Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: ima li gripe?

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno ima li gripe?

    moja anja se jutros probudila sa 38,7 temperaturom potpuno malaksala i teško guta! jel to možda gripa? šta da očekujem? ima li gripe?

    ma strah me jer nas ovi crnokroničari novinari samo uživaju da nas obavještavaju o crnim temama, tipa onog malog djeteta koje je nažalost umrlo!

    :? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Gripa ne počinje jakom grloboljom. Ovo što opisuješ je ili viroza ili bakterija. Treba izvaditi krv i pogledati broj leukocita i sedimentaciju. Po tome se vidi koji je uzročnik. Koliko je stara?

  3. #3
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    bome, u petak Nina lagano zakurila, i tako dva dana do max 38,1, umorna, nije jela, pila je tak tak, već sam počela trtarti, kad danas, ništa, još mi se čini malo izmorena, a temp. nije bila uopće tak visoka, valjda je samo nekakva virozica

  4. #4
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    stara je 2 godine i 8 mjeseci. temp. joj 38 sa 8. sad je pala jer sam joj dala čepić. kad da idem kod pedijatra?i krajnici su joj ogromni, ali i inače ima povećane .....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    ja vodim kikicu u ovisnosti o opcem stanju i nakon mininalno 24 sata temperature. nekakav opceprihvaceni stav na forumu je da ako je opce stanje dobro uz temperaturu, otici k doktoru nakon 3 dana. ja nemam zivaca toliko cekati, ja je odvedem ja u lab da vidimo "bubamaru na prstu" te za pola sata po krvnoj slici bar znam da li se radi o virusnom ili bakterijskom infektu. ako je virus, idemo doma bez icega a ako je nalaz ni sim ni tam dodatno radimo bris nosa i grla. od svih dosadasnjih infekata (od rodjenja ih je bilo cini mi se oko 7-8), ni jedna jos nije bila bakterijska. bris nosa smo radili 2 puta do sada.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    stara je 2 godine i 8 mjeseci. temp. joj 38 sa 8. sad je pala jer sam joj dala čepić. kad da idem kod pedijatra?i krajnici su joj ogromni, ali i inače ima povećane .....
    Krajnici se povećavaju kod bakterijske upale. Ja bih je odvela na bris i vađenje krvi. Što se povećanih krajnika tiče-ako je uzrok to što je imala angine onda bih joj ja dala Esberitox. Ako zna cuclati bombone daj joj pastile pod jezik. Taj preparat je super baš za kronično povećane krajnike. Idi sutra ujutro, ali ne daj antibiotik bez KKS i brisa.

  7. #7
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Pa svo vrijeme je ok, kad nema temperaturu, vesela i igra se. kad ju temperatura sgruva onda bude malaksala i pospana, mislim da je to normalno! ima 39 u uhu, dala sam joj ibuprofen, mogu li ga kombinirati sa paracetamolom?! doktorica mi radi sutra popodne...
    ne znam da li da ju vodim sutra ili da čekam prekosutra.
    ona je inače sklona bakterijama, imala je streptokoku dugo dugo i pravo da vam kažem, nisam sigurna je li je se riješila :/

    inače, nema nikakvih drugih simptoma osim temperature?!?! :/ :/ :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Nadam se da ste bili kod pedijatra i da je sve u redu

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    inače, nema nikakvih drugih simptoma osim temperature?!?!
    Evo, i kod nas isto ovako - prosli tjedan samo lagano povisena temperatura par dana, malo kihala, nosic malo zastopan. Onda zadnjih par dana sve OK i danas 38,9 u uhu, 38,7 u pazuhu. Nista od drugih simptoma. Vesela, skakuce, jedino vruca. :? Doduse, u nedjelju su nam dosli i napola bolesni gosti, pa mi se cini da je taman nakon 3 dana inkubacije nesto i pokupila. :?

  10. #10
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    izgleda da smo i mi u klubu gripoznih

    starija curka jučer ujutro se probudila sa 38, boli ju glava, želudac :? , skoro cijeli dan prespavala, jela malo juhe i pol banane, tri puta povraćala.

    jutros nije imala temperaturu, ali oko podne opet skočila, i dalje spava, slabo jede, i stalno se žali na glavobolju. pedijatrica kaže da je kod gripe moguća i mučnina i povraćanje. čekamo razvoj događaja, tj hoće li još koga od nas smotati...

  11. #11
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    ipak je bila gnojna angina, i to opaka, crp 72, temepratura je tek danas malo jenjala, bilo je grozno!!!!!svi u kući( nas troje) padamo od umora!!!strašno.



    ali ja i dalje pitam, ima li gripe?čujem da je kod nas u vrtić stigla. mi zbog angine nismo išli, i sve se bojim odvest ju uvrtić, ali nemam izbora :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Sve to s gripom me zbunjuje.
    U srijedu je na poslu bila bolesna kolegica i jučer se javila da ima gripu. Pošto sam se cijepila mislila sam da ne mogu dobiti, ali mi sad kažu da je ove godine od svih oboljelih i 20% onih koji su se cijepili :shock: .
    Koliko traje inkubacija za gripu i jesam li ja mogla prenijeti virus na kćer, a da se ja ne razbolim?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja ne znam nikoga, ali nikoga u svojoj okolini tko je imao (pravu) gripu. Gripom se danas naziva svašta.

    A cjepiva... ha, ha...

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A cjepiva... ha, ha...
    Kada dobijes pravu gripu, onda znas da si je dobio. Od jedne takve gripe prije par godina, obavezno se cijepim. Ja se ne smijem onima koji se nisu cijepili, pa ocekujem i od njih da se ne smiju meni.

  15. #15
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mojoj su maloj na Zaraznoj u brisu nosa pronašli virus gripe. Kurila je do 40 šest dana, nakon toga prestala temperatura kao odsječena.
    Kako je imala samo temperaturu, i osim umora nije mi se žalila da bi je nešto boljelo, ne bismo je ni vodili u Zaraznu ili uopće doktoru nego bismo se liječili kod kuće uz čaj i sirupe za skidanje temperature, ali je treći dan počela jako i nezaustavljivo kašljati, pa sam se uplašila da nije upala pluća. Kašalj smo vuklli još 5-6 dana nakon prestanka temperature.

  16. #16
    Goga25 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    370

    Početno

    Ema od jutros ima temp u guzi 38,4 i već je 2X kakala. Nije proljev, al jače smrdi. I jučer je kakala 4X, ali nikakvi drugi simptomi nisu bili tu.
    Inače kaka 1-2X dnevno.

    Ne žali se na ništa drugo, ne kašlje, ne curi nos...niš...

    Može li to biti gripa?

  17. #17
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    kažu da je ove godine cjepivo promašeno, tako da se očekuje više bolesnih nego inače

    a sad, ubijte me , i ja mrzim one koji donose loše vijesti

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kaže tko?

  19. #19
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    pa jedna teta kod nas u labaratoriju, mislim ne teta U čekaoni, već teta koja vadi krv .....ništa ne tvrdim, ali tako je rekla, da je virus potpuno drugačiji od onog koji se očekivao, neki drugi tip, ne razumijem se baš....ali sam isto iznervirana

  20. #20
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    onaj ko pita!!!!
    MM je dobio gripu, opičilo ga jučer! a svo vrijeme se igrao sa djetetom, ne znajući....Kakvi su nam izgledi, nama dvema?!

  21. #21
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    bilo ko?!

  22. #22
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    pa jedna teta kod nas u labaratoriju, mislim ne teta U čekaoni, već teta koja vadi krv .....ništa ne tvrdim, ali tako je rekla, da je virus potpuno drugačiji od onog koji se očekivao, neki drugi tip, ne razumijem se baš....ali sam isto iznervirana
    bilo je na radiju
    kao normalno je da oko 1% promašaj soja, a sad su falili za 13%

  23. #23
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    nataša, kod nas je samo mala imala gripu, sinko i ja smo bili prehlađeni, mm ništa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •