Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 244

Tema: Sv Duh - ključna imena

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Meni je na prvom porodu bio dr Gouda, mislim da je porijeklom iz Sirije. Uglavnom bio je ok. Al ne mogu za njeg auopce procijeniti da li je za prirodan porod jer kod mene nisu imali vremena pokusati bilo sto drugo

    Reklo bi se iz napisanog, daj boze da se neka babica koja to zna, potrudi da bas ne popucamo i da nas se ne reze kad vec moramo bit u tom lezecem polozaju, a sve ostalo stvar srece ili odluka da se boris za 'svoj' porod.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    Meni je bio dr.Blagajić,Dukić, dr.Sirovec i neka mlađa arogantna doktorica i brdo babica i med.sestara..Dr.Dukić je ušao u predrađ.rekao dajte svima malo dripića mi ćemo to po brzom postupku..Onda je došao dr.Blagajić i svima u sobi izbušio vodenjake,nas 5 cura..I kad su mi krenuli trudovi od 12 kapljica dripa,kad su se izjahali 10h na meni,namještali mi glavicu malenoga da uđe u zdjelicu,jahali po mome trbuhu onda su me pustili na carski.Dr.Sirovec je cijelo vrijeme bila uz mene i govorila im dajte ženi carski umrjet će.Prenijela sam 1tj i maleni se nije spustio u zdjelicu...I jahanje ko debila na lopti s dripom u rukama,padam u nesvijest...Onda opet čitava svojta se dolazi šokirati nad mojim ogromnim trbuhom,dr.Sirovec opet moli da mi daju carski,ja umirem doslovno,svakim trudom osječam da mi maleni razvaljuje zdjelicu i da nikako da uđe i onda pod tako jakim trudovima me stavljaju na carski-spinalnomi rađam gigantus bebu.kako piše u otpusnom pismu-5160g...

  3. #53
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pupy, jesi li ti ikome od njih rekla kako ne želiš da ti rade to što su radili?
    jesi li se pobunila?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb-centar
    Postovi
    86

    Početno

    Ha Yasmin, nemrem vjerovat!
    Imale smo iszgleda istu kombinaciju - babicu Žaljeku - masirala i jako malo recnula (iako bez pitanja, a ja u 7.nebu, uopće se nisam sjetila molit da to izbjegnu), ali tako da mi sad nitko nemre nać epiziotomiju :D
    I dr Franulović - pretpostavljam, on je samo u dežurstvima kao ispomoć inače ima ordinaciju u dz na mirogojskoj, i meni je ustvari bio vrlo ugodan, jer se zezao čitavo vrijeme sa svima nama u predrađaoni i ja sam stalno imala neku sliku u glavi kako on (po izgledu i spiki) zapravo nije doktor već neki zaljubljenik u medicinu koji zapravo uopće nije završio taj fax, al naravno to nitko nezna...ma znate onu priču iz Osječke bolnice.. hahaha, i to mi je bila kao neka paralelna smiješna stvarnost
    Pri pregledima otvorenosti mi je to pasalo, baš mi je olakšavao, neznam o čem to ovisi.
    A sašio me kaže ginićka savršeno, uredno, prekrasno
    Inače dr. Ujević...da, koliko god se trudila, nije me oduševio sukladno određenim očekivanjima...dobro u jednom razgovoru pomogao mi je da spustim kriterije vezane uz neše bolnice i rodilišta, i tu mu hvala, ali nismo se našli na istoj valnoj, ono drž se ti svoje struke je bilo..
    Ali žena mu je moja ginićka u viliju i ona je mrak tak da mu je to veliki plus

  5. #55
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj pupy_23 prvotno napisa
    Meni je bio dr.Blagajić,Dukić, dr.Sirovec i neka mlađa arogantna doktorica i brdo babica i med.sestara..Dr.Dukić je ušao u predrađ.rekao dajte svima malo dripića mi ćemo to po brzom postupku..Onda je došao dr.Blagajić i svima u sobi izbušio vodenjake,nas 5 cura..I kad su mi krenuli trudovi od 12 kapljica dripa,kad su se izjahali 10h na meni,namještali mi glavicu malenoga da uđe u zdjelicu,jahali po mome trbuhu onda su me pustili na carski.Dr.Sirovec je cijelo vrijeme bila uz mene i govorila im dajte ženi carski umrjet će.Prenijela sam 1tj i maleni se nije spustio u zdjelicu...I jahanje ko debila na lopti s dripom u rukama,padam u nesvijest...Onda opet čitava svojta se dolazi šokirati nad mojim ogromnim trbuhom,dr.Sirovec opet moli da mi daju carski,ja umirem doslovno,svakim trudom osječam da mi maleni razvaljuje zdjelicu i da nikako da uđe i onda pod tako jakim trudovima me stavljaju na carski-spinalnomi rađam gigantus bebu.kako piše u otpusnom pismu-5160g...
    jao Pupy ovo je grozno..
    očito je jedino dr. Sirovec razumjela tvoje bolove...
    ja kod nje vodim trudnoću..

  6. #56
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj Princeza S prvotno napisa
    Ha Yasmin, nemrem vjerovat!
    Imale smo iszgleda istu kombinaciju - babicu Žaljeku - masirala i jako malo recnula (iako bez pitanja, a ja u 7.nebu, uopće se nisam sjetila molit da to izbjegnu), ali tako da mi sad nitko nemre nać epiziotomiju :D
    I dr Franulović - pretpostavljam, on je samo u dežurstvima kao ispomoć inače ima ordinaciju u dz na mirogojskoj, i meni je ustvari bio vrlo ugodan, jer se zezao čitavo vrijeme sa svima nama u predrađaoni i ja sam stalno imala neku sliku u glavi kako on (po izgledu i spiki) zapravo nije doktor već neki zaljubljenik u medicinu koji zapravo uopće nije završio taj fax, al naravno to nitko nezna...ma znate onu priču iz Osječke bolnice.. hahaha, i to mi je bila kao neka paralelna smiješna stvarnost
    Pri pregledima otvorenosti mi je to pasalo, baš mi je olakšavao, neznam o čem to ovisi.
    A sašio me kaže ginićka savršeno, uredno, prekrasno
    Inače dr. Ujević...da, koliko god se trudila, nije me oduševio sukladno određenim očekivanjima...dobro u jednom razgovoru pomogao mi je da spustim kriterije vezane uz neše bolnice i rodilišta, i tu mu hvala, ali nismo se našli na istoj valnoj, ono drž se ti svoje struke je bilo..
    Ali žena mu je moja ginićka u viliju i ona je mrak tak da mu je to veliki plus
    e da..imaš pravo, franulović...
    ja sma njega imala prilike vidjeti i na jednom od uzv kojem je bio prisutan pored dr. hafnera
    sumnjam ja da je on samo na ispomoći...
    sstvarno je bio super, cijelo vrijeme je čavrljao sa mm-om
    i djelovao je tako stručno a ipak opušteno
    a kad me je došao pregledati na prijem onako snen jer smo ga probudili pitao je "A vi ste tu zbog..."
    onda me pregledao i mrtav hladan "ahaa, porod, idemo u box, 8 cm otvorena"

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    apricot-ja sam uvijak kad su mi ulazili u sobu govorila nemojte molim vas m igurat ruke u trbuh,a oni samo malo još,dajte molim vas još samo malo,sad ćemo mi to izgurati!!!!Nitko te ne sluša tamo.Ja sam bila za njih tele koje je moralo raditi što su mi rekli ...Nisam imala niti izbora od njih čitave svojte kojih je bilo jedamput oko 15...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    11

    Početno

    [b]pupy_23[/b]"...a bila sam koooooma ogromna ....25kg dobivenih,noge natečene ko uf....ruke,lice,ma cijelo tijelo,bebano preko 5kg,plodne vode preko 3l..Bila sam si ko tenk... "

    E, sad moje pitanje...
    Kakav si ti izbor mogla imati za vrijeme poroda? Na žalost, ne veliki. Usudila bih se reći gotovo nikakav. Jer ovo što si navela u svom davnom postu je poprilično zahtjevno za osoblje koje te porađa i ne može ući u kategoriju prirodnog poroda. Možda na samom početku nije carski rez bio jedina dobra opcija (visoki rizik od krvarenja, infekcije...). Vjerujem da ti je bilo teško i da ne nosiš dobra iskustva iz bolnice, ali nemoj samo okrivljavati osoblje u bolnici. 25kg "nabacanih" u trudnoći je previše i ne možeš očekivati da će ti porod ostati u lijepom sijećanju. Da li je tvoj primarni ginekolog vodio računa o mogućnosti da imaš gestacijski dijabetes (prekomjerna težina, veliko dijete).
    Nije ni bila namjera da omalovažavam tvoju patnju u porodu ili da te uvrijedim, ali ovaj post čitaju mnoge buduće i sadašnje mame. Nije lijepo da im se rodilište prezentira kao mjesto na kojem žena gubi indetitet, dostojanstvo, pravo glasa i sl. Nakon takvih izjava ja sam sretna da sam rodila prije čitanja "teških postova" jer da nisam, mislim da bih bila poprilično uspaničena, puna predrasuda o "pokretnoj traci" te da bi porod završio totalno BLJAK!

  9. #59
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ajme, palamida...
    znači, ako žena dobije više kilograma no što je to netko zamislio da treba... mora trpjeti, podnositi, neočekivati...
    nadam se da nećeš biti u toj situaciji

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Palamida ja sam dobila 20kg u prvoj trudnoci, i kao sto vec napisah osim epiziotomije na kraju, imala sam potpuno prirodan porod. Ne vidim razloga, ukoliko je sve bilo uredu tijekom trudnoce da sad nekom unaprijed sugeriras kako zbog nabacanih kg ne moze roditi na prirodan nacin. Drip, carski i mnoge druge stvari se daju ne zato sto zena ima puno kg nego zato sto je doslo do nekih komplikacija.

  11. #61
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ja-25 kg. u trudnoći...naravno, konstantno mjerenje tlaka zbog "opasnosti" od preeklampsije...noge natečene, buhtla...lakše preskočit neg zaobić....
    i...osim jedne doktorice na jednom pregledu na duhu, nitko drugi nije beknuo ni slova....naravno da nisu bili presretni, ali....ni u jednom trenutku nitko nije spomenuo carski, epiziotomije i bla, bla, šta ti ga ja sve znam....
    a još sam i ekstrasistolična....

    tako da...nemam više ništa za nadodati....

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    11

    Početno

    ajme, palamida...
    znači, ako žena dobije više kilograma no što je to netko zamislio da treba... mora trpjeti, podnositi, neočekivati...


    Drage moje, zbilja mi nije bilo ni na kraj pameti da nekoga špotam zbog kila u trudnoći. Ja sam htjela reći da je naša pupy_23 imala imala problem. Ne kilažu kao "samo kilažu", već i edeme, veliko djete... Te stvari upućuju na stvarni, zdravstveni problem, kako sam navela, na možda gestacijski dijabetes. "Nabacani kilogrami" nisu razlog da se ne ide na prirodni porod, ali u kombinaciji s već spomenutim problemima sigurno da pravi , prirodni porod bez uplitanja sa strane u najmanju ruku nije zdrav poželjan ni za mamu ni za dijete. Iz pupy-ne priče se da zaključiti da se išlo na prirodniju varijantu (npr. skakanje po lopti, hodanje i sl.), nije se odmah jurilo na carski rez. Dapače, ona je priželjkivala carski rez i htjela intervenciju (što je također razumljivo s njene strane gledišta).
    Žao mi je što je moj komentar krivo shvaćen i što se priča svela samo na kilažu.

  13. #63
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja smatram da je grozno sto se zena u takvom stanju i toj situaciji uopce treba boriti za ono sto zeli
    iskreno, mojih 3h trudova nisam imala snage za nista, u jednom trenu sam htjela otici doma jer mi je bilo dosta svega
    umjesto da si koncentriran na svoje tijelo, disanje, trudove, ti moras misliti kako ces se boriti protiv osoblja, protiv postupaka koje ne zelis

    zalosno je sto ti nitko ne zeli objasniti zbog cega su mozda neki njihovi postupci nuzni, mozda postoji rizik za bebu ili tebe
    ti si samo pasivna strana koja po njihovom "nema pojma", halooo ljudi, pa to je moje tijelo, pa valjda ja znam kako se osjecam i sto mogu

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    Draga palamida...
    Ja sam visoka 190 cm..Prije trudnoće sam imala 76kg.Kad su mi krenule mučnine smršavila sam 9kg.Znači u trudnoći sam dobila 14kg.Noge su mi bile natečene kao i velčini trudnica,a što se tiče šećera imala sam čak i nisak 4,šećer...
    Inače sam sportski tip,aktivno sam trenila odbojku 14god,a kasnije i ostale sportove.Znači nisam troma niti debela..Do zadnjeg dana sam radila kilometraže kojima su se svi šokirali,saginjala se,radila,prala prozore i podove,nisam ležala kao većina mojih trudnih kolegica,a trbuh mi je bio ogroman..da su doktori mislil da nosim dupliće..
    Iskreno pop... kad čujem kad se netko šokira na dobivene kile u trudnoći..Ne mogu niti ja dobiti 10kg kad sam rodila toliko djete,i imala plodne vode za bacat..
    I JA NISAM IMALA IZBORA ZA BIRAT KAKO ĆU RODITI
    ,mene nitko doli moje divne dr.Sirovec nije pitao za išta.Jedino se ona ophodila prema meni kao prema pacijentu kako spada..Ja sam bila slučaj prvorotkinje s ogormnim djetetom i NISAM BOLESNA,jer je kilaža naslijedna...Muž mi je 210cm,bio je 5200g a ja sam bila 4700g...Bilo je za očekivat toliku bebu...I zato mrzim kad netko priča o mojim dobivenim kilama...optužujući me da nisam imala prava birati...Ma da sam bila ko slonica debela i samo salo na meni imala sam PRAVO birati da ne želim drip...
    Kad sam dr.Dukiću rekla da ne želim drip ,on mi je rekao :Srce to ti je malo kapljica bumo mi to sve pobrzali kako spada...Da to riješimo po kartkom postupku..Nisam željela da mi buše vodenjak,rekla sam im,rekli su da moraju da je djete ogromno da će mi to pomoći..REKLA sam da mi ne guraju ruke u mene-NITKO ME NIJE SLUŠAO,babice su me držale za ruke dok sam ja vrištala od boli,,....Toliko od mene...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    Još nešto..Da li si ti rodila???

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    9kg povračanih +14kg......

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    Noge su mi natekle ništa extra od drugih trudnica,a što se tiče tlaka bila sam nisko tlakaš cijelu trudnoću...Kronični niskotlakaš koji se na početku trudnoće rušio u nesvijest... A cijelu trudnoću sam bila pospana...

  18. #68
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pupy_23 iz tvog se prvog posta doisto cinilo da si ti dobila previse kilograma od preporucenih, koji cesto sa sobom nose i vecu bebu, gestacijski dijabetes, povisen tlak i mnoge druge rizike, i da je to jedino na sto se palamida osvrnula, no apsolutno se slazem s tobom da ti drip nitko ne smije dat ako ga ti odbijes, te da je cijeli tretman bio krajnje nehuman, grozan i sramotan za struku.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    Ima brdo primjera gdje višak kilograma nije nužno i veča beba...Već je to ili problem sa šećerom ili je stvar u nasljednoj težini beba...

  20. #70
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ma apsolutno da to nije nuzno povezano, ali isto tako je cinjenica da visak kilograma u trudnoci zaista nosi masu rizika.. samo to.

  21. #71
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    - Naska je i meni bila katastrofalna 94 na prvom porodu ... i onda me još dočekala i 96 na drugom porodu ..... niti jednu blagu riječ nemogu pronaći za nju ... od primitka u rađaonu do odlaska iz nje .... oba puta mi se bljuvalo od njene arogancije ....
    - oba puta me ona rezala .... i kada sam došla kod dr Končara na pregled u trećoj trudnoći ... rekao je da se ne sjeća u svojoj karijeri ( 40 god. radi ) nekoga ovako izrezanog i sašivenog .... kao kod mesara

    - Ona je i jedini razlog da sam na 3 porod išla u Vinogradsku jer sam se bojala da neće biti i treća "sreća" sa Naskom ....

    ... tak da za sve dobro što kažete za nju mi je totalno :? :? :?

  22. #72
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    prvo, kako naska izgleda?

    drugo, meni je nevjerojatno i nepojmljivo da jedan doktor medicinskih znanosti, ginekolog, čovjek koji u svakom trenutku jednu trudnicu može staviti na ultrazvuk, da taj isti čovjek nije u stanju

    1. procjeniti težinu nerođenog djeteta
    2. izmjeriti veličinu zdjelice dotične trudnice.

    jer nije ovo prvi slučaj u kojem je dijete preveliko ili trudnica sitna, ili zdjelica nepravilnog oblika...

    stvarno mi je ovo dugogodišnja misterija.

  23. #73
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mjerenje zdjelice uopce nije pouzdana metoda, kao sto je i kriva procjena moguca i ljudska, ono sto nije u redu je ignoriranje zahtjeva rodilje te nepostivanje iste. ja sam velicine sumske jagode i unatoc masi preporuka da je carski jedino rjesenje i da je sve ostalo mucenje i mene i djeteta, rodila sam u roku od dva sata po primitku u bolnicu.

  24. #74
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    a totalno neznanje o izgledu ženine zdjelice je kao pouzdano...

    i nema veze kolika si ti, i kolika je neka druga žena koja će se sad javiti i reći kako je ona mala, rodila veliko dijete, pa onda treća, pa sedma, pa dvanaesta...

    kao što već rekoh, previše sam slučajeva vidjela i čula da bih mislila kako to treba odbaciti kao nepouzdano.

  25. #75
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    krivo si me shvatila, nisam mislila reci da je moj slucaj univerzalan i da, sigurno ima lijecnika koji nisu dovoljno strucni, ja ipak mislim da su oni u manjini, a ustalom kefalopelvina disproporcija uistinu nije tako cesta kao sto se vjeruje. no poanta je u biti bila, da je tesko odavde procijeniti njihovu strucnost, za razliku od pristupa, koji je neoprostiv.

  26. #76
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    ma da, pristup... to neću ni komentirati...nije vrijedno.

    nego, kako izgleda Naska?

    ja moram reći da sam, u tri tjedna ležanja na Sv. Duhu, dobila ovakve dojmove:

    Hafner - katastrofičan

    Matijević - odličan, siguran, ljubazan,pristojan.

    Dukić - uglavnom pozitivan

    Kos - preprepredivan

    za vrijeme drugog poroda sam imala neku, meni nepoznatu doktoricu od prvog puta, u tridesetima, dugačke crne kose. ona je bila - u žurbi, neljubazna.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    nego, kako izgleda Naska?
    Ako je Naska = Nasiha Kukec, onda je (valjda) jedna od devet primalja na maloj slici u
    ovom tekstu.
    klikni na sličicu da se poveća

    Ja nemam pojma koja je
    gugl izbacio na upit "primalja nasiha sveti duh"

  28. #78
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    za vrijeme drugog poroda sam imala neku, meni nepoznatu doktoricu od prvog puta, u tridesetima, dugačke crne kose. ona je bila - u žurbi, neljubazna.
    ta je i mene primila kad sam dosal u bolnicu. i svasta mi je nadrobila
    isto je bila hladna i neljubazna u predradaoni, a kad je dosla u vizitu na odjel super ljubazna, kao mi smo stare frendice :?
    s njom je bio i jedan mladi doktor, negdje iz dalmacije ili okolice, ima jak naglasak sigurno ce neko znati. malo zbunjeno je izgledao.

    mogu reci da su oboje bili ok, nisu forsirali drip odmah, nego tek oko 5 sati popodne prvi put jer sam bila tek 4 ili 5 cm otvorena, a pukao mi je vodenjak rano ujutro, trudovi negdje od podne. tek oko ponoci mi je dosao doktor (u meduvremenu sam odbila jos 2 puta - u 7 i u 10) i razgovarali smo i pristala sam na drip. rodila sam tek nakon 12 sati od prvog dripa!!! na porodu su mi bili vec neki drugi, ona crvena frckava doktorica i neki mladi crni doktor, nemam pojma kako se zovu.

  29. #79
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    nego, kako izgleda Naska?
    Ako je Naska = Nasiha Kukec, onda je (valjda) jedna od devet primalja na maloj slici u
    ovom tekstu.
    klikni na sličicu da se poveća

    Ja nemam pojma koja je
    gugl izbacio na upit "primalja nasiha sveti duh"
    nije niti jedna od ovih an slici, koliko se ja sjecam. zena oko 45-50 god, kratka crna kosa.

  30. #80
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ili ova u sredini... ma nemam pojma vise

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Mislim da je ona ova u prvom planu s torbom.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    11

    Početno

    Ne znam pupy_23 što te toliko "bocka" iz mog teksta. Ti kažeš da nisi bila bolesna...O.K. 9 kg ispovraćanih u početku trudnoće nije baš normalna stvar. Ok, mučnine, tu i tamo koje omanje povraćanje, žgaravice i sl., ali 9 kg je opaka stvar. Praktički si bila u totalnom elektrolitskom disbalansu. Zatim, na drugom mjestu govoriš o infekciji s ureaplazmom koja te je gotovo "došla glave" (kvržice po nogama, upala vena) i zbog koje si se liječila s malo "jačim" antibioticima. Na kraju se javljaš u postu s 25 kg viška (matematika tipa 9 + 14), velikim djetetom, nakon problema s infekcijom i venama i kažeš da nisi bila bolesna. Ja vjerujem da si se super osijećala, da si bila vesela i razdragana prvorotka, ali si ti bila u skupini "rizičnih". O tome ja govorim. Ti možeš zahtjevatih porod kakav hoćeš, ali kada je u pitanju patologija onda baš i nemaš izbora. Tada nastupa struka. Za zdravlje svog djeteta i sebe i za prevenciju mogućih komplikacija si i došla roditi u bolnicu, a ne na Slijmenskoj padini u prirodi. Tvoja priča s poroda se temelji na nehumanom pristupu prema tebi, skakanju po trbuhu, ignoriranju tebe kao osobe i sl., pri tome se ne libiš iznositi imena ljudi koji su sudjelovali u tom "masakru". Ja bih ipak rekla da su to bili ljudi koji su ti htjeli pomoći uz što manji rizik za tebe i tvoje dijete. Znam da si sada puna ljutnje, bola i straha od poroda i da misliš da si nešto morala ili mogla promjeniti na porodu. Da si mogla to bi i napravila, ali nisu ti krivi samo ljudi tada oko tebe već i sama patologija koja te je pratila tijekom trudnoće. Ishod toga svega je zdrava i živa pupy_23 i njena beba, a to je najvažnije.
    Pupy_23 želim ti sve najbolje u životu te da ti sve buduće trudnoće budu b.o. i da si imaš porode kakav priželjkuješ. Ova trauma prvog poroda
    gubiti će se u daljinu sa svakim pogledom na tvoje dijete. I da... Ja sam trostruka mama i vjeruj mi znam što ti govorim.

  33. #83
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    palmida složit ću s s tobom da struka treba nastupiti onda kada treba...ali se NIKADA neću složiti s činjenicom da ta struka kada nastupa s medicinskim razlogom ili bez njega ima pravo rodilju, kakva god ona bila i tko god ona bila tretirati kao da je pseći drek na džonu cipele...

    ako je postojala medicinska indikacija u pupynu slučaju,tada joj se (ne samo njoj, svim rodiljama)moglo pristupiti sa malo više humanosti...moglo joj s objasniti...pa bi manje-više smirena prošla kroz to kroz što je morala...i ne bi ostajale traume...i ne bi bilo potrebe za pojedinačnim prozivanjem mesara...

    i ne znam čemu se još čudimo...svaki drugi post naših rodilja je ovakav...jer trauma asistiranog poroda bi uvelike bila manja ili je ne bi ni bilo da oni koji se ponekad bezrazložno igraju boga kako bi imali koju brojku više na kraju svoje smjene uz hipokratovu polažu i zakletvu humanosti, ljudskoga pristupa pacijentu i ljubaznosti...
    mnogo je u načinu kako doktor pristupa...

  34. #84
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ako se ne varam, naska je ova u prvom planu s torbom.

  35. #85
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    bila danas na pregledu kod dr. Blagaića(dr. Sirovec nije bilo danas)..

    nebo i zemlja su mi on i moja doktorica Sirovec..
    sad tek vidim koja razlika...

  36. #86
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    i ja mislim da je ova u prvom planu sa torbom i kratko pošišana .... prije 14 godina je bila toliko i mlađa sa crvenom kosom dužine do vrata....
    ali je isto ovak bila nesimpatična kao i na slici

  37. #87
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Naska je ova kratko pošišana crvenokosa u sredini s torbom...

    a vi je pretvoriste iz "the best" babice na Duhu u onu od koje treba bježati glavom bez obzira...

  38. #88
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Naska je ova kratko pošišana crvenokosa u sredini s torbom...

    a vi je pretvoriste iz "the best" babice na Duhu u onu od koje treba bježati glavom bez obzira...
    je to je ona
    meni nije smiješno, kad je se sjetim plače mi se

  39. #89
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Leni prvotno napisa
    bila danas na pregledu kod dr. Blagaića(dr. Sirovec nije bilo danas)..

    nebo i zemlja su mi on i moja doktorica Sirovec..
    sad tek vidim koja razlika...
    i ja bila kod Blagaića oko podne, malo poslije čak. možda smo se i vidle

  40. #90
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    meni nije bila babica (na sreću ili na žalost, kako koja hoće) ali je jako interesantno vidjeti kako se iskustva i mišljanja razlikuju

  41. #91
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Naska je ova kratko pošišana crvenokosa u sredini s torbom...

    a vi je pretvoriste iz "the best" babice na Duhu u onu od koje treba bježati glavom bez obzira...
    ko visoko leti, nisko pada

    istina je negdje u sredini

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Ja sam već par puta bila na Sv. Duhu zbog neuspjelih trudnoća i sad konačno bila tamo i zbog dobrog razloga - moje curke koja je uz pomoć Dr. Hafnera, na carski rez (zbog mog enormnog tlaka) došla na svijet krajem siječnja.
    Za dr. Hafnera moram reći da je odličan doktor, baš po mojoj mjeri, sve objasni, ne tretira pacijenta kao debila, veseo je, stručan - ja sam kod njega išla i prije poroda (zbog svih ovih neuspjelih trudnoća) i inzistirala sam na njemu sad kad je i porod došao na red.
    Ali ako izuzmemo njegovu stručnost, ljubaznost i ostalo zbog čega sam bila zadovoljna kao njegova pacijentica, neću nikada zaboraviti toplinu u njegovu glasu kad je izvadio moju curku iz tibice i rekao: Evo je, mala curica!
    Za jednog doktora kojemu je porađanje djece posao i na kraju za jednog muškarca, taj trenutak nježnosti prema mojoj maloj bebi, meni kao mami koja je tu bebu dugo čekala, je puno značio! Hvala mu!

  43. #93
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A meni se npr. baš dr. Hafner zamjerio

  44. #94
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    ninochka, jesi ti kod njega??

  45. #95
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Leni kod koga? nisam kod nikog zapravo. sad sam bila prvi put na bolničkom pregledu (termin mi je preksutra)

    naletila sam u trudničkoj na blagaića, a sutra, ako ne rodim, vidjet ćemo

  46. #96
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    A meni se npr. baš dr. Hafner zamjerio
    i meni.

    baš mi je bio onako antipatičan.

    zbog svog stava "ti si glupača kojoj ništa ne treba objašnjavati, pa onda nemoj ništa ni pitati, samo radi što ti se kaže".

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    palamida-nisam nigdje napisala da sam imala upalu vena....Druga stvar imala sam ureoplasmu kao i brdo trudnica i ona utječe samo na uranjenjeni porod a kako sam ja prošla termina za 7 dana,nija imala nikakvog učinka za mene...
    Nisam bila nikakav čudan slučaj,ako sam povračala do 5mj.trudnoće,mislim da ovdje ima još takvih trudnica,ako ne i onih koje su povraćale cijelu trudnoću....I nije ništa čudno izgubiti 9kg u takvom periodu...
    A voljela bih ponovno reči da ja nisam imala stvar izbora,mene nitko nije pitao šta ja želim,da li želim drip,već su mi ga samo postavili.Mene nije nitko pitao da li ja želim da mi skaču po trbuhu..Ali izgleda mi žene nemamo prava nikakva šta želimo da nam radi a šta ne...Ako i nekoga zamoliš da ti ne radi nekakvu radnju po tvome tijelu, jer me je bolilo-namještanje rukom bebine glavice u zdjelicu njih 4 doktora svakih sat vremena onda molim da mi se to i ne radi....
    Mislim da ću se radi takvog tretmana odlučiti za neko drugo rodilište...
    Sve najbolje tvojoj dječici...

  48. #98
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Potvrđujem da je dr. Habek definitivno sklon prirodnom porodu - meni je indikacija za carski s ortopedske strane artroza kuka, ali zasad na Sv. Duhu ne ide baš u tom smjeru, iako je meni koma riskirati taj kuk i bit u problemima, a ne dao Bog da mi pri izgonu budu pokušavali nogu namjestit u nekom nemogućem (za mene) smjeru - ne mogu nogu privući trupu, a navodno se sad kao može i rađati na stoliću (iako po iskustvima žena sa Duha nisam čula da su nekome još dozvolili izgon na stoliću), tako da osobno ne znam šta ću jer nisam ni slutila da ću se nać' u situaciji priklještena između dvije struke - ortopedije i ginekologije i da će me ginić dovest u situaciju da ja biram kome ću više vjerovat - ortopedima ili ginićima za pitanja komplikacija oko kuka u porodu... Ali, evo - definitivno i po mom svježem iskustvu (sad sam Pale ni na nebu ni na zemlji tj. ne znam kud da idem rodit jer je meni taj moj kuk užasno bitan i gledala me sva sila ortopeda od moje 12.-te godine i svi su jednoglasno pjevali "porod carskim"), potvrđujem da je dr. Habek ZA prirodni porod.

  49. #99
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    A meni se npr. baš dr. Hafner zamjerio
    i meni.

    baš mi je bio onako antipatičan.

    zbog svog stava "ti si glupača kojoj ništa ne treba objašnjavati, pa onda nemoj ništa ni pitati, samo radi što ti se kaže".
    kako različita iskustva
    meni je i mm-u strpljivo objašnjavao sve na uzv-u kao da smo studenti, i uopće ne s visoka već onako kao da se poznajemo 100 godina
    i bio je jako suosjećajan kad je bilo sumnje oko nalaza

  50. #100
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I prema meni je H. bio ljubazan, suosjećajan, simpatičan, sve; zamjerio mi se jer sam rodila u 32. tjednu pa se pitam da li je što previdio. Drugo, nije me došao niti pogledati dok sam ležala u bolnici, a bila sam mu pacijentica - što me nije pogodilo iz emocionalnih razloga nego mi je to ostavilo dojam da je kriv; susrela sam ga slučajno na hodniku i ponašao se kao da mu je neugodno.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •