Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Femara

  1. #1
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno Femara

    Nekada je netko napisao na forumu da se femara može dobiti na recept. Zna li netko da li je to točno, i kako je mogu dobiti, koji dr. mi mora napisati recept.?

  2. #2
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Koliko ja znam za femaru preporuku smije dati samo spec.onkolog, jer je ona registirana samo kao lijek kod karcinoma dojke, a ne i za indukciju ovulacije kako je mi koristimo.

  3. #3
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    http://www.hzzo-net.hr/cgi-bin/lista...eno_ime_lijeka


    tu su navedene indikacije za femaru koje HZZO priznaje

  4. #4
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Hvala ti primice, znala sam ja koja je primarna svrha toga lijeka. Mislila sam možda postoji mogućnost da je i mi dobijemo na recept. Recimo na preporuku našeg ginekologa ili sl...

  5. #5
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Ja sam dobila Femaru na recept od primarnog gin sa šifrom N97 i nitko mi nije komplicirao bitno da ti na receptu piše i šifra specijaliste MPO. I ja sam mislila da će biti problem pa sam se dogovorila u ljekarni da ću doći platiti lijek ako ne uspiju naplatiti recept ali eto sve je prošlo ok.
    Pozdrav !

  6. #6
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    tini, hvala ti. Ja sam čula par takvih slučajeva, ali opet nisam bila sigurna. Koliko si trbala piti femaru (tj. koliku dozu), ustvari koliku dozu ti je pr.gin.propisao?

  7. #7
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Pila sam dva ciklusa po jednu tbl 2,5mg i uopće nisam odreagirala imala sam jedan folikul, sada čekam M i pit ću po dvije tbl tj.5mg pa ćemo vidjeti. Jedin što je super sa Femarom a to je endometrij koji mi je bio vać 6. dan ciklusa 9mm. Želim ti sreću sa femarom a ja ni na ostale lijekove ne reagiram tako da tebi želim puno folikula !!!

  8. #8
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    tini, hvala ti . Ja sam već probala 1 Aih sa femarom. Dobila sam 3 folik. 2 su bila ok. No, međutim nije uspjelo. Možda bih opet na femaru ili stiulirani, nisam još sigurna, a i čekam mišljenje dr. Šta On odluči tako ću napraviti. Recimo kada sam išla sa gonalima (10 ampula), prvi put sam odlično reagirala 5-6 folik. Drugi put 3, a treći 1 kao i u mom prirodnom ciklusu. To se nikada ne zna, stoga se i ja mislim, ako opet budem išla sa gonalima kako ću reagirati :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    46

    Početno

    Evo jos jedne femarke ja sam pila tablete od 3-7 dc po jednu i uspjelo iz prve-ostala trudna, nisam je dobila na recept nego sam je kupila.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Citiraj majica555 prvotno napisa
    Evo jos jedne femarke ja sam pila tablete od 3-7 dc po jednu i uspjelo iz prve-ostala trudna, nisam je dobila na recept nego sam je kupila.
    Ja sam isto prvi put takvu dozu pila ali nažalost ništa sad pijem 3x1 od2-6 dana pa čemo vidjeti

  11. #11
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj ici prvotno napisa
    Citiraj majica555 prvotno napisa
    Evo jos jedne femarke ja sam pila tablete od 3-7 dc po jednu i uspjelo iz prve-ostala trudna, nisam je dobila na recept nego sam je kupila.
    Ja sam isto prvi put takvu dozu pila ali nažalost ništa sad pijem 3x1 od2-6 dana pa čemo vidjeti
    Gdje ste išle u postupak?

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    46

    Početno

    Ja sam bila u poliklinici Cito u Splitu.

  13. #13
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Znači Lana je iz Cita, baš mi je drago :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    ja sam bila u CITA

  15. #15
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Drage moje ja se sda osrramotila kod ginića.- Išla sam ga pitati postoji li mogućnost da mi propiše femaru na recept, a on će meni da je to protuzakonito, da se gubi ugovor zbog toga. A ja ono šarlanto još pitam može li mi femaru propisati spec. onkolog. A kaže on meni, može ako imaš ne daj Bože rak dojke . Kako će ti propisati, šta ja mislim... I tako mi nikada u životu do sada nije učinio, ako me nije isplašio i izmaltretirao, nije mi niti dobro učinio. Rekla sam sebi inače mi nije puno trebalo da se i ranije oprostim od njega, ali ovaj put je definitivno. Ima drugih ginića, koji će bar drugačiji pristup imati prema meni...
    Nije bitno kupit ću ja sebi femaru

  16. #16
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Rebeca nisi se ti osramotila nego je tvoj dr glupo reagirao...Ja sam pitala dr opće prakse i rekla mi je da ne može. Pitala sam ginekologicu i napisala mi je. I ja sam bila svjesna da je možda neću dobiti na recept i bila sam spremna kupiti femaru ali eto moja gin nije ništa komplicirala i napisala je recept na koji sam ja podigla femaru i nikome ništa. Koliko znam ima tu još cura koje su dobile femaru na recept. Samo se nemoj živcirati jer istina je da su upravu ovi što nedaju recepte jer se femara smije izdavati na recept samo ženama oboljelim od karcinoma dojke.
    Sretno !

  17. #17
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    u razgovoru s dr.Š rekao mi je da Femara nestanjuje endometrij a Klomifen da.
    Molim vas napišite svoja iskustva s Femarom vezano za enometrij i broj JS

  18. #18
    runi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    383

    Početno

    Meni je dr Š. prepisao 2x1 femaru od 3-7 dana.
    Da li je potrebna folikulometrija tih dana!?
    I mene interesiraju iskustva s femarom, može li doći do hiperstimulacije itd!?

  19. #19
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    netreba folikumetrija je tek 8 dan a za hiperstimulaciju neznam

  20. #20
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja sam ok reagirala na femaru, nisam je niti osjetila. Dobila sam 3 folik., 2 su bila ok. Klomofen me satrao, bila sam sama sebi ko luda, a zamisli drugima kakva sam tek bila. Na putu u Zg. stajali bi nekoliko puta jer bi meni bilo slabo... Ja bi se uglavnom i uvijek odlučila za femaru

  21. #21
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Ja imam negativna iskustva sa femarom ali tome je najvjerovatnije kriv i moj FSH ( 19.1 !!! ). Ja sam bila tri ciklusa zaredo na femari i dva puta sam imala po jedan folikul, a treći put sam imala 4 folikula ali nijedan put nisam imala transfer jer su embriji bili užasno loši tj. prestali su se razvijati. U svim postupcima sa femarom endometrij je bio odličan ! Nakon femare išla sam u prirodni ciklus i dobila odličan embrij. Puno nade sam ulagala u femaru ali ja sam valjda crna strana statistike. Znam par cura koje su uspjele s famarom zato vam želim puno sreće.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Evo jedne koja je postala presretna mama zahvaljujući femari!
    Uzimala sam je dvaput,prvi put sam imala 2 folikula i dobili smo dvije odlične JS,super su se oplodile ali je transfer bio užasan,kako mi je grlić deformiran od konizacije nije se uopće mogao naći ulaz u maternicu,pa je dr.morao na silu ulaziti sa nekakvim škarama i bog te pita sa čim sve ne.Nakon toga se nije ni moglo ništa uloviti jer je maternica reagirala kontrakcijama.
    Drugi put sam imala 3 folikula,dobivene 2 JS,obje oplođene,obje vraćene i obje se ulovile,sad su to dvije preslatke mamine curke
    Da ne zaboravim:endometrij mi je uvijek bio preko 12mm što nije bio slučaj sa klomifenom,tako da je puno veća vjerojatnost da se maleni ulove,sa klomifenom sam imala više folikula-svaki put više od 5,ali navodno je velika mogućnost da su bili prazni,neznamo točno jer sam sa klomifenom išla na inseminaciju.
    Koliko sam skužila doktora od femara se dobiva manje JS ali puno,puno bolje kvalitete,a o endiću da ne govorimo.
    Koristila sam je od 3-7 dana po dvije tabletice dnevno,ukupno 10 komada,a u pakiranju ih je 30,a koštaju oko 1200 kn,možda ne bi bilo loše da se organizirate i podijelite troškove.
    Magistra u ljekarni mi je rekla da ih mogu na recept dobiti žene koje imaju recidiv raka dojke i čudila se zašto ih ja uzimam,dr.mi je rekao da se ne plašim jer one djeluju kao antiestrogen koji se eto koristi i protiv karcinoma dojke koji je ovisan o hormonima,da ne bi bilo zabune,odnosno da se ne bi mislilo da se koristi kao kemoterapija.
    Ako mogu još nekako pomoći samo se javite!

  23. #23
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    hvala ti za podjeljeno iskustvo.a za kupnje Femare u Citu je organizirano već oni je pakiraju po 10 komada pa se kupuje tako

  24. #24
    runi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    383

    Početno

    Kako se bliži vrijeme kad ću u prirodni IVF s femarom, podižem ovu temu. Nadam se da ima netko novi tko će podijeliti pozitivna iskustva sa sretnim ishodom ( bebom u trubuhu) s femarom.

  25. #25
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    kad startaš ja u svibnju ako budu brisevi ok ,hormoni jesu

  26. #26
    runi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    383

    Početno

    Ako bude sve u redu s mojim zdravljem ( teško, al' se nadam) isto u svibnju, kod dr. Šparca. Možda se i vidimo, i USPIJEMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  27. #27
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    i ja isto....pa možda bas startamo skupa

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj npjaksic prvotno napisa
    Evo jedne koja je postala presretna mama zahvaljujući femari!
    Uzimala sam je dvaput,prvi put sam imala 2 folikula i dobili smo dvije odlične JS,super su se oplodile ali je transfer bio užasan,kako mi je grlić deformiran od konizacije nije se uopće mogao naći ulaz u maternicu,pa je dr.morao na silu ulaziti sa nekakvim škarama i bog te pita sa čim sve ne.Nakon toga se nije ni moglo ništa uloviti jer je maternica reagirala kontrakcijama.
    Drugi put sam imala 3 folikula,dobivene 2 JS,obje oplođene,obje vraćene i obje se ulovile,sad su to dvije preslatke mamine curke
    Da ne zaboravim:endometrij mi je uvijek bio preko 12mm što nije bio slučaj sa klomifenom,tako da je puno veća vjerojatnost da se maleni ulove,sa klomifenom sam imala više folikula-svaki put više od 5,ali navodno je velika mogućnost da su bili prazni,neznamo točno jer sam sa klomifenom išla na inseminaciju.
    Koliko sam skužila doktora od femara se dobiva manje JS ali puno,puno bolje kvalitete,a o endiću da ne govorimo.
    Koristila sam je od 3-7 dana po dvije tabletice dnevno,ukupno 10 komada,a u pakiranju ih je 30,a koštaju oko 1200 kn,možda ne bi bilo loše da se organizirate i podijelite troškove.
    Magistra u ljekarni mi je rekla da ih mogu na recept dobiti žene koje imaju recidiv raka dojke i čudila se zašto ih ja uzimam,dr.mi je rekao da se ne plašim jer one djeluju kao antiestrogen koji se eto koristi i protiv karcinoma dojke koji je ovisan o hormonima,da ne bi bilo zabune,odnosno da se ne bi mislilo da se koristi kao kemoterapija.
    Ako mogu još nekako pomoći samo se javite!

    A ja pitala Lučija za femaru i on nije zadovoljan s njom,rekao mi je da je imao jako loše rezultate,dao mi je radije klomifen.Ja sam do sada imala 2 puta klomifen(ne zaredom),i oba puta odlične embrije i dobar endač,dok od stimulacija (gonal,menopur)nikad ništa,(mislim na embrije)a već sam potrošila tri.Volila bi probat femaru,a opet bojim se kako ću reagirat,a i dok.mi ne uljeva povjerenje u nju,a istina je kad sam u bilo kojoj apoteci pitala za femaru,svima čudno što se ona daje za indukciju ovulacije :? :?

  29. #29
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    tia _16 obično u CITO daju Femaru i dosta cur aok reagira na nju
    Šparac kaže da nestanjuje endo
    a ja mislim da je to ipak individualno od osobe do osobe
    Rozalija je imala super rezultate s Femarom a s klomifenom možda za 25% slabiji .
    ja ću u Cito u proirodni s Femarom pa sta bude

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    ja sam do sad bila na 3 postupka sa femarom i nije mi baš urodila plodom dobili bi 2 js ali ne baš kvalitetne tako da nisam baš oduševljena,isto tako sam imala napuhanost trbuha čak i bol a kao ona ne izaziva takve simptome

  31. #31
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    tia_16


    [/quote]A ja pitala Lučija za femaru i on nije zadovoljan s njom,rekao mi je da je imao jako loše rezultate,dao mi je radije klomifen.Ja sam do sada imala 2 puta klomifen(ne zaredom),i oba puta odlične embrije i dobar endač,dok od stimulacija (gonal,menopur)nikad ništa,(mislim na embrije)a već sam potrošila tri.Volila bi probat femaru,a opet bojim se kako ću reagirat,a i dok.mi ne uljeva povjerenje u nju,a istina je kad sam u bilo kojoj apoteci pitala za femaru,svima čudno što se ona daje za indukciju ovulacije :? :?[/quote]

    i ja sam ga pitala i nije oduševljen

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Prosli mjesec sam krenula s klomifenom 8 dan ciklusa nažalost ništa jedan veći folikul na ljevom jajniku. Danas drugi dan ciklusa mi je doktor propisao Famaru 2x tablete dnevno. S tim da ne na istom lijevom jajniku našao cistu 2cm i rekao da je treba zanemariti. Nadam se boljem uspijehu sa famarom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •