše rješenje još uvijek čekamo...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Bokić
    Ja ne znam da li mi ostvarujemo pravo za nase dijete-imamo pravo na SRV + DD,ali za invalidninu nisam ni pitala niti bi netko rekao,ponekad mi glupo trazit ista Nasa curica ima epispadiju,sad smo dobili termin za operaciju,idemo u inozmestvo jer to kod nas ne operiraju i u pitanju je inkontinencija urina. Ona je stara sad 20 mj,da odem piatat u czss ili ? I za ovaj dd sam slucajno doznala i to preko frendice koja radi u hzmo pa mi rekla. Hvala,neki dan sam saznala i za tu dodatnu poreznu olaksicu koju ce muz otic pitat i vidt,skupa s rjesenjem koje smo dobili -dijete sa tezim ostecenjem -

  29. #79
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj ribica1 prvotno napisa Vidi poruku
    Bokić
    Ja ne znam da li mi ostvarujemo pravo za nase dijete-imamo pravo na SRV + DD,ali za invalidninu nisam ni pitala niti bi netko rekao,ponekad mi glupo trazit ista Nasa curica ima epispadiju,sad smo dobili termin za operaciju,idemo u inozmestvo jer to kod nas ne operiraju i u pitanju je inkontinencija urina. Ona je stara sad 20 mj,da odem piatat u czss ili ? I za ovaj dd sam slucajno doznala i to preko frendice koja radi u hzmo pa mi rekla. Hvala,neki dan sam saznala i za tu dodatnu poreznu olaksicu koju ce muz otic pitat i vidt,skupa s rjesenjem koje smo dobili -dijete sa tezim ostecenjem -
    Podnesite zahtjev i prođite vještačenja.
    Ne dajte se odbiti i ne potpisujte ništa.
    Bilo bi dobro da Vam neki specijalista na nalaz napiše preporuku na ostvarivanje prava iz socijalne skrbi (morala bih pogledati točnu definiciju).
    Budite spremni da će Vam neka službenica sa vrata reći da ste bezveze došli, ali ne dajte se obeshrabriti.

  30. #80
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo napokon dobili nekakve papire od czss-a....
    20.3. smo predali papire za invalidninu, u ponedjeljak sam podigla Nalaz i mišljenje...
    Ako sam dobro shvatila, trebali bi dobiti i rješenje na kojem piše nešto više o ostvarivanju prava, od kojeg datuma nam vrijedi i ostalo?!
    Ili?
    Dakle, nakon malo više od 9mjeseci dobili smo rješenje za invalidninu!
    Ažurni su, nema šta

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz..nije bas na ovu temu ali jako me zanima da li se neko susretao sa problemom kod beba..zbog teskog poroda beba je ostala bez kisika..kad se rodila beba je udahnula i izdahnula i poslije je prestala da dise..nije plakala..bila je na podhladivanju 72 sata..poslije mjesec dana dise sam mrda rukice i bone štuca zjeva..otvorio oci..ali kod jede na sondu..da li je neko imao slicno iskustvo??ako je,voljela bih da mi se javi!! Hvala

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj eelma94 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz..nije bas na ovu temu ali jako me zanima da li se neko susretao sa problemom kod beba..zbog teskog poroda beba je ostala bez kisika..kad se rodila beba je udahnula i izdahnula i poslije je prestala da dise..nije plakala..bila je na podhladivanju 72 sata..poslije mjesec dana dise sam mrda rukice i bone štuca zjeva..otvorio oci..ali kod jede na sondu..da li je neko imao slicno iskustvo??ako je,voljela bih da mi se javi!! Hvala
    Suosjećam... Nemam iskustva s takvim stvarima, ali ljudi koji ga imaju napisali su ovaj priručnik za postupanje s neurorizičnim bebama: http://www.mamino.net/Baby_handling.pdf

    Sretno!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav.
    Nov sam ovdje pa ne zamjerite ak sam nešto zbrljao.

    Ovako: Ako imate dijete (sin/kćer - malo je neprikladno reći dijete ako osoba ima npr. 35-40 godina) koje se liječi od shizofrenije, nemojte mu isposlovati vlastitu mirovinu, isposlujte mu samo poslovnu nesposobnost.
    Naime, ako oboljela osoba ima vlastitu mirovinu, neće mu dati prelazak na mirovinu preminulog roditelja... Sa vlastitom mirovinom, oboljela osoba prelazi prag "uzdržavana osoba" i Mirovinsko mu neće dati da prijeđe na mirovinu umrlog oca ili majke.
    Osjetio sam to na svojoj koži... Jedino mi još ostaje sudski postupak a i tu sam već odbijen pa je zadnja nada Sud u Strasbourgu...
    Nadam se da će ovo biti korisno nekome... LP

  34. #84
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Moze pomoc.Mi imamo rjesenje do 4/2019 za invalidninu i potreba za ponovnim vjestacenjem.Dali sad ja moram ponovno predavat papire za inv.ili oni sami zovu?Receno mi je da oni trebaju to pokretat.Dg.leukemija i transplantacija kostane.

  35. #85
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    oni bi vam trebali poslati poziv u vezi ponovnog vjestacenja ali neces pogrijesiti ako i sama doneses dokumentaciju u czss.

  36. #86
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moj malac isto ima invalidninu zbog transplatacije koštane. Meni je u CZSS-u žena rekla da ja dođem njoj s novijim nalazima taj mjesec kad ističe... dosta mi je sve tu nejasno, ali napravit ću tako kako mi je rekla.

  37. #87
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mi kad nam “ističe” invalidnina odnesemo kopije svih nalaza od prošlog vještačenja do tada kad predajemo ponovno, u CZSS i oni pokreću postupak. Na vještačenje nas obično zovu 9mj kasnije i onda još nekih 3 mj čekamo rješenje. Do tada naravno imamo sva prava.

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ako je slična prica ko i kod srv onda oni šalju papir u mjesecu koji prethodi planiranom vještačenju,znam da nisu iste službe

  39. #89
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Zvala sam Krijesnicu za savjet pa mi je receno da ce oni mene sami nazvat .Ako se ne jave zvat cu ih polovicom 3.mj. pa cu pitati.

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Trebala bi dobiti službeni papir
    Jel imaš sve papire i neke preporuke?

  41. #91
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Imam povijest bolesti od 2016 na daljeIde 1x mjesecno na kontrole i svaki drugi mj.na punkciju.
    Posljednje uređivanje od filip : 25.02.2019. at 08:33

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    skopiraj na hrpu te papire kronološki ih poredaj , ne znam jel i tu treba biti papiri o zaposlenju ....... molba, ak da u miru napiši doma na kompu pa sprintaj

    je mala sad ok, ide normalno u školu?

  43. #93
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ok je.Ide u skolu.

  44. #94
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Evo mene opet.Naravno kako primamo uvecani djecji danas dobijem iz Zajine obavijest da im posaljem med.dokumentaciju,i jos hrpicu papira da oni pokrenu postupak vjestacenja.
    Iz CZSS me jos nitko nije zvao zbog vjestacenja.
    Dali ce meni sada ukinuti taj uvecani dd.dok ne dobijemo novo rijesenje s vjestacenja?

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    neće dok ne dobiš neke novije papire sve teče po starom, ali nemoj očekivati to prije 5-9 mjeseci. tek s novim rješenjem ti to mogu obustaviti ili nastaviti davati dd
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.03.2019. at 15:17

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •