Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 126

Tema: Rodilište u metkoviću

  1. #51
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    uff ja sam generacija koja je stalno visila u sportskoj, prije i poslije škole, subotom....i to mi baš fali

    al zato sve nadoknadim kad dođem dole....

    ja sam dole za božić, uskrs i liti oko tjedan-dva....i nekad se znamo zaletit samo na vikend :D

  2. #52
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cure, mail ili telefon u ruke pa pricajte

  3. #53
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Ja sam stalno tu.
    Zrinka vidim da si ti u ST. Ja sam tamo studirala 4 godine, ali srce me vratilo južnom kraju.
    Ovaj je topić postao sastajalište nas neretvanki, ali da ne skrenemo potpuno s teme danas sam u pedijatrice srela jednu ženu koja kaže da je oba sina rodila u Metkoviću i da ih rodi 10 sa svakim bi išla u Metković.

  4. #54
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    evo kako sam ja pokrenula ovu temu, red je da se javim, a i veseli me pozdraviti moje južnjakinje.stvarno se moramo naći nekada.

    a sada da se vratimo na temu

    o Dr. Matušku još ništa nisam čula dobro i stvarno ako su ove stvari koje žene pišu istinite treba ga prijaviti. ja bi rado ali nikada nisam bila kod njega. sramota je da grad u kojem ima toliko trudnica i koji ima prekrasno rodilište nema poštena ginekologa.
    no malo optimizma-trebala bi doći nova ginekologica koja tek završava specijalizaciju .to su tek priče, ali ja se nadam. ova strenutna situacija je u najmanju ruku sramotna.

    ja u metkoviću nažalost nisam rodila već u dubrovniku na carski, no sve je super ispalo- i ja držim sada svog sedmomjesečnog dječačića.


    susjeda rodila u mtk. prije 4 mjeseca i kaže da joj je super bilo.
    još jednom svima

  5. #55
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Čula sam grozne stvari o tom doktoru iako ga osobno ne poznajem, ali moja prijateljica je rodila drugu kćer u Mtk prošle godine u 6. mjesecu (prvu je rodila u DU) i kaže da je doktor bio super. Čak ju je i obilazio u sobi, pitao ju treba li joj što i slično. Moram napomenit da je s prvom kćeri ležala sama u rađaonici gotovu čitavu noć...
    Pa sad... što je jednom dobro, drugom nije i obrnuto.

  6. #56
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    meni je sportska ono :/
    ali ja sam ona generacija koja je u tina izlazila
    bas mi fali
    Ija , i ja!

  7. #57
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    Pa sad... što je jednom dobro, drugom nije i obrnuto.
    ma imaš pravo, glupo je suditi ako se sam ne uvjeriš. ali smatram da mame koje su doživjele nešto ružno moraju prijaviti te doktore da bi se nešto promjenilo-od puke priče nikom ništa.


    OT-ja sam generacija iz sportske. pozdrav svima

  8. #58
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Erin prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    meni je sportska ono :/
    ali ja sam ona generacija koja je u tina izlazila
    bas mi fali
    Ija , i ja!
    ma daj! :D

    nego, jel mogu tate na porodu biti u mtk, kako sad stvari stoje s tim?

  9. #59
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    mislim da ne

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Ne mogu da se ne javim na ovu temu.
    Oba djeteta sam rodila u malim rodilistima, prvo u Makarskoj kod dr. Viskovica a drugo, da ne bi isla u Split, posto je bas padao Uskrs i moj dr. isao na odmor u Zg, u Metkovicu kod dr. J.
    Mislila sam da sam sa prvim super prosla dok nisam drugo rodila...
    Samo rijeci hvale imam za rodiliste u metkovicu, osim pracenja otkucaja nikakvih intervencija nije bilo, ni dripa, ni probijanja vodenjaka,ni tabletica za smirenje i inekcija protiv bolova, ni rezanja, a zbog babice ni sivanja.
    Posjete su bile jednom dnevno u tocno odredjeno vrijeme, dok mi je u Makarskoj mogao doci tko je htio kad je htio...
    Bebice se ne pokazuju nikome :/ al smo ipak uspjeli umolit jednu babicu da i moji vide malu zabicu prije nego dodjemo kuci.

    Bilo je ipak par stvari koje su me zasmetale, ali posto je sve teklo super ne zamjeram nikom nista :
    1. doktor J. na poziv babice da imaju porodilju ne dolazi punih 2 sata cini mi se, i stize taman na vrijeme da vidi 'finale' tj. porodjaj - nije bio u bolnici u vrijeme dezure i mozda sam i zbog te cinjenice i prosla bez ikakvih uplitanja u prirodni proces porodjaja
    kazem, super da je sve teklo kako treba...

    2. Babice nisu bas neka strucna podrska zenama u dojenju,jako puno zivcanih i glasnih momenata si dopustaju obzirom da je tako malo porodilja tu u isto vrijeme... a plus sto mami ne pomognu bas rijesit problem koji je u pitanju :/
    Nisam ja bila ta kojoj je trebala pomoc, al sam bila svjedok odnaosa prema druge dvije porodilje u sobi...ono, u prvi mah se potrude ukratko objasnit i namjestit bebu, al vec na prvi promlecic mame se deru da kako ne zna, i dosta daju cuce i bocice sa glukozom da se ne bi njih uznemiravalo po noci.. najvise Nana ili Nena, kako se vec zove...
    Ipak, stanje je bolje nego je bilo u Makarskoj, malo vise prate kako ide i daju obloge kad treba

    Do ovog momenta, kad sam procitala za tog novog dr. bi potpisala da cu i sljedece radjati u Metkovicu. Sad i nisam bas sigurna...

    A sto se tice uvjeta, ma zene, zar vam je stvarno bitno ima li TV u sobi ili nema??? I da li je renovirano, novo ili kakvo vec? Dok nema opadanja stropova i slicnih nebuloza.
    Glavno da je cisto i da je sa bebom sve ok, tih par dana ionako proleti u upoznavanju mrvice
    Ne kazem, ljepse jest, ali nije nimalo bitno.

    Sto se porodjajne sale tice, kratko sam tu i bila, ali radjala sam na stolu u poluuzdignutom polozaju, ako kome nesto znaci.

  11. #61
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj red sonja prvotno napisa
    Posjete su bile jednom dnevno u tocno odredjeno vrijeme, dok mi je u Makarskoj mogao doci tko je htio kad je htio...
    Bebice se ne pokazuju nikome :/ al smo ipak uspjeli umolit jednu babicu da i moji vide malu zabicu prije nego dodjemo kuci.

    1. doktor J. na poziv babice da imaju porodilju ne dolazi punih 2 sata cini mi se, i stize taman na vrijeme da vidi 'finale' tj. porodjaj - nije bio u bolnici u vrijeme dezure i mozda sam i zbog te cinjenice i prosla bez ikakvih uplitanja u prirodni proces porodjaja
    kazem, super da je sve teklo kako treba...

    2. Babice nisu bas neka strucna podrska zenama u dojenju,jako puno zivcanih i glasnih momenata si dopustaju obzirom da je tako malo porodilja tu u isto vrijeme... a plus sto mami ne pomognu bas rijesit problem koji je u pitanju :/
    najvise Nana ili Nena, kako se vec zove....

    što se tiče posjeta akoj e dobra babica onda će te pustit da izađeš u bilo koje doba dana/noći. Bar su mene puštale. Onaj dan kad sam rodila mm je bio u zg i tek je došao u 1,30 u noći uu mtk, bila je babica ivanka i pustila ga je da i vidi i mene i karla

    1. doktor (meni je bio jeramaz) je došao i bio 10 min, probio mi vodenjak i napao me šta sam išla na preglede u zg :/ , e i propitivao me ko mi je majka ko ćaća i onda....joooj pa znam ti ja njih bla bla..

    2. meni je babica ivanka bila na porodu i nakon par sati donijela mi je karla da ga podojim, sjedila je samnom na krevetu i stvarno mi pomagala.

    a što se tiče nene-
    ona se samo dere, nikoga ne šljivi 2%, žao mi je cura koje rađaju kad je ona tu

    Moji nju znaju al ih nikad nije pustila ako bi došli i minutu nakon završetka posjeta, a njena nevjesta je rađala mjesec-dva poslije mene baš me znima jel svog sina puštala

    [/quote]

  12. #62
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa

    nego, jel mogu tate na porodu biti u mtk, kako sad stvari stoje s tim?
    Moja frendica je rodila u 8 mj u Mtk svoje 3. dijete i njen m nije mogao s njom u rađaonu. Objasnili su joj da je to zato što je rađaona mala. Za sve drugo je imala pohvale.

  13. #63
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Ja sam Dubrovnikom prezadovoljna, ali sam razmišljala da bih drugo (kad bude) možda ipak rodila u Metkoviću, pa se nadam da će na kraju sve dobro ispasti... Tko zna možda rodim bez dripa kojeg su mi bespotrebno dali (barem ja tako mislim), bez rutinske epiziotomije i u društvu mm.

  14. #64
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    sam razmišljala da bih drugo (kad bude) možda ipak rodila u Metkoviću
    :? :? :?

    Nakon 15 dana žena je otkrila da joj je ´unutra´ ostala GAZA. Najvjerojatnije dok ju je doktor šivao, sreća pa je nije ušio. Da stvar bude gora beba je dobila žuticu pa su završili u Dubrovniku, ali ni tamo to nitko nije otkrio. Tek je na njeno inzistiranje da nešto nije u redu otišla u svoje ginekologice koja ju je otkrila i izvadila.

  15. #65
    octa

    Početno

    Uzas!! Kako mogu biti tako nepazljivi!!

  16. #66

  17. #67
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Ne vjerujem... logički pretpostavljam da onda ne bi plaćali specijalizaciju budućoj ginekologici.

  18. #68
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    nadam se da će netko doći pameti i da se rodilište neć
    e zatvoriti jer bi to bilo strašno.ipak je dbk. daleko, a i šteta bi bila neprocjenjiva.
    najveći je apsurd što moderna i skupa oprema stoji neiskorištena.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    181

    Početno

    Malo podižem ovu temu svojim iskustvom poroda u Metkoviću, ako kome može pomoći informacija.
    Rodila sam tamo prije 3 mjeseca i moram reći da sam prilično zadovoljna.
    Drip su mi dali samo zadnjih sat vremena pred izgon jer su mi trudovi bili dovoljno jaki ali ne i dovoljno česti. Prije toga sam cijeli jedan dan šetala po rodilištu s trudovima na 10 do 7 minuta razmaka, i pustili su me da to sve ide polako prirodno, što je meni bilo super. Nije se nikome žurilo budući da sam ja bila jedina cijeli taj tjedan u rodilištu.
    Radili su epiziotomiju, ali ja sam svakako bila popucala pa pretpostavljam da je i bila potrebna. Ne rade je rutinski jer je zeni koja je prije mene rodila nisu radili, a znam i još neke. Bila je potpuno bezbolna, ni rezanje ni šivanje nisam uopće osjetila, sjedila sam normalno 2 sata nakon poroda, šavovi su otpali bez problema i otad ih nikako nisam osjetila.
    Babice su stvarno divne i stalno na raspolaganju, samo bi mogle biti malo bolje educirane po pitanju dojenja. Čistačice su prva liga, hrana je super.
    Jedino što sam zamjerila je što bebu nakon poroda odmah odvoje na nekoliko sati od mame (rutinski, i ako nema nikakvih problema).
    Inače je beba stalno u sobi s mamom.
    Eto, ja bih opet rodila u Metkoviću ako ne bude kakvih komplikacija pa moram ići u Dubrovnik, samo ću im drugi put reći da mi odmah po porodu daju bebu, a neka je peru i vagaju i promatraju poslije!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    sam razmišljala da bih drugo (kad bude) možda ipak rodila u Metkoviću
    :? :? :?

    Nakon 15 dana žena je otkrila da joj je ´unutra´ ostala GAZA. Najvjerojatnije dok ju je doktor šivao, sreća pa je nije ušio. Da stvar bude gora beba je dobila žuticu pa su završili u Dubrovniku, ali ni tamo to nitko nije otkrio. Tek je na njeno inzistiranje da nešto nije u redu otišla u svoje ginekologice koja ju je otkrila i izvadila.
    U Dubrovniku primaju rodilje iz Metkovića koje su došle zbog prijema bebe na dječji odjel samo zato da ne budu odvojene od bebe i da ne moraju ići u hotel, kao što se radi u Zagrebu, Splitu,... Majke se primaju kao zdrave pratiteljice i ne pregledaju se, osim ako se ne požale na neki problem. Sa mnom je u sobi ležala žena iz Metkovića koja je isto tako došla radi žutice, i u viziti je glavna rekla " Ona je primljena jer je beba na dječjem": Pitali su je je li sve ok i niko je nije gledao u viziti, osim jednog dr K, i žena se još ljutila što je gleda jer "ona je tu zbog bebe".

  21. #71
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Ali ovoj je doktor u viziti podigao plahtu kako bi pogledao šavove i njegova je reakcija bila ´uh kako smrdi´... nije posumnjao kako je neobično što ona tako smrdi pa ju pregledao nego je spustio plahtu.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Baš čudno da to nije posumnjao. Pa samo zato i vire između nogu, ne gledaju ko zna što...
    Koji je to bio stručnjak? Ja sam završila s rađanjem, ali ipak imam tri kćeri...

  23. #73
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    :? :? :?
    A ja sam tek rodila prvo. Ali eto ako vam bude smrdilo da znate na što ćete posumnjat.

  24. #74
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    ...moje iskustvo.... dočekala me slavna sestra nena jutri oko 4 sata, koja se odmah izderala na mene govoreći da nemam trudove i da mi mlade trudnice mislimo čim nas malo zaboli da ćemo rodit, iako sam ja imala trudove već cjeli prethodni dan a došla sam u bolnicu kad su bili svako 5 minuta dovoljno jaki da se nisam mogla pomaknit.drugo izderavanje joj je bilo kad me htjela pregledati, bila je toliko gruba da sam se ja od bola sva zgrčila.
    oko 8 sam smještena u predrađaonicu prikopčana na ctg i tako ležala cijeli dan.nisu mi dali ustati, nisu mi dali vode napit se iako sam dehidrirala koliko sam bila žedna, oko podne sam dobila drip, u tri sata su mi pukli vodenjak, a rodila sam popodne oko 17.30 a dijete sam vidila tek navečer u 9 sati.većinu vremena sam bila sama, doktor se pojavio svega dva puta jednom da mi pukne vodenjak a drugi na sami porod. i tad im se žurilo jer je bio blizu kraj smjene ,tko zna možda bi i duže bila prikovana za krevet u predrađaoni.

  25. #75
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj gabrijela7 prvotno napisa
    ...moje iskustvo.... dočekala me slavna sestra nena jutri oko 4 sata, koja se odmah izderala na mene govoreći da nemam trudove i da mi mlade trudnice mislimo čim nas malo zaboli da ćemo rodit.
    uff

    ja sam imala sreću pa mi je bila ivanka na porodu, žena je anđeo

    a nena samo me zanima dal se prema svojoj nevjesti ponašala kao prema ostalim trudnicama i jel svom sinu zabranila vidjeti sina kao što je mm-u

  26. #76
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    [quote="mali karlo"]
    Citiraj gabrijela7 prvotno napisa
    ...moje iskustvo.... dočekala me slavna sestra nena jutri oko 4 sata, koja se odmah izderala na mene govoreći da nemam trudove i da mi mlade trudnice mislimo čim nas malo zaboli da ćemo rodit.
    a je li na nju iko ikad dreknio i poslao je na mjesto where the sun doesnt shine? ako bog da bit cu i ja trudna, ali mislim da me metkovsko rodiliste nece vidit...

  27. #77
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    mogu li mi se javiti mame koje idu kod dr jeramaza trebaju mi neke informacije.hvala

  28. #78
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj gabrijela7 prvotno napisa
    mogu li mi se javiti mame koje idu kod dr jeramaza trebaju mi neke informacije.hvala
    on je u mirovini koliko ja znam

  29. #79
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    je, ali isto radi privatno, nisam ni ja znala

  30. #80
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Podižem samo da vidim ima li novih iskustava i rađa li se u našem lijepom gradu???

  31. #81
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    ima li budućih mama koje planiraju roditi u mekoviću??
    jeli stanje išta drugačije?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Evo da se i ja javim..... trudnica sam (5 mj.) i pro sam dijete rodila u Mtk i bilo je odlično..... porodio me dr J i iako je beba bila velika a ja prvorotka ja nisam rezana. Sada opet idem kod dr. J i on je meni dobar, jednostavno mislim da je stručan i imam povjerenja u njega.... Eto ako nekoga nešto zanima može slobodno pitati

  33. #83
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Evo samo jedna kratka obavijest, koju sam prekjučer vidjela u ginekološkoj ambulanti: dakle, u Metkoviću se počeo održavati tečaj za trudnice i partnere, košta 100kn, a broj mobitela možete zatražiti kod ginekologa dr. Bubice ili Matuška. Iako tečaj ne vode ni jedan ni drugi, već dr. Jeramaz uz patronažnu i višu med. sestru. Dakle, lijepa vijest za sve trudnice ( i nas buduće) iz Doline Neretve, jer ne moramo putovati u Dubrovnik ako želimo na tečaj.

  34. #84
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    taman sam htjela pitati je li itko bio na tom tečaju

  35. #85
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Ja sam slučajno bila u rodilištu u Metkoviću (pozlilo je trudnici s kojom sam putovala) i moram priznati da sam stvarno bila impresionirana s time kako rodilište izgleda. Sestra koja nas je primila je bila vrlo draga i ljubazna, doktor pristojno podnošljiv, sve zajedno vrlo pozitivno iskustvo.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    4

    Početno

    Trebala sam roditi u Du...prošao mi je termin i dr mi je dala uputnicu da idem u Du ležati u srijedu ujutro, ako do tada ne rodim.
    U utorak navečer sam prolila more suza, što ću u bolnici kad je sve u redu, 5 dana termin prošao, plodna voda uredna, ostavljam dvoje strarije djece...šta će mi u bolnici raditi, možda induciraju porod, ma svašta mi je prolazilo kroz glavu. Napokon zaspim i u 01.00 idem na WC, vratim se u krevet i u 01.30, osjetim da sam sva mokra i oštru bol. Presretna što su napokon stigli trudovi, odmah na 2 minute i kažem mužu da nemamo vremena do Du, već idemo u Mtk. Dočekala nas sestra Marija, dr M. stigao ubrzo, pregledao me, kaže super malo dripa i gotovo. Tako je i bilo, bez rezanja, bez konaca rodila u 04.45 h. Sve seste odlične, čak mi je i sestra Nena pomagala oko dojenja, sve 5.

  37. #87
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Je li netko bio na tečaju za trudnice?

  38. #88
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    I mene zanima, je li netko bio na tom tečaju? Kuma mi ima rodit za koji mjesec i planira to učiniti u ovom našem rodilištu...ima li friških iskustava?? TnX!

  39. #89
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Prijateljica mi je rodila tu prije 4 mjeseca i zadovoljna je...
    imala je doduše drip, epiziotomiju, grozan pristup doktora, ali jako je zadovoljna babicama, njegom, uvjetima, pomoći pri dojenju...

  40. #90
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    I mene zaniamju iskustva s tecaja, koliko traje, kakve su teme i sl.
    paid, steta za sve intervencije na porodu al super za potporu poslije

  41. #91
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Nedavno mi je jedna prijateljica koja je rodila tu rekla da ne bi više ni za živu glavu (pristup doktora).
    Ja sam mislila tu drugo , ali me sad stolčić užasno privlači.
    Prizna li se ovaj tečaj za rodilište u DU ?

  42. #92
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Trebao bi...nek se javi tko zna sigurno. A što se tiče pristupa, nažalost, postalo je općepoznato kakvi su. :/

  43. #93
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Šteta jer taj njihov pristup može biti siguran put k propasti.
    Uz onakve uvjete njih prati samo glas o lošem pristupu...
    Valjda ih netko prosvijetli.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav, curke!
    Evo svježih info o tečaju: Ja bila na tečaju za trudnice u Domu zdravlja u Mtk prije 2 tjedna i mogu reći da imam pozitivna iskustva. Trenutno je besplatan i traje dva dana. Prvi dan su predavanje održali sestra Marija i dr. Jeramaz, a drugi dan fizioterapeutkinja koja nam je uz to pokazivala vježbe za lakši porod, učila nas kako disati itd. Spominjali su nastojanje da se tečaj ubuduće održava 7 dana, naravno, uz neku nadoknadu.
    Moram reći da sam zadovoljna količinom dobivenih informacija i pristupom navedenog osoblja jer su bili ležerni i spremni ogovoriti na svako postavljeno pitanje. Čak su nas i poticali da ih postavljamo. Jako su ljubazni i iznenadilo me je koliko su informirani o novijim pristupima vezano za porodništvo (istina je da ne provode rutinski epiziotimiju, trenutno rade na edukaciji o uzimanju matičnih stanica iz posteljice, pričalo se o porođaju na stolčiću i sl.). Kažu da su morali ići na edukaciju jer zato dobivaju nekakve bodove koji su im valjda zbog nečeg bitni
    Čak su nas sproveli kroz rodilište da se upoznamo s prostorom ukoliko se odlučimo roditi u Metkoviću. Meni osobno nije važno ima li tv u sobi i kakav je namještaj (iako je rodilište kao hotel), ali su mi važni higijenski uvjeti koji su tamo na visokom nivou (sve je čisto, a mi smo dobile full opremu koju smo morale obući da bi uopće ušle). Trentno sam u 7. mj. trudnoće i namjeravam roditi u Mtk, naravno, ukoliko mi se iz zdravstvenih razloga ne preporuči drukčije. Također namjeravam pod svaku cijenu izbjeći stanovitog dr. Matuška jer na meni osobno se neće nitko iživljavati.
    Cure, oprostite na duuuuuugom postu , ako imate još pitanja o tečaju , slobodno...

  45. #95
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Imaš li broj na koji se treba javiti? Kad počinje tečaj?
    Jesi li na tečaj išla sama ili sa suprugom?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš li broj na koji se treba javiti? Kad počinje tečaj?
    Jesi li na tečaj išla sama ili sa suprugom?
    Nemam ti nikakav broj, viša sestra Anica Majić ti to organizira. Možeš se obratiti njoj osobno, ja sam upitala babicu Mariju gore na vratima rodilišta, rekla mi je da se pojavim, da se nije potrebno ni najavljivati. To ti je poprilično ležerno.
    Iša sam sama, bez supruga. Bilo nas je 16 i nijedna nije dovela bolju polovicu premda je na plakatu pisalo da mogu doći.
    Sljedeći tečaj ti je u 5. mjesecu.

  47. #97
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Vidjela sam na slikama da nije bilo bolje polovice ) ali zapravo me zanimalo vrijedi li taj tečaj u DU gdje očevi mogu bit na porodu.
    U zadnje vrijeme uglavnom čujem jako pozitivna iskustva za rodilište u Mtk pa sam na velikoj vagi.
    A broj mi treba jer ne živim u Mtk pa mi dotična imena malo znače. Svejedno hvala, raspitat ću se.

  48. #98
    Gabrielle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    86

    Početno

    Pozdrav Metkovke moje! Također sam iz naše doline, ali živim u Zadru pa sam onda tu i rodila. Što se tiče rodilišta i ginekologa, Za ovog Matuška ništa lijepo nisam čula, ali mislim da to sve ovisi, ima i ovdje u zadru jedan za kojeg svi pričaju da je mesar, grub, ovakav, onakav, pa je mene spasio i bio posve normalan. Ali za rodilište koliko čujem, sve bolje i bolje, i baš mi je drago. A što se tečaja tiče, mislim da to ovisi o stanju svijesti naših muškaraca, mom su isto govorili, daj pa šta ćeš tamo, šta ćeš na porodu, neke macho spike ovo ono, pa sam ga ja krenula obrađivati da ide ako ništa da nešto nauči (ovdje tečaj traje mjesec dana, ima 8 predavanja i stvarno su korisna), pa kad dođe do poroda ako budeš htio ići ćeš, ako ne, ne moraš. I na kraju kad smo došli ostao je šokiran jer nas je bila puna velika prostorija i nijedna žena nije bila sama, sve su bile s partnerima. Tako da je onda poslije išao bez pogovora. I bio u boksu sa mnom na porodu, masirao me i sad nam je drago oboma!

  49. #99
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Evo svježe iskustvo... jučer smo stigle kući i ne znam kojim bi vam riječima opisala kako nam je bilo.
    Jednom riječju HOTEL. Prvo sam rodila u DU i bila sam prezadovoljna, ali o Mtk imam samo riječi hvale.
    Sestre ljubazne, sve extra čisto, hrana super, klima... trebam li više nabrajati.
    Mazili su nas i pazili.
    Što se tiče poroda bilo je brzo, bez rutinskog rezanja, ali sam sama pukla. Babica je cijelo vrijeme bila uz mene, hrabrila me i pomagala.
    Mislim da ne trebam spominjat gdje ću treće .

  50. #100
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    cestitam strumpf!
    i lijepo je citati da ti je u metkovskom rodilistu dobro bilo

    koliko znam, rodiliste je postalo i rodiliste prijatelj djeteta, kakva je bila potpora dojenju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •