Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 199 od 199

Tema: Dubrovačko rodilište (II dio)

  1. #151

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Drage moje,hvala vam na dobrim željama!
    Rano ujutro odoh,torba je spremna ali nisam sigurna da ja jesam. :/

  2. #152
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Sretno

  3. #153

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    ima li kakvih vijesti od mame marele? Držimo palčeve :D

  4. #154
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    Marela je rodila! prekrasnu plavu curicu ČESTITAM!!! :D :D
    http://superbaby.org/forum/viewtopic.php?t=1125

  5. #155
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    čestitam! i želim brzi oporavak!

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    ČESTITAM

  7. #157

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Pridrzžujem se ČESTITKAMA i sve najbolje PLAVOKOSOJ CURICI :D

  8. #158

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Mislim da je i meni počelo...Malo ranije nego što sam mislila ali možda bolje. Mislim da neču baš žuriti u rodilište iako me malo strah, ipak mi je treći porod a kažu da onda ide jako brzo. Kako god, tek me malo presijeca svakih 10 min i ako bude kao prije sigurno će potrajati cijeli dan dok ne počnu oni jaki. Eto nisam uspjela odvesti MM na tečaj pa ču i ovaj put biti sama, ali drago mi je da če cure biti s njim dok mene nema.

  9. #159
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Sretno! Da nam se što prije javiš s dobrim vijestima!

  10. #160
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    minići sretno!!! želim ti ljep i brz porod

  11. #161
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    minići, samo hrabro! puno da sve prođe brzo, lijepo i lagano!

    čestitke Mareli na maloj plavušici

  12. #162

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    minići držim palčeve...nadam se da je sve dobro prošlo i da ćeš nam uskoro pisati :D

  13. #163
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Asimon prvotno napisa
    minići, samo hrabro! puno da sve prođe brzo, lijepo i lagano!

    čestitke Mareli na maloj plavušici

  14. #164
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    minići

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Evo me opet s vama, bogatija za još jedno lijepo iskustvo i još jednu slatku curicu Hvala vam svima na lijepim željama. Moj porod je zaista bio lijep, brz i lak. Jedina ružna stvar su nesuvisli komentari dr K koji me primio i izgovorio hrpu gluposti u par minuta, ali srećom ga više nisam ni srela, barem ne u rađaonici. Dakle došla sam gotovo potpuno otvorena i za manje od 15 min grlila sam svoju malu mrvicu. Iako sam svu svoju djecu dojila već u rađaoni, ovaj put sam doživjela nešto prekrasno i neopisivo lijepo- bebu su mi stavili onako golu na prsa i samo je dobro pokrili. Tada sam je prvi put i podojila, doduše samo kratko ali nezaboravan mi je taj prvi dodir i pogled moje male mrvice. Kasnije su je uzeli samo na kratko radi vaganja ( 4050) , obukli je i opet je bila u mom zagrljaju. Ovaj put sam prošla čak i bez epi, samo s par šavova koje več ni ne osječam. Sad moram ići, još samo kratka informacija budućim majkama ( ja sam na žalost prekasno saznala za to) - jednoj rodilji su uzimali krv iz pupkovine za pohranu matičnih stanica. Gdje i kako -ne znam, ali uzimanje uzorka je moguče.

  16. #166
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    minići, čestitam od i :D od sreće tvojim lijepim utiscima. super za podoj, super za oporavak, doktoru K , a i za uzimanje ms iz pup. :D

  17. #167
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    minići ČESTITAM!!! :D :D :D

    Mene zanimaju ti nesuvisli komentari, pa ak ti nije bed napiši šta ti je dr. rekao.

  18. #168
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Čestitam

  19. #169

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Printemps, da budem iskrena uopće ne znam o kome ili čemu je on govorio. Vjerojatno su se njegovi komentari odnosili na nekoga ko ga je taj dan "naljutio", možda neka rodilja, jer mi nije imalo nikakvog smisla ono što govori. Svakako, ja ga znam i s prijašnjih poroda pa ga nisam puno ni obadala, a i bila sam u trudovima. Sječam se nešto kao "imate li vi svog stručnjaka dr koji če vas porađati?" i još neka pitanja na koja mi se baš nije ni odgovaralo.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Ma enka ide taj K znaš već gdje
    Super da ti sve tako brzo prošlo i već se dobro osjećaš i da je bebica na toplom i pored majke :D
    A kako se mali anđelak zove?
    Znači ostalo osoblje ok?
    Pozz mami i bebici

  21. #171

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Lana i Nika bi htjele da je NERA, ali joj baš ne odgovara ( plavušica je). Meni su stvarno svi ok, a ni druge se rodilje nisu žalile.

  22. #172
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    minići, čestitke na velikoj curi! Baš mi je drago da je sve odlično prošlo! Nera, prekrasno ime.

    a info o uzimanju krvi iz pupkovine :D, mada je nama dr. B. na tečaju u 9. mj. rekao da je to moguće samo u Petrovoj :?. Super ako su to promijenili!

  23. #173
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    minići, čestitke na velikoj curi! Baš mi je drago da je sve odlično prošlo! Nera, prekrasno ime.

    a info o uzimanju krvi iz pupkovine :D, mada je nama dr. B. na tečaju u 9. mj. rekao da je to moguće samo u Petrovoj :?. Super ako su to promijenili!

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Uzimanje krvi iz pupkovine- žena je nabavila set i organizirala transport a babice na porodu su uzele uzorak. To je , navodno, drugi slučaj, a vjerojatno će ih biti sve više.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj Asimon prvotno napisa
    a info o uzimanju krvi iz pupkovine :D, mada je nama dr. B. na tečaju u 9. mj. rekao da je to moguće samo u Petrovoj :?. Super ako su to promijenili!
    Ovakvu neupućenost doktora je moguće doživjeti samo kod nas.... Žalosno, da samo u Petrovoj.... Pa gdje taj čovjek živi??!!

  26. #176
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Čestitamo na prekrasnoj curici! :D

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Mislim da do sada nisu ni imali slučaj da je netko tražio da mu se uzme uzorak. Mislim da i u Rijeci rade po istom principu- žena nabavi set i sve sama organizira a nakon poroda joj se uzme uzorak. Pročitala sam negdje da se ta usluga u Rijeci i Petrovoj naplačuje, što nije bio slučaj u Dbk rodilištu. Možda se i to promjeni ali bitno je da trudnice znaju da je uzimanje matičnih stanica moguće i u ovom rodilištu.
    Katajinahvala na čestitkama.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Evo da vam se napokon i mi javimo.Do sada smo pokušavali uhvatiti neku rutinu,objasniti braci da je to živa beba i da je ne može on nositi, presvlačiti i sl. Usput smo imali i nekakvih problečića no sada je sve o.k.
    Prvo, minići čestitam na savršenom i brzom porodu!
    Moje iskusto, na žalost nije bilo ni približno ...
    Dakle, u četvrtak ujutro primljena u bolnicu a u petak ujutro obavljen carski...Ponovo dr. Ivanišin kao i prvi put i ponovo bez zamjerki,iako sam ga vidila na carskom i na otpustu jer u međuvremenu nije ni radio.
    Anestezija ponovo spinalna.o.k. rekoh, znam kako ide i nije strašno. Prevarila sam se
    Ovaj put sam osjetila svaki ubod što uopće nije ugodno za razliku od 1.puta kada ništa nisam osjetila. Operacija je počela iako sam ja još uvijek mogla micati stopalima,sačekali su još malo i počeli.Rekla sam da još uvijek sve osjećam i da me boli na što mi je anesteziologinja rekla da nije moguće i nastavili su.Cijelo vrijeme sam osjećala sve što su mi radili i to su bili neizdrživi bolovi a i prstima sam mogla micati. Plakala sam i molila da nešto poduzmu ali sam ponovo dobila isti odgovor i komentar da je sada ionako kasno jer me ne mogu dizati. Bilo je grozno, na kraju, kad su mi izvadili bebu sam zaspala, mislim da su mi ipak nešto dali ili sam se onesvjestila to fakat ne znam. Ali definitivno znam da sam u pravu ma šta govorili jer prošli carski je bio prije točno dvije godine što je dovoljno blizu da se svega sjećam,osjećaš dodire, znaš da ti nešto rade ali ne boli.Ovaj put je bolilo ko sami vrag a najgore je bilo kad su vadili bebu!!! Iako sam htjela još jedno dijete priznajam da me ovo pokolebalo.
    Sam oporavak je bio u redu, bolnije ali lakše nego prvi put,iskustvo valjda...
    I na kraju ono najvažnije-moj mali plavi anđeo,moja Leona rođena je sa 4230g i 53 cm.Malo savršeno biće koje je onako plavo,čitaj bijelo , bilo šok ne samo za mene nego i za cijelo osoblje.
    Kad smo kod osoblja-pozdrav svima,jedna mi sestra reče da nas i oni čitaju! Poseban pozdrav i pohvala sestri Danki-na jeziku britka,neverojatno sposobna i vrijedna koja u svojoj smjeni napravi posla kao tri sestre u ostalim smjenama, ništa joj nije teško i ne kuka kao pojedine koje rade kudikamo manje od nje!
    Eto,odužila sam,sorry...

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Mama Marela čestitam još jednom. Mala Leona je nevjerojatna, preslatka, mala pahuljica. A ja sam mislila kako je moja Nera plava! Žao mi je zbog grozne "anestezije" ( ako se to tako može nazvati). Najgori su mi ljudi koji ne priznaju svoju grešku ni pod cijenu nečije boli. Strašno, zar te nisu mogli uspavati odmah ako te tako jako boljelo.
    Eto, ja sam imala sreću, ali ipak to mi je 3. porod i stvarno najlakši do sada. Nemoj odustati od treće bebice, samo promjeni anesteziologa. Puno sreće s tvojim malim srećicama.

  30. #180
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    mama marela, čestitam na leoni, koja je najsvjetlije dijete koje sam ja u životu ikad vidila , pre slatka je tamo gdje se smije .

    a što se tiće operacije, meni se to dogodilo sa Nikom, al na Svetom Duhu, i kada to pričam, ljudi valjda misle da izmišljam. no, meni nije tako bilo od samog početka, nego otkad su Niku izvukli vanka. od tada je počelo, na živo me šivali i isto tako uspaničio se anesteziolog, dali mi nešto venozno, ali ništa nije pomoglo. mogu ti samo reći da je to neusporediva bol sa spinalnom glavoboljom koju sam zaradila sutradan na odjelu- digli me iz kreveta nepunih 10 sati od operacije. meni je ta glavobolja bila gora od same operacije- nevjerojatno al istinito.
    al SVE se na kraju zaboravi samo kada vidiš to malo divno ZDRAVO stvorenje kraj sebe.

    dobro znam kako ti je bilo, i sada je sve iza vas, nemoj misliti da će se dogoditi ponovno, jer ja sam sva tri poroda (carska) imala različita, i nikada se nakon Nike nisam bojala ići na treće. bojala sam se te spinalne glavobolje, al operacije ne. al sam zato sa Ines išla na opću i pod cijenu do zadnje minute gdje me je dr. Ivanišin nagovarao i nagovarao i nagovarao da mu budem budna i da idem na spinalnu. ne ne i ne, i tako sam ostala pri svojoj odluci da idem na opču. NISAM SE POKAJALA.

    isto dr.I. nisam vidila poslije operacije nego samo jednom kada me došao obići. to je to! al glavno da je sve super prošlo.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Da ste pod spinalnom anestezijom osjetile to što su vam radili umrle biste od bolova, reže se trbuh i maternica, pa to su neizdrživi bolovi. Rastvaraju vam doslovce trbuh i potiskuju dijete da ga lakše izvade van pa vraćaju nazad maternicu koja je još uvijek velika; naprosto je nemoguće prživjeti tu bol da ste to osjetile. Pa to je kao da su vas rezali "na živo".
    U svakom slučaju, najvažnije je da ste vi i bebe žive i zdrave i da je sve prošlo ok.
    A što se tiče carskog reza ja sam apsolutno protiv (osim naravno ako se ne radi o hitnoći). Trudnica se vodi kao da ima pun želudac a svaka anestezija je užasno opasna, može doći do aresta i raznih ostalih nepredvidivih situacija potencijalno opasnih i za mamu i za bebu.

  32. #182
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Boneco prvotno napisa
    Da ste pod spinalnom anestezijom osjetile to što su vam radili umrle biste od bolova, reže se trbuh i maternica, pa to su neizdrživi bolovi. Rastvaraju vam doslovce trbuh i potiskuju dijete da ga lakše izvade van pa vraćaju nazad maternicu koja je još uvijek velika; naprosto je nemoguće prživjeti tu bol da ste to osjetile. Pa to je kao da su vas rezali "na živo".
    U svakom slučaju, najvažnije je da ste vi i bebe žive i zdrave i da je sve prošlo ok.
    A što se tiče carskog reza ja sam apsolutno protiv (osim naravno ako se ne radi o hitnoći). Trudnica se vodi kao da ima pun želudac a svaka anestezija je užasno opasna, može doći do aresta i raznih ostalih nepredvidivih situacija potencijalno opasnih i za mamu i za bebu.
    Boneco, super da si me podsjetila da imam bujnu maštu , al nema veze, preživila sam! a i mama marela isto!

    a što se tiće carskih rezova, ti kao da govoriš da sam htjela da me tako porode, kao na moj vlastiti zahtjev, zamolbu?? odakle znaš pozadinu, zbog čega smo išle na carski pa da tako pišeš?! pa nisam ni čorava ni mutava da ne znam rizike c.r-a.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Boneco, sigurno je da nisu osječale potpuno istu bol kao bez ikakve anestezije, ali moguče je da anestezija nije djelovala baš potpuno čim su osječale bol. To nije prvi slučaj za kojeg sam čula, isto kao što ni epiduralna ne djeluje baš svima. Možda im je djelovala na neke segmente ali sigurno ne na sve. Uostalom nije im prvi put pa bi bilo logičnije da su prvi put "mislile" da osječaju bol jer nisu znale kako je to, ali drugi put :? Sigurno je anesteziolog ubola na krivo mjesto ili nije dala dovoljno anestetika. Moja prijateljica je dobila epiduralnu koja uopće nije djelovala, a onda je drugi dr dao i tek tada je bol popustila.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Tea ne moraš se odmah smatrati uvrijeđeno, i ja sam samo iznjela svoj pogled na to jer znam o čemu pričam. Odmah se pokazuje prava južnjačka kultura....

    Ja nisam rekla da ste vi to htjele, kako rode vole okretati vodu na svoj mlin....

  35. #185

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj Boneco prvotno napisa
    [ Odmah se pokazuje prava južnjačka kultura....
    Ne samo da smo neznalice koje s guštom idu na carski nego smo i nekulturne. Pa hvala! Iz ovoga se sve vidi.
    Imala sam odgovor na tvoj prijašnji post ali mislim da nakon ovoga nema smisla.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Tea,minići hvala na čestitkama i komplimentima za mog !
    Tea je li ti baram objasnio on ili netko drugi zašto toliko inzistiraju na spinalnoj? Jesi li imala posljedice od oće,kašljanje, povraćanje i sl?!
    Ne mogu vjerovati da su te digli nakon 10 sati?! Jesi li imala poslije te glavobolje? Sorry na hrpi pitanja.

  37. #187
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    mama marela, minici cestitam na prekrasnim plavusicama...

    mama marela, kada su te dizali nakon spinalne? dali su donosili bebu na podoj odmah ili? ajde pisi mi malo podrobnije pliz

  38. #188

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Hvala,hvala!
    Je li to i tebe čeka carski?
    Rodila sam u petak u 9.35 a prvo dizanje je bilo u subotu nešto prije podne. Ma, to ti je odmah nakon 24 sata, čim sestra uhvati vremena.
    Prvi podoj je bio kada sam došla u "normalnu" sobu a i ne znam kako bi prije jer se ne smiješ micati. U međuvremenu ti oni hrane bebu ali na kašiku da se ne "navuče" na bocu i mislim da je to o.k. Kad je nahrane dovedu ti je u sobu dok si u intenzivnoj,ono da se družite
    Ne znam šta te još zanima ali samo pitajmože i na pp. Tu smo zato da si pomažemo.

  39. #189
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Boneco prvotno napisa
    Tea ne moraš se odmah smatrati uvrijeđeno, i ja sam samo iznjela svoj pogled na to jer znam o čemu pričam. Odmah se pokazuje prava južnjačka kultura....

    Ja nisam rekla da ste vi to htjele, kako rode vole okretati vodu na svoj mlin....
    :shock:

    jako je ispalo lijepo od tebe vrijeđati! :/ to je baš kulturno bez obzira odakle dolaziš!

    no nema veze, vratimo se mi mama marela našem ludilu:
    Citiraj mama marela prvotno napisa
    Tea je li ti baram objasnio on ili netko drugi zašto toliko inzistiraju na spinalnoj? Jesi li imala posljedice od oće,kašljanje, povraćanje i sl?!
    Ne mogu vjerovati da su te digli nakon 10 sati?! Jesi li imala poslije te glavobolje? Sorry na hrpi pitanja.
    dr. Ivanišević je htio da mu ostanem budna zbog trećeg, i najrizičnijeg poroda, da mu ostanem pri svijesti budući da je znao za moje prijašnje porode.
    kad sam rodila Karlu u Petrovoj išla sam na opću, i bilo mi je super. moje buđenje, oporavak- super.
    sa Nikom je bilo to što je bilo. spinalna anestezija, spinalna glavobolja. digli me iz kreveta zato što su me selili i to su me sa hodnika pustili da hodam do sobe i svog kreveta. zato sam i dobila glavobolju. onda na dodatne infuzije, voltarene, vitamnine, kafetine, doktor rekao da mi donesu moji coca-colu . ništa nije pomagalo osim totalno ravno ležanje bez jastuka. čim bi digla glavu- gotovo suze na oći, bol, strašnoooo.
    a sa Ines sa općom je bilo fakat grozno, bolilo me, odmah sam dobila injekciju kada sam došla u šok sobu, i ispovračala se. kašljala nisam. bilo mi je jedino jako vruče jer je bilo ljeto, a samnom je bila cura koja je bila bliže vratima pa je njoj smetao propuh. drugo sve ok. dojila sam ju idući dan sa kateterom i infuzijom na vlastiti zahtjev, još se sr. Nada bunila da nije higijenski.

  40. #190
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    ...
    dr. Ivanišević je htio...
    što se meni Ivanišević vrti po glavi

    mislila sam dr. Ivanišin

  41. #191
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    mama marela i Tea mogu samo reči užas ja sam prije dvije godine bila na kiretaži u dubovniku i bolovi su isto bili neopisivi, teško je nekom ih opisat ko ih nije prošo a da ne pomisli da preuveličavaš, zato suosječam sa vama

  42. #192
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cure molim bez vrijedjanja i spominjanja ove i one kulture, spustimo malo tenzije

  43. #193

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Moja cimerica je također imala spinalnu, a kao razlo su joj naveli da je bolja za bebu jer opća može malo "uspavati" bebu, tj. djeluje joj na centar za disanje. Zbog velikog broja carskih ta je žena odmah bila u normalnoj sobi i odmah su joj donjeli bebu na maženje, a kad je pitala kad može dojiti, pedijatrica je savjetovala da zbog Tramala ( analgetik) ne smije 24 sata. Žena je tražila da joj isključe tu infuziju i odmah je dojila. Sestra joj je stavljala bebu na prsi svaki put kad je beba tražila, i mene je zamolila da je zovem ako bude potrebno, jer je bila stvarno gužva na odjelu. Dizala se nakon više od 24 sata i nije imala glavobolje.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj printemps prvotno napisa
    mama marela i Tea mogu samo reči užas ja sam prije dvije godine bila na kiretaži u dubovniku i bolovi su isto bili neopisivi, teško je nekom ih opisat ko ih nije prošo a da ne pomisli da preuveličavaš, zato suosječam sa vama
    Printemps, nisam provala kiretažu (ne daj Bože) ali od nikoga nisam čula da ne boli. Sigurno užasno boli. Zašto nisi tražila opću? Čula sam da je to moguće, iako se većina žena više boji anestezije nego boli koja traje nekih 10-tak minuta ili manje.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    mama marela cestitke na prelijepoj curici, pa ona je lijepo papala i rasla u maminom pupi :D
    Zao mi zbog načina na koji si preživjela i doživjela porod , uh vjeruj sledila sam se dok sam samo čitala :shock: . Zna se dogoditi da pogrešno daju anesteziju i ona ne djeluje onako kako bi trebala, onom jačinom...pa to se nama svima dogodilo sa injekcijom kod zubara, samo što je naravno ta bol neusporediva!
    No ne daj se smesti, uživaj u maloj curici...želim vam sve najbolje!

    S obzirom da se preipremam za prvi porod u petom mj. reci mi sestre su ok nakon poroda? Jesi zadovoljna sa osobljem? Bilo vas puno rodilja kada si bila tamo? Uh mene svašta zanima, sorry, ali neću odmah usuti paljbu ovako ću polako s pitanjima pa kad budeš imala vremena

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj Maret@ prvotno napisa
    ...Zna se dogoditi da pogrešno daju anesteziju i ona ne djeluje onako kako bi trebala, onom jačinom...pa to se nama svima dogodilo sa injekcijom kod zubara, samo što je naravno ta bol neusporediva!...
    Ma o čemu vi?? Pogrešno daju anesteziju?? Da pogrešno daju anesteziju unamo jako dobro da se iz iste ne bi probudili a da je daju premalo (kako vi to volite reći) ne biste preživjele te bolove; pa režu vam nekoliko slojeva kože, maternicu, vaginu.... Malo pazite o čemu pričate molim vas.

  47. #197
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Boneco, prestani se šepurit i daj nam reci, ja sam doktorica toga i toga, ja sam to i to po struci, da ne nagađamo tko si i što si i odakle izvlačiš informacije da mi to ne bi proživile. a ako si pak psihijatar, e i tu nam onda možeš pomoći- dijagnozu smo već uspostavile!

    i da, anestezija se može krivo dati, znam više slučajeva gdje je data spinalna an. al za operaciju mozga, i gospođi su utrnule noge, tj. anestezija se odrazila na kontra dio tijela- jel i to sada izmišljam. riječ je o mojoj teti- i ona je luda???? :? :/
    i da, znam da se anestezija može krivo dati, jer ima osoba koje su pod opčom bile "budne" sve su bile svjesne, al nisu mogle reagirati- nije ih bolilo, al su bile svjesne, pa im je bio još veči šok to što su slušale što se događa, a trebale su spavati.... i one lažu.... :?

    dakako, sve su to mali postotci, al da mi kažeš da nisam osjećala kako su mi šivali maternicu, pa mišić, pa kožu, i da nisam osjetila i braojala te šavove, kao da mi šivaju oči.

    i da se vratimo na temu, imaš li nam Boneco reći na kraju iskustvo iz dubrovačkog rodilišta ili ne, ako nemaš, možeš otići na neki drugi pdf, a ne nam ovdje solit pamet! (još malo južnjačke kulture kad mi se digne živac)

  48. #198

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Ne hvala, ostat ću bez komentara jer "pametnom dosta". Više me vaše oči neće čitati na rodinom forumu.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Auuu Boneco, što se jediš?! Pa tu smo zbog razgovora i pomoći a ne ljutnje. Vjerojatno možeš znati bolje od mene, ali htjela bih i da to potkrijepiš, tu smo zbog razmjene iskustava i pokušaja da shavtimo sve one stvari koje u praksi nisu opisane a eto opet se događaju. I naravno upravu si, krivo data anestezija i neke osobe se vise ne probude, nazalost poznavala sam jednu. Ali postoje li neka stručna razmišljanja, načini doziranja od organizma do organizma, vrijeme doziranja ili nešto sl?
    Ajde nema ljutnje, svi smo mi tu s viška hormona :D

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •