Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Lagani voćni kolač

  1. #1
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno Lagani voćni kolač

    Ispeći biskvit od tri jaja( 3 jaja, 3 žlice šećera, 3 žlice brašna, malo praška za pecivo).

    Skuhati 1/2 kg voća ili uzeti gotovi kompot pa ga samo zagrijati do vrenja u 4,5 dl vode( ja sam radila sa kompotom od višanja). Ako postoji sok u kojem je bilo voće od tih 4,5 dl se umanji za količinu tog soka koji se onda također skuha s voćem. U voće ukuhati 2 pudinga boje voća( ako je voće jagoda-puding od jagode). Ja sam uzela puding od vanilije i kad sam dodala sok od višanja bilo mi je crveno. Smjesu izliti na biskvit i na hladno staviti gore šlag.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    ovo mi super zvuči
    ....to bi mogla napraviti sutra kad se malo oporavim od banana kocki (ne mislim da sam se fizički umorila od pravljenja kolača, već sam uništila organizam od unešene količine kolač )

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Ja sam radila to isto sto i Ivancica i to bas ovaj vikend samo sto sam radila sa sokom od naranci. Biskvit se malo smoci sa tim sokom da bude socan. U soku od naranci (kao inace u mlijeku) se ukuha puding od vanilije i to je krema, na nju se stavi slag. Ovaj kolac se zove Lambada kocke. Meni je ispalo malo kiselkasto, ali uz jos secera bilo bi odlicno, osvjezavajuce.

  4. #4
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    pravila juce, kolac dobio sve desetke

    ja sam pravila sa zamrznutim sumskim vocem i pudingom od maline i ispalo je fenomenalisticno.

    thanks ivancice

  5. #5
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Baš mi drago da ti se sviđa. :D
    Ja sam ga danas opet radila, moji ga obožavaju, a i imali smo goste, tako da je cijela tepsija kolača planula dok si rekao keks.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    A tko ti kriv kada zoveš u goste one koji puno jedu

    Evo ti recept za moj biskvit ako budeš htjela probati nešto drugačije, mada je i tvoj jako fin:

    1 jogurt
    2 jaja
    1/2 šalice ulja
    1/2 šalice smeđeg šećera (oriđiđi ide 1 šalica ali je i ovako dosta, mislim da sam ja znala staviti i 1/4 šalice, ali ga sada već dugo nisam pravila pa se ne sjećam točno.....)
    1 1/2 šalica brašna (piše oštro ali ja koristim samo tip 850 tako da staviš koje imaš)
    1/2 praška za pecivo

    U biti, najbolje ti je doći i probati

  7. #7
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    A tko ti kriv kada zoveš u goste one koji puno jedu


    ma jel to neka na aluzija

  8. #8
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    A tko ti kriv kada zoveš u goste one koji puno jedu


    ma jel to neka na aluzija
    Šta ću kad su svi gosti koji dođu izjelice da boli glava.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zaključak, sve Rode puno jedu!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ma ti gosti koji puno jedu su samo jedan i jedini MM! Osim ako Ivancica nije imala jos neke goste kojima je prodala istu foru da pravi kolace samo za njih 8)

  11. #11
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    U šta ste mi pretvorile topic, nećete više ništa dobiti slatko kad dođete u goste

  12. #12
    HELI

    Početno

    Ja sam taj kolač kad mi se neda peći biskvit znala raditi i s petit keksima, i isto je odličan (meni se okus još više sviđa, samo se ipak biskvit ljepše reže)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    U šta ste mi pretvorile topic, nećete više ništa dobiti slatko kad dođete u goste
    Ma može i slano! Ja ne biram

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    I ja imam varijantu tog kolača sa petit keksom, s tim da su voće kuhane jabuke isječene na kolutove, a svaki sloj kolača drugi puding, pa bude trobojni...mljac

  15. #15
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    I ja imam varijantu tog kolača sa petit keksom, s tim da su voće kuhane jabuke isječene na kolutove, a svaki sloj kolača drugi puding, pa bude trobojni...mljac
    mozel malo detaljnije

    zvuci mljac

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Dakle kutija petit keksa, jedno cetiri jabuke, one blago kisele, šećer po želji i tri pudinga npr. jagoda, limun i borovnica. Jabuke isječeš na kolutove (oguljene) i skuhaš u slatkoj vodi. U tu vodu ukuhavaš puding jedan po jedan. Složiš red keksa u četvrtasti kalup ili tepsiju, staviš vruće jabuke i preliješ pudingom, pa opet red keksa, jabuke puding i još jednom tako, s tim da ti na vrhu ostane puding (u stvari žele...puding je valjda kad je na mlijeku). Keks ne trebaš posebno vlažiti, upit će sok iz jabuka. Naravno postoje i druge varijante voća, breskve su super, ali sad im nije sezona...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •