Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 244

Tema: Sv Duh - ključna imena

  1. #101
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    i meni je tak bilo sa hafnerom, vodio mi rizicnu trudnocu, postavio krivu dijagnozu i onda me izbjegavao 15 dana na hodniku

  2. #102
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    nisam ni slutila da ću se nać' u situaciji priklještena između dvije struke - ortopedije i ginekologije i da će me ginić dovest u situaciju da ja biram kome ću više vjerovat - ortopedima ili ginićima za pitanja komplikacija oko kuka u porodu...
    Ina, zašto ne razmisliš o porodu u vodi ili na stolčiću?
    Nakon svojega poroda, uz zdrave kukove, nisam normalno hodala barem 6 mjeseci. Dječja kolica su mi više služila kao ortopedsko pomagalo, nego kao transporter za dijete.
    Položaj s tako privučenim koljenima i eventualno nalijeganje na trbuh... sigurno ti neće dobro "sjesti".
    Iako, ja bih radije opet šepala i trpjela bolove nego na carski; to mi se čini kao najlošiji izbor.
    Dilema ti je velika, ali imaš još nešto vremena da doneseš odluku.

  3. #103
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Nakon svojega poroda, uz zdrave kukove, nisam normalno hodala barem 6 mjeseci. Dječja kolica su mi više služila kao ortopedsko pomagalo, nego kao transporter za dijete.
    :?
    pa što su tebi radili??
    velika beba ili?

  4. #104
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    beba od 3020, lagan porod... nemam pojma...
    ali godinu dana sam se gegala ko guska (nisu kile u pitanju: 12 dobila, 12 izgubila na porodu), a šest mjeseci me baš boljelo.

    ali, kad je Blaić nalegao... cijelu me je razmontirao

  5. #105
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    nisam ni slutila da ću se nać' u situaciji priklještena između dvije struke - ortopedije i ginekologije i da će me ginić dovest u situaciju da ja biram kome ću više vjerovat - ortopedima ili ginićima za pitanja komplikacija oko kuka u porodu...
    Ina, zašto ne razmisliš o porodu u vodi ili na stolčiću?
    Nakon svojega poroda, uz zdrave kukove, nisam normalno hodala barem 6 mjeseci. Dječja kolica su mi više služila kao ortopedsko pomagalo, nego kao transporter za dijete.
    Položaj s tako privučenim koljenima i eventualno nalijeganje na trbuh... sigurno ti neće dobro "sjesti".
    Iako, ja bih radije opet šepala i trpjela bolove nego na carski; to mi se čini kao najlošiji izbor.
    Dilema ti je velika, ali imaš još nešto vremena da doneseš odluku.
    Nisam niti razmatrala prirodni porod jer su mi ortopedi uvijek dismisali pitanja o trudnoći na način - ne udebljat se više od 10 kg i porod carski pa nisam niti razmišljala dalje o tome. Meni ti nije izbor šepanje i trpljenje bolova - to jest jest, ali kronični bolovi koji ne prolaze su grozni (imala sam ih u serijalima trajanja od 2 godine i tad smo razmatrali ugradnju umjetnog kuka). Ugradnja umjetnog kuka nije piece of cake operacija, iako jest rutinska, ali ženu od 38 godina izbacuje iz stroja na drugi način nego nekog penzića - oporavak je šest mjeseci fizikalne terapije, proteza se mijenja nakon nekih 10-15 godina, a svaki put je to cijepanje kosti i skraćuje nogu, a da ne govorimo da su liste čekanja duge i da bi to značilo patit u bolovima nekih par godina dok ne bih došla na listu (osim toga, naši ortopedi imaju stav - di vam je šezdeseta i sl.), pa bih to vjerojatno plaćala privatno u Matuljima di je cijena 40.-60.000 kn. Tako da mi nije baš malo toga at stake i ne razumijem ovog svog ginića, u svemu tome mi se čini manji rizik platit 20.000 kn za porod privatno jer je rizik po meni prevelik da bismo pokušavali uz dežurnog doktora i babicu kad me uhvate trudovi, koliko sam shvatila, izgon na stolčiću još nije moguć na Duhu jer su babice needucirane, meni je 36+4 tjedan... Vidjet ćemo, beba koju sam čekala 7 godina treba svoju mamu koja će bit radno sposobna :/. Imam dojam da taj dr. nije shvatio što je at stake i da je dovoljno mene kao ohrabrit i sve će bit za 5, a ja sam kroner s tim kukom od svoje 12.-te, ne smijem trčati, nositi, truckati se i sto stvari sve u nadi da ću ugradit umjetni što kasnije.

  6. #106
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Moja cimerica u bolnici je imala oštećenje kuka (ne znam dijagnozu) i nisu je ni pokušavali poroditi vaginalno niti je itko pomislio na to. Otpočetka se znalo da ide na SC. Sv. Duh!

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ina, pa probaj otići još nekom doktoru; ne znam zašto nitko ne spominje doktora Matijevića., on je liječnik i osoba koju bih ja svakome preporučila, jako je stručan i obaviješten, i ima izuzetan odnos prema pacijentima. MEni je spasio glavu (doslovno) pa sam malo i subjektivna

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Meni je recimo Hafner dolazio sva četiri dana nakon carskog da vidi kako smo beba i ja, čak je davao i savjete što da jedem kako bi mi se ponovno uspostavila normalna probava, uključujući i recept za domaću juhu ali prihvatljivu dojilji :D
    Uistinu me čudi i ovo postavljanje krive dijagnoze, jer Hafner uistinu vrijedi kao jedan od najboljih, ako ne i najbolji.
    Ja eto stvarno imam ne divno, nego predivno višestruko iskustvo s njim.

  9. #109
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    ina, pa probaj otići još nekom doktoru; ne znam zašto nitko ne spominje doktora Matijevića., on je liječnik i osoba koju bih ja svakome preporučila, jako je stručan i obaviješten, i ima izuzetan odnos prema pacijentima. MEni je spasio glavu (doslovno) pa sam malo i subjektivna
    ali mu je carski jako

  10. #110
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Moja cimerica u bolnici je imala oštećenje kuka (ne znam dijagnozu) i nisu je ni pokušavali poroditi vaginalno niti je itko pomislio na to. Otpočetka se znalo da ide na SC. Sv. Duh!
    Normalno, pa zato i ja jesam u šoku. Ne mogu vjerovat da on meni ozbiljno predlaže da riskiram taj kuk jer to je iz moje perspektive tako, ja to nisam umislila i živim s tim problemom i sa spoznajom da ću u četrdesetima morat na umjetni od svoje 12.-te godine, a to ipak nije ono da sam malo kamilica i kao strah me, nego imam objektivni problem, a dr se postavio kao da je carski užasno nešto stravično što je gore i od ugradnje umjetnog kuka pa mi nije jasno ono ima li pilota u avionu . A propos dr. Matijevića, ne znam koliko se sa može mijenjati liječnika i na koji način da to izvedem - i ja sam čula da je on super, a dr. Habek me prati od 32. tjedna, sad sam u 36.-tome, u utorak ulazim u 37.-mi... Ima neko neki savjet kako da to izvedem? Kad je njemu trudnička ambulanta?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Dr. Matijević srijedom radi u trudničkoj ambulanti. Meni je pratio trudnoću i bio na porodu. Imam samo riječi hvale za njega. Nazovi na SV.Duh i naruči se kod njega na pregled, čisto radi drugog mišljenja. SRETNO!!!

  12. #112
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ina, na pregled kod Matijevića se čeka najmanje dva tjedna, ali tako ti je sad svejedno.
    Što imaš od jednog pregleda kod njega lad te na porodu mož dočekati... tko zna tko.

  13. #113
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa mislim da nije tako ako on smatra da treba ići na elektivni carski.

  14. #114
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Btw. osim običnih postoji i ambulanta za rizične trudnoće (na katu) - u tu sam ambulantu ja išla kod dr. Hafnera. Nisam baš sigurna kako se tamo dospijeva, ali mislim da bi ini slučaj bio za tu ambulantu.

  15. #115
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa mislim da nije tako ako on smatra da treba ići na elektivni carski.

  16. #116
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ina, na pregled kod Matijevića se čeka najmanje dva tjedna, ali tako ti je sad svejedno.
    Što imaš od jednog pregleda kod njega lad te na porodu mož dočekati... tko zna tko.
    Moji ortopedi i ja smatratmo da sam ja slučaj za carski - znači, pretpostavljam da me ne bi dočekivao tko god i da se ne bi čekao porod nego bi se išlo na dogovoreni carski zbog ortopedskih indikacija. A imam veliki ulog - očuvat taj kuk - mislim, na stolu imam povišeni stol jer ne mogu sjedit normalno, u autu se vozim sjedeći na jastucima, ne nosim teže stvari od 4-5 kg, mislim - invalid sam, ili, ako to ljepše zvuči - osoba s posebnim potrebama. Nisam zdrava žena u tom smislu pa da bi se išlo na porod, kužilo da ne ide, pa ad hoc nešto radilo itd. Ne vidim uopće potrebu da se izlažem tom riziku, niti je trudnoća došla prirodno nego je došla nakon 7 godina IVF-ova pa da bi sad pokušavali pa da mi ona zapne, ne dao Bog, u porodnom kanalu jer ja ne mogu stavit nogu u položaj za izgon. Zdjelica mi ne stoji normalno, nego je nakošena udesno jer imam razliku u duljini nogu itd., zbog artroze ne mogu staviti desnu nogu preko lijeve, ne mogu ležati na lijevom boku bez specijalnog jastuka itd. Mislim, nije baš normalno računat u 40-toj s umjetnim kukom - to nije baš situacija svake druge žene. Jedino imam sreće (ili sad vidim - nesreće) da moj hendikep nije odmah uočljiv.

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na stolu imam povišeni stol = na poslu imam povišeni stol (kolege mi dale zalemit na višu razinu jer je sjedenje na normalnom stolu izazivalo bolove, to sam mislila reći... Ne mogu ni skijati, ni trčati, ni prekrižiti noge, niti nositi nešto teže od 5 kg, hodati mogu i na ovaj poštedan način nisam dosad trebala ići na umjetni kuk. Svaka čast prirodnom porodu, ali ovdje imam dojam da bi kod mene to išlo pod svaku cijenu, a ne vidim potrebu tolikog rizika, shvaćam da je carski operacija i da svaka operacija nosi svoj rizik, ali smatram da je kod mene osobno manji rizik da mi se nešto jako zakopmlicira uslijed poroda na carski i da je puno realniji moj osobni rizik da mi se dogodi nešto s kukom kojeg čitav život jako poštedno koristim jer u protivnom trpim bolove.. Ništa nije bez rizika, niti hormonalne IVF stimulacije, niti ginekološke operacije kojima sam se podvrgla ne bih li zatrudnjela u ovih 7 godina (2x histeroskopija, 1x laparaskopija). Mislim da stvarno OK procjenjujem svoje rizike i da je pokušaj prirodnog u mom slučaju čisto pretjerivanje i istinski ne razumijem reasoning tog doktora, toliko sam bila u šoku na izjave "što ortopedi znaju o porodu" da sam ostala bez teksta jer se to može i preokrenut i u što ginekolozi znaju o problemima s kukom i kome onda da pacijent vjeruje, tako, između dvije vatre :? Sad malo dolazim sebi (pa sve što sam trebala tad pitat doktora, istresam ovdje na forumu ). Mislim, netko ta suprostavljena mišljenja mora sintetizirat, a mene je očito dopala ta nezahvalna uloga.

  18. #118
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ina, nema potrebe da se "opravdavaš"...
    nisam uopće mislila "ganjati te" na vaginalni porod, nego si u nekom postu počela i sama razmišljati o tome, pa sam ja spomenula porod u vodi ili na stolčiću koji je lakši (i sama sam "kičmenjak")...
    i tako je krenulo...

  19. #119
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ina, nema potrebe da se "opravdavaš"...
    nisam uopće mislila "ganjati te" na vaginalni porod, nego si u nekom postu počela i sama razmišljati o tome, pa sam ja spomenula porod u vodi ili na stolčiću koji je lakši (i sama sam "kičmenjak")...
    i tako je krenulo...
    Sve 5, "opravdavajući se" tj. razgovarajući s vama i sa samom sobom na glas bistrim sama sa sobom svoje stavove i argumente i pripremam pregovaračku poziciju prema doktorima tj. pripremam se na to što je meni za činiti i kome se obratiti dalje u mojoj specifičnoj situaciji ! Wish me luck.

  20. #120
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ja mislim da dr. Matijević sad radi i u Viliju.

  21. #121
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    ina... ne znam šta bih ti rekla, gledajući iz tvoje pozicije ja bih vjerovatno isto inzistirala na sekciji

    s druge strane... moja trudnoća je bila rizična, od 26 tj. ju je vodio doktor Habek. Od 29 tjedna sam bila hospitalizirana na Sv. Duhu. Kada smo razgovarali o porodu, ja sam izražila želju za vaginalnim porodom. Beba je bila na zadak i on mi je rekao da se on smatra dovoljno stručnim opstetričarem i da može preuzeti na sebe odgovornost vaginalnog poroda zadkom na što sam ja i pristala i imala sam u njega maksimalno povjerenje. No kada se desila situacija da mi je pukao vodenjak, bila 8 cm otvorena... nije ni trenutka razmišljao ni riskirao, obavio mi je hitan carski rez, reagirao hje u minuti i nije ni pokušavao nikakvu drugu opciju. Prevelik bi bio rizik porađati stav nožicama vaginalno i to u 34 tjednu! Tako da me malo čudi to njegovo inzistiranje na vaginalnom porodu...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Sto ljudi, sto ćudi...
    Ja sam u predrađaoni bila od 9 ujutro 23.3. do 19 h 24.3, kad sam rodila.
    U tih dan i pol NITI JEDNA babica nije mi se svidjela, sve su bile hladne, nepristupačne, pomalo osorne i tretirale su rodilje kao niža bića.

    Kad se navečer 23.3. pojavila Naska, meni je ona bila kao svjetlo na kraju tunela. Vedra, topla, draga, duhovita, brižna...Totalno me osnažila. Ujutro joj je istekla smjena, ali sam imala sreće da je ponovo bila dežurna navečer, baš kad sam ja rađala.

    Niti jednoj drugoj babici nisam htjela dopasti u ruke, baš sam se toga bojala. Tako da je stvarno bitna ta individualna kemija. Mene je Naska odmah podsjetila na jednu jako mi dragu osobu koja više nije među živima i zauvijek ću je pamtiti kao nekoga tko se definitivno zatekao na pravom mjestu u pravo vrijeme. Baš volim tu ženu.

    Doktori. Osim nekog uglađenog s brkovima koji je "šaljivo" vikao da je danas sretan dan za rodilje jer dijeli epiduralne ( ), svi su varirali od korektnih do izvrsnih.
    Hafner mi je ostao u najljepšem sjećanju, imali smo svojih razmirica, ali smo se sve lijepo dogovorili, poštovao je moje želje, nije me tretirao s podsmjehom ili svisoka, nakon poroda me dvaput posjetio i baš smo ok razgovarali. Hafnera.

    Kerner mi je aplicirao gel (morali su inducirati porod zbog visokog tlaka koji nije padao), bio je supernježan, sve je objašnjavao, za sve je tražio suglasnost, u potpunosti sam sudjelovala u odlučivanju oko daljnjeg tijeka poroda.

    Blagaić mi na prvu loptu nije sjeo (prilično grub pregled), ali kasnije se pokazao ok - poštovao je moje želje, vrlo pažljivo mi prokinuo vodenjak (prije toga me je pitao može li i ja sam rekla da može ako je beba dovoljno nisko), ohrabrivao me... Malo mi se zamjerio neugodnim komentarom pred kraj poroda kad sam, u tranziciji i nesuvisla od bolova žicala epiduralnu koju srećom nisam dobila ("Ove koje žele prirodno na kraju uvijek najviše cvile"), ali osim toga bio je ok.

    S Matijevićem i Habekom nisam bila u izravnom kontaktu. I još mi je genijalan nekonvencionalan doktor Prka (mislim da se tako preziva, mlad je) koji mi je uzv-om procijenio veličinu bebe u milimetar i koji me u vizitama luđački dobro zabavljao svojim komentarima.

  23. #123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Doktor Prka je i meni neću ga nikada zaboraviti.

  24. #124
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Baš sam jadna, na rubu sam suza što je za mene stvarno netipično! Mislim, nakon 7 godina IVF-ova, nakon kukomuke od 12.-te godine, umjesto da sad čitam o dojenju itd. ja sam guglam "hiparthrosis + childbirth" (a možete mislit koliko ima "puno" slučajeva žena s artrozom kuka da rađaju) i proučavam kad se zdjelica u trudnoći širi itd. Znam da je ženi s problemom s kukovima Hafner savjetovao porod carskim najkasnije u 38+1 i dogovor za to je pao u 35.-tom tjednu, a mene Habek tek' naručio na 38+3 kao na redovni pregled pa ćemo vidjet i sl. Ja ne vidim potrebu da se samnom riskira prirodni porod, nakon 7 godina IVF-ova, u mojoj 38.-moj i s uputom od ortopeda da je preporuka porod sekcijom, a sad ću neke eksperimente radit sa dežurnim stažistima kad me uhvati, ne vidim čemu, mogu samo razdrmat zdjelicu, a šta ću onda, ko će mi se s kukom zezat, s kroničnim bolovima itd., s kojim iovako maksimalno oštedno živim - ne vidim potrebu da se izlažem takvom riziku i ne kužim zašto mi je sudbina takva da je kod mene sve tako prokleto teško, baš sam totalni baksuz.

  25. #125
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Prka je freak al je totalno guba...

  26. #126
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ina, zašto se time uopće opterećuješ?
    čitaj o dojenju, njezi djece... ma i dohrani od 6. mjeseca nadalje...
    o šetnjama i igricama...
    o stimulaciji beba kroz igru...

    pusti sad porođaj: odabrala si doktora kojemu vjeruješ i sad se prepusti njemu. moraš sada vjerovati kako će on napraviti ono što je najbolje za tebe i za dijete.
    jer, ovako ti možeš još 37 tjedana...a to bi bilo previše.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Ina33, da probaš zamoliti svog ortopeda da nazove ginekologa?
    Čisto da njih dvojica kolega popričaju... Pa neće ga valjda otkantati isto kao i tebe. Znaš da oni imaju neki međuosbni kodeks poštovanja kvragu...

  28. #128

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    ina33 mislim da si u pravim rukama i da se nemaš zbog čega brinuti ili mjenjat doktora.Dr. Habek je zbilja sjajan doktor i mislim da te ne bi i neće dovest u neku nezavidnu situaciju.Vjeruj da zna kaj radi.I moje je mišljenje da ako je tvoja situacija toliko zamršena da je on to spoznao i da ćeš na kraju priče biti mu zahvalna za sve.
    :D

  29. #129
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    A meni se npr. baš dr. Hafner zamjerio
    i meni.

    baš mi je bio onako antipatičan.

    zbog svog stava "ti si glupača kojoj ništa ne treba objašnjavati, pa onda nemoj ništa ni pitati, samo radi što ti se kaže".
    potpisujem. meni je ispričao kako je normalno da žene rađaju u mukama kad za razliku od majmunica hodaju na dvije noge :shock:

  30. #130
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj elie prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    A meni se npr. baš dr. Hafner zamjerio
    i meni.

    baš mi je bio onako antipatičan.

    zbog svog stava "ti si glupača kojoj ništa ne treba objašnjavati, pa onda nemoj ništa ni pitati, samo radi što ti se kaže".
    potpisujem. meni je ispričao kako je normalno da žene rađaju u mukama kad za razliku od majmunica hodaju na dvije noge :shock:
    a meni je bio supeeeeeeeeer...i ,za razliku, od ovog gore posta, mene je nagovarao na obezboljenje jer-"zašto ne iskoristiti mogućnost obezboljenja...pa ovo je 21 stoljeće,ne moraju više žene rađati u mukama..."

  31. #131
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ako se ne varam, naska je ova u prvom planu s torbom.
    to je ona sto posto. nije mi bila na porodu, ali sam ju zapamtila po tome što je u predrađaoni prema jednoj ženi bila užasno bezobrazna. žena se porađala valjda već dva dana i baš se vidjelo da ovoj ide debelo na živce.

    jedini doktor koji me oduševio je blagajić. da mu smjena nije završila moj bi porod vjerojatno puno bezbolnije i humanije završio.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    Ja samo mogu dodati da je meni drugi carski radio dr. Matijević, i bio je super, sve prošlo super, a najviše mi se kod njega sviđa kaj se s njim mođžeš sve dogovoriti i hoće saslušati i dati prijedlog. Jednom riječju prekrasan doktor i čovjek.

  33. #133
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    a meni je bio supeeeeeeeeer...i ,za razliku, od ovog gore posta, mene je nagovarao na obezboljenje jer-"zašto ne iskoristiti mogućnost obezboljenja...pa ovo je 21 stoljeće,ne moraju više žene rađati u mukama..."
    Je da, on voli "blagodati medicine". Samo sto je previdio jednu stvar - ta bol nije bezveze, ona ima svoju svrhu

  34. #134
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    a meni je bio supeeeeeeeeer...i ,za razliku, od ovog gore posta, mene je nagovarao na obezboljenje jer-"zašto ne iskoristiti mogućnost obezboljenja...pa ovo je 21 stoljeće,ne moraju više žene rađati u mukama..."[/quote]

    roditi je nesto prirodno, a ne muka...je da boli, ali po meni ko trazi epiduralnu samo da ne boli nema smisla....

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Nego jos jedna stvar glede Sv Duha i prirodnog poroda.
    Da li mi netko moze reci koliko su skloni tome da ne daju majci sintocinon kako bi ubrzali porod posteljice i da onda niti ne prerezu pupcanu vrpcu skorz dok ne prestane pulsirati (i koliko treba vremena da prestane pulsirati) ?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Na topicu sv. duh iskustva se ponovo spominje da su dobar tim sestra Goga i Blagajic, pa mi se cini da za sad je barem sestra Goga neko ime na koje se barem u nekoj mjeri moze racunati.

  37. #137
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    njih dvoje su stvarno dobar tim: veseli, optimistični i realni.

    to što netko nekome uvijek ne sjedne... ha... ima nas svakakvih.
    ja ne volim njanjave doktore koji bi me gladili po glavi...

  38. #138
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj MamBa04 prvotno napisa
    Na topicu sv. duh iskustva se ponovo spominje da su dobar tim sestra Goga i Blagajic, pa mi se cini da za sad je barem sestra Goga neko ime na koje se barem u nekoj mjeri moze racunati.
    i sestra Željka i dr Franulović su isto dobar tim...

  39. #139
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    sestra goga definitivno nio je i blagajić, on mi je super, al na porodu nije bio. pregledao me kad sam došla, a dalje je sestra goga bila glavna

  40. #140
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa
    i sestra Željka i dr Franulović su isto dobar tim...
    mene je dr. Franulović oduševio kad sam jednom zvala telefonom da pitam za prijateljicu: odmah se predstavio, sve mi lijepo objasnio...
    a sestra željka je prava ljepotica i dobrica

  41. #141
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    joooj, sad ste i mene sjetile mog poroda i sestre goge, ajme, kako je to prekrasna žena !

    i blagaić; on mi je bio na nekim pregledima, ali nije mi bio na porodu, jako mi se svidio; miran, strpljiv, staložen + što mi je dozvolio da, nakon dvije godine od svog poroda, prisustvujem jednom dosta kompliciranom porodu, za koji se nije znalo kako će završit ...i, nije zgorega spomenut, zgodaaaaaaaaannnnn


    i dr. Prka, on mi je radio UZV-ove, isto jako OK, razgovorljiv, srdačan, smiren i isto zgodaaaannnn

    baš se volim sjetit te neke ekipe iz svojih trudničarskih i porođajnih dana

  42. #142
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    joooj, sad ste i mene sjetile mog poroda i sestre goge, ajme, kako je to prekrasna žena !

    i blagaić; on mi je bio na nekim pregledima, ali nije mi bio na porodu, jako mi se svidio; miran, strpljiv, staložen + što mi je dozvolio da, nakon dvije godine od svog poroda, prisustvujem jednom dosta kompliciranom porodu, za koji se nije znalo kako će završit ...i, nije zgorega spomenut, zgodaaaaaaaaannnnn


    i dr. Prka, on mi je radio UZV-ove, isto jako OK, razgovorljiv, srdačan, smiren i isto zgodaaaannnn

    baš se volim sjetit te neke ekipe iz svojih trudničarskih i porođajnih dana
    to kaj su zgodni je sigurno jedan od bitnih parametara za ženu u trudovima i na porodu...

    andrea vidi se da padaš na "mrke"

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Cure, jel mozete malo opisati kako izgledaju sestre Goga i Zeljka?

  44. #144
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sestra Goga je kratko pošišana, crvenkasta kosa, krupne oči, smeđe, stalno nasmijana, jačega glasa, ulijeva povjerenje i sigurnost...

    sestra Željka ima frizuru "kleopatra", brineta na crvenkasto, mlada, jako lijepa, nježna, ima sina Brunu...

  45. #145

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj MamBa04 prvotno napisa
    Cure nesto bih ipak voljela prokomentirati.
    Naime na ideju da pokrenem ovu temu sam dosla tako sto sam citala one topike na uvodnom dijelu Rodilista gdje je popis svih doktora po bolnicama, i dok sam ih citala ucinilo mi se da su u velikoj vecini komentare davale cure koje su zbog rizicne trudnoce 'lezale' u bolnici pa su na taj nacin imale priliku i malo upoznati doktore. Ja se slazem da su ih mogle upoznati ali samo u tom okruzenju jer ustvari njihova rizicna trudnoca na određeni nacin jest neka vrsta bolesnog stanja i takva situacija se rjesava u bolnici. Međutim prirodan porod je cisti fizioloski proces i to da li je neki doktor super odradio visoko rizicnu trudnocu a time i takav porod, ne garantira da je taj isti doktor pobornik prirodnog poroda.
    Isto kao sto ljubaznost ili neljubaznost doktora ne garantira njegovu visoku strucnost, kao ni to da li je sklon prirodnom porodu. Dapace moguca je i totalno suprotna situacija.
    Naime, ja se sve nadam da ce se javiti sto vise cura sa svojim iskustvaima sa Sv Duha koje su dosle tamo na porod, a da nisu prije toga 'lezale' na Sv Duhu, odnosno kojima je porod barem u startu tekao prirodnim putem.
    Mislim da bi nam jos i takva iskustva donekle mogla pomoci da barem otprilike 'namirisemo' tko je od njih skloniji prirodnom porodu.
    Npr. vec smo ga spominjali ovdje dr. Blagajic. Moje iskustvo s njim od prije tri godine je sljedece (obzirom da suprosle tri godine mozda se ipak promijenio ).
    Bio mi je na onom njihovom seminaru za trudnice, a kasnije u viziti (nakon poroda). O njemu kao vrhunskom strucnjaku koji vlada svojom profesijom modernim tehnikama i sl. sam cula sa vise strana tako da u njegovu strucnost uopce ne sumnjam pogotovo kad su u pitanju krizne situacije, ali sumnjam u njegovu sklonost prirodnom porodu, jer ako vam netko na seminaru za trudnice, prica: 'Da,da pa nismo mi sadisti. Ako vidimo da se zena muci normalno da cemo joj dati epiduralu. PA nema razloga da zena prolazi kroz takvu muku.'
    E sad se ja vec pocinjem pitati koliko je on sklon prirodnom porodu jer tocno ovo sto on kaze zvuci vrlo humano, ali u biti bas i nije ukoliko si pobornik prirodnog poroda.
    Raspisala sam se, al se nadam da sam barem donekle bile razumljiva

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    16

    Početno

    Svoj dio sam ispustila.
    Dakle, ovaj citat dr Blagaića o sadizmu sam i ja čula na pregledu ali mogu potvrditi upravo suprotno. Ostavit nekog cijelu noć (8 h) s trudovima na 2 min je do dolaska druge smjene je po meni ravno pokušaju ubojstva. dr. je spavao.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    75

    Početno

    Bok cure , evo i ja sam rodila na sv.duhu prije 13 mjeseci .
    Imam sve pohvale za dr.Blagajića , stvarno simpatičan i drag doktor,(prije poroda sam dolazila kod njega na pregled )nažalost nisam imala sreće da me on porodio , jer mu je završila smjena, ali čula sam sve pohvale za njega od cura koje su ležale samnom u sobi.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Rubi, normalno da se okolnosti u kojima zene rađaju jako razlikuju.
    Ja sam samo pokusala vidjeti koliko je netko sklon npr. prokunuti vodenjak samo zato da bi ubrzao porod jer se blizi kraj njegovoj smjeni.

    Inace nakon svega sto sam procitala definitivno pocinjem misliti da je sve stvar 'glave'. Znaci, ukoliko se rodilja uspije dovoljno opustiti/prepustiti svom tijelu i porodu stvar ce vise manje teci dobro.

  49. #149
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Blagaić je ugodan, ljubazan ALI meni je prokinuo vodenjak bez pitanja ili upozorenja (ajd, ne tako strašno) i dao mi drip (komentar dr-u Habeku prilikom obilaska rodilja bio je "imala je tamo neke svoje trudove ali ništa od toga" što nije istina, lijepo su mi trudovi napredovali i otvarala sam se samo mi je u jednom trenutku malo mpozlilo od gladi - dakle drip = strašno!).

    Habek je ok, kod njega sam bila na 2 pregleda prije poroda, malo grublje me pregledao ali isto tako uvjerio me da ne moram na carski zbog dioptrije, što su mi govorili neki doktori i sestre. I nisam, rodila sam vaginalno.

    Prka je zakon, kad sam u 22. tjednu završila u bolnici zbog bolova u trbuhu tješio mi da će sve biti ok.

    Babice bile ok, al ne znam imena, masirale mi međicu i nisu me rezale. Bila je jedna niska plava i jedna s frčkavom do ramena kosom.

  50. #150
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Rodice moje, da li netko zna kako se zove doktorica koja ima frćkavu kosu, kraću, mislim da ima svijetle pramenovi i ima nekih cca. 40 godina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •