Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 339 od 339

Tema: kontrola troškova

  1. #301
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Samo da se pohvalim - od prije par dana više nismo u minusu (rezultat akcije u trajanju godinu dana)!!!! :D :D
    Super, super! :D

  2. #302
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Mala Sirena,
    kako si to izvela? na čemu si najviše štedila kontrolirajući troškove? jesi vodila evidenciju svega?

  3. #303
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa
    Mala Sirena,
    kako si to izvela? na čemu si najviše štedila kontrolirajući troškove? jesi vodila evidenciju svega?

    Tak da smo određen iznos svaki mjesec stavljali na djetetovu štednju i naučili da je to tak i da se to ne dira ni u kom slučaju, makar da nam je koji mjesec lova naknap.

    Malo smo počeli bolje planirati, kartice ionako nemamo, a također nije zanemarivo to što živimo sa svekijima i dijelimo troškove (s obzirom na to čak je bed što smo uopće bili u minusu, ali eto... dogodi se).

    Prvo mi se činilo bezveze stavljati lovu na neki drugi račun jer se, naravno, za minus plaćaju kamate, ali smo shvatili da je to jedini način da ta lova stvarno i ostane tamo gdje je. Tijekom vremena smo naučili živjeti bez tih novaca, a sad će ta sredstva biti prenamijenjena u stambenu štednju.

    Nisam vodila evidenciju ničega osim režija.

  4. #304
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Hvala mamasanki za link na ovaj topic potkrijepljen ovim i ovim smajlijem, ovaj drugi jer me držala budnom dugo u noć, (mogla je i ranom zorom staviti link ) a ovaj prvi ne treba objašnjavati.

    Nakon sedam pročitanih strana zahvaljujem na izvanrednim idejama, došla sam do nekoliko spoznaja, a jedna je da se Mima najčešće tušira, pere zube, ide na WC, koristi zubni konac, mekša robu, čisti kupaonu... itd sa potrošenih 1000 kuna mjesečno u DM-u , a svakako je jedna od njih da ja znam gdje mi ode lova, ali ne znam kako uštedjeti neku kunicu, tako da... neću dati na sva zvona, ali, ako se uspijem kontrolirati tako kako vidim da se može, bit će to najljepši poklon za godišnjicu braka (na proljeće 2009.) mom ispaćenom mužu.

    Za početak, plan tjedne kupovine i glavnih obroka po danima. Jedna me stvar zanima: kakva su vam iskustva s on line kupovinom po Mercatorima i Konzumima? Gdje je isplativije, kako se to plaća, kreditnima, naravno, ali na što to sliči? Jeste li imali kakvih problema s plaćanjima (zlouporabe ili sl.) nisam tu baš doma i ježim se na pomisao dati nekome mogućnost da mi tek tako "legne" na račun - iz neznanja i neiskustva, naravno.

  5. #305
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    ja se neki put pitam kak mi uopće uspijemo preživiti sa svim tim minusima i karticama.nema šanse da nekaj ušparamo.sve dublje i dublje tonemo u minuse i zaduživanja.

  6. #306

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Curke please help!

    Strašno se trudimo kontrolirati troškove, ali Amex nam svaki mjesec toliki da ne možemo vjerovati... Stvarno ne živimo luksuzno, ali i za ovaj standard bi nam trebala barem dva puta veća primanja.

    Mislim da je veliki problem u odlascima u DM, ljekarne itd. KAko se vi kontrolirate? KAo zdravo je bebu prati Uriageom (to su bile takve cifre da me oko srca počelo štrecati)... Organska papica iz Bio&Bio... Vitamini...

    Sada padam na malu naknadu i treba preživjeti idućih 6 mjeseci, a curka iz ureda koja se trebala prva vratiti na posao dobila otkaz... Malo podrške bi mi dobro došlo! Hvala puno!

  7. #307

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ima li ti beba ikakvih problema s kozom? Ako nema, predlazem da odmah srezes trosak vezan za kupanje i bebu peres u obicnoj vodi, eventualno s kapi-dvije maslinovog, bademovog ili nevenovog ulja. Ne moras cak ni to. To je, po meni, za kozu najbolja opcija.
    Zasto ti odlasci u dm i ljekarne budu veliki trosak, kupujes li bas neophodne stvari?

  8. #308

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ma kakvi neophodno, gluposti. Sve kao zdrave keksiće, gluposti, ali kao da si ne mogu pomoći. Čak sam sanjala da mama hoda za mnom po DM-u i tuče me svaki put kad nešto kupim. Iz ove perspektive mislim da i nije loša ideja...
    Bebac nema jako osjetljivu kozu i do sada sam ga prala čistom vodom, ali kad mi je pedica preporučila Uriage jednostvano sam se raspametila... Samu sebe razočaram ovakvim postupcima! Sram me i reći MM. On jadan na sebi štedi do ibera i nije zaslužio ovo.
    Doma sam i kad dođem u grad jednostavno se zvijer oslobodi...
    MAlo mi je lakše kad sam ovo napisala. Idući put u DM ide MM sa popisom i basta!

  9. #309
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa
    Idući put u DM ide MM sa popisom i basta!
    Najbolje ovako
    Da zadržiš zvijer u kavezu

    Ali da te ne razumijem... oooo da, znam kako vam je
    Nema lijeka nego ovo citirano. Bar je MM discipliniran po tom pitanju

  10. #310
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa
    Idući put u DM ide MM sa popisom i basta!
    Osim toga, mozes dati amex muzicu da ti ga pricuva na par mjeseci, a ti s popisom i gotovinom u kupovinu.

  11. #311

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa
    Citiraj sanja77 prvotno napisa
    Idući put u DM ide MM sa popisom i basta!
    Osim toga, mozes dati amex muzicu da ti ga pricuva na par mjeseci, a ti s popisom i gotovinom u kupovinu.
    Pa to je super ideja!!! Hvala!

    Jadan će se onesvjestit...

  12. #312

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa ako ti beba nema problema s kozom, onda stvarno ne vidim razlog za kupovanjem nekih skupih kupki, niti uopce za kupovanjem kupki.
    Sto se dm-a tice, svi ti zdravi slatkisi su preskupi, ako imas volje i vremena, jeftinije i zdravije ti je kupiti kg integralnog brasna, suho, nezasladjeno voce i sl. i sama ispeci keksice.

  13. #313
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    na naše financije se najbolje odrazilo to što je mene prije Božića uhvatila "šiza" kad sam vidjela svoj Amex račun pa sam prerezala sve kartice (i Maestro i Master).
    Nisam izvadila niti jednu jer sam prelijena i moram priznati da se oduševim kad stigne račun za Diners na 135 kn (rata za ne znam više što).
    sada sve kupujemo isključivo na gotovinu (imam metodu - ja prebacim lovu mužu na tekući preko neta / 5kn provizije) i s tim kupujemo. ne idemo u dućan već koristimo dostavu (nevjerojatno koliko se uštedi kad ne hodaš sam među policama i ubacuješ u košaru sve što vidiš). Ja ne dolazim u doticaj s gotovinom (jer bi nestala brzo).

    Minuse nemamo jer smo tražili da nam ih ukinu kad smo ih pokrili (s lovom od svadbe). master ne koristimo, ali ga ne vraćam.

    Prvog u mjesecu mi se s računa automatski skidaju krediti i osiguranja, za režije imam trajni nalog. I tako uvijek znam s koliko love mogu računati.

    druga stvar koja se jako pozitivno odrazila na naš budget je zabrana rada nedjeljom - sad ne stignem u shopping i ne trošim apsolutno ništa.

  14. #314

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno re

    pa kako ja ovo nisam prije vidjela
    mi imamo dobra primanja, ali troškoveeee :shock: znam da bi mogli puno srezat, samo ne znam kako
    ja sam uglavnom doma s bebom (ubila me bura) i kad vikendom krenem u tjedni šoping :shock: sve mi treba, ko da nisam normalna, gomilam zalihe hrane, deterdženata, svega
    o robici za djecu i igračkama bolje da ne govorim, dovoljno je reći da me sram i reći kad nešto kupim, tu temu izbjegavam

    netko je spomenuo onu knjigu " financijski preporod", mislim još lani. baš me zanima kakav je danas komentar
    meni je nevjerojatno baš sve ono što se reklamira, mislim ako se netko može riješit kredita od preko 100 tisuća eura, onda mu kredit nije ni trebao

  15. #315
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi smo odnedavno poceli kupovati u Trstu. Kupujemo robne marke koje smo i ovdje kupovali (nekako jos nismo dosli do tocke da se prebacimo na jos jeftinije i odustanemo od marki koje koristimo godinama), u pola ili trecinu cijene.
    1x u dva mjeseca kupimo namirnice koje cine dio baze nase prehrane potrosimo max 150 eura sto bi u Puli bila nemoguca misija.
    Kad bi napravili kompromis i kupili bas neku trgovacku marku centra u kojem kupujemo, ustedjeli bi i vise.

    Ovdje kupim povrce i voce, mlijeko i mlijecne proizvode, kruh i meso/ribu, jaja i cjelovite zitarice u bio shopu, te osnovnu kozmetiku (sampon, sapun) iako se i kozmetika visestruko isplati u odnosu na previsoke pulske cijene.

  16. #316
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    dugo se nije ništa pisalo, pa da malo podignem

    u jednim novinama sam vidjela interesantan link, nisam još sve proučila ali sam našla nešto jako zgodno za one koji prate i kupuju stvari na akcijama
    puno je lakše nego raširiti sve one silne prospekte ispred sebe pa proučavati

    http://www.pametnakuna.hr

    konkretno za akcije

    http://www.pametnakuna.hr/najpovoljnija-kupnja

  17. #317

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    ako je nešto na akciji u jednom trg. centru, ne znači da je i najjefitnije...

    Drugo, ne pada mi napamet voziti na drugi kraj grada samo zato što je ovaj tjedan u nekom trg. centru 20 lipa jeftinija majoneza...

  18. #318
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moram hitno pročitati sve savjete, u minusu smo veeelikom i trebamo ga hitno smanjti, naravno tome ne pridonosi 15% smanjenje moje plaće i nemam pojma koliko % plaće MM.
    Jedino pametno što radim s novcima je da nikad nemam gotovinu u novčaniku, jer onda trošim kao luda.
    Što da srežemo i kako nemam pojma.
    Šoping več dvije godine obavlja MM, strogo po popisu, ja skoro niti ne idem blizu dučana. Ne pušimo, ne idemo na kave, ne nosimo skupu odjeću,... pa na kog vraga onda trošimo???

  19. #319
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    ako je nešto na akciji u jednom trg. centru, ne znači da je i najjefitnije...

    Drugo, ne pada mi napamet voziti na drugi kraj grada samo zato što je ovaj tjedan u nekom trg. centru 20 lipa jeftinija majoneza...
    ni u jednom trenutku nisam navela da ako je nešto na akciji da je to najjeftinije, a pogotovo savjetovala vožnju kroz grad zbog 20 lipa, ovo je bilo čisto informativnog karaktera i da malo podignem ovaj super koristan topik

    a ja na to gledam ovako:

    npr. ja živim u V.Gorici gdje mi je od kuće skoro isto daleko Konzum, Mercator, Billa, Kaufland i Lidl
    postoje stvari koje redovito kupujem i za koje znam koje su cijene i ako to isto vidim da je jeftinije u nekom dućanu, zašto ne tamo otići i kupiti možda veću količinu

  20. #320
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    ,... pa na kog vraga onda trošimo???
    kao što je tu već prije bilo navedeno, najbolje jedno vrijeme (ili duže) pisati svaku potrošenu kunu i na kraju mjeseca će sve biti crno na bijelo

    mi smo počeli nedavno pisati sve što potrošimo, i napravila sam plan do kraja godine što me sve od troškova čeka i onda ubacim, npr. svadbu, rođendane, putovanje ....

  21. #321

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    ni u jednom trenutku nisam navela da ako je nešto na akciji da je to najjeftinije
    A ja sam zaboravio napisati da moj post nije odgovor na tvoj post, nego spontana konstatacija... Inače, linkovi su ok (za mene ipak malo previše teorije i trkeljanja, ali tu i tamo se može naći pokoja dobra informacija)...

  22. #322
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    ni u jednom trenutku nisam navela da ako je nešto na akciji da je to najjeftinije
    A ja sam zaboravio napisati da moj post nije odgovor na tvoj post, nego spontana konstatacija... Inače, linkovi su ok (za mene ipak malo previše teorije i trkeljanja, ali tu i tamo se može naći pokoja dobra informacija)...
    sorry možda je moja reakcija bila malo "nagla"

    inače svi ti linkovi su na isti kalup, ali eto možda iz svega toga izvučemo nešto pametno

  23. #323
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Jedna me stvar zanima: kakva su vam iskustva s on line kupovinom po Mercatorima i Konzumima? Gdje je isplativije, kako se to plaća, kreditnima, naravno, ali na što to sliči? Jeste li imali kakvih problema s plaćanjima (zlouporabe ili sl.) nisam tu baš doma i ježim se na pomisao dati nekome mogućnost da mi tek tako "legne" na račun - iz neznanja i neiskustva, naravno.
    Ja sam kupovala u Mercatoru. Naručiš iz njihovog on-line dućana, pitaju te tamo i koji dan i koliko sati hoćeš dostavu (obično je raspon dan, dva), i možeš odabrati opciju da platiš kešom, karticom ili debitnom doma kad ti dođu, dakle ništa preko neta.
    To je super za kontrolu troškova. Nema "vidi ovo, mogli bi to probati, ma možda nam ovo usfali, uzeti cu i ovo"..i napune se kolica

    Ono što je negativno:
    1. nema baš svih proizvoda koji se nalaze u dućanu,
    2. nekad ti je teško odlučiti koji proizvod odabrati (npr uzeti ajvar od 150.250 ili 500g...meni je bilo teško si predočiti što mi od toga treba...kolika je to količina...sad znam...u dućan kad idem znam točno po veličine teglice što uzimam ali ne i kolika je litraža/kilaža toga )
    3. jednom se dogodilo da nisu upakirali sve proizvode,par ih je falilo. Riješila sam to mailom s njima, nije bilo problema...ali eto može se i to dogoditi..tako da moraš sve prekontrolirati

  24. #324
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    druga stvar koja se jako pozitivno odrazila na naš budget je zabrana rada nedjeljom - sad ne stignem u shopping i ne trošim apsolutno ništa.
    Ovo je zapravo tako jednostavna metoda, a UVIJEK upali: ne ulaziti u dućane! Ni pod koju cijenu, ni ako piše popust 100%!

    I ja se držim toga, i od kad sam prešaltala mozak na taj način rada, ne samo da nisam u minusu, nego i mjesečno dobrano para uštedim za "crne dane"

  25. #325
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    druga stvar koja se jako pozitivno odrazila na naš budget je zabrana rada nedjeljom - sad ne stignem u shopping i ne trošim apsolutno ništa.
    uf, ta zabrana me financijski ubila :? ... znala sam kupiti i više od planiranog, jer sam stalno mislila da će mi nešto pofaliti.

    sad je opet mir, u subotu mogu sve ispregledati, iskombinirati - i u nedjelju idem u shopping s popisom. nisam programirana za ostale dane, pa izbjegavam u tjednu kupovinu kad god mogu ..

    inače, danas sam morala u cc1 - i prošla sam kroz brdo dućana (sve sniženja)... dakle - NITI JEDNU STVAR nisam poželjela kupiti...

    lastane, da li je samnom sve u redu? :?

  26. #326
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Moram hitno pročitati sve savjete, u minusu smo veeelikom i trebamo ga hitno smanjti, naravno tome ne pridonosi 15% smanjenje moje plaće i nemam pojma koliko % plaće MM.
    Jedino pametno što radim s novcima je da nikad nemam gotovinu u novčaniku, jer onda trošim kao luda.
    Što da srežemo i kako nemam pojma.
    Šoping več dvije godine obavlja MM, strogo po popisu, ja skoro niti ne idem blizu dučana. Ne pušimo, ne idemo na kave, ne nosimo skupu odjeću,... pa na kog vraga onda trošimo???
    Skupljaj si 1 cijeli mjesec svaki (baš svaki i najmanji, za žvake) račun!
    Nakon toga pogledaj i analiziraj što i koliko ste kupovali/tošili.
    Što su neophodni troškovi (neka hrana/režije).
    Što su iznenadni troškovi na koje nemate kontrolu (servis auta npr),
    a što su luksuz prema vašem standardu (npr kino/kazališta/vina/skupi izleti/(višak) odjeća...)

    Meni je to pomoglo u planiranju budućih troškova i odlučivanju o troškovima (npr znam da uvijek moram sa strane imati nešto love za servis auta, jer ako taj trošak ne planiram kad me zadesi plačem od muke).

    Ja sad tu ko' el Bahati djelim savjete, ali što mogu kad imam sistem koji me u manje od godine dana s dugom od više desetaka tis kn doveo u plus , bez ijednog kredita, opterećene kartice (a nisam išla na tečajeve s početka teme )

  27. #327
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    lastane, da li je samnom sve u redu? :?
    Hm..ti si neka čudna biljka, sasvim neobična i rijetka

  28. #328

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj icyoh prvotno napisa
    druga stvar koja se jako pozitivno odrazila na naš budget je zabrana rada nedjeljom - sad ne stignem u shopping i ne trošim apsolutno ništa.
    uf, ta zabrana me financijski ubila :? ... znala sam kupiti i više od planiranog, jer sam stalno mislila da će mi nešto pofaliti.

    sad je opet mir, u subotu mogu sve ispregledati, iskombinirati - i u nedjelju idem u shopping s popisom. nisam programirana za ostale dane, pa izbjegavam u tjednu kupovinu kad god mogu ..

    inače, danas sam morala u cc1 - i prošla sam kroz brdo dućana (sve sniženja)... dakle - NITI JEDNU STVAR nisam poželjela kupiti...

    lastane, da li je samnom sve u redu? :?
    nije

  29. #329
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    nije
    kratko, jasno, i smrtonosno....

  30. #330
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Meni se isto ponekad desi da udem i nista ne pozelim kupiti.
    Tj..ako i pozelim nesto kupiti ne kupim odmah..nego cekam rasprodaje..i to ne one od 30-50% nego one od 60-70%, ak do tada nestane to sto sam htjela nije mi bilo sudeno. Pricam o odjeci/obuci.
    Prave cijene su bezobrazno prenapuhane..a rasprodaje uvijek dodu..

  31. #331
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj "sorciere prvotno napisa
    uf, ta zabrana me financijski ubila :? ... znala sam kupiti i više od planiranog, jer sam stalno mislila da će mi nešto pofaliti.
    Mene nije ubila ta neradna nedjelja, ali našla sam se u onom dijelu gdje brijem da će mi nešto pofaliti.
    Razvila sam neki ludi sindrom i sad gledam akcije i kupujem i spremam sve ko hrčak. Ne moram ni reći da puno puta nađem stvari kojima je odavno prošao rok trajanja.
    Moram se naučiti kontrolirati

  32. #332
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa
    Mene nije ubila ta neradna nedjelja, ali našla sam se u onom dijelu gdje brijem da će mi nešto pofaliti.
    Razvila sam neki ludi sindrom i sad gledam akcije i kupujem i spremam sve ko hrčak. Ne moram ni reći da puno puta nađem stvari kojima je odavno prošao rok trajanja.
    Moram se naučiti kontrolirati
    pa to je bio i moj sindrom...

    zato što sam kupovala više, jer sam mislila da će mi pofaliti baš kad ništa ne radi.

  33. #333

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja danas idem u DM sa popisom podugačkim jer moram iskoristiti onih 15% pousta. Mislim moram, nemoram ali trebam prije godišnjeg obnoviti kozmetiku, kreme za guzu (izvrsne za gruba stopala)....

    E kad smo kod akcija sveki je neki dan išla na Kvatrić po lubenicu od 15 kg jer je 1kn jeftinija nego u Utrinama. Onda je zvala svekija da dođe po nju sa posla (radi u Sesvetama ) jer joj je teško nosti doma. I sad osim kaj su se posvadili i koliko bi potrošili na benzinu. Na kraju je uštedila jer je sama morala nositi doma .

  34. #334
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    zvjerka
    E kad smo kod akcija sveki je neki dan išla na Kvatrić po lubenicu od 15 kg jer je 1kn jeftinija nego u Utrinama. Onda je zvala svekija da dođe po nju sa posla (radi u Sesvetama ) jer joj je teško nosti doma. I sad osim kaj su se posvadili i koliko bi potrošili na benzinu. Na kraju je uštedila jer je sama morala nositi doma .

    Nadam se da ste velka familija jer 15 kg nije malo, ja od takvih ogromnih lubenica na kraju skoro pola bacim pa mi je veći trošak nego ušteda.
    Btw, ni moj ne bi došao po mene da zbog jedne stvari i 15 kn uštede odem na drugi kraj grada, al bi me zato pohvalio kak sam uspjela toliko dotegliti

  35. #335

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ne, mi živimo odvojeno, a kaj rade njih dva sa jednom lubenicom od 15 kg stvarno neznam i nije mi jasno :? .
    Ma ona je u stanju proputovati s jednog kraja grada na drugi radi uštede od 5 kn.
    Ja sam srezala tak velike kupovine jer, pol toga sam bacala što nismo pojeli.
    Npr. kupim 2 kg paradajza za 5 kn/kg , a bacim 1kg jer se pokvari ili ga zaborvim pojesti. Pa sad kupim 2 - 3 kom. i to se pojede. Bolje kupiti i manje po skupljoj cijeni nego da se poslije baci.
    Eto mi već godima kupujemo odjeću i obuću za klince i sebe na sniženju.
    Meso kupujemo na akciji na veliko pa ga prepakiramo i u škrinju.
    Povrće voće samo sezonsko, a domaće ak od nekog dobimo blanširam pa u škrinju.
    Za klince roćkasi kad su igračke na sniženju kupimo spremimo u ormar i prema potrebi vadimo.
    I tak.... da se uštediti.

  36. #336
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    cure, hvala na savjetima- i ja sam izradila prvi troškovnik... sve vaše ideje i prijedlozi su vrijedni čitanja, samo pišite i dalje!

  37. #337
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    da se vratimo na link sa početka ovog topica, išla sam gledati da li ima kakvih radionica u ovo doba godine, pa sam otkrila da njihovu radionicu ( ili dio) možemo poslušati i od doma

    evo link:

    http://www.hub.hr/Default.aspx?art=1...c=508#teh_pred

  38. #338
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Još se nisam uključila u pisanje na ovu temu ali vas čitam.
    Svaki puta kad sjedne neka lova jer MM sam radi (primanja 4.800,00 kn) a nas je petero, MM, ja i Lara u jednom podstanarskom stanu od 40m2 i baka i djed sa dedinih 1.200,00 kuna sa burze koji žive do nas (stan u otkupu od 40m2) i čitam savjete kako preživjeti od plaće do plaće. Imamo duple režije (jer nemaš srca odkantati starce) i kredit a to je ukupno 4.000,00 kuna, meni 02.12. ove godine istekla naknada sa burze nakon porodiljnog što sam dobivala. Sezona za posao je ljeti a zimi se miruje i molimo Boga da već padne snijeg na Plitvicama da se dalmatinci dođu skijati da imamo neke goste znate ono od iznajmljivanja saonica pa mogu i zaraditi nešto sa čišćenjem soba kod iznajmljivača soba. Gura se nekako.
    Eto tako moj kratki osvrt na odličnu temu

  39. #339
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Izvrstan (i besplatan) web-based program za kontrolu troškova: Geldio.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •