Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 95

Tema: Zahtjev za invalidninu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno Zahtjev za invalidninu

    Interesira me gdje ga podnosim. Odnosno, da li je to samo uvećani dječji doplatak. Hvala

  2. #2
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    U centru za socijalnu skrb;
    - može se podnijeti za invalidninu, pomoć u njezi i dječji doplatak

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    tnx!

  4. #4
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    uvećani dd je 833 kn.
    Invalidnina je 1000 kn i dobiješ je samo u slučaju ako ti je dijete na komisiji dobilo čl 38

  5. #5
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    zahtjev za DD podnosi se na Mirovinskom HZZO- (A.Žaje za Zgb),
    a zahtjev za invalidninu i dopust za njegu djeteta(odn. produženi porodiljni) u centru za socijalnu skrb.

    Od 1.1. novost je ta da će se svi zahtjevi podnositi na Mirovinskom, a ne više ko do sada u Centru za socijalnu skrb.

  6. #6
    harfica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    6

    Početno

    mislim da bi uvećani dd trebala dobiti bez obzira na invalidninu; ako imaš nalaz komisije koji dokazuje da imaš dijete s poteškoćama u razvoju.

    invalidnina iznosi 1000,00 kn ali ako ti dijete ide u vrtić ili školu u neki od centara za djecu s poteškoćama u razvoju, taj iznos se umanjuje za 50%, točnije zdrava djeca se školuju ''besplatno'' a djeci s poteškoćama se školovanje naplaćuje od njihove ionako nedovoljne invalidnine.

  7. #7
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno Re: Zahtjev za invalidninu

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Interesira me gdje ga podnosim. Odnosno, da li je to samo uvećani dječji doplatak. Hvala
    Zahtjev podnosiš u CZSS i trebaš prikupiti nalaze - Dakle , prvioo se javiti svojoj socijalnoj radnici da ti da koju dokumentaciju( nalaze ) moraš priložiti uz Zahtjev za kategorizaciju djeteta.

    Na komisiju - kad te pozovu - dolaziš sa djetetom i tada komisija određuje - ima li dijete ili nema pravo na invalidninu te uvećanmi dječiji doplatak.


    Za uvećanni dječiji doplatak predaješ zahtjev na Mirovinskom HZZO čim dobiješ rješenje o provedenoj kategorizaciji CZSS gdje ti se na najzadnjoj stranici nalazi nekoliko točki koje sa sobom nose neka prava.

    Ako je dijete sa težim oštećenjima - možeš tražiti i ostala prava ,a to pak moraš razgovarati sa svojom socijalnom radnicom.

  8. #8
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    znaš li koja su to prava za dijete sa teškim oštećenjima?

  9. #9
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj zlatokosa prvotno napisa
    znaš li koja su to prava za dijete sa teškim oštećenjima?

    Pogledaj na ovom linku ... ima koješta

    http://autizam.pforum.biz/zakoni-i-prava-f8/

  10. #10
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    I pogledaj i na ovim linkovima

    Udruga "Anđeli" http://andjeli.hr//index.php?option=...d=21&Itemid=45

    Portal Mame i Bebe - http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewt...276bf870d0f95c

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    59

    Početno

    Ja sam prije 2 god.ostvarila pravo na por.dop.do 7.god.i pravo na osobnu inv. na 1 god.
    Nakon toga zadnja komisija mi je odobrila PD još 1.god.ali mi je invalidnina odbijena uz obrazloženje da je trenutno njegov psihomotorni razvoj u granicama za dob ali da i dalje postoji potrebe pomoći u punom psegu. primam i DD 832,5kn. I mislim da sljedeće god.neću umati pravo na toliko uvečani DD. tako mi ješto natuknula soc.radnica :/

  12. #12
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    hvala andrij

  13. #13
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    ja ću nažalost sigurno dobit sve do 7. god. a onda dalje status njegovatelja(jer bubica je stvarno skroz teško bubani)..

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj zlatokosa prvotno napisa
    ja ću nažalost sigurno dobit sve do 7. god. a onda dalje status njegovatelja(jer bubica je stvarno skroz teško bubani)..
    Ajooj puse maloj bubici i drž se.
    Nažalost iz iskustva drugih roditelja imala sam priliku čuti da se teško to dobiva odmah do 7god. Obično odobre na 1-2 god.pa ponovno vještačenje iako je stanje nepromjeneno,tako da roditelji svako malo trebaju na komisiju a to sam i slušala i na tv.jer me ta tema jako zanima,a za status roditelja odgajatelja traže višestruka teška oštećenja

  15. #15
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj sunce29 prvotno napisa
    Nažalost iz iskustva drugih roditelja imala sam priliku čuti da se teško to dobiva odmah do 7god. Obično odobre na 1-2 god.pa ponovno vještačenje iako je stanje nepromjeneno,tako da roditelji svako malo trebaju na komisiju a to sam i slušala i na tv.jer me ta tema jako zanima,a za status roditelja odgajatelja traže višestruka teška oštećenja
    Svi moramo na novo vještačenje svakih par godina .

    Za status roditelja njegovatelja traži se puno toga - ali su status dobili i neki roditeji čija djeca idu u školu po prilagođenom programu s tim da ne borave duže od dvaipol sata u školi ... itd.itd - tako da vrijedi pokušati , pa predati papire.

  16. #16
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj sunce29 prvotno napisa
    Ja sam prije 2 god.ostvarila pravo na por.dop.do 7.god.i pravo na osobnu inv. na 1 god.
    Nakon toga zadnja komisija mi je odobrila PD još 1.god.ali mi je invalidnina odbijena uz obrazloženje da je trenutno njegov psihomotorni razvoj u granicama za dob ali da i dalje postoji potrebe pomoći u punom psegu. primam i DD 832,5kn. I mislim da sljedeće god.neću umati pravo na toliko uvečani DD. tako mi ješto natuknula soc.radnica :/
    Imaš pravo na uvećani dok god ti vrijedi kategorizacija na osnovu koje si i ostvarila uvećani DD .

  17. #17
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Samo da malo dopunim....od ovog mjeseca invalidnina iznosi 1.250,00 kn sukladno odluci Vlade (još iz ožujka o.g.) o povećanju osnovice za soc. davanja sa 400,00 na 500,00 kn. Tako i naknade plaće rastu s 2.000,00 na 2.500,00 kn. Dakako,sve je još na papiru,pričekajmo stvarnu isplatu ovaj mjesec.

  18. #18
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj sunce29 prvotno napisa
    Citiraj zlatokosa prvotno napisa
    ja ću nažalost sigurno dobit sve do 7. god. a onda dalje status njegovatelja(jer bubica je stvarno skroz teško bubani)..
    Ajooj puse maloj bubici i drž se.
    Nažalost iz iskustva drugih roditelja imala sam priliku čuti da se teško to dobiva odmah do 7god. Obično odobre na 1-2 god.pa ponovno vještačenje iako je stanje nepromjeneno,tako da roditelji svako malo trebaju na komisiju a to sam i slušala i na tv.jer me ta tema jako zanima,a za status roditelja odgajatelja traže višestruka teška oštećenja
    malenom su još u rodilištu dijagnosticirane prestrašne bolesti koje se nažalost nikako ne mogu popraviti, jer je u pitanju mozak (teška atrofija mozga)...

    no, nismo bez nade...doktori nisu znali hoće li preživjeti, al Filip je pravi mali borac...ima kanilu, hranim ga isključivo na sondu(jer nema refleks gutanja, žvakanja, sisanja), tu je i epilepsija i loše stanje svih mišića i motorike i . . . no, borimo se skupa s njim!!!
    sretni smo dok je stabilno i da je s nama doma!!!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno invalidnina

    Mi nismo dobili invalidninu za 12 mjesec (inače uredno primamo), pa me zanima jel isto nekome kasnilo i kome se u Zagrebu obratiti za utjerivanje iste. Ili je samo problem u novom poštaru? :?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    Moja mala je dobila 22. , javi se svojoj socijalnoj radnici i traži da te spoje sa kontrolorkom isplate. Pogledaj si i rješenje :/ da možda nije istekla, to se desilo mojoj frendici. Onda moraš ponovo podnosit zahtjev i proči komisiju. UŽAS, ta naša birokracija.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    59

    Početno

    svakako se javi socijalnoj radnici u vezi s tim. zar nebi trebalo doć rješenje o prestanku prava na invalidninu ukoliko nije bila na komisiji??
    meni komisija nije odobrila produženje, nisam se žalila i inv.mi se isplačivala do punomočnosti rješenja. :/ tj.još 1.mj.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    ne dolazi nikakva obavijest o prestanku prava na invalidninu, dobije se riješenje u kojem piše do kad se ima pravo a prije isteka tog roka ako postoje razlozi, mora se prikupiti lječnička dokumentacija, napisati zahtjev i odnijeti kod socijalne radnice. Mada sam čula da od nove godine će se zahtjev podnositi u HZZO-u.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno invalidnina

    Evo, baš gledam Rješenje.
    Kaže "priznaje se pravo na osobnu invalidninu ... počevši od 17.08.2006." i da je "potrebno ponoviti vještačenje u rujnu 2007". To smo obavili i dobili od Komisije uputu da je sljedeće vještačenje u listopadu 2009., ali nikakav novi zahtjev u vezi produženja invalidnine nismo trebali pisati 2007. niti 2008.
    Iako me ne bi čudilo da smo ipak trebali, s obzirom na moju soc. radnicu i njezine neumorne pokušaje da djetetu uskrati prava iz soc. skrbi. O tom drugom prilikom

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    ne treba se ništa potpisivati kad ti rješenje vrijedi do listopada 2009. samo trebaš što prije otići kod svoje socijalne radnice i posvadit se s njom ako treba.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno invalidnina

    Tnx! Oštrim jezik! Sutra idem kod socke. Nek joj veselo počne 2009.
    A svim forumašicama i našoj posebnoj dječici želim puno, puno zdravlja i novčeka u 2009!!! :D

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno invalidnina

    Eto - problem riješen. Poštar zabrljao. Nije uopće obavijest o dospijeću ostavio.

  27. #27
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    dobili smo rješenje nakon više od 2 mjeseca čekanja, no zasad samo ono o mom bolovanju radi njege djeteta. To mi je odobreno do 7. godine. (nažalost, mišić je teško i neizliječivo bubani i potrebna mu je 24satna njega)

    Jeste li dugo nakon ovog rješenja čekale još i ono o invalidnini?

  28. #28
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno Re: invalidnina

    Citiraj apple prvotno napisa
    Evo, baš gledam Rješenje.
    Kaže "priznaje se pravo na osobnu invalidninu ... počevši od 17.08.2006." i da je "potrebno ponoviti vještačenje u rujnu 2007". To smo obavili i dobili od Komisije uputu da je sljedeće vještačenje u listopadu 2009., ali nikakav novi zahtjev u vezi produženja invalidnine nismo trebali pisati 2007. niti 2008.
    Iako me ne bi čudilo da smo ipak trebali, s obzirom na moju soc. radnicu i njezine neumorne pokušaje da djetetu uskrati prava iz soc. skrbi. O tom drugom prilikom
    Nema zahtjeva za invalidninu - to ti pravo pripada djetetu sve do nove kategorizacije- za razliku od dječijeg gdje se svaku godinu predaju papiri ...

  29. #29
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj zlatokosa prvotno napisa
    dobili smo rješenje nakon više od 2 mjeseca čekanja, no zasad samo ono o mom bolovanju radi njege djeteta. To mi je odobreno do 7. godine. (nažalost, mišić je teško i neizliječivo bubani i potrebna mu je 24satna njega)


    Jeste li dugo nakon ovog rješenja čekale još i ono o invalidnini?

    Zašto ne do 8 - po novom zakonu?

  30. #30
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    Citiraj zlatokosa prvotno napisa
    dobili smo rješenje nakon više od 2 mjeseca čekanja, no zasad samo ono o mom bolovanju radi njege djeteta. To mi je odobreno do 7. godine. (nažalost, mišić je teško i neizliječivo bubani i potrebna mu je 24satna njega)


    Jeste li dugo nakon ovog rješenja čekale još i ono o invalidnini?

    Zašto ne do 8 - po novom zakonu?
    Predpostavljam da je to stoga što smo zahtjev podnijeli u 10. mj. Centru za socijalnu skrb, a novi zakon po kojem se može dobiti do 8. godine stupio je na snagu od 1.1. 2009. , i sad su te odluke u nadležnosti Ministartsva zdravstva, a ne više soc.
    U rješenju nam stoji da na ponovno kontrolno vještačenje moramo 2015.

  31. #31
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno Re: invalidnina

    Nema zahtjeva za invalidninu - to ti pravo pripada djetetu sve do nove kategorizacije- za razliku od dječijeg gdje se svaku godinu predaju papiri ...[/quote]



    Zahtjev za osobnu invalidninu predala sam istog dana kada i zahtjev za produženim porodiljnim tj. bolovanje radi njege djeteta. Dakle, moram dobiti i zasebno rješenje.

    saznala sam i to da iako po novom zakonu Ministarstvo zdravstva odn. Mirovinsko donosi rješenja o bolovanju radi njege djeteta, no rješenja o osobnoj invalidnini za dijete i dalje ostaje u nadležnosti Centra za socijalnu skrb.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno Re: invalidnina

    Citiraj andrij prvotno napisa
    Citiraj apple prvotno napisa
    Evo, baš gledam Rješenje.
    Kaže "priznaje se pravo na osobnu invalidninu ... počevši od 17.08.2006." i da je "potrebno ponoviti vještačenje u rujnu 2007". To smo obavili i dobili od Komisije uputu da je sljedeće vještačenje u listopadu 2009., ali nikakav novi zahtjev u vezi produženja invalidnine nismo trebali pisati 2007. niti 2008.
    Iako me ne bi čudilo da smo ipak trebali, s obzirom na moju soc. radnicu i njezine neumorne pokušaje da djetetu uskrati prava iz soc. skrbi. O tom drugom prilikom
    Nema zahtjeva za invalidninu - to ti pravo pripada djetetu sve do nove kategorizacije- za razliku od dječijeg gdje se svaku godinu predaju papiri ...
    Netočno Andrij, ako je u Nalazu i mišljenju Prvostupanjskog tijela vještačenja utvrđeno da dijete ima teže oštećenje zdravlja u smislu članka 38.. tek po Zahtjevu roditelja CSS izdaje Rješenje kojim se djetetu priznaje pravo na osobnu invalidninu.
    Nitko ti ništa neće izdati i riješiti ako ne podneseš pismeni zahtjev koji dobije klasu pod kojom se vodi predmet.

  33. #33
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno Re: invalidnina

    Citiraj apple prvotno napisa

    Netočno Andrij, ako je u Nalazu i mišljenju Prvostupanjskog tijela vještačenja utvrđeno da dijete ima teže oštećenje zdravlja u smislu članka 38.. tek po Zahtjevu roditelja CSS izdaje Rješenje kojim se djetetu priznaje pravo na osobnu invalidninu.
    Nitko ti ništa neće izdati i riješiti ako ne podneseš pismeni zahtjev koji dobije klasu pod kojom se vodi predmet.
    Dobivanjem NALAZA I MIŠLJENJA - u jednoj od rubrika se nalazi i famozni podatak da ti dijete ima ili nema pravo na invalidninu.Temeljem toga i samo toga ti CZSS izdaje rješenje na osnovu kojega i dobivaš invalidninu.Nikakvi zahtjevi dodatni i bakrači se ne popunjavaju - a to ti je dužan obaviti PRAVNIK CZSS u kojem si podinela zahtjev ili gdje si bila na vještačenju!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno invalidnina

    Andrij, možda neki CSS automatski pišu Rješenje po primitku Nalaza i mišljenja prvostupanjske komisije, ali meni nisu. Tako mi i stoji u Rješenju. Za sve na što sam imala pravo sam posebno morala predati zahtjev.
    U ničemu nismo ni dijete ni ja zakinuti, ali sve je moralo proći pismenu proceduru.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Jel se uz zahtjev za invalidninu,predaju papiri original ili kopije?

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj dol prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se uz zahtjev za invalidninu,predaju papiri original ili kopije?
    Kopije (ako misliš na med. dokumentaciju).

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Da,med. dokumentacija.
    A rodni list i domovnica,može isto kopija?

  38. #38
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Zagrepcanke cija su djeca korisnici osobne invalidnine, imam pitanje.

    Onaj dodatak invalidnini koji daje grad Zagreb (100 ili 200 kn) , otprilike kojeg u mjesecu ide isplata doticnog?
    Naime, u gradskom uredu mi nisu znali tocno reci.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    106

    Početno

    Nama je dječji doplatak isplaćen odmah i isplatili su ga retroaktivno od datuma podnošenja zahtjeva,a sa invalidninom smo imali veeelikih problema.Sin je bio 100% invalid,rješenje za 7god bolovanja,ali isplata invalidnine NIKADA.Na svaki naš upit, odgovor: Bit će za koji dan! Proteklo je nekoliko mjeseci,sin nam je umro,a ja sam se zainatila da ću dobiti njegove novce i napraviti mu spomenik.Zvala sam ministarstvo,zaista nikoga nisam poznavala i u roku od 3 dana,stiglo nam je rješenje da pokojni sin ima pravo na invalidninu (sa zakašnjenjem od godine dana) i rješenje da nam je sin umro i da više nema pravo na invalidninu.Došli su odmah i novci.
    Morate dobiti rješenje!

  40. #40
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Onaj dodatak invalidnini koji daje grad Zagreb (100 ili 200 kn) , otprilike kojeg u mjesecu ide isplata doticnog?
    Mogu ti doma točno pogledati ali dođe obično dan/dva prije invalidnine, znači zadnji tjedan u mjesecu (prošli mjesec su nešto zbrljali pa je došlo par dana iza invalidnine, u rujnu je stiglo isti dan).

  41. #41
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Jel bila invalidnina ovaj mjesec?

  42. #42
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Pozdrav!
    Dobila sam rješenje o dopustu za njegu djeteta, te predala u mirovinsko za povećani DD.
    Sada me zanima, da li čekam rješenje od mirovinskog da predam za osobnu invalidninu ili mogu samo sa rješenjem sa HZZO-a?
    Hvala

  43. #43
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Invalidnina ide preko HZZO (uvjetovana čl. 38), nema nikakve veze sa tvojim rješenjem o dopustu. To je pravo djeteta.

  44. #44
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    A šta ne ide preko socijalnog?

  45. #45
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Je, sorry, krivo sam napisala, ne ide preko HZZO već CZSS-a.

  46. #46
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Znači kada tamo predam oni odlučuju da li mi malena ima pravo na taj čl. 38 ili nema!?

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa Vidi poruku
    Znači kada tamo predam oni odlučuju da li mi malena ima pravo na taj čl. 38 ili nema!?
    oni odlučuju. I koliko ja znam veliki broj djece sa srčanim greškama (i teškim) ne zadovoljava po njima taj uvjet .

  48. #48
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Dobila sam potvrdu da mi malena ima i Williamsov sindrom. Ne znam kako se to kategorizira.
    A čula sam i da ovisi od grada do grada. Negdje priznaju, negdje ne.

  49. #49
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Pa šta niste već obavili kategorizaciju preko CZSS-a? Tamo piše ima li članak ili ne. Ako niste onda se pripremite na proceduru od nekoliko mjeseci.

  50. #50
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Nisam obavila kategorizaciju, jer mi je netko rekao da će mi u rješenju od HZZO-a pisati kategorizacija.
    Znači najbolje je kontaktirati socijalnu radnicu?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •