Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Zaklada Ana Rukavina!

  1. #1
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno Zaklada Ana Rukavina!

    Za početak pohvala akcije!
    Htjela sam se upisati u registar dobrovoljnih darivatelja koštane srži ali prepreka mi je bila trudnoća. Tako su mi barem rekli na Rebru u zakladi. Ali ok obavit ću to sada.
    Nego, muči me jedna druga stvar! Zašto je toliko malo ljudi informirano o darivanju krvi iz pupkovine. Ja sam se prijavila čim sam saznala da sam trudna i naravno darovala je.
    To je jedan banalan i brz postupak neposredno nakon poroda i nimalo neugodan kako za mamu tako i za bebu.
    Jedino što moraš je dati krv za analizu. A tko barem jednom nije vadio krv za pretrage - pa zar je to strašno u usporedbi da nekome možda daruješ život.
    Moje mišljenje je zašto ne darovati ako ionako posteljicu kao i dragocjenu krvcu uništavaju, a to spašava živote. :?
    Mislim, pa to bi u principu svaka rodilja mogla dati - bilo bi mi logičnije da se to regulira zakonom, da se može uzeti, jedino ako žena ima što protiv potpisuje da ne da i točka.
    Problem je što se ja tokom cijele trudnoće nigdje nisam susrela sa pitanjem ''Želite li darovati krv iz pupkovine?''. Na svu sreću krećem se u tim krugovima pa sam saznala da mogu darovati. Pitanje je kako da to druge trudnice saznaju ako se s time ne susreću nigdje.
    Ne znam možda bi se moglo na tim famoznim trudničkim tečajevima podjeliti nekakve letke vezano uz to, umjesto svih onih glupih promotivnih letaka i uzoraka.

  2. #2
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Zar nitko nema mišljenje o doniranju krvi iz pupkovine?
    Kaj je to tabu tema ili svi sve znaju? :/

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    vidi ovdje

    a ovdje mozes naci jos par linkova na tu temu o kojoj se raspravlja(lo) na forumu

  4. #4
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Hvala i sorry na duplanju teme

  5. #5
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

  6. #6
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    ja sam nedavno donirala krv a u petak sam bas citala o aferi u zakladi zbog nemarnosti nekih osoba u registru i tome da jos nisu svu krv pohranili kako spada i sad ce morati jos dati hrpu para da se to rijesi da uzorci ne bi propali.....zaista ruzno s obzirom da je u pitanju nesto sto je danas rijetko ljudskom rodu - humanost

  7. #7
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Podižem temu.. Donirala bih krv iz pupkovine u zakladu Ane Rukavine, da li netko zna gdje ,kako, kome se moram javiti, da li to kažem kod poroda ( sveti duh) ili se moram zabilježiti prije, ili, ili..

  8. #8
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    koliko se sjećam, ja sam najavila prije poroda na nekom od zadnjih kontrolnih pregleda u bolnici, i kad sam došla na porod sam rekla babici i dala papire koje sam prije isprintala i ispunila http://www.zaklada-ana-rukavina.hr/c...vateljice.aspx tu imaš sve potrebne obrasce....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Molila bih odgovor, ako netko možda zna, kako doći do informacija nakon doniranja matičnih stanica iz pupkovine? Ja sam predala papira u rodilištu, gdje sam ležala, Nakon poroda(rodila sam na carski) , nitko mi nije rekao što dalje, da li ću biti obaviještena da je sve sa cijelim postupkom prošlo u redu, a u cijeloj toj zbrci, nisam se sjetila pitati nekog od liječnika ili med. sestara.Voljela bih znati, da li je zahvat bio uspješan i matične stanice pohranjene gdje trebaju biti.

  10. #10
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Dobiti nećeš ništa, jer je to donacija....ja sam ove godine slučajno kad sam bila na prikupljanju svojih matičnih stanica pitala za to, pa su mi provjerili i rekli da je pohranjeno i koliko ima.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    Dobiti nećeš ništa, jer je to donacija....ja sam ove godine slučajno kad sam bila na prikupljanju svojih matičnih stanica pitala za to, pa su mi provjerili i rekli da je pohranjeno i koliko ima.
    Nisam mislila na novac, nego isto me zanima da li je pohranjeno i koliko toga ima, pa ako mi možeš reći, gdje bi se to moglo saznati? Koga si konkretno pitala?

  12. #12
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Nisam mislila na novac. nego osim potpisanog obrasca o donaciji koji potpišeš na porodu ništa drugo ne dobiješ....njima dugo treba da te uzorke tipiziraju. saznala sam slučajno kad sam bila na leukoferezi (uzimanje matičnih stanica) pa sam razgovarala sa doktoricom koja radi dole...pa mi je ona provjerila i rekla da imaju evidentirano. Ja sam pitala isključivo jer sam par mjeseci nakon donacije saznala da bolujem od Limfoma.

    U svakom slučaju zbog svih onih kojima zivot ovisi o transplataciji matičnih stanica pozdravljam doniranje matičnih stanica i upisivanje u registar dobrovoljnih davatelja.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Meni na izlasku iz rodilišta nisu ništa dali, iako su trebali dati potvrdu da li je prikupljanje prošlo u redu ili ne , to mi je potvrdila i gospođa iz Zaklade, i saznala sam od nje da prikupljanje nije uspjelo, što mi je iskreno žao. Još je rekla da su oni dužni dati tu potvrdu i da će ih osobno upozoriti.

  14. #14
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Ja neznam dali su meni pri porodu uzimali tu krv iz pupkovine ili ne, jer nisam nista bila svjesna, ali ja sam donirala svoju krv za upis u registar.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja sam dobila papire da je uzeto i donirano u registar

  16. #16
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Mene je, iskreno, jako razocaralo sto nikakvu povratnu informaciju nikad od nikoga nisam dobila! Znam da je uzorak uzet, ali jel stigao do ZG, zaprimljen i sve sto ide- ni dan danas ne znam, a proslo je 3 godine!
    Zato, u drugom porodu, nije mi na pamet palo da doniram stanice


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je, iskreno, jako razocaralo sto nikakvu povratnu informaciju nikad od nikoga nisam dobila! Znam da je uzorak uzet, ali jel stigao do ZG, zaprimljen i sve sto ide- ni dan danas ne znam, a proslo je 3 godine!
    Zato, u drugom porodu, nije mi na pamet palo da doniram stanice


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ako želiš saznati što se desilo i da li je prikupljanje uzorka uspjelo i da li je uzorak pohranjen, pošalji e-mail u Zakladu ili nazovi telefonom. Ja sam poslala e-mail, i dobila odmah drugi dan odgovor. Potrebno je samo navesti ime i prezime, u kojoj si bolnici rodila, kojeg datuma i u koliko sati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •