Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 126

Tema: Rodilište u metkoviću

  1. #1
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno Rodilište u metkoviću

    Zanimaju me sve informacije o ovom malom rodilištu.


    Ono što ja znam je da je jako dobro uređeno, novo-obnovljeno.
    Dva ginekologa, umjesto starog DR. Jeramaza stigao novi dr. Živko Matuško( radio u dubrovniku u bolnici). dobro došla iskustva i o njemu.

    Kako da odlučim? metković ili dubrovnik. Inače sam iz metkovića...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    95

    Početno Re: Rodilište u metkoviću

    Možda ti ovo pomogne dok ti se netko ne javi sa konkretnim odgovorima- idi na "Rodilišta" i pročitaj postove pod naslovom"Vizita u rodilištu". Tamo se na par mjesta spominje ono u mekoviću. Nadam se da ćeš biti zadovoljna!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Za rodilište ti ne mogu puno reći jer nisam tamo bila, ali znam za neke slučajeve kada su žene pred sam porod slali u Dbk jer se bližila noć, a njima se baš ne radi po noći. Napominjem da su to priče koje sam čula od rodilja iz Metkovića a srela sam ih dosta ( tri put sam rađala u Dbk). Za dr Matuška također sam čula da je totalno nestručan i jako nasilan, za njega je prirodan porod nepoznanica.

  4. #4
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    ja sam o njemu tkđ. čula smo da je grub kao mesar i da se nakon običnog gin. pregleda krvari. šta drugo reći o njemu, ali eto volim čuti više mišljenja?

    Sva iskustva Mtk. ili Dub. dobrodošla.

    Hvala i pozdrav...

  5. #5
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Mali karlo- vidim da si rodila u mtk.Javi se pliz...

    Hvala

  6. #6
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ja ti za mtk mogu reć sve naj naj, meni je bio dr.jeramaz, al samo mi je probio vodenjak i nije se više vraćao, babice su sve izuzetno ljubazne, a i teta čistačica isto.
    Meni je na porodu bila babica ivanka i tako je nježna, pomagala mi je i oko dojenja. Oni imaju praksu da djecu ne pokazuju nikome, mog malog su pokazali mm-u. Ima jedna sestra, ne mogu se sjetit kako se zove, koja je uvijek nadrkana i koja je jednu curu ostavila u rađaoni aona je ošla zapalit, a na mm-a se izderala pa joj je on rekao da je luda baba.

    Dijete ti donesu nakon sat vremena i stalno je s tobom, hrana je odlična, dovoze je iz taverne. naečer ti babica dođe u sobu pa se zezate. Posjete sam imala i izvan vremena, uvjek su svakog pustile.

    Ne znam za to da šalju u dbk jer pada noć pa im se ne da radit. :?

    Mene su htjeli slat jer sam imala mjesec dana do poroda al kad su vidila da sam otvorena 9 prstiju odmah su me išli pripremat za porod.

    Sve je novo, čisto. 3 kreveta u sobi, klima, tv, kupaona. Ja bila sama u sobi, a u sobi do još 2 cure.

    Evo ako te još nešto zanima pitaj slobodno

  7. #7
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    joj htjela sam joj to poslat kao pp, sorry

  8. #8
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    e a za dbk sam čula da ostavljaju rodilje same u rađaoni po cijelu noć.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Ja sam , na žalost srela samo one žene iz Metkovića i okolice koje imaju loše iskustvo s Metkovićem. Sigurno ima i onih zadovoljnih, kao uostalom svugdje. Stvar je osobnog izbora jer malo je žena na forumu a činjenica je da ipak jako puno žena iz Metkovića dolazi u Dbk, i to ne samo prvorotke, i to nakon ne baš lijepog iskustva u Metkoviću. Jedna žena iz Metkovića, moja cimerica, treći put je rađala, bližila se noć, bila je otvorena 4 prsta i čula je kad su rekli " ma pošaljimo je u Dbk, ko zna kad će...". Žena je rodila u autu usred zime Nije to jedini slučaj, ali sigurno ima i onih sretnijih. A sestre stvarno imaju vremena za zezanje kad imaju nekoliko žena na odjelu. Koliko ih radi u smjeni? I koliko imaju poroda godišnje? Možda kao Dbk mjesečno. Ja sam tri puta rodila, moja sestra također, moje prijateljice, poznanice,... i nikad od nikoga nisam čula da je po noći bio sam u rađaoni. Paid, odluka je ipak tvoja i nadam se da češ imati lijepo iskustvo gdje god odlučila roditi. Sigurno je prednost Metkovića što imaju malo poroda i nema gužve.

  10. #10
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    evo jedno friško iskustvo iz dbk, moja bivša susjeda je išla rodit u dbk jer je malo punija i beba je bila velika i baš taj dan kad je rađala je bila utakmica, rukomet mislim, i njoj su rekli da sačeka malo s bebom dok ne završi utakmica. Ja osobno mislim da je u mtk bolje jer svi se međusobno poznaju i lakše je to nego kad si nekome samo broj...

    Mojeosobno mišljenje, a paid ti vidi još se raspitaj i sama odluči, naravno da svugdje ima dobrih i loših iskustava, ja ti želim da dobro izabereš

  11. #11
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Hvala na iskustvima, svaka informacija je dragocjena. Ja ću još vidjeti, možda ne mognem ni birati, vidjeti ćemo što moja ginekologica predlaže, ka dse sve približi. Beba mi je napredna pa postoji mogućnost da će biti velika što će olakšati izbor.

    Teška odluka!!!
    najradije bi da me moja ginekologica porodi, ali ona nažalost ne radi u rodilištu. Ovi doktori i u dbk. i u mtk. me više na mesare podsjećaju.

    Pozdrav.

  12. #12
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni mtk rodiliste izgleda super , malo, nema guzve, preuredjeno, svaka soba wc, tv, sve novo - SF u odnosu na splizt
    skoro sam tamo rodila

    uvjeti su super, jos kad jeramaz ode doma...

  13. #13
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Otišao zauvijek- u mirovinu, ali ni ovaj drugi ne obećava

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Paid,jesi li ti kod dr.Marinović? Vidim da pišeš u ženskom rodu.
    Kad je termin?

  15. #15
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    cujem da dr marinovc ne salje na porod u mtk, nego odmah u du
    razlog?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Ja sam morala u Du jer su oba poroda bila carski a u Mtk nisu opremljeni za to.
    Dr Marinović rodiljama,koliko ja znam, kada uđu u 9. mj. daje uputnidu za rodilište ali ne piše mjesto jedino ako ima bilo kakvih problema odmah šalje za Du jer bi ionako tamo završile.

  17. #17
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Jesam kod dr. Marinović.

    Termin 1. 05. 2008.
    Zasad sam zadovoljna vođenjem trudnoće.
    Iskustva?

    Pozdrav

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    Iskustva?
    Apsolutno pozitivna!
    Ako ti je beba velika vjerojatno ćeš za Dubrovnik. Ja bila dva puta (vidi avatar ) i nije ti doli uopće loše, doduše zavisi kod kojeg si doktora

    Evo prijavljujem da se jučer u Mt rodilištu rodila jedna mala, crna curica. Porod prošao super, mamica nije šivana. za moju Ivanu!

  19. #19
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    cestitamo metkovskoj bebici i rodilistu koje n e radi rutinski epiziotomiju :D

  20. #20
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ja isto nisam šivana

    čestiteke mami i bebi rođenoj u mtk :D

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    To je mamino treće dijete i svi su tu rođeni i sada mali doprinos-mama je rekla da nigdje drugo ne bi rađala!

  22. #22
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ako ja budem imala priliku ponovno ću ić dole rodit, naravno ako beba ne odluči drugačije, ali beba se najprije treba napraviti

  23. #23
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    u tom sam se rodilistu i ja rodila 8)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    mali karlo-samo naprijed
    zrinka- i ja! [/b]

  25. #25
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    sjecam se da bi se vracali iz skole i stali pod prozore rodilista i vikali 'nevistaaaa' a ono sve provire na prozor

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    sjecam se da bi se vracali iz skole i stali pod prozore rodilista i vikali 'nevistaaaa' a ono sve provire na prozor
    Ja se školovala 20-ak km dalje ali mi je bilo super to kad god bi bili u Mt mama mi je uvik pokazivala prozor di je bila i to mi je ostala tako draga uspomena iz djetinjstva.

  27. #27
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    u tom sam se rodilistu i ja rodila 8)
    i ja i ja :D :D

  28. #28
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Moja mama je isto pokušala mene donijeti na svijet u tom rodilištu, ali kako se situacija zakomplicirala, svijet sam vidjela u Mostaru rođena na carski rez.
    No, imam iskustva slična vašim. Lijepo je što se okupila ova mala skupina neretvanki. Barem mene jako veseli.

    Super je čitati sretne vijesti. Čestitamo mami i bebi na jugu.
    svima

  29. #29
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    Lijepo je što se okupila ova mala skupina neretvanki. Barem mene jako veseli.
    Mene isto, rekla ja mami da sam nišla na par "naših" cura na forumu a ona sva sretna ko da se ona dopisuje.


  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Ma je,super je ali mi se čini da sam od svih nas jedino ja ostala tu na
    "jugu Hrvatske,
    u dolini pokraj plavog mora..." doduše,netko nas ne ubraja u dolinu
    Nekad mi je žao a opet-there's no place like home...

  31. #31
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj mama marela prvotno napisa
    a opet-there's no place like home...
    istina, iako sad tu imam svoj dom i lipo mi je opet je dole totalno drugačije, nema ti tko pomoć, nitko te ne doživljava. A ja kad sam rodila i boila kod svojih susjeda mi je juhu donosila kad mam ne bi kuhala juhu. A ode ono...ko te šljivi...

    NEMA MENI DO DALMACIJE; LIPOG KRAJA MOGA...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa
    ja kad sam rodila i boila kod svojih susjeda mi je juhu donosila kad mam ne bi kuhala juhu.
    Super!!! za susjedu

  33. #33
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    i ja sam tu mama marela.ima prednosti ali i puno nedostataka.

    No, dom je samo jedan. [/quote]

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Sigurno je najljepše doma. Ni je ne bih nigdje drugo rađala nego u mom Dubrovniku, a što se tiče onoga "tamo te niko ne šljivi"- meni su se posjete popele na vrh glave. Bila sam preumorna a stalno je netko dolazio. Bolje je ponekad da nikoga ne poznaš, i nitko ti ne treba osim muža i majke. A možeš tih par dana proći i bez domače juhice.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Vidim,mali karlo ima novi avatar...
    Nikako ne mogu točno odrediti koji nam je to dio Zlatne doline...

  36. #36
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    a da mala je slika pa se ne kuži, to ti je selo krvavac

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Ma, samo reci Krvavac, ženo, mi koje smo tu znamo...

  38. #38
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    jel znaš nekog od tamo, ja sam u broju 1

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Pa i ne baš, sorry iako imam nekoga u bliskom krvnom srodstvu ali to je neka druga duga priča.

  40. #40
    crnarupa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    135

    Početno Zivko Matusko

    Bok, vidim ova tema je odavno zamrla a ja malo da olaksam dusu...

    Dakle rijec je o novom doktoru Zivku Matusku zbog kojeg uopce necu vise ici u DZ Metkovic na preglede, a ni na porod.

    1. Ovaj dr.cim mu zena udje u ordinaciju kaze ajde na stol i zabije prste tako jako da stvarno zaboli (cula sam da neke zene cak i prokrvare nakon njegovog pregleda), a tek potom slijedi ultrazvuk i to kako kad. Meni su se svi cudili kad sam govorila kako me pregleda ginekoloski od prvog dana trudnoce i govorili mi kako za to nema potrebe. Tako sam neki dan otisla kod privatnog lijecnika i stvarno mi je covjek potvrdio: Ginekoloski se gleda samo u iznimnim slucajevima kada se na ultrazvuku ustanovi ili sumnja da nesto nije u redu.
    Dakle ispada da se ovaj izivljava na zenama.

    2. Ja od prvog dana trudnoce (sada sam vec 33.tjedan) imam E.coli, no on je pred tim zatvarao oci i nije mi htio dati lijekove nego tek kada sam prokrvarila u 4.mjesecu trudnoce dao mi 2 kutije Novocefa no iza toga mi nije htio dati uputnicu da opet provjerim urin nego sam morala ici kod dr.opce prakse koji mi je dao uputnicu i pokazala se E.coli koja je samo spala s 10^5 na 10^4. Kad sam mu to rekla on je rekao da je to normalno kao da sam ja s Marsa pala.

    3. Pretrage krvi radjene su mi u 5.tjednu trudnoce i nikad vise, a znam da su potrebne u trecem tromjesecju sto mi je potvrdio ovaj privatnik i sada cu opet raditi pretrage urina i krvi.

    4. Nema veze s njim ali me nervira i to sto za uzorak urina pri svakom pregledu dobijemo prljave case od tudje mokrace, fujjjjj

    5. Kada ga na ultazvuku pitam detalje o bebi poput tezine, kaze mi normalno je i to je sve.

    6. Kada ga zateknem na smjesni kao da sam dobila na lotu, cesto i puno kasni.

    Eto ne mogu se vise sjetiti ali bijesna sam pogotovo zato sto se znalo desiti da me svaki put gleda ginekoloski a bebu mi ni ne pogleda po 2-3 mjeseca.

  41. #41
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    crnarupa, nazovi Bijeli telefon Ministarstva zdravstva i potuži im se, molim te. Mislim da im neće trebati reći ništa više od ovog što si napisala.

    http://www.mzss.hr/programi_i_projekti/bijeli_telefon

    Bijeli telefon

    * besplatni telefon.
    * pritužbe, pohvale, primjedbe, prijedlozi građana Republike Hrvatske vezano uz ostvarivanje prava na zdravstvenu zaštitu

    0800 - 200 063

    Radno vrijeme

    kontakt sa službenicima Ministarstva
    08.00 - 16.00

    automatsko snimanje poziva
    16.00 - 08.00

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    u Dubrovniku se mnogi vesele jer je dotični dr otišao. Čula sam za njegove "nježne" preglede i i "fini" pristup rodiljama. Žao mi je metkovčanke...

  43. #43
    crnarupa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    135

    Početno

    Blago vama...

    U Metkovicu je najtuznije sto postoje svega 2 lijecnika, Matusko i jos jedan koji nazalost cesto izostaje zbog zdravstvenih razloga tako da i tko se prebaci kod njega opet dodje pred doticnog

  44. #44
    octa

    Početno

    bok, evo da malo osvjezimo ovu temu...

    mene zanima jel se popravlja situacija vezana za dr. Matuska?
    znam da je u metkovskom rodilistu sve novo, ali moze li netko reci malo vise o uvjetima, npr. kakva je bas radjaona, da li je stol bas ono za lezat ili se moze u polusjedecem polozaju, moze li se setat, donese li se bebu odmah,...

    (nova sam u svemu ovome, zelim malu bebu, ali kad citam sve ovo sto se dogadja trudnicama ne znam zelim li kroz sve to proci... )

  45. #45
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    :D :D :D
    I mi smo iz ´Zlatne doline´ i veselimo se što smo konačno na ovom forumu naišli na ´naše gore list´.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    :D :D :D
    I mi smo iz ´Zlatne doline´ i veselimo se što smo konačno na ovom forumu naišli na ´naše gore list´.
    Bolje reći naše rijeke kap...
    Dovoljno mi je viditi nick da znam da smo jako blizu...

  47. #47
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    onda mora pasti jedna metkovska kavica :D
    (samo ne u sportskoj )

  48. #48
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    onda mora pasti jedna metkovska kavica :D
    (samo ne u sportskoj )
    ja sam za :D

    U sportskoj se možemo nać navečer, jer ja kad smo dole obavezno izađem subotom vam da se prisjetim starih dana :D

  49. #49
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    uvijek za :D

  50. #50
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni je sportska ono :/
    ali ja sam ona generacija koja je u tina izlazila
    bas mi fali

    jeste vi stalno dole il dolazite povremeno?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •