Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 244

Tema: Sv Duh - ključna imena

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno Sv Duh - ključna imena

    Evo me drugi put trudna. Zadnjih dana intenzivno razmisljam o porodu. Obzirom da idem roditi na Sv Duh pocela sam "prikupljati" imena, pa sam se htjela malo iskonzultirati s vama ako netko zna nesto o tome.
    Neime, jako bih voljela imati sto prirodniji porod u ovim nasim uvjetima. Znaci nada epiduralna, drip, lijekovi za bolove, epiziotomija, sto manje ctg...
    Obzirom da idem roditi na Sv Duh raspitah se i saznah sljedece:
    Dr Habek je najskloniji prirodnom porodu (ako je suditi prema postovima s ovog foruma)
    Sestre Naska i Stefica se izuzetno trude da ne dodje do epiziotomije i da su uz majku.
    Dalje ne znam.
    Jel netko zna jos koje bitno ime na Sv Duhu a koje bi se moglo povezati sa prirodnim porodom.
    Inace izbezumljuje me ideja da cijelo vrijeme poroda lezim, tako da se nadam da cu imati dovoljno hrabrosti i samopouzdanja da ostanem doma sto dulje.

  2. #2
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Sestra Goga i dr. Blagajić

  3. #3
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Sestra Štefica je bila na mom trećem porodu, nisam imala epiziotomiju, sjedila sam dva sata nakon poroda

    CTG nisam imala, nisu mi ga stigli prikopčati

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Sestra Naska je mene spasila od savova iako sam rodila bebu od preko 4 kg. Odlicna je. A doktor koji je mene porodio je bio stvarno super i sklon prirodnom porodu al neznam kak se zove... Znam samo da je nizi i celav!

  5. #5
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    sestra Snježana....masiranje međice i drugo jutro sam jurila po hodnicima kao speedy gonzales

  6. #6
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    ja rodila neki dan na SD...nisam dobila ni drip, ni analgetike, al su me zato zarezali da jos ni sad ne mogu sjedit. ne znam kak se zove sestra, al neka mlada, ima kovrcavu kosu.. i jos me pametnjakovicka zarezala izmedju truda, tak da sam to i osjetila...ma grozno. 12 dana poslije poroda ne mogu sjedit!!!

    bjezi od nje kad ju vidis!!!

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    12 dana?!
    što je to naspram 6 mjeseci nakon Petrove?!

  8. #8
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    12 dana?!
    što je to naspram 6 mjeseci nakon Petrove?!
    dakle ima jos i gorih, ha?

    ja sam mislila da cu se malo prije oporavit
    ni ne mogu bit s djetetom koliko bih htjela

  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam imala drugi porod carski ali eto, nije moglo drugačije. A ekipa gore i je bila super. Goga-ne znam je li babica ili..? Meni je io dr. Habek na porodu, ali s obzirom da sam gore bila 2 dana prije samog poroda, izredalo ih se stvarno puno i svi su mi bili super.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Goga je glavna sestra

  11. #11
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Goga je glavna sestra
    Thanks

  12. #12
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Da, Goga je glavna sestra i sve pohvale, spasila je i mene, to sam već i napisala

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Trenutni rezime
    Dr. Habek
    a sestre: Naska, Stefica, Gordana, + Mirjana (za nju danas saznala)

    Meni je prije 3 godine na porodu bila jedna mlađa sestra Anita- za nju samo mogu reci da je 'laka na skarama' iako ko zna mozda se u medjuvremenu promijenila.

    Cula sam takodjer i za dr. Ujevica koji je navodno isto sklon prirodnom porodu iako to za sad nisam uspjela 100% potvrditi. Jel netko nesto zna o njemu?
    Glede Blagajica, Ana29, reci to je provjereno da on nije 'lak' na dripu i slicnim stvarima?

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja ga ne znam iz prakse, ali u razgovorima je divan: nije "lak" ni na čemu što se ne zove prirodnim.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ja ga ne znam iz prakse, ali u razgovorima je divan: nije "lak" ni na čemu što se ne zove prirodnim.
    A da li si mozda cula za ovog dr. Ujevica?

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    čula da je odličan, nisam bila s njim u kontaktu

  17. #17
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    Kao što sam već napisala na temi o iskustvima sa Svetog Duha, i ja sam željela što prirodniji porod. Upala sam u smjenu dr. Ujevića. Došao je po mene u predrađaonu, držeći u ruci papir s mojim željama vezanim uz porod i odveo me u sobicu na prijemu gdje sam morala sjesti ispred njega kao na ispitu na faksu i onda smo analizirali ono što sam napisala, dio po dio. On je pritom imao onako pomalo posprdan i superioran stav, a sve je bilo u stilu: "jeste li svjesni da se može dogoditi to i to..." ( Npr. nešto se strašno može dogoditi baš tada dok nisam spojena na CTG, ili npr. međica bez epiziotomije može popucati do analnog otvora i sve u tom stilu...) No ja se nisam dala zbuniti i rekla sam da su to moje odluke, da sam se informirala i da stojim iza svega.

    Moram priznati da nije baš na mene ostavio najbolji dojam i da mi je to bio prvi porod, lako bi me obeshrabrio. Srećom, nije bio na samom porodu, već mlada doktorica Špišić. Kad je sve bilo gotovo i dok sam ležala u omaglici euforije, čula sam kako se čudi pred primaljom Naskom što je već sve gotovo, tako brzo. Prolazeći pored mene, pogledao me s malo zbunjenim osmjehom, a ja sam mu uzvratila osmjehom koji je govorio: eto vidiš sad!

    Primalja Naska bila mi je podrška, ali nije dozvolila izgon u okomitom položaju.

    Nisam požalila ni zbog jedne svoje odluke i nakon ovog poroda imam osjećaj kao da sam to dobro obavila, za razliku od prvog poroda kad je porod "obavljen" na meni.

    Stvarno je važno znati što želiš, informirati se i biti ljubazan, ali odlučan.

  18. #18
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja sam preležala na SD.u 6 tjedana i znam ih sve.

    Habek mi je vodio trudnoću i imam samo riječi pohvale. Znam da je sklon prirodnom porodu, ali ja sam ipak na kraju završila na hitnom SC za koji smatram da je dr. Habek dobro obavio.

    Simpa su mi bili Hafner i Matijević, oni imaju dobar odnos prema pacijenticama.

    Dr. Kerner je jako drag u principu ali i on ima svojih dana...

    Dr. Bauman je meni isto bio super, sa najviše strpljenja za objašnjavanje i utjehu, pun pozitivizma.

    Dr. Ujević meni nije prepoznao visoko prsnuće vodenjaka iako je to moglo dovesti do kobnih posljedica.

    Dr. Blagajić, njega sam vidjela tri-četiri puta u viziti i to je jedini od njih gore za kojeg sam molila Boga da mu ne dođem u ruke ( a i moje cimerice). Jako arogantan! Na svako pitanje odgovara užasno bahato, šturo i u smislu " šta vi znate o medicini, vi ste tu da ležite i držite jezik za zubima!". Pa me sada malo zbunjuje kad vidim da ga neke forumašice hvale...

    Eto, to su samo moji dojmovi...

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Dr. Blagajić, njega sam vidjela tri-četiri puta u viziti i to je jedini od njih gore za kojeg sam molila Boga da mu ne dođem u ruke ( a i moje cimerice). Jako arogantan! Na svako pitanje odgovara užasno bahato, šturo i u smislu " šta vi znate o medicini, vi ste tu da ležite i držite jezik za zubima!". Pa me sada malo zbunjuje kad vidim da ga neke forumašice hvale...
    Ja mogu vjerovati kako svaka od nas ima drugačiji dojam
    Kao što su meni drage kisele, a tebi slatke jabuke.

    A vjerojatno ni doktori nemaju svaki dan baš dobar.

  20. #20
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa

    Ja mogu vjerovati kako svaka od nas ima drugačiji dojam
    Kao što su meni drage kisele, a tebi slatke jabuke.

    A vjerojatno ni doktori nemaju svaki dan baš dobar.

    Potpisujem, a za dr Blagajića što se tiče "lakoće" na dripu neka još neka forumašica potvrdi.

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ana, ti si čula da voli drip?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj morena24 prvotno napisa
    ne znam kak se zove sestra, al neka mlada, ima kovrcavu kosu..
    i mene je ona sredila

  23. #23
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    ja ne bi rekla da je Blagajić lak na dripu. Meni je rekao da hodam da je tako lakše pa sam čučala i klečala bio je ok a gužva je bila nesnosna. drip mi je dao skroz pred kraj jer nikako nije išlo a ja sam bila skroz umorna s tim kad je rekao dajte joj drip ja sam rekla ne i poslušao me. nakon nekog vremena se vratio i onda mi je ipak dao drip al rodila sam od davanja dripa za 5 minuta.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Meni je bio dr. Blagajic dezurni i dosta brzo sam dobila drip. Zapravo ne znam da li je to brzo, vodenjak je curio od 6 u jutro, nisam imala uopce trudove i dobila sam ga oko 13 sati. Ali bio mi je simpa i veseli, sto mi je puno znacilo i nisam se bojala...

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pratim svaku temu o SD jer sve čekam da će netko spomenuti "moju" babicu
    ne znam joj ime, ali je specifično, nije "domaće", a mislim da nije Naska, uostalom nju su svi ishvalili, ne mogu vjerovati da je kod mene imala tako loš dan

  26. #26
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja jedino znam ime babice, Alemka. bili su jos 2 doktora i 2 doktorice (dvije smjene), al nemam pojma kako se zovu, nisam imala naocale, a na preglede u bolnicu nisam isla (rodila u 37. tjednu)

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    E, ali bila je tu i jedna mlada dr. Koja je samo hodala za njim i smijala se. A onda kad sam ja radjala, sjela mi na trbuh! Poslije me je i sivala . E sad, ne znam kakvo je normalno sivanje,ali ovo je dugo trajalo i dugo sam se oporavljala. Ne znam kako se ona zove, al ne bih ju htjela drgui put sresti. Znam samo da je imala dugu plavu kosu.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    E, ali bila je tu i jedna mlada dr. Koja je samo hodala za njim i smijala se. A onda kad sam ja radjala, sjela mi na trbuh! Poslije me je i sivala . E sad, ne znam kakvo je normalno sivanje,ali ovo je dugo trajalo i dugo sam se oporavljala. Ne znam kako se ona zove, al ne bih ju htjela drgui put sresti. Znam samo da je imala dugu plavu kosu.

  29. #29
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Citiraj Iva B prvotno napisa
    E, ali bila je tu i jedna mlada dr. Koja je samo hodala za njim i smijala se. A onda kad sam ja radjala, sjela mi na trbuh! Poslije me je i sivala . E sad, ne znam kakvo je normalno sivanje,ali ovo je dugo trajalo i dugo sam se oporavljala. Ne znam kako se ona zove, al ne bih ju htjela drgui put sresti. Znam samo da je imala dugu plavu kosu.
    po opisu bi mogla biti dr. Akšamija, bila je na specki dok sam ja rodila, možda je do sada već i specijalizirala

    Da, po opisu bi mogla biti ona.
    I mene je tak zašila da sam zapamtila za vijeke vijekova!
    Nakon poroda sam se 2 puta vraćala u bolnicu jer me luđački bolilo; da bi na kraju ispalo da je previše zategnula konce i da su se urezivali u ranu

    Iako je bila ljubazna i na porodu i kasnije kad sam se vratila u bolnicu. Čak se i ispričala, al svejedno mi ostao gorak okus u ustima

  30. #30
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    pratim svaku temu o SD jer sve čekam da će netko spomenuti "moju" babicu
    ne znam joj ime, ali je specifično, nije "domaće", a mislim da nije Naska, uostalom nju su svi ishvalili, ne mogu vjerovati da je kod mene imala tako loš dan
    Naska se zapravo zove Nasiha.

  31. #31
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ana, ti si čula da voli drip?
    Čula sam da NE voli drip, pa sad, ne znam......

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    on je i meni tako rekao, pa sam se prepala da nisam nešto krivo shvatila.
    ali, drago mi je da čeka...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Cure nesto bih ipak voljela prokomentirati.
    Naime na ideju da pokrenem ovu temu sam dosla tako sto sam citala one topike na uvodnom dijelu Rodilista gdje je popis svih doktora po bolnicama, i dok sam ih citala ucinilo mi se da su u velikoj vecini komentare davale cure koje su zbog rizicne trudnoce 'lezale' u bolnici pa su na taj nacin imale priliku i malo upoznati doktore. Ja se slazem da su ih mogle upoznati ali samo u tom okruzenju jer ustvari njihova rizicna trudnoca na određeni nacin jest neka vrsta bolesnog stanja i takva situacija se rjesava u bolnici. Međutim prirodan porod je cisti fizioloski proces i to da li je neki doktor super odradio visoko rizicnu trudnocu a time i takav porod, ne garantira da je taj isti doktor pobornik prirodnog poroda.
    Isto kao sto ljubaznost ili neljubaznost doktora ne garantira njegovu visoku strucnost, kao ni to da li je sklon prirodnom porodu. Dapace moguca je i totalno suprotna situacija.
    Naime, ja se sve nadam da ce se javiti sto vise cura sa svojim iskustvaima sa Sv Duha koje su dosle tamo na porod, a da nisu prije toga 'lezale' na Sv Duhu, odnosno kojima je porod barem u startu tekao prirodnim putem.
    Mislim da bi nam jos i takva iskustva donekle mogla pomoci da barem otprilike 'namirisemo' tko je od njih skloniji prirodnom porodu.
    Npr. vec smo ga spominjali ovdje dr. Blagajic. Moje iskustvo s njim od prije tri godine je sljedece (obzirom da suprosle tri godine mozda se ipak promijenio ).
    Bio mi je na onom njihovom seminaru za trudnice, a kasnije u viziti (nakon poroda). O njemu kao vrhunskom strucnjaku koji vlada svojom profesijom modernim tehnikama i sl. sam cula sa vise strana tako da u njegovu strucnost uopce ne sumnjam pogotovo kad su u pitanju krizne situacije, ali sumnjam u njegovu sklonost prirodnom porodu, jer ako vam netko na seminaru za trudnice, prica: 'Da,da pa nismo mi sadisti. Ako vidimo da se zena muci normalno da cemo joj dati epiduralu. PA nema razloga da zena prolazi kroz takvu muku.'
    E sad se ja vec pocinjem pitati koliko je on sklon prirodnom porodu jer tocno ovo sto on kaze zvuci vrlo humano, ali u biti bas i nije ukoliko si pobornik prirodnog poroda.
    Raspisala sam se, al se nadam da sam barem donekle bile razumljiva

  34. #34
    Lubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Frankfurt
    Postovi
    180

    Početno

    Meni je na porodu bio doktor Dukić, ljeto 2005, koja je sestra bila, ne pamtim.
    Inducirani porod ("beba više ne dobiva na težini inema kaj više radit u nutra, bolje će joj biti vani")
    Gel, još jednom gel
    Drip
    kemije protiv boli
    epiduralna
    carski rez ( sumnja na odljuštenje posteljice i fetalni distress)
    INače, jako simpatičan i blag doktor....ali šta ti to znači.
    Svaka čast za stručno obavljeni hitni carski - oporavak je kratko trajao.

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Sramežljiva prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    pratim svaku temu o SD jer sve čekam da će netko spomenuti "moju" babicu
    ne znam joj ime, ali je specifično, nije "domaće", a mislim da nije Naska, uostalom nju su svi ishvalili, ne mogu vjerovati da je kod mene imala tako loš dan
    Naska se zapravo zove Nasiha.
    onda je to ona
    valjda to ovisi o interakciji između 2 čovjeka, očito joj ja od početka nisam legla, jbg, nisam simpatična, što ja tu mogu, takva sam, ali znam kad bi bilo 2. put, a neće bit, kad bi na ulazu u rađaonu vidjela nju, da bi se okrenula i išla rodit na cestu
    očito joj je bio loš dan (noć), druge cure su imale dobro iskustvo s njom i to mi je drago

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a70v, ja ne mogu vjerovati da je to bila Naska!
    to je žena koju svi obožavaju!

  37. #37
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    a70v, ja ne mogu vjerovati da je to bila Naska!
    to je žena koju svi obožavaju!
    ne znam, bilo je, da se netko ne uvrijedi, muslimansko ime, nisam ga zapamtila, ali mi na nasiha zvoni u glavi, na naska ne
    rekla sam, očito joj ja nisam legla, možda je žena stvarno genijalna, nema nikog na ovom svijetu tko je svima dobar
    nekom pop, nekom popadija
    ali sad bježim odavde, ne želim nikoga plašiti, vjerujem da je ona inače stvarno super, nije bio njen dan

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Ne mogu izdrzati da ne komentiram u vezi Naske (mada nisam htjela) bila je meni na porodu sad zadnji put. Moj porod je stvarno bio potpuno prirodan, školski, brz bez i jednog medikamenta (eto priroda se za to pobrinula) pa sam onda valjda imala previse vremena da slusam okolne događaje. Bila je uzasna guzva pa sam ja poslije tri sata lezala ispred sestrinske sobe dok su one vecerale, pila kavu i cavrljale. Kako sam ja rodila koji dan poslije Rodinog prosvjeda za bolje uvjete radjanja to je bila glavna tema njihovog razgovora. I Naska je bila glavna u izrugivanju, ismijavanju i ne znam kako bi jos to opisala svih zahtjeva. i njeni komentari: "Pa te Rode nisu normalne....pa to su sve lude babe....." Ja nisam mogla vjerovati svojim usima. Mislim moze je biti sram. I onda kad cujem kak je svi hvale poludim. Prema meni je bila korektna ali bih rekla totalno hladna. Nije mi se svidjela. Srecom moj porod je bio takav da sam se mogla i sama porodit.

  39. #39
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Irena23 prvotno napisa
    Prema meni je bila korektna ali bih rekla totalno hladna.
    boldano potpisujem milijun puta
    samo što prema meni nije bila ni korektna
    rekla sam da neću, ali ne mogu izdržati
    ako je službenik, trgovac prema vama neugodan, iznervirate se, nećete više u taj dućan, u tu ustanovu.... požalit ćete se šefu i zaboraviti
    porod nije kupovina grincajga, to se pamti cijeli život
    žao mi je da nas ima još, ali mi je to nekakav dokaz da nisam jedina, samokritična kakva jesam, i uvijek kriva za sva zla ovog svijeta, već se petu godinu pitam što to samnom nije bilo u redu, čime sam je ja izazvala na takvo ponašanje

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Uff cure samo mi potvrđujete ono sto cijelo vrijeme mislim a to je da ustvari gore na Sv Duhu nitko nije pobornik prirodnog poroda nego da se naprosto 'dogodi' da neke zene rode prirodno USPRKOS njima. No dobro, meni je vazno da barem znam na cemu sam.
    Ovo sto pisete za Nasku me ne cudi naprosto zato sto ja stvarno mislim da je u Hrvatskoj jako malo njih koji kuze sto znaci prirodan porod, a ljudi ne vole kad im pokusavas ukazati da nesto rade krivo i da se to moze raditi i bolje.

    Nedavno mi je jedna draga osoba rekla kad sam ja po ne znam koji put izrazila cuđenje vezano uz medicinsko osoblje i njihov stav prema prirodnom porodu, dapače njihov velik otpor prema bilo kakvoj promjeni u rodilistima: Zasto se cudis. Ti dijelis misljenje sa skupinom ljudi koja se bori za promjene, a nema teže stvari nego sto je ta, a posebno u ovako velikim sustavima kao sto je zdravstveni sustav'.

  41. #41
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Sramežljiva prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    pratim svaku temu o SD jer sve čekam da će netko spomenuti "moju" babicu
    ne znam joj ime, ali je specifično, nije "domaće", a mislim da nije Naska, uostalom nju su svi ishvalili, ne mogu vjerovati da je kod mene imala tako loš dan
    Naska se zapravo zove Nasiha.
    onda je to ona
    valjda to ovisi o interakciji između 2 čovjeka, očito joj ja od početka nisam legla, jbg, nisam simpatična, što ja tu mogu, takva sam, ali znam kad bi bilo 2. put, a neće bit, kad bi na ulazu u rađaonu vidjela nju, da bi se okrenula i išla rodit na cestu
    očito joj je bio loš dan (noć), druge cure su imale dobro iskustvo s njom i to mi je drago
    nemoj sebe kriviti, i meni se zamjerila. i cijelo to vrijeme njezine smjene nisam mogla vjerovati da je to ona.

    ne zelim ju sad crniti ili nesto, ali ipak malo manje entuzijazma u vezi tih doktora, pogotovo babica ne bi skodilo. jer babica je u tom sistemu ipak dosta nevazna, makar da je stvarno neka koja duboko vjeruje u prirodni porod mogla bi puno napraviti da se rodilja osjeca ugodno i sigurno, i onda bi porod bolje protjecao.

  42. #42
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    jer babica je u tom sistemu ipak dosta nevazna,
    rekla bih kako je babica u "tom" sistemu - najvažnija.
    (rodilja ne pripada sistemu, nadam se)

  43. #43
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meda meni se isto čini da je u normalnom porodu, bez hitnih intervencija, babica najvažnija, dok jedr. tu u prolazu. meni je doktorica prvi put natuknula "prvorotka, ne bu to još sar vremena" i otišla

    rodila sam za pol sata od famozne izjave. vratila se samo da pregleda posteljicu

    isto sv. duh. babice se ne sjećam, a dr. je bila nervozna i nije mi ostala bašu lijepom sjećanju. frčkava, mislim crvenkasta kosa, žena u 30-im

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    jer babica je u tom sistemu ipak dosta nevazna,
    rekla bih kako je babica u "tom" sistemu - najvažnija.
    (rodilja ne pripada sistemu, nadam se)
    Potpuno se slazem s tobom, ali sve se vise bojim da ideja prirodnog poroda nije nesto sto je jako blisko babicama na Duhu, odnosno da njihova ideja prirodnog poroda zavrsava s nerezanjem. Sve ostalo je takvo da je ocito preradikalno za njih i eto mozda dovoljno da nas se proglasi 'ludim babama'

  45. #45
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    vidim da se stalno vrte ista imena doktora. meni su na porodu bili doktori za koje nisam cula tu po forumu, a isto sam se raspitivala prije poroda.
    bili su mi dr.Prka, Vasilj (mislim da je tako nekako) i jos jedna doktorica, ima kratku plavu kovrcavu kosu, ne znam jel to dr. Sirovec. al nesta sa S je. i ta mlada kovrcava babica. ne znam joj ima.
    kako izgleda ta nasiha?

    sve u svemu bili su ok. sve su objasnili svakoj trudnici. meni su rekli da se malo secem, pa da ce mi dat drip poslije, jer sam dosla neotvorena i mislili su da cu se 2 dana otvarat jer sam prvorotka. na kraju sam se otvorila za 3-4 sata i nisam ni trebala drip srecom.
    uglavnom mogla sam sve odbit sta nisam htjela. oni su objasnili dobre i lose strane , pa kak ti hoces i to mi se svidjalo!
    sivao me taj Vasilj, poslije me epi boljela (jos ne sjedim - 2 tjedna poslije poroda), ali ne znam jel to od sivanja ili od samog rezanja.
    inace su mladja ekipa, cak sam se i nasmijala izmedju trudova u izgonu, jer su svi dosli gledat ko to tako urla i cij to muz lezi u polunesvjestici!! hehe

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Najbolja fora mi je sto je Naska jedina imala beđ "100% primalja". Mislim stvarno :?

  47. #47
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    jer babica je u tom sistemu ipak dosta nevazna,
    rekla bih kako je babica u "tom" sistemu - najvažnija.
    (rodilja ne pripada sistemu, nadam se)
    samo se ti nadaj. naravno da pripada. sistemu ne pripadas ako rodis kod kuce. ma cak ni tad! odgovaras (sistemu ) ako nesto pode po krivu

    sto se babica tice, one mogu samo pomoc u nekim finesama. babica sigurno nece ici sama protiv sustava, a niti protiv doktorove odluke. i ove sto su u rijeci rade kao dio tima. bas bi u rijeci oni to sve postigli da nemaju potporu lijecnika. situacija ce takva bit dok god nece postojati nezavisne babice.

    al opet smo poceli teoretizirati...mamba04, slazem se s tobom.

  48. #48
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    nakon što sam pročitala bezbroj iskustava ovdje i na drugim temama i nakon moja dva poroda gore
    sve više i više imam osjećaj da ako sve ide brzo i po nekom njihovom planu ne pribjegavaju indukciji,

    meni je na 1. porodu probijen vodenjak
    probio mi ga dr Blagajić, uopće mi se nije svidio, taj put kad je ušao u predrađaonu probio je tri vodenjaka, ispalo je kao evo ja sam došao pa ću u ovoj rundi malo probijati vodenjake
    osjećala sam se kao na traci

    drugih intervencija nije bilo ali su druge cure sve bile pod dripom
    ja sam se otvarala brzo pa mi ga nisu ni pokušali uvaliti

    babice, pojma nemam kako su se zvale
    dr Hafner je jedina svjetla točka no nije bio na porodu jer mu je ujutro završavala smjena, no on me zaprimio u bolnicu dan prije jer sam prenjela 10 dana ali nije me pokušao inducirati, bila sma u predrađaoni na promatranju, budući da s eništa nije događalo rekao je da ćemo vidjeti što će biti sutra, sutra je hvala bogu sve krenulo prirodno

    2. porod isto brz ali sam trudove odrađivala doma, tamo sam došla roditi

    u 5 došla, u 6 rodila, intervencija nije bilo jer opet nisu stigli, čak ni klistir
    babica se zvala željka, mlada, nije rezala, masirala je
    doktor mlađahan,, nešto na F

    e sad, kod mene je to išlo stvarno brzo, da nije vjerujem da bi ako se ne bih usprotivila i ja završila na indukciji pogotovo zato što sam oba puta prenjela

  49. #49
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    meni je na porodu isto bio Blagajic, i pokidao je sve vodenjake da brze ide porod (osim mog...moj je pokidan u boxu na 8 prstiju, vjerojatno bi i sam puknuo da sam vise hodala)
    taj dan je samnom u predradaoni bilo 3 zene, sve su dobile drip, jedna je zavrsila na carskom zbog velicine bebe

    od drugih ne znam nikome ime, mozda ih prepoznate po opisu
    bile su sa njim jos dvije mlade dr.
    jedna sa dugom plavom ravnom kosom, mrsava, druga frckava, kratko posisana, smede kose, obije su "statirale", plava me poslije sivala (bila je jako ugodna)

    babica je bila isto neka mlada zenskica, crne kratke kose, ravno rezanih siski, bila je ok (osim sto mi je izvela epi. bez pitanja )

    e sad pored mene je bila jedna predivna zena, starija, plave kose, krace onak staromodne frizure, drzala me za ruku, mazila po glavi, disala samnom, bez nje ne znam kak bi to sve izvela (jer je md zakasnio na porod ) jel netko zna njoj ime????

    bila je i neonatologica Koprčina

    sjecam se da je na prijemu bila neka grozna, niska crna zena, vikala je na sve (mislim da joj je zavrsila smjena predvecer pa je otisla doma), znam da je nakon mog upornog govorenja osoblju DA CU JA RODITI, a nitko me nije sljivio ni 5% (valjda sam zato i imala porod bez dripa i ostalih sran...) dosla i pregledala me vaginalno na jako grubi nacina da me sve bolilo i rekla: budete se vi jos puno navikali

    sve u svemu, da nisam imala takvu situaciju da od 12h-20:40h koliko sam zadrzana u predradaoni zbog krvarenja u 37 tj. cekajuci slobodan krevet na patologiji, nitko mi nije vjerovao da cu roditi i da imam trudove, vjerojatno bi svasta prosla, ovako je sve islo prirodno
    M. je roden u 00:20, ta tri sata nisam bila cijelo vrijeme spojena na ctg

  50. #50
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    mene je Vasilj šivao i stvarno si je dao truda.45 minuta. nemrem reć da mi je bilo ugodno i da me škakljalo al nemam traume od šivanja,dapače.
    a Blagaić bome nije prokidao vodenjake zato što nije bilo mjesta u boksevima pa im se nije žurilo.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •