Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Apneja iliti poremećaj disanja u snu

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Apneja iliti poremećaj disanja u snu

    Jana ima 18 mj. i tek sam sad, čitajući neke teme na forumu, shvatila da nešto što se kod nje dešava već jako dugo zapravo ima svoje ime - apneja.

    Naime, u snu prestane disati, osjetim da joj se pluća lagano napinju, kao da pokušava potegnuti zrak kroz nos, nakon 10-ak sekundi naglo potegne zrak i nastavi dalje normalno disati. Vrlo brzo se ta epizoda ponovi. Nekad zbog toga zaplače, ali se brzo umiri.

    Ona inače ima povećanu nosnu mandulu (to je pedijatrica zaključila), po svim simptomima to je točno (diše na usta, hrče i kad spava i kad je budna, ma pisalo se nedavno na jednom topicu o simptomima). Rekla nam je da za sada ne treba operirati jer ne smeta jako, što fakat je točno (do sad je imala 4-5 upala uha, ali ništa strašno, nedavno bila prehlađena, dakle nije non-stop bolesna), ali onda sam naišla na ovaj tekst na PLIVAzdravlje.hr pa sam se zabrinula jer spominje i trajnije posljedice, ADHD, kroničan nedostatak sna...

    Dešava li se kod vaše djece ovo? Jeste li dali operirati i s koliko (rinama, mamanatali, za vas znam i čitala sam sve što ste pisale)? Trebam li tražiti mišljenje specijalista ili pustiti da to ide dok pedijatrica ne veli drugačije?

    Bili smo prije pola godine na ORL Šalata ali tamo nisu ništa rekli (nismo zbog toga išli nego zbog misterioznih povraćanja).

    Tražeći po forumu nisam naišla na sličnu temu pa se nadam da ju ne dupliciram.

  2. #2
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    ja sam baš ovih dana sva u tome , moja anja je imala gnojnu anginu i uslijed toga joj je treći krajnik natekao još više nego što je inače, a uvijek je povećan. dakle, kakvo grzono iskustvo! :shock: ! ona bukvalno 4 dana nije mogla disati dok je spavala, borila se za zrak baš ovako kako si opisala, s tim da nije uopće nastavljala disat normalno jer joj je krajnik POPTUNO začepio nos!!grozota!!

    i sad se pod utjecajem antibiotika to smirilo, međutim, ona već godinu i pol ne diše normalno :? . sad kad se ovo smiri,donekle, pod hitno idem ORL da to dobro pregleda, i da vadimo taj krajnik !!


    ovo nije za podnijeti više! siroto dijete!

    pa možemo zajedno dati svojoj djeci zraka

  3. #3
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    sad sam pročitala tekst koji si linkala i znaš da mi stavrno nije svejedno! ne daj ti bože da ti dijete dobije gnojnu anginu i da iskusite što i mi! ona je bila histerična, umorna, nervozna...grozno...sve od umora što nije spavala, i ni jedan položaj joj nije olakšao spavanje! evo, sad tu leži kraj mene i lijepo svremena na vrijwmw hrče! ali ovo je pjesma za moje uši, kako je bilo neko dan...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •