Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: dojenje i boja za kosu?

  1. #1
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno dojenje i boja za kosu?

    Evo već 17 mjeseci moja kosa nije vidjela boju za kosu.
    Cijelu trudnoću se nisam farbala pa sam onda čula da se ne preporučuje ni za vrijeme dojenja :/

    Uglavnom, sada dojim 2xdnevno,

    smijem li obojati kosu bez straha da će moje voljeno papati kemikalije?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja ne bih.....

  3. #3
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Pofarbaj se, draga, ali izaberi neku na biljnoj bazi, neče niš bit malom mišu ili mišici. A ti ćeš se osjećat bolje.

  4. #4
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Raspitaj se za te prirodne farbe koje ima za kupiti u dućanima bi&bio i nekim ljekarnama...Ako bih se išla farbati, ja bi jedino te uzela u obzir

  5. #5
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Evo sa rodinog portala;

    Bojanje kose... nemaju utjecaj na dojenje i mogu se primjenjivati za vrijeme laktacije

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1463

  6. #6
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Raspitaj se za te prirodne farbe koje ima za kupiti u dućanima bi&bio i nekim ljekarnama...Ako bih se išla farbati, ja bi jedino te uzela u obzir

    ...npr. Color erbe. Na prirodnoj su osnovi, nemaju amonijak i slične kemikalije, boja potječe od biljnih pigmenata, dakle kana, kesten ,kamilica....

  7. #7
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    ja sam bojala kosu i nikakve reakcije nisam primjetila!
    mislim da ne bi smjelo smetati

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    80

    Početno

    Ima li veze ako se žena boji u smeđe ili u plavo?! Tj. u plavu boju se stavlja više hidrogena nego u druge boje, pa si mislim da je možda bolje sudržati se od plave boje. Ili...?

  9. #9
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Je li možda tko koristio boju za kosu Color Erbe na biljnoj bazi? Kako boji kosu i koliko je dugotrajna? Općenito kako ste bile zadovoljne?

    A mislim, nemam baš i tako puno izbora jer je to jedina koju sam pronašla na biljnoj bazi i bez amonijaka, a već mi nedostaje farbanje da malo osvježim crnu boju kose koja mi je od sunca poprimila smeđe pramenove.

  10. #10
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    Je li možda tko koristio boju za kosu Color Erbe na biljnoj bazi? Kako boji kosu i koliko je dugotrajna? Općenito kako ste bile zadovoljne?

    A mislim, nemam baš i tako puno izbora jer je to jedina koju sam pronašla na biljnoj bazi i bez amonijaka, a već mi nedostaje farbanje da malo osvježim crnu boju kose koja mi je od sunca poprimila smeđe pramenove.
    Baš sam je gore spomenula. Moja mama je povremeno koristi. Postojana je i traje kao i ostale komercijalne boje. Moja mama ima jako puno sjedih (ko premijerka :D ) i uvijek joj boja prekrije sijede. Mogu je definitivno preporučiti.

  11. #11
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj veda2804 prvotno napisa
    Ima li veze ako se žena boji u smeđe ili u plavo?! Tj. u plavu boju se stavlja više hidrogena nego u druge boje, pa si mislim da je možda bolje sudržati se od plave boje. Ili...?
    Svojevremeno je na tv bilo da su tamne boje opasnije i kancerogenije od plave, i mene je iznenadilo, ali eto samo sam htjela podijeliti tu informaciju...inace ja se bez problema farbam jer sam eto i na Rodi procitala da ne smeta kod dojenja.

  12. #12
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ja sam se i još uvijek se bojam...

  13. #13
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    A one boje BIo Kap?
    Kao isto su nešto na prirodnoj bazi...

  14. #14
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Negdje sam naletila na podatak da boji iz vlasi kose treba oko 6 minuta da prodre u krvotok, e sad je li to točno, ne znam, a nekako mi se ne da riskirati dok dojim da joj imalo kemije dođe do usta.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    38

    Početno

    Ja bojam kosu i dojim, iako mi nije baš svejedno, mislim da ne smeta.
    U trudnoći mi je bilo gore iako mi je ginekolog rekao da je u redu, samo ne prvo tromjesecje.

    ... xxx

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •