Pozdrav svima,
Vidim da se na ovu temu dugo nije pisalo. Svejedno mozda mi se netko javi. Nama je u 18tt dijagnosticiran hidrocefalus. Odmah su napravljene kromosomatske pretrage gdje je sve ok, zatim je testirano 397 gena zaduzenih za razvoj mozga gdje isto nije pronadena nijedna greska. Testirali smo se dva outa na cmv i nije pozitivan. Radili smo MRT in utero i dosli do zakljucka da je kanal kroz koji cirkulira likvor zacepljen. 16 tj kasnije stanje je od prilike isto, ne pogorsava se. Glava je stalno veca cca.4 tj nego bi trebala biti. Sad u 24 tt je opseg cca.33 cm. Planirani carski je za mj dana kada budemo 38+2. Receno nam je da ce bebu nakon rodenja pratiti i onda vidjeti kada i dali ce ugradivati sant. Ono cega je mene strah osim naravno posljedica jer je mozak vec dugo pod pritiskom je to kako ce bebina glava izgledati kad se rodi i dali je moguce sa tako jako prosirenim komorama i povecanom glavom da nije potreban sant? Ako ima tko neki savjet, misljenje i sliku svog djeteta nkon rodenja...ono sto se nade na netu je katastrofa, znam da vecinom to nije tako jako izrazeno.
Sto se dr tice u najboljim smo rukama, inace mi zivimo u De u Münchenu i porod i sve poslije ce biti u jednoj privatnoj klinici koja ima spec za sve to.
Hvala na odgovorima...